Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2015., 18:00   #341
Quote:
OčiBojeMeda kaže: Pogledaj post
helou, zna li netko možda kako tekomu oblikovati u drvo, da izgleda odprilike ovako: http://www.njuskalo.hr/image-w920x69...a-26212014.jpg ?
Pustiš jednu granu na visinu koja ti paše i režeš ostale izdanke... Za desetak godina buš dobio stablo...
Možeš i raditi pletenice od grana...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 22:54   #342
treba mi savjet za neku penjacicu koja bi mi prekrila uzasan zid.

nebi bugenvilu da mi ne radi puno smeća ... nije mi bitno ni pretjerano da bude cvitova ali nije ni na odmet. živim u splitu (radi vremenskih uvjeta) ...
zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 19:12   #343
Sto preporucate da se stavi kao prirodni paravan? Imamo jedan dio (bocno uz kucu sjever-sjeveroistok) gdje smo rastegli onu zelenu zicu i posadili brsnjen kako bi dobili malo privatnosti (kuca od iza ima direktan pogleda na to, a super je za ispijanje kave ujutro), ali vec 2 godine nema pomaka.
Razmisljala sam da presadim divlju ruzu u male loncice pa nekako "okacim" na tu zicu jer mi do ljeta sigurno nece izrasti sto god da posadim, a voljela bih napokon zakloniti malo taj dio... Ne znam ima li to smisla i imate li kakav bolji prijedlog.

Hvala!
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:24   #344
Ruže neće najbolje rasti na sjeveru-sjeveroistoku.

Ako ima dovoljno mjesta možda neka crnogorica, živa ograda.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:41   #345
Lažna lozica. https://www.google.hr/search?q=La%C5%BEna+lozica.&hl=hr&biw=1138&bih=528 &source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi31t3DtYvSAh XpFJoKHTbNCRoQ_AUIBigB
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 16:04   #346
Puzavica kao prirodna nadstrešnica

Dobar dan, htjela bih ovako nešto pokušati napraviti. Zanima me koju puzavicu bi preporučili? U komentarima fotografije mnogi stranci spominju bršljan, da li je on najbolji izbor?

Dimenzije mreže i površine za pokrivanje bi bile oko 5x10 m.

Ima li iko iskustva sa puzavicama, kojom brzinom rastu? Da li je bolje da ih zasadim u jesen ili proljeće? Šta preko zime, da li lišće opada ili ju trebam skratiti na pola m i pustiti ponovo da izraste?

Želim prirodan hlad tokom ljeta.

Hvala unaprijed na svim savjetima i iskustvima.

Sent from my 6045K using Tapatalk
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 21:07   #347
Bršljan ne može rasti po mreži pa otpada.
Po lišću bi se reklo da je neki slak, možda kakav grah.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 11:13   #348
mogla bi probati sa Kiwi - jem?
http://www.svetbiljaka.com/Forums/vi.../p=726144.html

Zadnje uređivanje kanjar : 24.07.2017. at 11:23.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 11:43   #349
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Bršljan ne može rasti po mreži pa otpada.
Zašto?
Viđao sam ga da ide po kamenim zidovima i tankim drvenim ogradama, zašto ne preko mreže?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 12:00   #350
Zato jer bršljan ima sitne hvataljke kojima se lovi i drži za podlogu. Po zidovima i drveću se penje bez problema, mreža je ipak pretanka da se primi za nju.
čak i kada bi se mogao penjati po mreži opet je neprimjeren jer je pretežak.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 22:21   #351
Kivi nema smisla jer mi treba puzavica koju bih skratila u jesen, pa da naraste do ljeta. Kivi je kao vinova loza, ima osnovno stablo.

Englezi mi na dvije grupe preporučuju baš bršljan. Poslala sam upite i profesionalcima koji se bave uređenjem prostora. Pa ću vidjeti.

Sent from my 6045K using Tapatalk
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 09:56   #352
Quote:
rastko kaže: Pogledaj post
Kivi nema smisla jer mi treba puzavica koju bih skratila u jesen, pa da naraste do ljeta. Kivi je kao vinova loza, ima osnovno stablo.

Englezi mi na dvije grupe preporučuju baš bršljan. Poslala sam upite i profesionalcima koji se bave uređenjem prostora. Pa ću vidjeti.

Sent from my 6045K using Tapatalk
Na fotki koju si postavila nije bršljan.
I bršljan ne može rasti uz takvu mrežu.

I ovdje pokušavaju determinirati koja je biljka u pitanju: https://www.designboom.com/architect...hitect-office/

Da je fotka veća prepoznao bi biljku, ovako samo predpostavljam ali 95% sam siguran da je neki slak u pitanju.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 10:54   #353
Quote:
rastko kaže: Pogledaj post
Kivi nema smisla jer mi treba puzavica koju bih skratila u jesen, pa da naraste do ljeta. Kivi je kao vinova loza, ima osnovno stablo.
Mozda da posadis neku divlju lozu koje se dosta koriste za hladovinu.
Ovo sam pronasao na brzinu. Susjed ima jednu ljepu vrstu koja uopce nema plodove.

http://mediteranka.com/index.php/hr/...rginia-puzavac

poz.
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 07:08   #354
ekipa ako koga zanima ukrasni brsljan, poklanjam izraslu lozu koja se upikne u zemlju i sama se primi.

Naravno rizik postoji da se ne primi, ali jedna sadnica u tegli na Zrinjevcu je 50-70 kuna.

Ako tko zeli morat ce doci kod mene doma i odmah ga rezem 20-30 loza poklanjam

https://www.google.hr/search?q=ukras...zPAk_aysfQp5M:
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2019., 08:21   #355
Penjacica za ogradu , prepuruka , klemantis ?

Pozdrav

Planiram posaditi neku ukrasnu biljku , tipa penjacica , uz zicanu pletenu ogradu , ograda je visine oko 150cm .

posto ograda vec postoji , mislio sam da je malo uljepsam , ali nemam puno prostora tj zemlje izmedju ograde i betonske plohe , nekih 30 do 40cm , duzine oko 12 metara , taj dio nije zaklonjen nikakvim hladom tokom citavog dana , tu bi posadio neko lijepo ukrasno cvijece tipa klemantis koji bi se lagano penjao uz tu ogradu .

Razmisljao sam o klamantisu ili nekov vrsti ruza penjacica , ali da vidim prvo vasa misljenja , posto hlada uopste nema , a i bojim da nece prezivjeti mraz i snijeg

sta mislite sta bi mi bilo tu najbolje staviti i da je izdrzljivo

hvala
walper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2019., 09:34   #356
Može klematis. Kod sadnje pazi da korijen bude barem 10 cm ispod zemlje.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2019., 13:15   #357
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Može klematis. Kod sadnje pazi da korijen bude barem 10 cm ispod zemlje.
A jel bi klematis bio dobar kad bi ga stavili da slobodno raste po mreži? I koliko brzo raste ne mogu tu informaciju pronaći?
Amstrad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2019., 15:20   #358
Rekoh da je klematis dobar izbor. Što se brzine rasta tiče, raste uobičajeno, nisam mjerio brzinu rasta.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2019., 15:54   #359
Klematis izdrzi jako sunce, ali ne samo da korijen treba biti doboko posadjen vec i povrsinu zemlje u tegli treba zasjeniti necim, nekim niskim cvjetnicama, ukrasnim kamenjem... Izdrzi i jake zime (i buru), jedino se kod vecine klematisa tad grane posuse, odreze ih se, pa na proljece niknu nove.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2019., 17:05   #360
Može li klematis rasti uz zidove, ili mora imati konstrukciju na koju se hvata?
banger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.