Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2014., 11:30   #1
Post Preporuke - koju seriju pogledati?

Quote:
lie kaže:
Na Spoiler chat temi se odavno preporučuju i traže serije za gledanje onako usput, ali se teško snaći jer je sve to usput u razgovoru tako da postoji opravdana potreba za ovom temom.


Kako bi ovo maksimalno funkcioniralo potrebno je pridržavati se određenih smjernica, pa krenimo:


POTRAGA ZA SERIJOM

- kad tražite da vam se preporuči neka serija neka to bude razrađeno i precizirano - uključite čim više detalja tako da dobijete maksimalno profiliranu preporuku stoga navedite čim više elemenata (i sve ostalo što smatrate da je korisno navesti):
  • (pod)žanr
  • slične serije kakve ste već gledali
  • razdoblje kad se emitirala/emitira serija (da se zna tražite li novije nešto ili starije)
  • tražite li seriju koja je aktualna ili da je završena
  • broj sezona/epizoda
  • tematiku koju želite da obrađuje i slično
  • ostale informacije koje će dodatno profilirati seriju kakvu tražite


PREPORUKA SERIJA


- dakle, pogledali ste neku seriju i oduševila vas je i hoćete ju preporučiti - pa već kad trošite svoje i tuđe vrijeme potrudite se prezentirati ju da zainteresira čim više forumaša

-preporučena serija trebala bi biti prezentirana s par osnovnih informacija o:
  • žanru
  • tematici
  • kad je snimana/snima li se i dalje
  • broj sezona/epizoda
  • ono najvažnije - VAŠI DOJMOVI O SERIJI, zbog čega ju želite preporučiti nekome (to ne podrazumijeva da se kopira sadržaj s IMDB-a ili wiki itd.)
  • možete preporučenu seriju popratiti i multimedijom (poster, banner, youtube materijal itd.) ipak slika govori tisuću riječi


- kada dajete preporuku nekome za traženu seriju, citirajte njegov post da se zna kome preporučujete, ne morate mu 10 serija preporučiti i k tome ih samo pobrojati, napišite radje 2-3 (kažu da nekad manje je više )i možete elaborirati vaš odabir ako smatrate potrebnim.


Za kraj samo napomena da bude sve crno na bijelo - nedovoljno razrađeni zahtjevi/preporuke bit će brisani, a sustavno kršenje istih podložno je kartoniranju.

Možete raspravljati i davati svoje mišljenje ali budite on topic, začetavanje i spamanje i sve ostalo ovdje ne prolazi i nije poželjno i možete očekivati kartone za to.
Dvije spojler čet teme nam ne trebaju.

Za početak vidjet ćemo kako će ovo funkcionirati, a kasnije u hodu se mogu napraviti izmjene i dopune.

Nisam naišla na ovakvu temu na ovom podforumu. Na pdf Film postoji odlična takva tema pa zašto ne bi i ovdje?

Ja prva tražim preporuku
Pogledala sam The Carrie Diaries, Gossip Girl, New Girl, OTH i sad tražim neku sličnu seriju, koja je povezana s modom, da je za mlade, ljubav i to (Ne nužno sve odjednom u jednoj )

Zadnje uređivanje lie : 02.03.2014. at 01:44. Reason: funkcionalnost teme
Lace is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 12:39   #2
OC
__________________
When preparation meets opportunity you call it luck .
Wannabes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 13:27   #3
pogledaj skins ako nisi (islo na htv-u pod nazivom nabrijani)

my mad fat diary-ova je malo ozbiljnija, ali odlicna

nemaju bas veze s modom, sorry prvo sam uocila ovo mladi, ljubav i to
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 13:37   #4
Hart of Dixie
__________________
“Don't ever think you're alone here, we've just been trapped in different hells, and people aren't against you dear, they're just all for themselves.”
hope.cc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 13:59   #5
doctor who
Horvan is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 20:36   #6
Pretty Little Liars, Privileged, Melrose place

Mogu ja tražiti preporuku? Gledam Game of Thrones, Sherlock, Arrow, Agents of Shield pa ako netko voli slične serije javite šta vam se još dopada
Garak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 21:56   #7
Garak pogledaj Vikings i Sleepy Hollow
__________________
u zalivu malom tom
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 22:52   #8
the tomorrow people garak
__________________
URL]
Gajgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 00:14   #9
jonathan creek je sherlocky - stare sezone, nove ep su sve veće i veće razočaranje
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 02:58   #10
Lace, probaj si pogledat How to make it in America, možda ti se svidi.
mahunarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 15:49   #11
meni treba preporuka za neku humorističnu seriju. zvuči tako jednostavno .
pratim dosta novih serija, ali jedna-dvije-tri epizode dnevno mi jednostavno nisu dovoljne, pa uvijek imam "u pričuvi" neku random seriju za gledanje .
radnja i nije posebno bitna, bitno je da je serija smješna, da ima što više epizoda i po mogućnosti da je završila (iako to stvarno nije ključno).

Zadnje uređivanje lie : 02.03.2014. at 01:49.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 15:54   #12
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
meni treba preporuka za neku humorističnu seriju. zvuči tako jednostavno .
pratim dosta novih serija, ali jedna-dvije-tri epizode dnevno mi jednostavno nisu dovoljne, pa uvijek imam "u pričuvi" neku random seriju za gledanje .
radnja i nije posebno bitna, bitno je da je serija smješna, da ima što više epizoda i po mogućnosti da je završila (iako to stvarno nije ključno).
30 rock
__________________
“Don't ever think you're alone here, we've just been trapped in different hells, and people aren't against you dear, they're just all for themselves.”
hope.cc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 15:56   #13
Quote:
pratim dosta novih serija, ali jedna-dvije-tri epizode dnevno mi jednostavno nisu dovoljne, pa uvijek imam "u pričuvi" neku random seriju za gledanje .
radnja i nije posebno bitna, bitno je da je serija smješna, da ima što više epizoda i po mogućnosti da je završila (iako to stvarno nije ključno).
moraš biti precizna kad kažeš humoristična.govorimo li o old school sitcomu(publikom) ili današnje bez publike?
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 16:15   #14
Quote:
hope.cc kaže: Pogledaj post
gledala na tvu, tak da mi se neda skidat jer sam par sezona gledala sve, a par nisam uopće.


Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
moraš biti precizna kad kažeš humoristična.govorimo li o old school sitcomu(publikom) ili današnje bez publike?
oboje
nisam bila precizna jer nisam izbirljiva i gledam ono što mi se svidi .

ako baš trebaju neke smjernice, evo popis serija koje pratim + popis serija koje sam nedavno pogledala.
pratim:
HIMYM
New Girl
Cougar Town
Modern Family
Melissa and Joey ()
tBBT
Last Man Standing

čekam:
Hot in Cleveland
Plebs

odgledala i svidjelo mi se:
Arrested Development ()
My Boys
8 Simple Rules...
Rules of Engagement
Everybody Hates Chris
Happy Endings
...
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 16:17   #15
gleda li se daily show,colbert report,workoholics,broad city?
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 16:30   #16
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
gleda li se daily show, colbert report
ovo mi zvuči zanimljivo, pogledat ću par scena na YT, pa vidit.

Quote:
workoholics
ova serija mi je najveći bulšit koji sam ikad probala gledat


Quote:
broad city?
nebi baš nešto skroz novo. radije bi nešto s čim sam gotova kad odgledam, a ne da moram pratit. nisam fan gledanja jedne epizode tjedno jer mi se redovito desi da mi se onda baš gleda ta serija, a nema više epizoda. s druge strane nisam karakter da nešto ne skinem godinu dana pa onda cjelu sezonu pogledam u komadu .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 16:42   #17
ili odeš odmah na comedy central :-) . Ima još i show @midnight s komičarima
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2014., 18:45   #18
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
meni treba preporuka za neku humorističnu seriju. zvuči tako jednostavno .
pratim dosta novih serija, ali jedna-dvije-tri epizode dnevno mi jednostavno nisu dovoljne, pa uvijek imam "u pričuvi" neku random seriju za gledanje .
radnja i nije posebno bitna, bitno je da je serija smješna, da ima što više epizoda i po mogućnosti da je završila (iako to stvarno nije ključno).
Carpoolers Marmaduke je ubio
__________________
When preparation meets opportunity you call it luck .
Wannabes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 00:44   #19
Tražili ste dobili ste
Imate naputke u uvodnom postu, potrudite se da ovo NE POSTANE SPOJLER ČET TEMA i to je to

P.S. Pročistila sam odmah temu od svega čemu nije više na njoj mjesto tako da su neki postovi pobrisani i poneki malo editiran.


__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.

Zadnje uređivanje lie : 02.03.2014. at 01:56.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 02:04   #20
dire Dawn, pogledaj Parks&Rec i Community.

Parks&Rec će ti biti čudni prvu sezonu (ali prva sezona ima samo šest epizoda), nakon toga slijedi oduševljenje, odlični su do zadnje sezone, sad su u šestoj sezoni i malo su slabiji.

Community će ti isto biti čudan prvih 3-4 epizode, a onda oduševljavaju. Nažalost, treća i četvrta sezona su dosta lošije, ali su se vratili u petoj i ponovno su genijalni.

Prvo ta dva pogledaj, definitivno najbolje što se trenutno nudi od humorističnih serija, pa onda dalje.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.