Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2010., 20:00   #1201
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
Jel možeš molim te staviti link za te pelene?
http://cgi.ebay.com/2-New-Baby-one-s...item1c11e12a9e

evo, niže na stranici su svi uzorci....šta nisu premedene?
A 2 pelenice samo 15.55 dolara uz free shipping.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 20:09   #1202
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
http://cgi.ebay.com/2-New-Baby-one-s...item1c11e12a9e

evo, niže na stranici su svi uzorci....šta nisu premedene?
A 2 pelenice samo 15.55 dolara uz free shipping.
Imaš pravo, baš su slatke, to su one na koje ne treba onaj plastični cover ili sam ja nešto krivo pokopčala-joooooooooj ako se sad zarazim još i s tim...razmišljam polako o tim platnenim pelenama, bar za po danu i po doma
Hvala ti na brzom odgovoru
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 20:25   #1203
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
Imaš pravo, baš su slatke, to su one na koje ne treba onaj plastični cover ili sam ja nešto krivo pokopčala-joooooooooj ako se sad zarazim još i s tim...razmišljam polako o tim platnenim pelenama, bar za po danu i po doma
Hvala ti na brzom odgovoru
To su All in one (AIO)sistem, znači izvana je PUL i ne treba cover, ali iznutra (unutarnji sloj) je flis - znači 100% sintetika što je meni osobno

Imam dva komada AIO, ne volim ih uopće - zbog tog flisa iznutra stavljam još i liner od bambusa, osim toga redovno procure (što se sa fitted + cover ne događa)
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 20:30   #1204
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
To su All in one (AIO)sistem, znači izvana je PUL i ne treba cover, ali iznutra (unutarnji sloj) je flis - znači 100% sintetika što je meni osobno

Imam dva komada AIO, ne volim ih uopće - zbog tog flisa iznutra stavljam još i liner od bambusa, osim toga redovno procure (što se sa fitted + cover ne događa)
Puno ti hvala - zato volim ovaj forum - uvijek netko pomogne
A baš su slatke...

Treba znači tražiti fitted i posebno kupiti cover - znači all in one nije uvijek najbolje rješenje...
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 20:37   #1205
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala - zato volim ovaj forum - uvijek netko pomogne
A baš su slatke...

Treba znači tražiti fitted i posebno kupiti cover - znači all in one nije uvijek najbolje rješenje...
ma nema na čemu , pogledaj zadnjih 5-6 str, dosta smo razglabale o tome
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 06:27   #1206
Quote:
Helly7 kaže: Pogledaj post
Koristimo platnene pelene, ali svi oko mene se čude zašto, da je to komplicirano, da je glupo... Pa ja velim da mislim da je to zdravije za malenu. Pa vas sad pitam, mamice, zbog čega koristite platnene pelene? Samo mi nemojte nabrajat ono što piše na stranicama proizvođača pelena, nego čisto konkretno vaš razlog i jel vas pitaju tak glupa pitanja ko mene.
-zato jer se navodno lakše djeca odviknu od platnenih pelena nego od jednokratnih.
-Onda, u mojoj početnoj neodlučnosti i donekle nepodršci okoline, presudio je atopijski dermatitis da barem preko dana je u platnenima.
- i, na kraju, razvila je alergijski kontaktni dermatitis na jednokratnu pelenu sa 2 godine i par mjeseci pa smo sad stalno u platnenima.
- i po malo se odvikavamo.....
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 06:33   #1207
Quote:
Tamara3 kaže: Pogledaj post
Planiram kupiti tabita pelene.
Imaju pelene koje se kopčaju na drukere i one na čičak.
A ja se ne mogu odlučiti. Molila bih Vaša iskustva.
Malo sam zbunjena jer jedni kažu da je bolji čičak jer je lakši za namjestiti, a drugi da su drukeri bolji.

Bila sam na sajmu na bundeku i vidjela pelene uživo. Prekrasne su, makane, lijepi dezeni i htjela sam ih odmah kupiti, ali zbog dileme čičak-druker nisam ih uzela.

Savjeti??
Drukeri apsolutno! Imam Tabitine pelene i jedini razlog zašto ih više ne koristim je to kaj mi je čičak otišao ne mogu ih više zalijepiti. Ostale su nakon više od godine dana pranja i sušenja čitave osim na mjestu gdje se krila presavijaju da zalijepim čičak, zato ja glasam za drukere.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 06:44   #1208
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Drukeri apsolutno! Imam Tabitine pelene i jedini razlog zašto ih više ne koristim je to kaj mi je čičak otišao ne mogu ih više zalijepiti. Ostale su nakon više od godine dana pranja i sušenja čitave osim na mjestu gdje se krila presavijaju da zalijepim čičak, zato ja glasam za drukere.
Hvala na odgovoru.

Mislim da je odluka pala. Uzet ću veliki paket tabita pelena od toga 15 na drukere i 5 na čičak ( moram probati, a i mm navija za nešto što mu je jednostavnije pa će to biti tata pelene).
Joj što me je umorio ovaj shopping pelena . Nikada još nisam bila tako neodlučna... još moram dezene odabrati.
Tamara3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 18:25   #1209
drage mame, evo da podjelim sa vama, otkrila sam jednu tetu sivalicu (i ja sam od nje naručila) jako povoljne pelenice 35 kn komad, izvana jako ljepi uzorci, iznutra raznobojni veluri... stizu mi sredinom tjedna, pa cu podjeliti sa vama nase iskustvo...

http://picasaweb.google.hr/112241666465318789501
link na galeriju, a mozete je naci ovdje
http://www.superbaby.org/forum/viewt...625&highlight=
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 21:28   #1210
Quote:
anna01 kaže: Pogledaj post
drage mame, evo da podjelim sa vama, otkrila sam jednu tetu sivalicu (i ja sam od nje naručila) jako povoljne pelenice 35 kn komad, izvana jako ljepi uzorci, iznutra raznobojni veluri... stizu mi sredinom tjedna, pa cu podjeliti sa vama nase iskustvo...

http://picasaweb.google.hr/112241666465318789501
link na galeriju, a mozete je naci ovdje
http://www.superbaby.org/forum/viewt...625&highlight=
baš su lijepe...35kn, to su stvarno najjeftinije. Baš me zanima izvješće kakve su
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 22:17   #1211
Quote:
anna01 kaže: Pogledaj post
drage mame, evo da podjelim sa vama, otkrila sam jednu tetu sivalicu (i ja sam od nje naručila) jako povoljne pelenice 35 kn komad, izvana jako ljepi uzorci, iznutra raznobojni veluri... stizu mi sredinom tjedna, pa cu podjeliti sa vama nase iskustvo...

http://picasaweb.google.hr/112241666465318789501
link na galeriju, a mozete je naci ovdje
http://www.superbaby.org/forum/viewt...625&highlight=
jel mi možeš reć kontakt za tu tetu šivalicu? nemrem nać na ovim linkovima
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 22:31   #1212
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
baš su lijepe...35kn, to su stvarno najjeftinije. Baš me zanima izvješće kakve su
i mene, pogotovo jer ima 3 uloška koji se kopcaju na druker, to mora da je dobrooooo.... javim,,,

Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
jel mi možeš reć kontakt za tu tetu šivalicu? nemrem nać na ovim linkovima
poslala sam ti pp, uglavnom ili se registriras na superbaby ili pricekaj, poslala sam joj poruku pa ti javim kad mi odgovori....
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 12:14   #1213
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
jel mi možeš reć kontakt za tu tetu šivalicu? nemrem nać na ovim linkovima
Piše mail na ovom drugom linku:
[email protected]
Nature is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 17:24   #1214
kada netko dobije te pelene neka javi,bas su mi privlacne :cerek
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 16:43   #1215
Glupi ImseVimse coveri Baš sam ljuta na njih zadnjih 2-3 tjedna

Prije nisam imala problema s njima, a sad mi svako malo procure. Zbog te tkanine oko nogu smoči se cijeli gornji sloj.
A usput budi rečeno ispod covera je AIO pelena.
Dofraga i bestraga!!
*Miha* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 07:39   #1216
Quote:
*Miha* kaže: Pogledaj post
Glupi ImseVimse coveri Baš sam ljuta na njih zadnjih 2-3 tjedna

Prije nisam imala problema s njima, a sad mi svako malo procure. Zbog te tkanine oko nogu smoči se cijeli gornji sloj.
A usput budi rečeno ispod covera je AIO pelena.
Dofraga i bestraga!!
Pojasniš, molim te.... mi ćemo koristit platnene, pa me zanimaju sve moguće komplikacije
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 09:21   #1217
meni su bile super te platnene pelene dok mali nije propuzao. jednostavno mi nije bio dovoljno pokretan u njima jer su velike i debele. a još uz to je i on sam velik i težak tako da... ne znam...ja sam koristila naturine...možda su one tako ipak malo tvrđe... bilo da sam ih posušila u sušilici ili na štriku...svejedno su mi bile uvijek nekak krute...
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 09:42   #1218
Moja curica ima skoro 5 mjeseci, platnene koristimo od njenih mjesec dana i to ne stalno (kad smo vani i preko noći je u jednokratnima). I evo danas nakon nepuna 4 mjeseca korištenja primjetim da su se na nekoliko naturinih pelena pojavile rupice, materijal se potrgao uz rub s unutrašnje strane. Stvarno to nisam očekivala, inače perem na 60, sušim u sušilici. Njih sam najviše koristila jer su mi najmanje i najtanje (imam još Rodine i Flafi).

Osim toga imam osjećaj da je u njima nepokretna. Kada je u jednikratnima diže nogice sve do usta, prevrće se s boka na bok, tu i tamo se s trbuha prevali na leđa, u platnenima ništa od toga. I kada joj ih stavim, u prvi tren se jako buni. I nekako mi se čini da joj je vruće u njima.

Uglavnom, moje oduševljenje je splasnulo

Usput, onaj sapun za fleke iz DM-a od 5 kn je stvarno puno pomogao za fleke.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 12:53   #1219
A meni je prodavačica od natura pelena baš objašnjavala kako su super jer kao ne smetaju pokretima bebe i da će u njima lako hodat, a kako nisam nikad opipala jednokratne, ove platnene su mi se činile baš tanke i lagane i povjerovala joj. Sad se još i raspadaju nakon samo 4mj. Pa ja poludim, što više info imam to sam gluplja. Od tih platnenih će ostat na kraju da su dobre samo zato što su pamučne i jer su jeftinije..
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2010., 15:07   #1220
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
A meni je prodavačica od natura pelena baš objašnjavala kako su super jer kao ne smetaju pokretima bebe i da će u njima lako hodat, a kako nisam nikad opipala jednokratne, ove platnene su mi se činile baš tanke i lagane i povjerovala joj. Sad se još i raspadaju nakon samo 4mj. Pa ja poludim, što više info imam to sam gluplja. Od tih platnenih će ostat na kraju da su dobre samo zato što su pamučne i jer su jeftinije..
mi ih skoro 6mj koristimo i ne raspadaju se, jedino se od pranja mrvu ukrute al ništa strašno. istina je da su deblje od jedokratnih, malo sputavaju bebu u pokretima. mojoj je dosta smetalo al ona je jako mala, ima 7mj a velika je ko neke bebe od 4-5mj. većim bebama prestanu smetat dok dođu u dob za puzanje i hodanje. a ako smeta uvijek se može napravit pauza, mi ih nismo kroistili skoro mj dana zbog toga.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.