Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Pogledaj rezultate ankete: Može li feministica biti prava i uzorna katolkinja?
Može! 16 48.48%
Ne može! 17 51.52%
Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2010., 12:18   #201
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ta sam.
Ne seri da imaš oklagiju.

Ja dugo tražim onu na kojoj se ne lijepi tijesto kad ne bubaš brašno, ubrala sam jednu u nekom stranom katalogu.

Idem ja na male sise, ođe sve dobro.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:20   #202
Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
Poznajem i ja babe šta se svake nedjelje gužvaju ko ptići na oluji u prvom redu pred oltarom a doma su agresivnije feministice od Sanje Sarnavke s oklagijom.
iz vlastitog iskustva ovo je istina.

Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Ne govori ona o organizaciji , nego utjecaju iste u državi.
i ja pričam o tome. zbog pritiska koje vrši na sve, zbog za mene zaostalih stavova ne samo prema kontracepciji i abortusu već i prema homoseksualcima, položaju žena unutar crkve itd. ne bi mogla biti dio te organizacije.
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:20   #203
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post

što se tiče alibija o zakonu o oplodnji, donijelo ga je ministarstvo zdravstva, a ne katolička crkva.
To kažu i moje prijateljice vjernice u očajničkoj potrebi da opravdaju svoju Crkvu.

Inanna ti je odgovorila:

Quote:
Jer od Crkve za uzvrat dobiva glasove. Vjernici = birači.
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:22   #204
Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
Ne seri da imaš oklagiju.

Ja dugo tražim onu na kojoj se ne lijepi tijesto kad ne bubaš brašno, ubrala sam jednu u nekom stranom katalogu.

Idem ja na male sise, ođe sve dobro.
Imam.
To ti je najbolje skinut sa starinske karniže ili kako već kažete od zavjesa. Ili odi stolaru, vjerujem da će mu opis željenog pasat

Quote:
snnopy kaže: Pogledaj post
i ja pričam o tome. zbog pritiska koje vrši na sve, zbog za mene zaostalih stavova ne samo prema kontracepciji i abortusu već i prema homoseksualcima, položaju žena unutar crkve itd. ne bi mogla biti dio te organizacije.
Na mene ne vrši
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:23   #205
donijelo ga ministarstvo zdravstva pod velikim pritiskom katoličke crkve, lol.
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:23   #206
Quote:
Pomona kaže: Pogledaj post
Pa kad te trebaju, daj šta daš. Samo je pitanje zašto se ti nje ne odrekneš kad ionako biraš ono što ti treba.
Zašto bi je se odrekla? Zato jer neke njihove odluke smatram pogrešnima? Što je s ostalim dobrima stvarima? Pametnim svećenicima koji ti hrane dušu?


I moj dragi ima mana, pa ga i dalje volim.


Uostalom, ne postoji obred 'odricanja', možeš jednostavno prestati prakticirati vjeru, a to mi nije želja.

Zadnje uređivanje Gzena : 05.05.2010. at 12:45.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:23   #207
Quote:
snnopy kaže: Pogledaj post
donijelo ga ministarstvo zdravstva pod velikim pritiskom katoličke crkve, lol.
ae
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:23   #208
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Kakva je ovo usporedba?
Jesam li ja ostalim naložila da idu u crkvu i mole se prije spavanja?

Ja se osjećam i smatram vjernicom.
Jel me netko drugi takvom smatra, baš me briga.
I ne slažem se s nekim postulatima KC i fala Bogu, imam slobodu to reći javno bez da me netko kazni, zatvori ili izbaci iz Crkve. U tom smislu sam slobodnija od možda nekih drugih vjernika druge vjeroispovjesti.

Razumijem zašto crkva brani pobačaj, ali se s time ne slažem.
I da mi se u životu to dogodilo, ne znam bi li pobacila ili ne.
Al bih željela imati izbor.
U tom grmu leži zec - u usporedbi s jedenjem/ne jedenjem mesa ostavljam izbor (ustvari, boli me kuki ), ali Crkva ti ga ne ostavlja. Da je po njoj, pobačaj bi bio kažnjivo djelo (kao u Portugalu). To meni smeta kada se Crkva bavi zakonima koji bi trebali vrijediti za sve - ne ostavlja izbor, sve mora biti podređeno nekakvom vjerskom moralu.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:30   #209
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
@ Wog Boy - pa idu na misu da bi mogle ispovijedati svoje grijehe i kako bi za pokoru izmolile 3 "Oče naš" i 2 "Zdravo Marijo". Pa mogu griješiti ponovo..
A ti ne griješiš nikad?

Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
@ Xena2000 - sve što kažeš stoji, ali ostaje činjenica da Crkva urgira kod donošenja nekih zakona, a zbog tih zakona (konkretno zbog ovog o umjetnoj oplodnji) parovi pate i na kraju se odlučuju za postupak u nekoj drugoj zemlji.

Crkva (ne samo) kod nas želi regulirati sve, a to baš i nije u redu. Prečesto guraju svoj zakon pod Zakon.
Apsolutno sam za odvajanje Crkve od politike, ali to je nekako utopistički.
Oduvijek je Crkva bila važan 'moment' države(ne samo naše). Kod nas je posebno teško jer smo dosta religiozan narod. A i političari nemaju muda oduprijeti se. Crkva smatra da se ima pravo miješati jer govori u ime vjernika, a njih je u RH 90 posto.

Kod nas je na snazi pronatalitetna politika jer nas je sve manje i manje.
No, trebali bi se i zapitati zašto fali vrtića, škola i poticaja u tom smislu...


Država bi trebala raditi u svim smjerovima.


A sami smo si krivi što smo na vlast doveli i zadržali pohlepne nesposobne primitivce.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:31   #210
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
U tom grmu leži zec - u usporedbi s jedenjem/ne jedenjem mesa ostavljam izbor (ustvari, boli me kuki ), ali Crkva ti ga ne ostavlja. Da je po njoj, pobačaj bi bio kažnjivo djelo (kao u Portugalu). To meni smeta kada se Crkva bavi zakonima koji bi trebali vrijediti za sve - ne ostavlja izbor, sve mora biti podređeno nekakvom vjerskom moralu.
I u Poljskoj npr.

Al kod nas ipak nije na snazi taj zakon. I mislim da neće ni biti.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:36   #211
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
A ti ne griješiš nikad?
dobro mi je bilo kad je jedna žena u obližnjem selu otišla na ispovijed i kaže popu kako je griješila, zbog njenih laži otkazano je vjenčanje dvoje mladih.
i čeka ona svoju pokoru u vidu par očenaša, a kaže joj pop da uzme pernati jastuk, ode na livadiu i rastvori ga uz vjetar te da kad sve sakupi bit će joj oprošteno.
popi.zdila je. "kako ću ja to, ,kokoda!!??"
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:41   #212
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post

I moj dragi ima mana, pa da i dalje volim.
Ali ako pretjera u manama, nećeš trpjeti dovijeka, valjda, i upozoravat ćeš ga na njih. Xena, razumijem da je nekim ljudima vjera potreba i da im pomaže u životu, plus odgoj, običaji, obitelj... Nemam ništa protiv. Ali vjernici snose odgovornost i za pogreške Crkve, no na žalost, ne vidim da je oni prihvaćaju, ne vidim ni da su u prvim redovima kad se kritiziraju negativnosti u Crkvi s ciljem da se one otklone. Kritika tada mora, po prirodi stvari, doći izvana i onda se ona doživljava kao hajka.

Objektivno, svaki je pedofil mogao znati da će u okrilju Crkve usprkos svojim nedjelima biti maksimalno zaštićen, više nego igdje, jer je politika Crkve bila zataškati maksimalno, ne dopustiti da izađe u javnost zbog viših interesa – interesa Crkve, a time je Crkva sebe stavila iznad ljudskosti i morala. Ako je to napravila tada, napravit će i opet, i to na štetu onih zbog kojih je tu – vjernika.
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:43   #213
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
I u Poljskoj npr.

Al kod nas ipak nije na snazi taj zakon. I mislim da neće ni biti.
Nadam se da neće.

Sasvim je jasno da Crkva "govori u ime vjernika", no mislim da ipak više zastupa svoje interese i stavove. Zašto onda ne posluša vjernike što se tiče nekih reformi? Mislim da bi se mnogi slagali da bi bilo ok da se, na primjer, svećenici žene. Barem bi tako imali neku osnovu kada pričaju o obitelji i vrijednostima braka.

Ponekad mislim da Hrvati nisu uopće religiozan narod, ali se vole busati u prsa zbog nekakve pripadnosti - em veliki Hrvati, em veliki vjernici. A kad tamo, mislim da veliki postotak njih nema pojma o povijesti svoje religije ili nije nikada čitalo Bibliju (ili makar jedno od Evanđelja).

Što se tiče mojih grijeha - ne, ne griješim na onaj licemjeran način koji je opisao Wog Boy.
Uostalom, što je to grijeh? Taj koncept je Crkva utkala u društvo kako bi imala oruđe kojim kontrolirati mase (uz strah od Vječnog ognja).
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:46   #214
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post

Sasvim je jasno da Crkva "govori u ime vjernika", no mislim da ipak više zastupa svoje interese i stavove.
Isto ko Sanja Sarnavka kad pjeni "u ime žena".
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 13:01   #215
Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
Isto ko Sanja Sarnavka kad pjeni "u ime žena".
Svaka organizacija ima tendenciju da se više bavi sobom nego onim čime bi trebala, ali teško da se po okoštalosti neka feministička udruga može mjeriti s Katoličkom crkvom.

Zadnje uređivanje Pomona : 05.05.2010. at 13:12.
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 13:05   #216
Quote:
Pomona kaže: Pogledaj post
Svaka organizacija ima tendendenciju da se više bavi sobom nego onim čime bi trebala, ali teško da se po okoštalosti neka feministička udruga može mjeriti s Katoličkom crkvom.
Pusti okoštalost, okoštao je i Hrvatski skijaški savez, pa opet padne snijeg.

Ja pričam o šteti. Koju. Nanosi. Pravovjerni. Ideološki. Primitivizam.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 13:07   #217
Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
Pusti okoštalost, okoštao je i Hrvatski skijaški savez, pa opet padne snijeg.

Ja pričam o šteti. Koju. Nanosi. Pravovjerni. Ideološki. Primitivizam.
Pričaj. Ne vidim da pričaš.
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 13:08   #218
Quote:
Pomona kaže: Pogledaj post
Objektivno, svaki je pedofil mogao znati da će u okrilju Crkve usprkos svojim nedjelima biti maksimalno zaštićen, više nego igdje, jer je politika Crkve bila zataškati maksimalno, ne dopustiti da izađe u javnost zbog viših interesa – interesa Crkve, a time je Crkva sebe stavila iznad ljudskosti i morala. Ako je to napravila tada, napravit će i opet, i to na štetu onih zbog kojih je tu – vjernika.
To što je Crkva radila sa svojim pedofilima je za svaku osudu, ali ispada kao da su pedofili potekli iz katoličke crkve..
Na svjetski postotak pedofila, jako mali dio ih je ovih iz svećeničkih redova...
Pa ako već govorimo o licemjerju, zašto građani ne izađu na ulice kako bi pokazali svoje mišljenje prema sramotno niskim zatvorskim kaznama za pedofiliju... ovak samo seru po crkvi kak je nesposobna, a sami su nesposobni išta promjenit.

Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Što se tiče mojih grijeha - ne, ne griješim na onaj licemjeran način koji je opisao Wog Boy.
Uostalom, što je to grijeh? Taj koncept je Crkva utkala u društvo kako bi imala oruđe kojim kontrolirati mase (uz strah od Vječnog ognja).
Kakav je to licemjeran način? Sagriješit i otić se ispovjedit?

Ruku na srce, svi mi griješimo i nastavljamo dalje sa svojim životima kao da ništa nije bilo. Zašto bi ono bilo licemjernije od ovoga?! A to što je kome na savjesti ne znamo ni ti ni ja.

Što je grijeh, valjda svatko zna za sebe. Ne može mi nitko reći da je deset zapovjedi budalaština koja se ne bi trebala prakticirati.

Slažem se s tobom kad je u pitanju kritika, ali naš mentalitet koči našu evoluciju.
Pa ljudi se ne bune ni na astronomsko povećanje cijena svako malo, a kamoli da će se bunit zato jer je papa Razi rekao nešto što nam ne paše.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 13:09   #219
Quote:
Pomona kaže: Pogledaj post
Pričaj. Ne vidim da pričaš.
Tko ima oči, vidjet će, tko ima uši, čut će.
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 13:10   #220
Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
Tko ima oči, vidjet će, tko ima uši, čut će.
Ak mu se da odgonetati.
Pomona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:10.