Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2008., 23:52   #1
Crvenilo, svrbež oko spolovila (od depilacije, brijanja...)

naime pred par dana sam po prvi put išla brijat vaginu. s britvicom,nisam skroz ,ali na površini gdje sam skroz obrijala raste ponovo i oko tih korijena dlake mi je crvenilo i na nekim mjestima su prištići.
I užasno me svrbi, što god da stavim, vodu,led, vlažne maramice ne pomaže.
Neznam šta da radim,a to više nikad ne namjeravam brijat. da sam znala da su ovakvi problemi,nebi nikad.
što da napravim jer je svrbež neizdrživa, i ti prištići i crvenilo? unaprijed hvala
Incomplete is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 00:46   #2
1.nemoj se čohat
2. peri se samo s vodom, bez vlažnih maramica i kerefeka
3. namaži nekom neutralnom kremicom, neku dječju ako imaš
4. idući put nemoj brijat, nego radije koristi veet kremu, paziš da ne dotakne sluznicu i sve 5, super glatko, ne svrbi dok izrasta, imaš mir dulje vrijeme, a opet bezbolno je,za razliku od voska,kojeg nema šanse da bi koristila na pi*, neznam jel je hrabrost ili ludost oni koji trpe takve bolove za glatku pizdu
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 10:32   #3
meni se dogodi svaki put kada se brijem nakon duljeg vremena. ali samo prvi put, i počelo se prorijeđivati. nego, ja ti pak ne savjetujem weet, jer ako dođe do sluznice, nije lijepo. i općenito, kemikalije...ne.

dakle, moj savjet: uzmi britvicu koju ćeš koristiti samo za to područje, i to ne onoliko puta koliko bi ju koristila za noge, ako ju već koristiš više nego jednom. baleini gelovi za brijanje su meni super, nisu mi prejaki i ništa me od njih ne peče. sjedni si fino na kadu, raširi noge i samo daj. pazi da se ne porežeš. kada si gotova, dobro isperi, sjedni na krevet raširenih nogu i namaži se nekim neutralnim mlijekom za tijelo. meni je najbolji dove obični. prije sam znala koristiti i aloe veru, ali ona me samo isuši. fino se namažeš da se bijeli (samo pazi, opet ništa po sluznici), lezi dok se malo ne upije i sljedeća dva-tri dana nosi gaćice što manje, ili uzmi bokserice- s tim da svaki put nakon brijanja opet mažeš. samo nemoj da te jako stišću, nikako ne oblači tange. sljedeći put možeš brijati...pa, preporučujem za najmanje 5 dana, a meni u prosjeku drži tjedan do 10 dana (imam dobru situaciju po tom pitanju).
nakon što nekih dva puta prođeš "proceduru" neće ti više biti crvenila niti osipa. samo se nakon brijanja svaki put namaži, ali ne moraš previše staviti.

ne čohaj se i sve oke. vjeruj mi, kroz sve to sam prošla, i isto sam rekla prvih 5 puta redovito nikad više, ali sad stvarno nemam nikakvih problema. zapravo, što si redovitija, to ćeš imati manje problema (ukoliko to ne radiš svaki dan/s manje od 5 dana razmaka).
ne češi se, i bez vlažnih maramica, te kemikalije samo iritiraju.

sretno!
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 00:42   #4
Meni je to normalna pojava,i s tim zivim vec 15 god od kad se brijem.svaki,ama bas put mi izbiju odvratni pristici,cak i cirevi koji ne samo da svrbe nego uzasno bole,toliko da mi smetaju gacice od boli,pokusavala sam sa svime vec, svakakve preparate,balzame umirujuce poslije brijanja,pudere,itd. ali badave.to je tako osjetljiva koza i gotovo.ili se ne brijat i obrast ko suma striborova ili se cesat,ha,ha!!!
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 10:12   #5
Jesi li probala namazati nevenom kad te svrbi
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 10:57   #6
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
meni u prosjeku drži tjedan do 10 dana (imam dobru situaciju po tom pitanju).
blago tebi. ja obrijem, sve bude fino glatko, al već drugi dan su dlačice vani...
__________________
quod in corde sobrii, id in lingua ebrii.
Deirdre is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 00:54   #7
Quote:
Incomplete kaže: Pogledaj post
brijat vaginu
....
maša&maša is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 09:55   #8
Weet krema, mene je malo strah nanositi je "dole". Da ne bi doslo do kakve upale. Ali morat cu probati jer ovo s britvicom i nije bas neko rjesenje. Koliko bi dlacice morale biti duge da ih mozes sve skinuti s Weet kremom i koliko u prosjeku dana "budes glatka"?
sabmeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 15:49   #9
Quote:
sabmeh kaže: Pogledaj post
Weet krema, mene je malo strah nanositi je "dole". Da ne bi doslo do kakve upale. Ali morat cu probati jer ovo s britvicom i nije bas neko rjesenje. Koliko bi dlacice morale biti duge da ih mozes sve skinuti s Weet kremom i koliko u prosjeku dana "budes glatka"?
dužina kak te volja.
glatkoća, negdje 6-7 dana.
mislim da je brijanje opasnije za upalice, jer time kožu oštećuješ skoro svaki dan, a kremu možda namažeš 1-2 mjesečno. jedino pazi da ju ne namažeš unutra, uzmi ogledalo.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 19:22   #10
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
radije koristi veet kremu, paziš da ne dotakne sluznicu i sve 5, super glatko, ne svrbi dok izrasta, imaš mir dulje vrijeme
kako se uspiješ kremom izdepilirat do glatkoće
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 19:32   #11
Quote:
Incomplete kaže: Pogledaj post
naime pred par dana sam po prvi put išla brijat vaginu. s britvicom,nisam skroz ,ali na površini gdje sam skroz obrijala raste ponovo i oko tih korijena dlake mi je crvenilo i na nekim mjestima su prištići.
I užasno me svrbi, što god da stavim, vodu,led, vlažne maramice ne pomaže.
Neznam šta da radim,a to više nikad ne namjeravam brijat. da sam znala da su ovakvi problemi,nebi nikad.
što da napravim jer je svrbež neizdrživa, i ti prištići i crvenilo? unaprijed hvala
zar nekom rastu dlake na vagini to mora da je neki gadni poremećaj, ko da ti izrastu u ustima otprilike.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Slika:Fem_isa_2-hr.GIF
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 21:14   #12
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
kako se uspiješ kremom izdepilirat do glatkoće
skine sve. možda mi uspijeva zato jer nikad u ruku nisam primila britvicu.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 23:01   #13
Ja se ne depiliram sa kremicama jer samu sebe izmaltretiram dok to namažem, čekam deset minuta raširenih nogu, i onda još izvodim akrobacije da sve to skinem, a već su slijedeći dan vani.
Ja sam svoj spas našla u nastavku za brijanje koji sam dobila uz depilator, on mi je super, sve skine, a kasnije me ništa ne svrbi, peče, crveni i nema prištića, dok sam sa običnom britvicom imala gadnih problema. Samo kaj kod tog brijača ne smiju biti baš preduge jer onda malo čupa, barem mene je...
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:27   #14
ja imam isto taj brijac/trimer ako su malo duze skrate se s trimerom i onda obriju nista ne svrbi a moze se koristit svaki dan
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 19:13   #15
weet rules!
kakvi žileti na tako osjetljivom mjestu...
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 13:17   #16
kemikalija koja rastapa dlaku je puno bolja
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 13:32   #17


Pa naravno,kemikalije su sadašnjost a britvice pripadaju prošlosti


ma svako zna šta mu je najbolje, ja najviše volim vosak jer dugo ne niču dlake,a kad žurim britvica
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 19:41   #18
Quote:
amis kaže: Pogledaj post


Pa naravno,kemikalije su sadašnjost a britvice pripadaju prošlosti


ma svako zna šta mu je najbolje, ja najviše volim vosak jer dugo ne niču dlake,a kad žurim britvica

a da je krema tak grozna kak se neki boje, onda bi odpadali komadi kože, ili bi se masovno dobivale alergije, ili bi koža postala flekava, ili bi se umiralo, s obzirom da se to dosta često maže, po većim površinama,primjerice da neka žena sve depilira s weetom, od nogu, preko ruku, do...

zapravo, negdje sam čitala da je brijanje najgore, jer se stvaraju sitna oštećenja, ne mislim na to kad se poreže, nego na oštećenja okom nevidljiva,i tako se postaje podložniji hpvu i inim boleštinama.

jel ti se dešava urastanje kad s voskom depiliraš?
toga me strah. pomisao da mi urastaju dlake oko klita, pa da to moram raskopavat, ili još nedo bog upala neka.
bikini mi urasta,tj prepone. dok s nogama nemam tih problema. pa zato ipak za Gospodjicu samo Weet. a kad skupim para i izgubim sram, odo na laser.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 20:02   #19
ja godinama koristim kremu iz dm-a babylove wundschutz creme s zinkom. savršena stvar. njeguje i dezinficira-savršena stvar. košta 10-15 kn i traje bar godinu dana. jedini problem je to što se ne može upiti jer je pregusta tako da ju je najbolje koristiti navečer pa obući bijele gaćice i staru piđamu.
koristim je poslije brijanja s britvicom i sve bude ok.
nelli7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 19:37   #20
ja poslije depilacije stavim malo djecjeg pudera, ne osipam se i ne svrbi...
__________________
Um klade valja, štela caruje...
panattha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.