Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2013., 21:24   #1681
je, negativna je skuplja
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 23:17   #1682
Blago meni! Niš, hvala ti.
Firecracker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 17:41   #1683
u splitu je ako se ne varan u bolnici 250 kn (i to moras tamo napravit) oni upisu ostavis matrikulu dan-dva...
cisto sumnjam da taj iznos varira ovisno koja si grupa... ne mogu tvrdit jer neman 100% info ali mi je to malo cudno i nevjerovatno...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 17:45   #1684
meni je u bolnici rečeno da ne mogu odmah platiti jer cijena zavisi od krvne grupe, da je negativna valjda 220kn (bilo) a pozitivna manje, to je bilo prije godinu ipo, na firulama kažu da je besplatno ako si dobrovoljni davatelj
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 22:51   #1685
Pozdrav svima! Naime, trebam odraditi kadeturu i kontaktirajući sve moguće i nemoguće, dobijem pozitivan odgovor od Euroceanice da imaju slobodno mjesto za kadeta.. Pa me zanima da li netko plovi/je plovio tamo i kakva su iskustva?? Tnx
Margita01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 11:05   #1686
Quote:
batelant kaže: Pogledaj post
u splitu je ako se ne varan u bolnici 250 kn (i to moras tamo napravit) oni upisu ostavis matrikulu dan-dva...
cisto sumnjam da taj iznos varira ovisno koja si grupa... ne mogu tvrdit jer neman 100% info ali mi je to malo cudno i nevjerovatno...
Ne bi se čudila da je tako. Ali, evo, bila sam na zavodu za transfuziju sa nalazom krvne grupe koju sam napravila prije 8 godina i rekli su mi da je nalaz prestar . Pitam ja, šta znači prestar, krvna grupa se ne mijenja. Odgovor nisam dobila, samo prestar i ponovo napravit novi, sa uputnicom se ne plaća, bez uputnice oko 200 kn. Nisu mi spominjali razlike u cijeni za negativnu krvnu grupu.

Katastrofa.
Firecracker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 12:11   #1687
a pazi ja sam dobrovoljni davatelj krvi, dajem krv redovito, sve u kbc firule (split), i nađem se u drugom gradu, nije sada bitno, i tamo mi naplate, jer kaže da oni nisu ustanovili tu krvnu grupu i da na temelju te knjižice mi ne mogu upisati krvnu grupu nego moraju raditi ponovo, a u kbc split kažu da se ne mora ništa i da je za dobrovoljne davatelje besplatno, a ovi tamo mi naplatili bez obzira na sve
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 21:40   #1688
a ljudi moji sta rec na ovo sve ako se ne varan ja san platija 250 kn i nisan negativna nego pozitivna grupa... dakle ovo gori sta se spominje da se pozitivna placa manje u mom slucaju nije tocno ali sve je moguce u ovoj lipoj nasoj...

a to da unutar zdravstvenih ustanova (pod kapom ministarstva zdravstva) ima nedosljednog poslovanja je cinjenica jer izgleda zuta groznica (cjepivo) nije svugdi ista cifra bar tako kazu pa sad krvna grupa itd itd...

aj molija bi Vas da me netko demantira...

aj pozdrav svima! i zalite se do zadnje instance na sve moguce odluke koje nisu u vasu/nasu korist a potrebno je platit (nema drugog mehanizma)...
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 06:51   #1689
Krivi forum,
Idi na pomorac.net u sekciju download, tamo bi trebao naci sve materijale...
I jos, nije ti to samo tako slijepo pitanja i odgovori... Svi odgovori ti se nalaze u knjigama koje si prosao kroz srednju skolu...

Moraces generalno uciti i uciti i jos malo uciti...
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 06:57   #1690
Quote:
tonio11 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje. Naime ucim o managementu broda (trenutno na faksu)...
Znam da vi pomorci uvijek imate na memory stick razne forme i spise u wordu i excelu koje ste koristili na brodovima, tipa inventure, draft survey, hot permit...razni popisi i slicno, bunker, oil and lube...
Volio bih vidjeti kako vi to vodite ili evidentirate i za makinu i za palubu
Ima li itko kakve fajlove
Imam ja raznih formi koliko oces (osim draft surveya), posalji mail na PM...
__________________
... need a chill pill
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 00:25   #1691
posjete na kruzere

kako i sam naslov govori, zanima me koliko je ucestalo moguce primati posjete obitelji dok radis na jednom od kruzera i koliko vremenski dugo posjeta moze ostati?

Zahvaljujem
__________________
ispod lijepog lica vreba đavolica
nerealizirana_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 01:15   #1692
mislim da je to nemoguće, to ti je radno mjesto, pokretno, ne ideš tamo zauvjek i ne ideš prisilno. šta će ti obitelj putovati do ne znam, istambula ili vjetnama da te posjeti?? koliko znam kruzeri obično ostaju jedan dan, i to su u jutro na odredištu, a navečer idu dalje, odnosno po noći plovi, po danu razgledavanje
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 01:44   #1693
Quote:
outrager kaže: Pogledaj post
mislim da je to nemoguće, to ti je radno mjesto, pokretno, ne ideš tamo zauvjek i ne ideš prisilno. šta će ti obitelj putovati do ne znam, istambula ili vjetnama da te posjeti?? koliko znam kruzeri obično ostaju jedan dan, i to su u jutro na odredištu, a navečer idu dalje, odnosno po noći plovi, po danu razgledavanje
obitelji je dopusteno boraviti na kruzeru odredjeno vrijeme, mjereno u tjednima, pa me zanima koliko je to ucestalo moguce tokom jedne godine. osoba koja ti dolazi u goste putuje avionom do mjesta ukrcaja u jednu od luka, po ruti kruzera...to je sad individualno. susjeda ima muza pomorca i ona s klincima svako toliko ode po mjesec dana na kruzer, frendici mama isto tako odlazi u goste. avio kartu placas sam, a smjestaj na kruzeru placa firma.
__________________
ispod lijepog lica vreba đavolica
nerealizirana_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 11:15   #1694
Aloha,ljudovi!

E,ovako.Ja sam 27 godišnji lik koji kao i većina nalazi muku s poslom.i odlučio sam pokušati ići za pomorca.Inače sam iz Slavonije,i malo mi je to strano,ali ipak imam veliku želju.E sad,bi li bio tko toliko ljubazan da mi odgovori što je sve potrebno za pomorca,u smislu papira,itd,itd.Zahvaljujem!
Sivi Vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 11:29   #1695
strojar, nautičar, mornar, timunjer, čistač, mazač, mehaničar, električar, elektroničar, kuhar, konobar...?
outrager is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 12:57   #1696
Nisam znao da ima izbora,a čuj,mornar,čistač,nautičar,ali najprije mornar.Imam rodje u Rijeci,pa bih tamo obavio sve to.I zanima me koliko ukupno treba love za sve papire i liječnički,da se znam pripremiti.Zahvaljujem!
Sivi Vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 16:43   #1697
dakle mornar paluba ne triba ti nikakva skola za mornara samo ne znan ko ce te ukrcat za mornara... ali dobro... ljudi sa zavrsenon srednjon pomorskom i fakultetom imaju problema velikih kod prvog ukrcaja... eli evo...

**putovnica ako nemas cca 500 kn

1 korak: ljecnicki pregled cca 450 kn
2 korak: D2 cca 2500 kn
3 korak: matrikula (slike biljezi) cca 150 kn
4 korak: krvna grupa cca 250 kn
5 korak: zuta groznica cca 450kn
*kompanija ti moze trazit i droga test cca 400 kn
_________________________________ nakon ovog povise mozes na brod (ako te tko ukrca) a s ovim ispod sebi povecavas sanse:

6 korak: gašenje pozara cca 1800 kn
7 korak: tankerski cca 3500 kn
_________________________________ mozes se ukrcat na nekog tankera

8 korak: 6 mj. navigacije
9 korak: clan plovidbene straze (timunjer) cca 2000 kn

_________________________________ i to je plafon sta mos napravit bez skole...

sad na koju kompaniju i koliku placu mos uvatit e to je stvar srice i to lude srice... a i ovo sta san napisa ne mora drzat vodu ako odes u offshore smjeru a to je vec posebna dimenzija...

Zadnje uređivanje batelant : 30.04.2013. at 16:49.
batelant is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 20:15   #1698
Zahvaljujem!
Sivi Vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 20:18   #1699
što može magistar elektronike bez iskustva na brodu radit, koje tipove brodova i kakve su plaće? Hvala
dadodd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 08:43   #1700
Quote:
dadodd kaže: Pogledaj post
što može magistar elektronike bez iskustva na brodu radit, koje tipove brodova i kakve su plaće? Hvala
sve ono što brodski elektroničar radi, na svim tipovima brodova, nakon što odradi asistenturu i položi odgovarajuće brevete.
plaće su vrlo šarolike i ovisne o firmi, iskustvu, sreći,...
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.