Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2017., 20:13   #1
Antička i srednjovjekovna filozofija

Može li mi itko reći koji se najbolje knjige o antičkoj i srednjovjekovnoj filozofiji ili sabrana djela nekoga od filozofa ta dva razdoblja?
bibliotekarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 23:12   #2
Quote:
bibliotekarka kaže: Pogledaj post
Može li mi itko reći koji se najbolje knjige o antičkoj i srednjovjekovnoj filozofiji ili sabrana djela nekoga od filozofa ta dva razdoblja?
Ne znam čemu ovo pitanje kad sve možeš guglati u nekoliko sekundi, no kada si ga već postavila, predlažem ti da baciš oko na Guthrievu Povijest grčke filozofije koja ti daje pregled od Talesa pa sve do Aristotela. Ako se ne varam, Guthrie je napisao šest knjiga na tu temu pa si malo pogledaj po knjižnicama, internetu ili knjižarama.

Ako želiš ući u samo stvar iščitavajući originalna djela, onda kreni s Platonom i Aristotelom pa vidi kamo će te to odvesti. Od Platona su nezaobilazne Država, Sofist, Teetet, Simpozij (ima ih još, ali dalje sama guglaj), a od Aristotela Metafizika, Fizika, Politika, De Anima i tako dalje.

Što se tiče srednjovjekovne filozofije, imaš mnoštvo preglednika od Routledgea i Blackwella koji su na razini, a od izvornika svakako Toma Akvinski, Izabrano djelo i Augustin, Ispovijesti, a još imaš i Dunsa Skotusa, Williama od Ockhama, Petera Abelarda i tako dalje.

Sve u svemu, koristi gugl.
VulgarEloquent is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 23:38   #3
Preporučio bih Windelbandovu "Povijest filozofije" (1. dio), sažet i vrlo dobar prikaz glavnih filozofskih problema iz spomenutog razdoblja.
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.