Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2009., 08:50   #181
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Zaista neznam kako se može usporediti juha iz vrećice i jednokratne pelene. U najmanju ruku bezobrazno prema mamama koje koriste jednokratne pelene. Ispadamo neodgovorne gotovanke. Imala sam dvoje djece odjednom u pelenama i pored kuhanja juhica, drobljenja voća, izlazaka na zrak po par sati svaki dan i svih ostalih majčinkih radosti samo mi je još trebalo prati platnene pelene. Djeca nisu imala niti jedan jedini pelenski osip jer su bila zdrava, dobro su jela i redovito im se mjenjala pelena. Sada će uskoro i treće i pored svih stvari koje imam na teret jer nemam pomoć niotkoga osim supruga kad je doma ja si situaciju moram olakšati, a korištenje jednokranih pelena nikako nije nešto na teret bebe jer da je tako nebi ih bilo u prodaji, ljudi ih nebi kupovali jer jednostano negativne posljedice njihovog koristenja bi naširoko poznate. Sigurna sam osim kod pojedine djece ne utiču na pelenski osip i da se dijete ne osjeća bolje kad se popiški u platnenu pelenu i općenito da mu je nešto puno ljepše u njima. Naravno da ima svako pravo na izbor, ali ti si samo usporedbom sa juhom pokazala što misliš o takvim mamama...da ne rade nešto što bi po tebi trebale jer im se neda i nije ih briga za posljedice. Što se moh komentara tiče kažeš da vam takvi ovdje ne trebaju..a gdje bi trebala komentirati upotrebu platnenih pelena nego na topicu platnene pelene?..moj komentar je bio ironičan jer mi je njihova upotreba stvarno nešto nepojmljivo..skoro ko jantarna ogrlica u borbi protiv cmizdravih beba i rasta zubića...ali mislim da sam sad bila jasnija.
joj, Bože, ti si ružno komentirala i ja sam ti jednako tako odgovorila. I još si nabacila dva smješka koja se valjaju po podu od smijeha.
Ovo je mjesto gdje mi raspravljamo o vrstama i načinu upotrebe platnenih pelena, a ne gdje ti dodješ i praktički nas proglasiš "zaostalima" jer u 21. stoljeću koristimo platnene pelene.
Jednokratne su pelene pune kemikalija koje npr. kristaliziraju mokraću u dodiru s njom, zar ne?One ne hlade, nego griju i pritom osobito griju testise, npr. A valjda svi znamo šta to znači.
DA ne pričam o tome kako su jednokratne pelene najgore postojeće smeće u 21.stoljeću-koje praktički ostavljamo svojoj djeci da im trune.


Prije nego se jako ružno i negativno komentira neka stvar i hrpa ljudi koja istu koristi, onda se barem pročita pokoji članak, ako ne neko istraživanje??!


I,da, ja NISAM rekla da ti NE KUHAŠ juhu, pobogu. Čitanje, metafore?!
Rekla sam da je usporedba platnenih i jednokratnih pelena na tvoj način (21.stoljeće i slično) gotovo jednaka usporedbi juhe i instant juhe (21. je stoljeće, imamo instant juhu, zašto kuhati pravu??)
tako da...
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 12:44   #182
Quote:
kupusichka kaže: Pogledaj post
joj, Bože, ti si ružno komentirala i ja sam ti jednako tako odgovorila. I još si nabacila dva smješka koja se valjaju po podu od smijeha.
Ovo je mjesto gdje mi raspravljamo o vrstama i načinu upotrebe platnenih pelena, a ne gdje ti dodješ i praktički nas proglasiš "zaostalima" jer u 21. stoljeću koristimo platnene pelene.
Jednokratne su pelene pune kemikalija koje npr. kristaliziraju mokraću u dodiru s njom, zar ne?One ne hlade, nego griju i pritom osobito griju testise, npr. A valjda svi znamo šta to znači.
DA ne pričam o tome kako su jednokratne pelene najgore postojeće smeće u 21.stoljeću-koje praktički ostavljamo svojoj djeci da im trune.


Prije nego se jako ružno i negativno komentira neka stvar i hrpa ljudi koja istu koristi, onda se barem pročita pokoji članak, ako ne neko istraživanje??!


I,da, ja NISAM rekla da ti NE KUHAŠ juhu, pobogu. Čitanje, metafore?!
Rekla sam da je usporedba platnenih i jednokratnih pelena na tvoj način (21.stoljeće i slično) gotovo jednaka usporedbi juhe i instant juhe (21. je stoljeće, imamo instant juhu, zašto kuhati pravu??)
tako da...
Znam što je metafora, ali ova nikako ne prolazi...kuhati svakodnevno juhu iz vrećice i koristiti jednokratne pelene je neusporediva stvar..no dobro...što se otpada tiče u pravu si, ali sam isto tako sigurna da ti i ja i ostatak svijeta proizvodi i goleme otpade na druge načine, a da nismo ni svjesni..istraživanja sam čitala..nigdje nije dokazano da je platnena pelena zdravija za dijete, a što se otpada tiče spore se jel gori pelenski otpad ili trošenje vode i deterdženta na pranje. U svakom slučaju jasno da ćeš ti i dalje u platnene, a ja u jednokratne osim ako ovo dijete nebude imalo nekih problema vezano uz njih. Nadam se samo da nas neko neće uskoro natjerati na potok da peremo u izvorskoj vodi sa biljnim sapunom i sušimo na planinskom čistom zraku kao nekad.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 14:12   #183
svaka mama odluči što i kako će koristiti za svoje dijete i ne treba nikoga osuđivati, ova tvoja zadanja rečenica baš i nije .... Nadam se samo da nas neko neće uskoro natjerati na potok da peremo u izvorskoj vodi sa biljnim sapunom i sušimo na planinskom čistom zraku kao nekad.[/QUOTE]
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 14:41   #184
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Znam što je metafora, ali ova nikako ne prolazi...kuhati svakodnevno juhu iz vrećice i koristiti jednokratne pelene je neusporediva stvar..no dobro...što se otpada tiče u pravu si, ali sam isto tako sigurna da ti i ja i ostatak svijeta proizvodi i goleme otpade na druge načine, a da nismo ni svjesni..istraživanja sam čitala..nigdje nije dokazano da je platnena pelena zdravija za dijete, a što se otpada tiče spore se jel gori pelenski otpad ili trošenje vode i deterdženta na pranje. U svakom slučaju jasno da ćeš ti i dalje u platnene, a ja u jednokratne osim ako ovo dijete nebude imalo nekih problema vezano uz njih. Nadam se samo da nas neko neće uskoro natjerati na potok da peremo u izvorskoj vodi sa biljnim sapunom i sušimo na planinskom čistom zraku kao nekad.
ovo nije mjesto za uvrede i svađe...zato nas radije pusti da raspravljamo o platnenim pelenama ili malo pročitaj
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 14:59   #185
Neka svaki roditelj odluči koje su pelene bolje za njegovo dijete, ali platnene su svakako ekološkije od jednokratnih (čak i uz potrošnju vode i deterdženta; o tome postoje istraživanja i izračuni da ovdje ne duljim), a reći da "ionako proizvodimo gomilu otpada, s pelenama ili bez njih", oprostit ćete, nije nikakav argument jer bismo prema tome jednostavno od svega trebali dići ruke kad već ne možemo živjeti 100 % u suglasju s prirodom; mislim da bi svatko trebao činiti onoliko koliko može za očuvanje prirode. Mi sve što god možemo recikliramo (papir, staklo, plastika, bio-otpad), iako to iziskuje nešto više truda i vremena, trudim se koristiti platnene vrećice, kupovati svježe namirnice koje nisu zapakirane u sto ambalaža itd. i nadam se da ću isto tako uspjeti koristiti platnene pelene. Ako ne bude išlo, bože moj... Ali mislim da nije u redu da se na ljude koji se trude učiniti nešto za okoliš gleda kao na nekoga tko valjda nema pametnijeg posla jer to jednostavno nije istina. Zaštita okoliša nnije (ili bar ne bi trebala biti) neka sporedna stvar...
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 22:35   #186
Dobro veče dame!
Ja sam prvi puta ovdje, ali s dobrim razlogom. Naime htio bi pomoći susjedima koliko god to mogu. Oni su trenutno u jednoj jako teškoj situaciji,oboje su ostali bez posla a imaju malo dijete i naravno kredite za vratom. Gospođa koristi platnene pelene, a vidim i vi, pa je ovo najbolje mjesto da se obratim za vašu pomoć. Njihov mališa ima 9 kg i trebao bi nekakve zaštitne gaćice za platnene pelene. Ona kaže da joj je najisplativije i najjeftinije koristiti te platnene, a ove što je imala njezin sin je prerastao. Pa ukoliko postoji neka dobra duša da joj pokloni zaštitne i još nekakve ne znam točno kako se zovu deblje za noć ona bi bila zahvala, a stim i ja jer sam im barem nekako pomogao. Adresu ću poslati na privatne poruke onome tko bude tražio.
Unaprijed hvala svima
m.marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 23:13   #187
m.marko a ima li ta žena neku adresu ili broj telefona ili nešto.. da se kontaktira sa njom )
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 11:29   #188
Da,da pošaljem na privatne poruke ako te zanima
m.marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 11:34   #189
Quote:
m.marko kaže: Pogledaj post
Dobro veče dame!
Ja sam prvi puta ovdje, ali s dobrim razlogom. Naime htio bi pomoći susjedima koliko god to mogu. Oni su trenutno u jednoj jako teškoj situaciji,oboje su ostali bez posla a imaju malo dijete i naravno kredite za vratom. Gospođa koristi platnene pelene, a vidim i vi, pa je ovo najbolje mjesto da se obratim za vašu pomoć. Njihov mališa ima 9 kg i trebao bi nekakve zaštitne gaćice za platnene pelene. Ona kaže da joj je najisplativije i najjeftinije koristiti te platnene, a ove što je imala njezin sin je prerastao. Pa ukoliko postoji neka dobra duša da joj pokloni zaštitne i još nekakve ne znam točno kako se zovu deblje za noć ona bi bila zahvala, a stim i ja jer sam im barem nekako pomogao. Adresu ću poslati na privatne poruke onome tko bude tražio.
Unaprijed hvala svima
svaka čast, još uvijek ima dobrih ljudi
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 13:57   #190
KatarinaOS svaka tebi čast na tvome mišljenju, ali polazivši od sebe, ja nikad ne bih otišla na temu -jednokratne pelene i "prosipala pamet" o onome što je bolje a što nije. Poštujem da svatko ima svoje mišljenje i da se toga pridržava. Ne mislim da bi bilo koja normalna majka namjerno naškodila svome djetetu ili radila nešto na štetu svoga djeteta.
Zašto si se ti našla prozvanom pa osjetila potrebu pravdati se na ovoj temi??? Zašto te uopće privlači tema platnene pelene ako su ti u potpunosti nezanimljive i ne misliš ih koristiti. To je apsolutno tvoj izbor i nitko te ne napada radi toga. Zašto si ti onda osjetila potrebu doći tu i napadati nas? Mi se nismo našle ovdje da bi "pljuvale" po mamama koje koriste jednokratne, nego da bi podijelile pokoji savjet pri upotrebi platnenih.

Kažeš:
"Nadam se samo da nas neko neće uskoro natjerati na potok da peremo u izvorskoj vodi sa biljnim sapunom i sušimo na planinskom čistom zraku kao nekad."

- ovo ne zaslužuje nikakav komentar.

Mislim da bi bolja usporedba bila zašto djeci raditi domaće kašice ako iste takve možeš kupiti u dućanu i ne zafrkavati se s kuhanjem. Pa i ove kupljene su napravljene po strogim mjerilima namjenjenim konzumaciji najmlađih i nitko nije dokazao da su štetne. Pa ipak neke majke, možda i ti, više vole svojoj djeci skuhati same mrkvicu ili što već... Da li ih to čini ženama srednjeg vijeka jer se pored gotovih proizvoda i dalje ne libe uhvatiti u koštac sa kutlačom?
Budi ljubazna pa nas nemoj više "častiti" svojim mišljenjem.
Elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 16:39   #191
Quote:
Elana kaže: Pogledaj post
KatarinaOS svaka tebi čast na tvome mišljenju, ali polazivši od sebe, ja nikad ne bih otišla na temu -jednokratne pelene i "prosipala pamet" o onome što je bolje a što nije. Poštujem da svatko ima svoje mišljenje i da se toga pridržava. Ne mislim da bi bilo koja normalna majka namjerno naškodila svome djetetu ili radila nešto na štetu svoga djeteta.
Zašto si se ti našla prozvanom pa osjetila potrebu pravdati se na ovoj temi??? Zašto te uopće privlači tema platnene pelene ako su ti u potpunosti nezanimljive i ne misliš ih koristiti. To je apsolutno tvoj izbor i nitko te ne napada radi toga. Zašto si ti onda osjetila potrebu doći tu i napadati nas? Mi se nismo našle ovdje da bi "pljuvale" po mamama koje koriste jednokratne, nego da bi podijelile pokoji savjet pri upotrebi platnenih.

Kažeš:
"Nadam se samo da nas neko neće uskoro natjerati na potok da peremo u izvorskoj vodi sa biljnim sapunom i sušimo na planinskom čistom zraku kao nekad."

- ovo ne zaslužuje nikakav komentar.

Mislim da bi bolja usporedba bila zašto djeci raditi domaće kašice ako iste takve možeš kupiti u dućanu i ne zafrkavati se s kuhanjem. Pa i ove kupljene su napravljene po strogim mjerilima namjenjenim konzumaciji najmlađih i nitko nije dokazao da su štetne. Pa ipak neke majke, možda i ti, više vole svojoj djeci skuhati same mrkvicu ili što već... Da li ih to čini ženama srednjeg vijeka jer se pored gotovih proizvoda i dalje ne libe uhvatiti u koštac sa kutlačom?
Budi ljubazna pa nas nemoj više "častiti" svojim mišljenjem.
Pa nisam baš mislila, ali sad kad si mi "zabranila" onda sam promijenila mišljenje. Pa za početak jedno pitanje..pristojna sam..informiram se da nebi bilo zabune tj. uspoređujem što ćete mi vi reći s onim što sam čula od 2-3 mame koje su koristile neko vrijeme platnene. Da li je za dječju kožu bolja biti u dodiru sa popišanom platnenom pelenom ili sa jednokratnom?..Da li vam se nakon piškenja automatski smoči i robica preko pelene?..Koliko puta na dan u prosjeku prematate dijete?...Kako rješavate problem višesatnog izbovanja iz stana tj. koliko platnenih presvlaka i robice nosite sa sobom?..Što se kašica tiče meni nije dobra usporedba jer mi na pada na pamet redovito hraniti dijete sa gotovim proizvodima..koristila sam ih koji put na putovanjima. Inače vas niko nije proglasio mamama srednjeg vijeka...one su mrzile prati pelene i molile Boga da neko izmisli jednokratne, vi pored lakšeg i ne nužno lošijeg rješenja birate kompliciranije..neke misle da je bolje za dijete neke su ekolozi..vi ste sad ispred svog vremena ili barem mislite da jeste...svaka je izabrala istraživanje i vjerovanje koje joj paše...kad sam spomenula ostali otpad koji pravimo nisam rekla da treba zatvarrati oči i ne promijeniti se gdje možemo, ali platnene pelene jednostavno nisu dokazano manje zlo od pranja..inače u doba kad sam ja imala dvije bebice grijala sam se na drva tako da sam APSOLUTNO sve jednu pelenu bacila u vatru..sad jedino neznam jel dim možda bio zagađen više od onog u kojem nema izgorenih pelena..Za ovo koje sad nosim nema vatre, ali se i dalje držim toga da ću ionako biti preopterećena da bi si natovarila na glavu posao pranja za koji jednostavno nemam dokaza da ičemu služi...ni bebi ni Zemlji...vidim ja zbog prvog posta nikad neću biti shvaćena
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 14:22   #192
Prodaje li netko bambino mio cover 9-12 ili 12-15kg?
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 15:03   #193
Evo krenila je akcija promoviranja platnenih ekoloških pelena. Ima ih u Splitu na par mista a više informacija na www.pelene.info

Zahvaljujemo Europlakatu i Ministarstvu zaštite okoliša na potpori za kampanju promicanja prednosti platnenih pelena.

Udruga RODA – Roditelji u akciji koja već pet godina promovira korištenje platnenih pelena, okupila je hrvatske proizvođače i pokrenula ovu internet stranicu kako bi roditeljima ponudila sve potrebne informacije o platnenim pelenama.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 15:20   #194
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
kad sam spomenula ostali otpad koji pravimo nisam rekla da treba zatvarrati oči i ne promijeniti se gdje možemo, ali platnene pelene jednostavno nisu dokazano manje zlo od pranja..inače u doba kad sam ja imala dvije bebice grijala sam se na drva tako da sam APSOLUTNO sve jednu pelenu bacila u vatru..sad jedino neznam jel dim možda bio zagađen više od onog u kojem nema izgorenih pelena..Za ovo koje sad nosim nema vatre, ali se i dalje držim toga da ću ionako biti preopterećena da bi si natovarila na glavu posao pranja za koji jednostavno nemam dokaza da ičemu služi...ni bebi ni Zemlji...vidim ja zbog prvog posta nikad neću biti shvaćena
Evo ja ću ti odgovoriti na ovo pitanje.... Prvo da pojasnim, moja žena i ja smo odlučili nakon sajma beba u Splitu krenuti na platnene pelene i nabavili smo ih te smo nakon prvih 15ak dana (kad smo potrošili 1 paketa pampers + DM pelena) krenili na platnene i do sada moram priznati nismo se pokajali.

Isto tako koristimo ekološki deterđent za pranje pelena a veš mašina troši 40 litara vode po pranju (deklarirano) tako da niti toga ne trošimo puno.

Po meni definitivno je bolje da je beba u dodiru sa popišanom pelenom nego sa kemijom iz jednokratnih pelena (ajde molim te ti drži uložak između nogu 3 godine pa da te vidim), a isto tako beba se nauči sama javiti kad joj zasmeta i mi smo to počeli prepoznavati. Nakon što se beba popiški ili pokaki robica se NEsmoći (tj do sada su zaštitne pelene propustile samo 1 put i to zbog našeg lošeg postavljanja).

Bebu u prosjenu presvlačimo svako 3 sata, sa tim da za noč koristimo nočnu pelenu koja tako dobro upije tekučinu da ujutro kad ga presvučemo je skoro pa skroz suh. Do sada nismo višesatno izbivali iz kuće ali kada idemo vanka uvjek ponesemo 1 rezervu platnenu i 2-3 rezervne jednokratne pelene kako bi imali za svaki slučaj.

Inaće postoji PUNO različitih studija (samo vidim da ti jednostavno ne želiš iste prihvatit) koje su pokazale kako su jednokratne pelene puno bolje što se tiče okoliša jer bez obzira na potrošnju vode i deterđenta prilikom pranja ne mogu se mjeriti po zagađivanju od proizvodnje jednokratnih + kemije u njima (koliko se vode, energenta, drva i sl potroši za proizvodnju jednokratnih pelena?), a što se tiće otpada o tome neču niti govoriti jer je platnena pelena sa pamukom ili bambusom 100% prirodna i kao takva i kad se baci razgradi se i nestane pa nema otpada.

Ako ćemo iskreno... ne kupujemo sokove u tetrapaku nego u staklenkama, ne kupujemo mlijeko u tetrapaku nego u plastičnim ambalažama koje vračamo, papir bacamo u kontejner za papir, ugradili smo sjeckač organskog otpada, želiš li još nešto možda? I da napomenem. Ovo ne radimo da bi uštedili nešto nego jednostavno jer se nakon ovakvog ponašanja osiječamo puuuno bolje.

P.S. molim te zaboravi na ovu temu jer očito ne želiš privatiti činjenice nego se praviš pametna.
A isto tako pogledaj na www.pelene.info i malo se informiraj o platnenim pelenama.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 17:02   #195
evo ja cu napisati o platnenim pelenama sa naseg gledista - nisam citala postove od prije..
moj bebac ce za par dana napuniti 4 mjeseca. s platnenim pelenama smo krenuli cim smo izasli iz rodilista. posto je bio mala beba, sve su mu bile prevelike - da ne spominjem zastitne gacice
ali eto, raste on...
mi koristimo rodinu pusu (imamo nekih 15 komada), racmane (zeleni i plavi) (inace racmani postoje i od bambusa i jos k tome organski, imamo dva kom i prezadovoljni smo njihovom mekocom), imamao i jednog popollinija. sveukupno 25 platnenih pelena plus zastitne gacice 3 kom.
pelene perem svaki treci dan, stavim malo u susilicu i po radijatorima, a kad je lijepo vrijeme onda van na sunce.
na pelenu stavljam podlogu koja je biorazgradiva tako da je kad se malisa usere mogu drito u wc.
prljavu pelenu (popisanu) stavljam u kantu s poklopcem a pokakanu nakon bacanja podloge, isperem i bacim u kantu.
i nista od ovoga nije niti gadljivo, niti nista ne smrdi, i ne oduzima vrijeme!!!
__________________
sunce je zasjalo 29.10.2008.
rapadajz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 17:23   #196
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
P.S. molim te zaboravi na ovu temu jer očito ne želiš privatiti činjenice nego se praviš pametna.
A isto tako pogledaj na www.pelene.info i malo se informiraj o platnenim pelenama.
Dobili Dinamo nakon 100 godina pa se počeli šepiriti i na temi Pelene Ja neću zaboraviti ovu temu. Otkad sam na njoj napisala svoje mišljenje samo me šalju odavde, prigovaraju da sam bezobrazna i da ne prihvaćam studije.
Ok..priznajem da je moje gledanje ove teme bilo da se raspravlja o tome koje pelene koristiti, a ne kao tema na kojoj pišu isključivo pristalice platnenih o svojim iskustvima, cijenama i sl. Mogu reći da uporno hoćete proturiti tezu da ste ekološki osvješteniji i da više brinete za djecu (jer je vašima bolje u pamučnim pelenama, a meni se neda pa ga držim u kemiji)...dakle nije istina da prihvaćate svačije mišljenje nego stavljate svoje na pijedestal. Vrijede i studije koje kažu da se pranjem zagađuje više, da je dijete čim se upiški momentalno mokro itd. Mislim da bi ispravno objašnjenje bilo da se vi jednostavno iz nekih svojih razloga bolje osjećate ako koristite platnene, a ja ako koristim jednokratne. Nije ovaj forum prvo mjesto gdje sam o tome pričala...znam mama koje su koristile, koje su nastavile, koje su prekinule, ali nijedna mi nije rekla da ja nisam u pravu. Recimo ja neću par mjeseci koristiti dječje vlažne maramice za čišćenje nego mlaku vodu i gazu (osim ako sam odstuna od doma) i svi mi se čude i govore da za to nema razloga. Kad sam rodila prvo dvoje djece nije ih bilo i ostalo mi je nekako da je voda voda, a ovi losioni možda ipak da pričekuja dok beba malo odfrkne. Da li je to bolje za bebu??...nemam pojma..možda nije, ali moj je feeling da je..da li mi je to dodatna zajebancije...je..i priznam svakome ko mi to kaže...
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 10:59   #197
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Vrijede i studije koje kažu da se pranjem zagađuje više, da je dijete čim se upiški momentalno mokro itd. Mislim da bi ispravno objašnjenje bilo da se vi jednostavno iz nekih svojih razloga bolje osjećate ako koristite platnene, a ja ako koristim jednokratne. Nije ovaj forum prvo mjesto gdje sam o tome pričala...znam mama koje su koristile, koje su nastavile, koje su prekinule, ali nijedna mi nije rekla da ja nisam u pravu
Dobili smo mi Dinama 4 puta u zadnjih par miseci (2 puta prvenstvo 2 puta dvoransko prvenstvo) nemoj to zaboravit. Evo jučer smo išli u doktora i stavili smo malom jednokratnu pelenu i moram priznat da sam jedva čekao istu prominit. Mi smo počeli koristit platnene i nadam se da ćemo ih koristiti do kraja. Isto tako mi koristimo mlaku vodu i gazu jer neželimo koristiti one "mirišljave" maramice koji su opet kemija.

Što se tiće pranja ja sam uvjeren da ne troše više jer pelene pereš jednom u 3 dana i potroši 40ak litara vode, a puuuno više vode potrošiš kad se tuširaš dok o kupanju neću niti govorit. Računica je ovakva 40 litara vode x 300 pranja pelena = 12m3 vode tj 100tinjak kuna (ok ide nešto više od ovoga ali to je neka računica) i to u 2 i pol godine koliko pelene koristiš. Isto tako nemoj gledati samo vodu nego i sve ostale kemije koje idu u obične jednokratne pelene.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 23:03   #198
Počela sam si i ja razmišljati o platnenim pelenama, ali pošto sam sa prvim sinom koristila jednokratne, ne znam kako to ide s platnenim. Meni je prvo kaj pomislim kod platnenih to da čim bebač malo pišne, odmah je mokro, hladno, curi po robici...

Fakat bi uzela platnene, ali neka mi netko objasni kaj mi sve treba i kako to funkcionira. Tenkju!
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 16:54   #199
usagi imas sve objasnjeno na www.pelene.info
meni curica ima 4 miseca i do sada sm koristili jednokratne i to puno vrsta i nisu mi ni jedne dobre...jucer sam narucila nekoliko platnenih i mislim da definitivno prelazimo na platnene...iskreno najveci adut zbog kojeg smo odabrali je zdravlje, jer je danas tolika trka za novcem i pohlepa da vise ne znam sto kupujem... u mljeku ima melanina, u kasicama pesticida , a bocice i igracke rade od otrovne plastike.....
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 10:49   #200
ako nekoga zanima, platnene pelene ima uzeti i u tete sivalice, ja sam sa jednom kontaktirala ima pelena od pamuka vec za 40 kn, a bambus za 60 kn, ima dosta uzoraka...ja jos nisam od nje uzimala ali planiram kad mi stignu ove sa rode i kamarisa pa budem tocno znala sto trebam...
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.