Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2010., 10:33   #2201
Quote:
bummby kaže: Pogledaj post
Jel uz te Muttaqin newborn treba još nešto? Neka zaštita...

Čitala sam dosta o platnenim pelenama, ali mi još puno toga nije jasno

Treba cover (zaštitne gaćice)

Quote:
mgp kaže: Pogledaj post
Kod Mutta, kad naručujete, imajte na umu da su one jako male (npr. mi smo prerasli Mutt M sa 3 mjeseca i 7 kg, nismo ih pošteno iznosali, nažalost). Sad ima 5 mj. i 8,5 kg, i Mutt L joj je taman). Tako da nema smisla naručivati njihov newborn, osim kod jako majušnih beba.
Bit će i one size uskoro in stock, ja nisam ni kupovala te u veličinama, mislim da se ne isplate.
Nature is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 10:37   #2202
te, OS su malo glomazne na tek novorođenoj bebi ali već unutar mjesec dana se beba počne lijepo popunjavati i pelene već bolje stoje. Ja sam ispočetka stavljala BambinoMio prefoldse (to ti je k'o tetra pelena samo već prošivena na tri dijela. Našla sam ih na jednoj forumskoj burzi za stvarno malo novaca), a sa 2 mjeseca prešla na fitted koje sam imala još od kćeri. Kao što je je i mgp rekla, brzo se te malene pelenice prerastu pa ih je stvarno bezveze kupovati
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 10:38   #2203
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
draga, pelene imaš ili po veličinama ili ekonomičnija varijanta One Size (OS) pa ih koristiš od početka do kraja pelenaškog staža. Većinom ti mame ovdje imaju te OS pelene jer pelene nisu baš jeftine i ako kupuješ po veličinama trebaš 20-ak pelena prve veličine, pa onda poslije toliko druge veličine (a neke marke imaju i tri veličine s, m, l, četiri)...
Uglavnom, ako se odlučiš za OS, treba ti jedno 20-ak pelena + cca 2-3 covera (oni dolaze u veličinama i svaki proizvođač ima svoje mjere).
Draga, puno ti hvala na odgovoru Onda ću uzeti te OS. Sad samo da vidim čije ću uzeti i to je to.
bummby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 10:38   #2204
Nature, ja ću te udaviti... pa ti si moj najveći porok
eto, taman se smirila kupovanjem i sad razmišljam o IV vunenom coveru jer upravo prerastamo vunene gaćice
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 10:38   #2205
Quote:
Nature kaže: Pogledaj post
Treba cover (zaštitne gaćice)
Hvala ti
bummby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 10:41   #2206
Quote:
bummby kaže: Pogledaj post
Draga, puno ti hvala na odgovoru Onda ću uzeti te OS. Sad samo da vidim čije ću uzeti i to je to.
i to ti je najbolje uzeti po par komada od različitih proizvođača, šivalica... Jer neke će ti se svidjeti odmah, neke malo manje... pa je šteta da slupaš puno para na jedan tip pelena i onda zaključiš da ti nisu baš...
Ovdje najčešće hvalimo naidine i tabitine od šivalica, a oriđiđi marki ima puuunoooo
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 10:42   #2207
nature, koje fitted pocket od Naide su ti najbolje? I dal' ih šalje s ulošcima ili prazne?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 10:44   #2208
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
Nature, ja ću te udaviti... pa ti si moj najveći porok
eto, taman se smirila kupovanjem i sad razmišljam o IV vunenom coveru jer upravo prerastamo vunene gaćice
I ja već duže vrijeme razmišljam o vunenom
Kakav ti je za noć?
Nature is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 10:44   #2209
S prvim djetetom imala sam samo one size, uglavnom Kamarisove (tada drugih kod nas i nije bilo). I bile su u početku ogromne. Zato sam za drugo dijete dugo skupljala pelene po veličinama, neke nove, a neke rabljene. I nisu me puno koštale, pogotovo kad uzmem u obzir da ih prodajem kako ih prerasta.
mgp is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 10:46   #2210
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
nature, koje fitted pocket od Naide su ti najbolje? I dal' ih šalje s ulošcima ili prazne?
Cudllebuns , u zadnje vijeme i SB like, ali one su prevelike za male bebe.
Ja sam ih kupovala s ulošcima, a bila je pisala da će raditi i jeftinije varijante bez uložaka za mame koje ih hoće puniti s tetrama.
Nature is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 10:48   #2211
Quote:
Nature kaže: Pogledaj post
I ja već duže vrijeme razmišljam o vunenom
Kakav ti je za noć?
ovisi koliko se po noći nacicava
uglavnom, uvijek nam izdrži ali ako smo cijelu noć proveli na maminom šanku, ujutro bude na dodir vlažno sve ali ne da je mokra oblekica, vreća, krevet.
Jedino je kod vunenih bitno da ih se ne stisne prečvrsto s bodijem (zato priča onih produžetaka) jer se na taj način brže natopi
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 10:51   #2212
vidim da i Bubu bebe radi kao pocket varijantu, ali kako onda s ovom hrpom drukera unutra?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 10:59   #2213
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
vidim da i Bubu bebe radi kao pocket varijantu, ali kako onda s ovom hrpom drukera unutra?
Budu do kože. Imam i njih, ali su dosta uske pa ih je malo nezgodno puniti, ali su inače super
Nature is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 11:49   #2214
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
i to ti je najbolje uzeti po par komada od različitih proizvođača, šivalica... Jer neke će ti se svidjeti odmah, neke malo manje... pa je šteta da slupaš puno para na jedan tip pelena i onda zaključiš da ti nisu baš...
Ovdje najčešće hvalimo naidine i tabitine od šivalica, a oriđiđi marki ima puuunoooo
Mislila sam uzet ili od njih ili od Sunčice. Šta kažeš za Sunčicu? Kakve su njene? Ona mi ima najljepše uzorke, ali ako su ove druge bolje, uzet ću rađe njih.
bummby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 13:18   #2215
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
ovisi koliko se po noći nacicava
Jedino je kod vunenih bitno da ih se ne stisne prečvrsto s bodijem (zato priča onih produžetaka) jer se na taj način brže natopi
a tu smo dakle moja mala papa i piša i papa i piša i papa i pišaaaaa... i zato to bude full mokro, pa sad stavlja nutra još jedan uložak.
ove noći mi se činilo da joj je vruće pa nisam stavila bodić i još sam se čudila kak to da nije full mokra, a spavala je u njoj 4 sata.


Quote:
bummby kaže: Pogledaj post
Mislila sam uzet ili od njih ili od Sunčice. Šta kažeš za Sunčicu? Kakve su njene? Ona mi ima najljepše uzorke, ali ako su ove druge bolje, uzet ću rađe njih.
mi imamo od tabite i od sunčice, od tabite one fitted (ak sam dobro zapamtila-deblje, na njih se stavlja uložak) i dobre su nam, ali se jako dugo suše, a od sunčice imamo split, nutra ide jedan uložak i ja stavim još jedan na pelenicu. te se puno brže posuše, ali kaj se tiče pišanja su mi i jedne i druge iste-budu mokre (bebi mi valjda ima fontanu u gaćama)
od covera koristim od sunčice 2 OS i od tabite jedan na čičak veličina m i super su, idu i na tak malu bebicu kak je moja mrva. nakon presvlačenja ova dva od sunčice ni ne perem cijela, nego samo istuširam nutarnju stranu i stavim je sušit, suho za 10 min
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 13:54   #2216
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
mi imamo od tabite i od sunčice, od tabite one fitted (ak sam dobro zapamtila-deblje, na njih se stavlja uložak) i dobre su nam, ali se jako dugo suše, a od sunčice imamo split, nutra ide jedan uložak i ja stavim još jedan na pelenicu. te se puno brže posuše, ali kaj se tiče pišanja su mi i jedne i druge iste-budu mokre (bebi mi valjda ima fontanu u gaćama)
od covera koristim od sunčice 2 OS i od tabite jedan na čičak veličina m i super su, idu i na tak malu bebicu kak je moja mrva. nakon presvlačenja ova dva od sunčice ni ne perem cijela, nego samo istuširam nutarnju stranu i stavim je sušit, suho za 10 min
Hvala ti puno na pomoći Najvjerojatnije ću uzet onda od Sunčice split, baš zbog sušenja. Nemamo sušilicu pa ne znam kak bi išlo sa sušenjem po radijatorima.
bummby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 14:29   #2217
Quote:
mgp kaže: Pogledaj post
Kod Mutta, kad naručujete, imajte na umu da su one jako male (npr. mi smo prerasli Mutt M sa 3 mjeseca i 7 kg, nismo ih pošteno iznosali, nažalost). Sad ima 5 mj. i 8,5 kg, i Mutt L joj je taman). Tako da nema smisla naručivati njihov newborn, osim kod jako majušnih beba.
Muttaquin newborn i nisu toliko male, mi smo ih prerasli tek sada, a on je pred 3tjedna na pregledu imao 4.7kg, sad sigurno ima bar 5.5kg, vjerojatno i više...nosili smo ih 2mjeseca.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 14:42   #2218
ma, ok je za maaaaleeeee bebice , ali recimo moji oboje je prešlo 4 kg na porodu a do prve kontrole s mjesec dana prešišali 5,5kg pa stvarno ne bi imalo smisla.
ali i inače, mislim da je bolja varijanta OS ili eventualno ako se ide na veličine, kupovala bih pelene u dvije veličine ali nikako više (ovo s dvije veličine mi je super jer bi imala izgovor opet ispočetka kupovati pelene i nove dezene )
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 14:46   #2219
da li su vam bebice bile "sporije" zbog platnenih pelena... mislim, ono kasnije se okretale na leđa-trbuh, kasnije sjele.... ne zamaram se time u smislu da ću skinuti PP jer ga sputavaju, nego me samo zanima mišljenje. Nekako imam osjećaj da je okretniji i ažurniji kad ga ostavim golog ili u pampersici (u rijetkim slučajevima ), pa sam se eto i to zapitala
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 20:04   #2220
evo da se pohvalim dobili smo zaštitne gaćice od Flafija, veličina XS i ovaj put nam pelena nije procurila

međutim, mijenjala sam je nakon 3 sata i pelena je bila KOMPLETNO mokra...sad sam totalno u panici jer mi nekako nije drago da bebica stoji u mokrome... ne znam šta sam mislila, da platnene imaju istu moć upijanja ko Pampersice...tek sad vidim koja je to kemija, al je beba bar donekle suha
__________________
08.10.10. the greatest love of all
ANE10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.