Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2007., 13:24   #1
Sijeda kosa

juce sam imala veliki stres (mami pozlilo, hitna pomoc, sumnja lekara na neke promene na srcu itd). inace se dve godine lecim od hipertireoze. jako tesko podnosim stresne situacije, tako da je i meni pozlilo. farbam se 5-6 godina u zift crno i sveze sam ofarbana. imam 23 godine i nikada nisam imala nijednu sedu. upravo sam na ogledalu videla da imam jako puno sedih koje su se pojavile bukvalno preko noci! znam da ih juce nisam imala

kosa je seda samo pri korenu ali je ima mnogo i jako je uocljiva u odnosu na crnu farbanu kosu. da li je moguce da mi se ovo desilo zbog jucerasnjeg stresa?
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 13:29   #2
Quote:
nisam_luda kaže: Pogledaj post
juce sam imala veliki stres (mami pozlilo, hitna pomoc, sumnja lekara na neke promene na srcu itd). inace se dve godine lecim od hipertireoze. jako tesko podnosim stresne situacije, tako da je i meni pozlilo. farbam se 5-6 godina u zift crno i sveze sam ofarbana. imam 23 godine i nikada nisam imala nijednu sedu. upravo sam na ogledalu videla da imam jako puno sedih koje su se pojavile bukvalno preko noci! znam da ih juce nisam imala

kosa je seda samo pri korenu ali je ima mnogo i jako je uocljiva u odnosu na crnu farbanu kosu. da li je moguce da mi se ovo desilo zbog jucerasnjeg stresa?
Moguće je.
Moja frendica je kao mala curica doživjela šok kada je ugledala obrijanog tatu (imao je gustu bradu od kad se rodila) i od šoka je dobila skroz bijeli pramen na čelu kojeg dan danas ima .
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 13:34   #3
hvala na brzom odgovoru kako ste ti i tvoja mama?
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 13:45   #4
Quote:
nisam_luda kaže: Pogledaj post
hvala na brzom odgovoru kako ste ti i tvoja mama?
Ma da ne idem OT imaš moj friški post na forumu "Pomoć obiteljima..." Gura se uglavnom
Hvala na pitanju

Pokušaj upisati tečaj joge ili tai chi da naučiš kanalizirati taj svoj stres. Najmanji problem su promjene pigmentacije kose, al stres ti je magnet za sve boleštine. Evo vidi, pati ti štitnjača. Premlada si za takvo šta. Moraš se naučiti nositi sa problemima i prihvaćati ih. Sve je to dio odrastanja.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 20:02   #5
Sijede vlasi

Da, da, godine rade svoje. Ljude počinje kralježnica lovit, slabo vide, ne čuju baš najbolje... Joj kad se sjetim mladih dana ... Pa evo ja primjetio da počinjem sijedit, sve bi to bilo normalno, samo što ja imam 19 god!... Neznam kud bi to spadalo, pa sam napisao pod zdravlje... Ako ima ko slićno iskustvo ili svjet
Odin335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 20:04   #6
Genetika... Imam brata od 20 godina isto ima par sijedih, ja sam počeo sijediti sa nekih 23...
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 21:26   #7
počela i ja sa 19. ali od onda ih nije puno izbilo, puuuuuno manje se živciram. a što je najgore moje neće primiti farbu. samo se skine boja s njih. pa sam se počela praviti da mi ne smetaju.
black_sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 01:10   #8
nedostatak vitamina B12, i željeza, jer ako vlasište ne dobi dovoljno toga onda proizvodi sijede vlasi prerano. ja sam isto imala s tim problema. imam 20 godina. nakrakala sam se vitaminima, nekolko tura, i puno mi je bolje. a i stres pokušavam kontrolirati. jedino neznam dal je genetika na mojoj strani....
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 15:33   #9
Ja imam mnogo više godina od Vas.Kod mene su obrve bijele a kosa ništa.Pola obrve mi je bijelo pola smeđe.Zašto?Vjerujte smiješno izgleda.

Zadnje uređivanje milkyp3 : 31.03.2008. at 19:18.
milkyp3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 15:53   #10
Quote:
milkyp3 kaže: Pogledaj post
Ja imam mnogo više godina od Vas.Kod mene su obrve bijele a kosa ništa..Zašto?
zbog boje za kosu?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 02:25   #11
Seda kosa?

Moze li mi neko reci zasto neki rano osede,kao ja npr ...sa 17 godina imala sam vidljive sede,a sad sa 20 imam vec prave pramenove,ne smeta mi,al onako cisto iz radoznalosti me zanima...procitala sam sve i svasta o tome,al me zanima misljenje zivog coveka i da se prica ne zavrsi samo na tome da je genetika u pitanju . Pozdrav svimaaa
niko_14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 11:48   #12
Zašto ne na genetici, kad je to u 99% slučajeva genetika?
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 11:59   #13
Pa sad...nije da tvrdim da nije genetika, ali...
I ja sam sa 17 god imala pokoju sjedu, a s 20 i pramen sjede kose.
E da se vratim na genetiku - imam starijeg brata koji je počeo dobivati sjede puno kasnije.
Sada imam više sjedih nego moja mama. Tata je doduše bio više sjed, ali te je sjedine dobio kad je obolio na štitnjaču.
I da - ja sam sjedi pramen dobila u roku od otprilike tri tjedna kad sam bila pod velikim stresom. Do tada sam vjerovala da su bajke one priče kako je čovjek posjedio preko noći. I danas mi nije jasno kako se pigment "povuče" iz vlasi!
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 18:58   #14
Ja sam sa 20 bila vec gotovo popuno sjeda. Kao i moja baka, mama i sestra. Samo jedna rijec - genetika.
A sto se stresa tice imam jedan primjer medu prijateljicama. Jednoj prijateljici je tata poginuo kada joj je bilo 8 godina. Jako je bila vezana za njega i bio joj je to strasan sok. Gotovo preko noci je posjedila. Da nisam vidjela ne bih vjerovala. Ne znam na koji nacin se pigment povuce, to je i meni misterij.
Kikica1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 22:11   #15
Evo da se i ja pridruzim posto sam vrlo rano pocela dobivati sjedu kosu, vec negdje sa 13. Prije mi je to jako smetalo pa sam odlucila bojati kosu..ali mogu reci da daje poseban sjaj sjeda kosa
Uglavnom, neki tvrde da stres ima veci znacaj od gena kad je u pitanju sjeda kosa al sad sam nasla jedan clanak di je opet nesto novu, zvuci zanimljivo al mislim da kod nekih ljudi prevladava vise stres, kod drugih geni, a kod nekih mozda ovo http://www.seebiz.net/lifestyle/zivo...nego-od-stresa
Elfen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 22:37   #16
Kako objasniti sijede vlasi?

Postoji mnogo raznih terorija,
ali za nas laike...

Kako objašnjavate činjenicu da čovjek može posijediti preko noći?

Stres i strah su najveći uzroci.

Ali zanima me stručno mišljenje - što se pritom odvija u organizmu? To fakat moraju biti velike promjene da se pigmentacija vlasi izmijeni iz temelja...
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 13:34   #17
Zar nitko ništa?
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 14:09   #18
Quote:
Z e t t a kaže: Pogledaj post
Zar nitko ništa?
za objašnjenje o sjedima preko noći dosad nisam čuo ali o sijedenju općenito sam čuo da stanice folikula počinju proizvoditi molekule peroksida koje izbijele kosu
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 10:03   #19
Sijeda kosa

Da li se sijeda kosa može vratiti u prijašnje stanje? Naime, da li postoji kakav preparat koji nije štetan.Hvala.
pppp is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 02:12   #20
Pojava sijedih vlasi u mlađoj životnoj dobi / sijeda kosa

Muči me ovaj problem već možda godinu-dvije. U zadnje vrijeme imam par na svjetlu jako vidljivih sijedih dlaka na kosi koje narastu ponovo nakon šišanja kod frizera, čak i sastrane se šišam na 3mm i one izrastu.

Sve to ne bi bilo čudno da ja nemam 19 godina. Što mi fali u organizmu? Nisam mogao proguglati problem pa moram se ovdje obratiti. Pomoć!
Sajx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.