Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2010., 11:58   #381
Iskustva s djecom s AS

Javite mi se slobodno
Quote:
palottina kaže: Pogledaj post
Ako netko ima djecu sa Aspergerovim sindromom molim nek mi se javi radi izmjene iskustva i terapija
Hvala
MiroslavK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 12:01   #382
ODGOVOR

Poslao sam Vam privatnu poruku (vidjeti "Privatne poruke" gore desno kad ste ulogirani)
Pozdrav, Miroslav

Quote:
bad time kaže: Pogledaj post
isprike što se ovako ubacujem...
pred rastavom sam braka, imamo curicu i sumnjam da mi muž ima aspergov sindrom... tek sam se prije par dana uputila u istraživanje što je to i što više čitam sve su mi jasniji problemi koji su nas doveli pred razvod...
mislim da on ni sam nije svjestan toga....
da li da s njim porazgovaram o tome, hoće li on to moći prihvatiti, kako da se postavim prema tome???? pomozite
MiroslavK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 01:54   #383
Imam Aspergerov sindrom i nemam prijatelja

Ako neznate, Aspergerov sindrom je u biti kad vam je neugodno u društvu drugih osoba (između ostalog). Iz tog razloga sve sam se manje družio sa svojim frendovima i dok sam došo u srednju, jedva imam ikojeg. Družim se redovito samo sa jednim prijateljem! Jednim!

Volio bi imati više prijatelja, ali malo mi je teško naći prijatelje kad nemam odkud početi - ne idem po partyima, ne treniram neš nit me to zanima, ne pijem i ne pušim, u biti ne radim niš šta većina današnjih klinaca radi. Da ne spominjem da nikad nisam imao curu (iako, ajde, još sam u srednjoj, nije još prekasno valjda).

Ne razumijem baš neke najobičnije društvene norme. Uvijek sam iskren, pa čak i kad pričam s nekim, dogodi se da ih uvrijedim (ni to ne primjetim) jer velim neš što možda "nisu željeli čuti" . Osjećam se glupo. Neam prijatelja. Bojim se da nikad u životu neću imati!! Kaj da radim?
ubermensch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 08:26   #384
TAj sindrom nije kraj svijeta. Uspješno se lijeći večinom psihoterapijom.
A jedna stara poslovica kaže da pametan čovjek ima jednog prijatelja, jako sretan čovjek ima 2 prijatelja, a tri i više prijatelja ima samo budala!
Kalira_bei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 13:02   #385
Quote:
ubermensch kaže: Pogledaj post
Ako neznate, Aspergerov sindrom je u biti kad vam je neugodno u društvu drugih osoba (između ostalog).

Volio bi imati više prijatelja, ali malo mi je teško naći prijatelje kad nemam odkud početi - ne idem po partyima, ne treniram neš nit me to zanima, ne pijem i ne pušim, u biti ne radim niš šta većina današnjih klinaca radi. Da ne spominjem da nikad nisam imao curu (iako, ajde, još sam u srednjoj, nije još prekasno valjda).

I zašto ne treniraš i ništa te ne zanima? To nema veze sa sindromom već sa tvojim samožalovanjem nad svojom sudbinom.

Iskreno, kad vidim Sheldona iz BBT-a baš mi je slatko njegovo ponašanje i mislim da za to može svatko imati tolerancije. Da li ti je situacija teža od toga? Nisi svjestan ljudskih emocija ili samo konvencija?
Ja bez sindroma imam problem da preiskreno ljudima nešto govorim. Mislim da te taj sindrom ne smije toliko paralizirati u svakodnevnom životu.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 13:25   #386
Pa, do sad sam naučio dosta 'konvencija' kak ti veliš, ali ne razumijem potpuno te kompleksne emocije koje ljudi imaju. Ili kako može netko bit neodlučan, kako se može dvoumiti, imati više osjećaja odjednom, ili zasto govoriti nesto sto ne mislliš. Ali glavno je, osjećam se neugodno u društvu. Ostali pričaju, ja neznam gdje bi se uključio, šta bi rekao... Ja volim (to je valjda još jedan simptom) imati sve organizirano, pa mi zato nasumičnost ljudskih razgovora izmiče. "Zašto su sad počeli pričati o toj temi, pa to nema nikakvog smisla!"

Čudna stvar.

Sheldon je zabavan i ljudi kažu da ih podsjećam na njega ili onaj inspektor Monk, on isto.
ubermensch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 13:32   #387
Joj, pa Asperger se liječi...moraš na terapiju jel...

I ovako, znači... to je privremeno stanje. Nećeš zauvijek biti bez prijatelja; dešavat će ti se lijepe stvari--napuni se optimizmom--reci sebi: ja cu biti sretan i imati društvo i sve će biti ok.

Znači, prvo moraš potražiti pomoć stručnjaka.

Onda čitaj malo literaturu vezanu za A. sindrom i kako su to ljudi pobijedili...imaš dosta toga i na netu, ali najbolje je otići u knjižnicu ili ako imaš novaca kupiti svoju knjigu.

Onda se osvrni oko sebe..kakav je tvoj svijet? Jesi li zadovoljan sobom (osim tog problema s društvenošću)?

Ako nisi, počni raditi ono što doista želiš...štogot to bilo... nađi hobije, digni si samopouzdanje...

I bilo bi dobro da se počneš družiti/bar DOPISIVATi s nekom curom... )
twinkly doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 13:44   #388
Nije to tako strašno-kao što u ljudi već rekli,zna bit simpatično i da se to nekako izbalansirat

Ne obaziri se na one klišeje To ti je sve u glavi,proći će - Nego radi na sebi

Ja nemam Aspergerov sindrom al imam zato; Anksiozno-depresivni poremećaj,napadaje panike,Agorafobiju i socijalnu fobiju.
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 13:50   #389
Quote:
twinkly doo kaže: Pogledaj post
Joj, pa Asperger se liječi...moraš na terapiju jel...

I ovako, znači... to je privremeno stanje. Nećeš zauvijek biti bez prijatelja; dešavat će ti se lijepe stvari--napuni se optimizmom--reci sebi: ja cu biti sretan i imati društvo i sve će biti ok.

Znači, prvo moraš potražiti pomoć stručnjaka.

Onda čitaj malo literaturu vezanu za A. sindrom i kako su to ljudi pobijedili...imaš dosta toga i na netu, ali najbolje je otići u knjižnicu ili ako imaš novaca kupiti svoju knjigu.

Onda se osvrni oko sebe..kakav je tvoj svijet? Jesi li zadovoljan sobom (osim tog problema s društvenošću)?

Ako nisi, počni raditi ono što doista želiš...štogot to bilo... nađi hobije, digni si samopouzdanje...

I bilo bi dobro da se počneš družiti/bar DOPISIVATi s nekom curom... )
Koliko gluposti je napisano ovdje
Aspergerov sindrom nije bolest tipa prehlada, Aspergerov sindrom je jedan od oblika autističnog poremećaja.
I ne postoji konkretna/konačna metoda liječenja bilo kojeg Autističkog poremećaja-tako i Aspergera.

Postoje samo Štake (Psihoterapija i razni psihostimulansi).

Najbitnije od svega je da se osobu sa Aspergerovim sindromom shvati. (onako kako ona sebe shvaća).
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 13:58   #390
Ne treba mi psihoterapija, nisam tolko lud. Mogu pricat s ljudima i sve ok. Ovdje na forumu sam naveo samo lose stvari da znate koji su mi problemi, al to ne znaci da sam posve lud. Glavno kaj me smeta je kaj neznam kako nac prijatelje? U razredu su mi vecina glupi, a kaj, da hodam po ulici i pitam "Dobar dan, ocete mi bit prijatelj?"

Kak nađete prijatelja?
ubermensch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 13:59   #391
Quote:
ubermensch kaže: Pogledaj post
Pa, do sad sam naučio dosta 'konvencija' kak ti veliš, ali ne razumijem potpuno te kompleksne emocije koje ljudi imaju. Ili kako može netko bit neodlučan, kako se može dvoumiti, imati više osjećaja odjednom, ili zasto govoriti nesto sto ne mislliš. Ali glavno je, osjećam se neugodno u društvu. Ostali pričaju, ja neznam gdje bi se uključio, šta bi rekao... Ja volim (to je valjda još jedan simptom) imati sve organizirano, pa mi zato nasumičnost ljudskih razgovora izmiče. "Zašto su sad počeli pričati o toj temi, pa to nema nikakvog smisla!"

Čudna stvar.

Sheldon je zabavan i ljudi kažu da ih podsjećam na njega ili onaj inspektor Monk, on isto.
ja recimo imam istu reakciju kada srednjoškolci na parlaonici krenu o nečemu diskutirati- recimo o EU, njihove rasprave su mi besmislene i ne mislim da imam poremećaj radi toga.
Kratkoročno dvoumljenje je potrebno svakoj osobi koja o bilo čemu odlučuje, brzopletost dovodi do krive odluke.

"imati više osjećaja odjednom, ili zasto govoriti nesto sto ne mislliš" Ovo drugo ljudi rade iz razmih razloga, po meni je jedino prihvatljivo izgovoriti uljepšanu verziju s ciljem ne povrijeđivanja nekoga, sve ostalo ne toleriram, ili laž ili izvrtanje istine.

Trenirat možeš i sam naprosto odeš trčati po kvartu, možeš naći neki hobi-jezik, praktične stvari ili slično. Ni ja ne volim pretjerano društvo, i to bilo kakvo, ali zašto misliš da razgovor ne može biti produktivan? To je zabluda.

Ne kažem da nemaš poremećaj, ali i bez poremećaja trebao bi shvatiti da je život nepredvidiva avantura i da nitko to ne može kontrolirati....
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 14:00   #392
Quote:
ubermensch kaže: Pogledaj post
Ne treba mi psihoterapija, nisam tolko lud. Mogu pricat s ljudima i sve ok. Ovdje na forumu sam naveo samo lose stvari da znate koji su mi problemi, al to ne znaci da sam posve lud. Glavno kaj me smeta je kaj neznam kako nac prijatelje? U razredu su mi vecina glupi, a kaj, da hodam po ulici i pitam "Dobar dan, ocete mi bit prijatelj?"

Kak nađete prijatelja?
Nađeš u sličnima sebi, kroz život, to tek kasnije skužiš. Koliko godina imaš?
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 14:06   #393
Quote:
twinkly doo kaže: Pogledaj post
Joj, pa Asperger se liječi...moraš na terapiju jel...

I ovako, znači... to je privremeno stanje. Nećeš zauvijek biti bez prijatelja; dešavat će ti se lijepe stvari--napuni se optimizmom--reci sebi: ja cu biti sretan i imati društvo i sve će biti ok.

Znači, prvo moraš potražiti pomoć stručnjaka.

Onda čitaj malo literaturu vezanu za A. sindrom i kako su to ljudi pobijedili...imaš dosta toga i na netu, ali najbolje je otići u knjižnicu ili ako imaš novaca kupiti svoju knjigu.
)
Aspergerov sindrom se ne pobjeđuje i ne liječi tako kako si ti zamislila, pročitaj ovaj ulomak: http://en.wikipedia.org/wiki/Sociolo...Autistic_pride.

Za autora: nađi neki hobi gdje je veća šansa da će biti netko sličan tebi, dakle, bolje da se upišeš na šah nego u političku stranku, bolje bridž nego nogomet. Prijatelji se ne traže tako da kreneš sa zastavom "ja tražim prijatelje" nego ih nađeš usput baveći se sasvim drugim stvarima. Uopće nije čudo da ne možeš naći prijatelje među 25 ljudi iz razreda, to ne znači da moraš pošto-poto početi podnositi razred, proširi krug prijatelja i naći će se netko sličan.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 14:15   #394
Prebaceno sa US-a.
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 15:48   #395
Quote:
ubermensch kaže: Pogledaj post
Ne treba mi psihoterapija, nisam tolko lud. Mogu pricat s ljudima i sve ok. Ovdje na forumu sam naveo samo lose stvari da znate koji su mi problemi, al to ne znaci da sam posve lud. Glavno kaj me smeta je kaj neznam kako nac prijatelje? U razredu su mi vecina glupi, a kaj, da hodam po ulici i pitam "Dobar dan, ocete mi bit prijatelj?"

Kak nađete prijatelja?
mislila sam ti pisati kako znam da se teško nosit se sa takvom dijagnozom, zapravo sa bilo kojom dijagnozom za koju ne postoji specifično liječenje. ti si toga svjestan i zato si u prednosti jer kao dio svog "liječenja" možeš, vjerovao ili ne, utjecati na svoje ponašanje...
i onda sam shvatila da nema smisla pisati nešto što ti već znaš, i vjerojatno ti opet ispadamo smiješni što pričamo o stvarima koje ti, ne da znaš, nego živiš.
nitko ne misli da si lud da se razumijemo, to je samo dokaz kakvo ti imaš mišljenje o sebi, ne možeš se s tim uopće uspoređivati! drugačije bi te ljudi gledali kada bi isticao i razmišljao samo na pozitivan način.
nakon ovog tvog posta se pitam ima li sad ikakve veze to što nemaš prijatelja sa tvojim sindromom jer mi daješ do znanja da "možeš pričat s ljudima i sve ok". zbunjena sam
nitko ne zna kako se nalaze prijatelji. prijatelji se ne traže, oni se "dogode". znači, to što nemaš prijatelja ne mora biti da ih nemaš jer imaš neki problem.. nemaš ih samo zato jer se nisu potrefile okolnosti u kojima bi upoznao nekog dobrog. nisam ni ja imala prijatelja dok nisam shvatila da mi je ova jedna frendica koju imam i više nego dovoljna. vrijedi za njih stoooootine.
ak ote to tješi, ja bi ti bila prijateljica 500%, al vjerojatnost da živiš baš u mom mjestu je zanemariva
__________________
LEAVE AN IMPRESSION
ivana.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 17:35   #396
Nemaš aspergerov sindrom.

To je blagi oblik autizma, a tvoje ponašanje blagi oblik asocijalnosti. no naravno, lakše je svoju patološku usamljenosti i neprilagođenost društvu uokviriti u medicinsku dijagnozu.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 18:18   #397
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Nemaš aspergerov sindrom.
valjda dečko zna kaj su mu doktori napisali pod dijagnozu
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 18:19   #398
Kaj ocu rec je, nije da sam potpuno nesposoban pricat s ljudima, samo mi to ne ide jako dobro, pa se zbunim, i što dulje pricam s nekim, to vise jednostavno želim otići. Dosta ljudi nikad nije primjetilo da je nes cudno sa mnom, ali ipak vecina me jednostavno smatra "cudakom". Također, mnogo 'normalnih' tema o kojima moji vrsnjaci pricaju me bas i ne interesira, ja bi vise volio pricat o filmovima, astronomiji, povijesti ili filozofiji. Jedino kaj od tog proizađe je da me ljudi pitaju da im napišem zadaću. -.-
ubermensch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 18:23   #399
pročitaj si knjigu: "neobičan događaj sa psom u noći"
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 18:58   #400
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
valjda dečko zna kaj su mu doktori napisali pod dijagnozu
Nigdje ne piše da su mu doktori išta dijagnozirali.
Oustalom, Aspergerov sindrom je izrazito teško
s preciznošću i s pouzdanjem dijagnozirati. Zanima me koji je doktor svojim imenom i prezimenom te imenom svoje linike ili bolnice stoji iza te dijagnoze?

Što kaže wikipedia?

"Underdiagnosis and overdiagnosis are problems in marginal cases. The cost and difficulty of screening and assessment can delay diagnosis. Conversely, the increasing popularity of drug treatment options and the expansion of benefits has motivated providers to overdiagnose ASD. There are indications AS has been diagnosed more frequently in recent years, partly as a residual diagnosis for children of normal intelligence who do not have autism but have social difficulties. In 2006, it was reported to be the fastest-growing psychiatric diagnosis in Silicon Valley children; also, there is a predilection for adults to self-diagnose it."
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.