Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2006., 10:10   #1
Lightbulb Obavezan porodiljni za muskarce??

iz europe nam opet stizu neobicne direktive:

"Porodiljni dopust u Hrvatskoj morat će se reformirati, a obvezni dio, koji sada traje prvih šest mjeseci nakon djetetova rođenja, obvezno će morati koristiti i otac, i to u jednakom trajanju kao i majka."

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dan...diljni,9861.jl

kako ovo komentirate?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 10:13   #2
"Robert Suman i Ante Majdandžić, časnici u Vojnoj policiji, odlučili su dobrovoljno otići na porodiljni dopust i preuzeti ulogu domaćica jer njihove “bolje polovice” imaju veća primanja te im se više isplati da oni primaju porodiljnu naknadu koja iznosi između 1600 i 2500 kuna.

Pripremanje bočica za dijete i mijenjanje pelena nije strano ni Robetovu kolegi Anti Majdandžiću, koji je bio na porodiljnom dopustu za prvo dijete, a s dvomjesečnom Elom to će iskustvo možda i ponoviti."
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 16:12   #3
šta se dešava s dojenjem? nisam protiv porodiljnih za tate, samo pitam.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 20:06   #4
alex, mama je s bebom prvih sest mjeseci. onda ona ide polako na posao, a na porodiljni ide tata. mlijeko ili izdoji majka, ili nahrani bebu prije i poslije posla (pretpostavljam da ce to biti ipak pola radnog vremena) ili bebe sa 6 i vise mjeseci polako vec prelaze na umjetno mlijeko.
jesam li dobro rekla?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 20:15   #5
aaa, izdajanje. viš to mi nije palo na pamet.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 20:19   #6
Quote:
Natch kaže:
alex, mama je s bebom prvih sest mjeseci. onda ona ide polako na posao, a na porodiljni ide tata.
da, ali oni tu kazu manje od 6 mjeseci.

Quote:
Natch kaže:
ili bebe sa 6 i vise mjeseci polako vec prelaze na umjetno mlijeko.
jesam li dobro rekla?
ne bas, ne prelazi na umjetno mlijeko, nego na hranu kao sto su juhice, povrce i slicno. sta ce ti umjetno mlijeko ako imas i dalje prirodno majcino mlijeko, kuzis?
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 20:21   #7
Quote:
Tigrica kaže:
da, ali oni tu kazu manje od 6 mjeseci.



ne bas, ne prelazi na umjetno mlijeko, nego na hranu kao sto su juhice, povrce i slicno. sta ce ti umjetno mlijeko ako imas i dalje prirodno majcino mlijeko, kuzis?
pa kuzim, samo razmisljam kako bi se to moglo prakticno organizirati za majke. zapravo, je li to majkama uopce prakticno?
meni je drago sto se oceve vise ukljucuje u odgoj djece, a sigurno ce biti i njima. ali stvarno, kako organizirati hranjenje djeteta?
i do koliko mjeseci vi mislite da bi majka morala ostati doma?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 20:25   #8
Meni je ovo glupo do bola.

Pa nebi ti išo na porodiljni ni da me natjeraju
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 20:55   #9
Quote:
Natch kaže:
pa kuzim, samo razmisljam kako bi se to moglo prakticno organizirati za majke. zapravo, je li to majkama uopce prakticno?
pa ja mislim da nije prakticno, pogotovo za one dojene na zahtjev ili ima beba koje stalno doje svakih pola sata... za njih nikako izdajanje nece biti dovoljno. ne moze mama svako malo trcati na stanku za dojenje, to nema smisla. ja bi radije dala otkaz i dojila kak spada, nego mucila i bebu i sebe i posao.

Quote:
Natch kaže:
meni je drago sto se oceve vise ukljucuje u odgoj djece, a sigurno ce biti i njima. ali stvarno, kako organizirati hranjenje djeteta?
i meni je drago!

Quote:
Natch kaže:
i do koliko mjeseci vi mislite da bi majka morala ostati doma?
po meni minimalno 6 mjeseci za one koje to zele, ako zbog niceg drugog onda zbog dojenja.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 21:12   #10
pa tako ce vjerojatno i biti, 6 mjeseci
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 08:09   #11
Quote:
Natch kaže:
pa tako ce vjerojatno i biti, 6 mjeseci

nadam se da nece, da ce biti duze. nadam se da ce ovako ostati.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 08:10   #12
Quote:
Tigrica kaže:
nadam se da nece, da ce biti duze. nadam se da ce ovako ostati.
a kako je sad? jesi pogledala tekst? kazu u europi da su zene kod nas predugo na porodiljnom? jel to istina?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 08:13   #13
Quote:
Tigrica kaže:
nadam se da nece, da ce biti duze. nadam se da ce ovako ostati.
sad je prvih 6 mjeseci za majku, a drugih 6 mjeseci moze uzeti ili majka ili otac.

dobar prijedlog bi bio da drugih 6 mjeseci bude obavezno za oca, s tim da se majci omoguci dojenje kad god bebi treba - sto god to znacilo. dakle, ne mijenjati ukupnu duljina porodiljnog, 12 mjeseci. mislim da je tako negdje u skandinaviji, ne da mi se traziti.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 08:23   #14
Nema se što država petljati u obiteljski intimni život i određivati tko će od roditelja ići na porodiljni. Mislim kako se radi o još jednom nepismenom članku hrvatskog "novinarstva".
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 08:26   #15
ja mislim da je ok da i onaj ko je pravio dijete osjeti cari roditeljstva...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 08:28   #16
Quote:
Natch kaže:
a kako je sad? jesi pogledala tekst? kazu u europi da su zene kod nas predugo na porodiljnom? jel to istina?
Ja radim "kod stranaca" i imala sam "velikodusnih europskih" 16 tjedana.
Jebem im mater - eto vam moj komentar na to.
Uz jos nesto koristenog odmora, ostavila bebicu od 4 i pol nepuna mjeseca kuci i odmah na puno radno vrijeme.
Mjesecima sam bila depra, sto se moglo i procitati iz nekih tema koje sam pokretala i jos nekih koje su drugi pokretali, a ja nesto pisala.

Svaka cast zenama koje se vole i zele vratiti tako rano. Ja nisam nikako to mogla svariti.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 08:29   #17
Quote:
Natch kaže:
ja mislim da je ok da i onaj ko je pravio dijete osjeti cari roditeljstva...
Pa valjda su ga pravili skupa...
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 08:39   #18
Quote:
crtica kaže:
Nema se što država petljati u obiteljski intimni život i određivati tko će od roditelja ići na porodiljni. Mislim kako se radi o još jednom nepismenom članku hrvatskog "novinarstva".
pa nitko majci ne brani da uzme neplaceno odsustvo, point je u tome da otac provede dio vremena na obaveznom. ovo je naravno teoretski, jasno mi je da to u stvarnosti ne ide bas tako.

ali sve inicijative o skracenju porodiljnih nemaju smisla sve dok je situacija s vrticima i jaslicama ovakva kakva je.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 08:55   #19
Quote:
violent_femmes9 kaže:
pa nitko majci ne brani da uzme neplaceno odsustvo, point je u tome da otac provede dio vremena na obaveznom. ovo je naravno teoretski, jasno mi je da to u stvarnosti ne ide bas tako.

ali sve inicijative o skracenju porodiljnih nemaju smisla sve dok je situacija s vrticima i jaslicama ovakva kakva je.

znaci ti mislis da to nema sanse da prodje kod nas? daj boze
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 08:58   #20
Quote:
Natch kaže:
a kako je sad? jesi pogledala tekst? kazu u europi da su zene kod nas predugo na porodiljnom? jel to istina?

naravno da nije istina. kako neko uopce nekome moze odredjivati koliko dugo ce vremena provesti s svojom malom bebicom?! mislim, ... koje je vrijeme nužno da majka bude s djetetom ...?! svasta, koje vrijeme je nuzno. sram ih bilo.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.