Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2011., 18:25   #1
CINEMANIA - Video blog za sve ljubitelje filma (1. vlog ovog tipa na nasem jeziku)

Nadam se da je OK da ovdje postavljam linkove za nase vlogove.
Sve diskusije i prijedlozi su vise nego dobrodosli!

CINEMANIA - Vlog br.8 - The Adjustment Bureau
Cinemania is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 18:31   #2
Quote:
Cinemania kaže: Pogledaj post
Nadam se da je OK da ovdje postavljam linkove za nase vlogove.
Sve diskusije i prijedlozi su vise nego dobrodosli!

CINEMANIA - Vlog br.8 - The Adjustment Bureau
George Nolfi nije režirao one navedene filmove, Bureau mu je redateljski debi...
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 10:03   #3
Quote:
mr.c4 kaže: Pogledaj post
George Nolfi nije režirao one navedene filmove, Bureau mu je redateljski debi...
U pravu si. Nolfi je napisao scenario pomeutih filmova. Kasno sam uocio gresku ali idem je odmah ispravit. Hvala ti!
Cinemania is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 11:31   #4
SVIMA SRETAN I CESTIT USKRS!!


Cinemania - vlog br.9 - INSIDE JOB
Nova epizoda.. pozdrav!

Zadnje uređivanje Cinemania : 24.04.2011. at 11:42.
Cinemania is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 13:46   #5
previše fokusirano na nove filmove i mainstream, a i fali mi malo spontanosti kod tih recenzija jer ima previše nabrajanja pukih činjenica
__________________
insomničar bez staža
taktichar_avram is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 22:46   #6
Quote:
taktichar_avram kaže: Pogledaj post
previše fokusirano na nove filmove i mainstream, a i fali mi malo spontanosti kod tih recenzija jer ima previše nabrajanja pukih činjenica
Bilo bi nam drago da postas neki prijedlog ovdje, putem nase FB ili YT stranice u vezi nekog filma koji nije mainstream. Okrugle brojeve kao "vlog#10, vlog#20 cemo rezervisat za neke Cinemania - Speciale gdje mozemo ostavit prostora za "retro", "kult" ili neki drugi tip filmova.

Konkretni prijedlozi su vise nego dobrodosli a ako bude dovoljnog interesovanja i ako bude izvodivo bice nam drago da napravimo vlog/vlogove po zelji onih koji nas gledaju. Poenta Cinemanije i jest da bude interaktivna. pozdrav
Cinemania is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 23:01   #7
Evo ja vam predlazem da obradite neki skrajnuti ruski film

A mozete vala i nesto od Alfreda.

Vizuelno i tehnicki vam je to dosta dobro, izgleda bolje nego vecina emisija na televiziji. Ali -uvijek ima "ali"- ispred kamere moze i mora puno bolje. Previse je to pacenje, probajte biti spontani, kao kada pricate na kafi, pa vidite kako ispada... I dikcija vam je losa i glas-radite na tome, al` jebi ga niste profesionalci u tom poslu.

I bolje ti stoji duza kosa, otkaceniji si s njom...

Eto bio sam blag, dobronamjerna kritika
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 00:28   #8
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
Evo ja vam predlazem da obradite neki skrajnuti ruski film

A mozete vala i nesto od Alfreda.

Vizuelno i tehnicki vam je to dosta dobro, izgleda bolje nego vecina emisija na televiziji. Ali -uvijek ima "ali"- ispred kamere moze i mora puno bolje. Previse je to pacenje, probajte biti spontani, kao kada pricate na kafi, pa vidite kako ispada... I dikcija vam je losa i glas-radite na tome, al` jebi ga niste profesionalci u tom poslu.

I bolje ti stoji duza kosa, otkaceniji si s njom...

Eto bio sam blag, dobronamjerna kritika
LOL, odlicna kritika. Hvala na pohvalama i naravno da nismo profesionalci. Daleko smo od profesionalaca. I ideja je da to djeluje i amaterski jer dolazi od obicnih ljubitelja filma. Mi niti smo voditelji, niti profesionalni kriticari a definitivno ne glumci.
Osobno mislim da ce s vremenom sve postati bolje i opustenije. Ovo je bila tek 9. epizoda a sa praksom dolazi i umijece.

Rusi imaju odlicnu kinematografiju. Njihova crno-bijeli filmovi naucne fantastike su i danas dan remek djela. Holywoodski filmovi tog vremena se ne mogu poredit sa ruskim. Solidna je to ideja. Mozda nebi bilo lose napraviti vlog na temu neke njihove obrade nekog od djela Asimova ili slicno. Ako bude interesovanja za tu tvoju ideju probat cemo vec nesto sklopit.
Cinemania is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 01:03   #9
Katastrofa ti je to prika, katastrofa, djelujete jako naivno. Dobronamjerna kritika
Ajmonaprid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 03:02   #10
kopirat cu svoje misljenje s druge teme:

prelose. mucenje.

kriste, oslobodi me patnje

pogotovo ono 'ovo je moj put'. jos pogotovije stavljanje tudjih fejsbuk komentara u vlastitu recenziju

edit: pogledana recenzija za adjustment bureau.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 11:34   #11
Hvala. I losa kritika je dobra kritika. Svi smo ljudi i OK je da imamo razlicita misljenja.

@ajmonaprid
Uopste nam nije namjera da imamo perfektan vlog i jasno nam je da ima gresaka. Mi nismo profesionalci, to je jasno, mi smo amateri odnosno obicni ljubitelji filma i ono sto je najbitnije je da je nama ovo jako zabavan hobi. Ovo su tek pocetci i ici ce to puno bolje.

@593
Ovo sto sam napisao kolegi gore moze se odnosit i na tebe. Samo cu dodati da ili nisi gledao film o kojem smo napravili vlog ili nisi shvatio da "tudji komentari" (kako si ih nazvao) su komentari nasih fanova na Youtube-u i Facebooku. Za svaki komentar objavljen u nasem vlogu je dobijeno odobrenje od osobe koja je komentirala epizodu. Uopste ne postavljamo nista bez odobrenja. To je nas nacin da se zahvalimo onima koji nas prate a i da Cinemania bude interaktivna.

Cak se i ti mozes "pojaviti" u vlogu bez obzira da li ti je komentar pozitivan ili negativan. Pomaze ako je komentar interesantan.

Hvala na kritikama bez obzira sto su lose. Kao sto rekoh, amateri smo odnosno obicni ljubitelji filma kao i vi i logicno je da bude gresaka. S vremenom ce bit bolje... ko zna, mozda bude i gore
Cinemania is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 12:52   #12
Quote:
Cinemania kaže: Pogledaj post
@593
Ovo sto sam napisao kolegi gore moze se odnosit i na tebe. Samo cu dodati da ili nisi gledao film o kojem smo napravili vlog ili nisi shvatio da "tudji komentari" (kako si ih nazvao) su komentari nasih fanova na Youtube-u i Facebooku. Za svaki komentar objavljen u nasem vlogu je dobijeno odobrenje od osobe koja je komentirala epizodu. Uopste ne postavljamo nista bez odobrenja. To je nas nacin da se zahvalimo onima koji nas prate a i da Cinemania bude interaktivna.
kao prvo, gledala sam film adjustment bureau. los je. petica.

kao drugo, naravno da mi je jasno da su to tudji komentari. samo ne vidim njihovu svrhu. ako je to napravljeno kao zahvala, nema tu nista originalno. ko stoput vidjene zahvale na oscarima, koje nikom nisu zanimljive.

ako je napravljeno da se stvori privid da ste gledani, onda razumijem, al opet je fail, jer je recimo biro imo cca 67 gledanja kad sam ga gledala.

nadalje...aj molim te objasni mi koja je svrha onog kad se pojavi tip i na ekranu pise wtf i tip se ponasa nesnadjeno. sto je pisac htio reci?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 01:09   #13
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
kao prvo, gledala sam film adjustment bureau. los je. petica.

kao drugo, naravno da mi je jasno da su to tudji komentari. samo ne vidim njihovu svrhu. ako je to napravljeno kao zahvala, nema tu nista originalno. ko stoput vidjene zahvale na oscarima, koje nikom nisu zanimljive.

ako je napravljeno da se stvori privid da ste gledani, onda razumijem, al opet je fail, jer je recimo biro imo cca 67 gledanja kad sam ga gledala.

nadalje...aj molim te objasni mi koja je svrha onog kad se pojavi tip i na ekranu pise wtf i tip se ponasa nesnadjeno. sto je pisac htio reci?
Unaprijed se izvinjavam ali mislim da ovo mozda i nije za tebe. Imas totalnu slobodu da zaobidjes sve ove stvari koje ne razumijes. (zaobidjes i Cinemaniju, jer niko nije glup da gleda ono sto ne voli, zar ne?)

Ne razumijes interakciju. Ne razumijes koncept zahvale. Kazes da je film los i das mu ocjenu 5, znaci ne razumijes bodovanje. Prikaz komentara nije napravljen da bi se stvorio ikakav privid a za cifre koje navodis ocigledno je da ne razumijes ni Youtuba a vjerovatno ni Facebook na kojem pomenuti vlog (iako je samo desetak dana star) ima hiljade gledanja.

Za kraj bice mi drago da ti objasnim tu zadnju stvar koju ne razumijes. Da si na vlogu potrosila malo vise vremena kao npr. na pisanju svog posta onda bi sigurno shvatila.. Mozda bi ti bilo jasno da si primjetila da na svakom vlogu koji je predhodio Adjustment Bureau epizodi imam duzu kosu. Mozda si vidila ali nisi zapazila. Eto.. to sad razumijes, za ovo ostalo sto ne razumijes ja stvarno nemam vremana da ti objasnim. Tri minute sam potrosio i na ovaj respons a to je previse..
Pozdrav s postovanjem!
Cinemania is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 04:14   #14
Ma to vam je katastrofa i svi se slažemo oko toga tako da van ja preporučam ka i ostali da prestanite sa sramoćenjem
Ajmonaprid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 08:41   #15
Quote:
Ajmonazad kaže: Pogledaj post
Ma to vam je katastrofa i svi se slažemo oko toga tako da van ja preporučam ka i ostali da prestanite sa sramoćenjem
Hvala prika Ova lijepa podrska nas jos vise ohrabruje. Drago mi je da ti je toliko stalo pa da vise puta postiras u temi. I losa kritika je dobra kritika. Nema veze sto dolazi od dvije osobe od mnogih tisuca korisnika ovog solidnog foruma. Molim te nastavi. Jos jednom, hvala. Vidimo se u nedjelju kada izlazi nova epizoda

Zadnje uređivanje Cinemania : 28.04.2011. at 08:45. Reason: dopuna
Cinemania is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 09:24   #16
Evo kritike, mislim da su vas ljudi malo previse popljuvali dosad, nije to toliko lose za amaterski blog, evo jedan strucni savjet(kao psihologa koji je odradio i persuaziju i javno govornsitvo)

Pod hitno popravit dikciju, razgovjetan i jasan govor direktno utjece na nivo paznje slusatelja te na percepciju istog o ozbiljnosti i relevantnosti govornika

Isto tako minimizrati gestikulaciju, ovolika kolicina gestikulacije prilikom javnog nastupa je jasan pokazatelj nervoze, te se moze lose odraziti na sliku koju slusatelj/promatrac stvara o vama,

humor pojednostavit, jednostavno vam iz svake fore i pokretam iscitavam da se previse trudite i da su fore uvjezbavane i ne leze vam, ubacujte nesto jednostavno, sto vam dodje na licu mjesta pa kasnije editirajte

a sad sa nivoa filmskog gledatelja gdje nisam previse relevantan osim po kolicini pogledanog:

uzmite vremena i obrazujte se bar o osnovama filmske umjetnosti tako da mozete prepoznati i umjetnicki a ne samo zabavni aspekt filma, pridobit cete mnogo vise gledaoca

druga stvar, znam da je to vase misljenje sto govorite i mislim da je nepotrebno koristiti izraze tipa "ja mislim da je ovaj film uspio docarati koliko je ljubav vazna" - ovo sam izmislio, al shvatit cete poantu

posto je to vas blog, vas uradak i vi ste prezenter, dovoljno je reci "film je docarao koliko je ljubav vazna" - samim time dobivate dozu ozbiljnosti i ne djeluje toliko amaterski

drugo, procitat izjave relevantnih kriticara, iskoristit nesto njihovog ali naravno to sve i kreditirati, nigdje ne pise da to mora biti izricito vas stav, pokazite publici kako je film prosao kod kritike

eto zasad to, pogledat cu jos koju epku pa ako nadjem jos nesto napisat cu
anati is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 11:42   #17
SPOILER adjustment bureau

Quote:
Cinemania kaže: Pogledaj post
Unaprijed se izvinjavam ali mislim da ovo mozda i nije za tebe. Imas totalnu slobodu da zaobidjes sve ove stvari koje ne razumijes. (zaobidjes i Cinemaniju, jer niko nije glup da gleda ono sto ne voli, zar ne?)
naravno da cu zaobici cinemaniju, komentiram samo 1 kritiku.

Ne razumijes interakciju. Ne razumijes koncept zahvale.

Quote:
Kazes da je film los i das mu ocjenu 5, znaci ne razumijes bodovanje.
ne, nego ti ne razumijes da ja drugacije ocjenjujem filmove nego sto vi to radite. necu se ja valjda prilagodjavat vama

i los je.

Quote:
Prikaz komentara nije napravljen da bi se stvorio ikakav privid a za cifre koje navodis ocigledno je da ne razumijes ni Youtuba a vjerovatno ni Facebook na kojem pomenuti vlog (iako je samo desetak dana star) ima hiljade gledanja.
gdje su te tisuce gledanja? na youtube ocito nisu. najvise gledanja ima upravo ovaj koji sam ja komentirala.

Quote:
Da si na vlogu potrosila malo vise vremena kao npr. na pisanju svog posta onda bi sigurno shvatila.. Mozda bi ti bilo jasno da si primjetila da na svakom vlogu koji je predhodio Adjustment Bureau epizodi imam duzu kosu. Mozda si vidila ali nisi zapazila.
gledala sam samo recenziju 'biroa' iz 2 jednostavna razloga:
1. samo taj sam film vec bila gledala (inace izbjegavam video recenzije jer ne volim trailere filmova, koji cesto mogu otkrit nesto sto ne zelim znat, npr. onu predivnu scenu
kad onaj sijedi tip podigne plocicu na podu, pa se damon spotakne i padne)

2. bilo je dovoljno lose da ne zelim dalje gledat

a ova fora s kosom...smatras kako ima smisla da amaterski video recenzent baca fore u kojima se referira na samog sebe?

to bi mogo radit da si kriticar ebertovog kalibra cije video kritike je (na televiziji) gledalo masu ljudi, koji ima svoju stalnu publiku, koja gleda svaku recenziju. i tek onda mozda, jer to nema nikakve veze s filmom.

Quote:
Eto.. to sad razumijes, za ovo ostalo sto ne razumijes ja stvarno nemam vremana da ti objasnim. Tri minute sam potrosio i na ovaj respons a to je previse..
Pozdrav s postovanjem!
nitko te ne tjera da odgovaras

isto kao sto mene nitko ne tjera da sve ovo pisem.

Quote:
Cinemania kaže: Pogledaj post
Hvala prika Ova lijepa podrska nas jos vise ohrabruje. Drago mi je da ti je toliko stalo pa da vise puta postiras u temi. I losa kritika je dobra kritika.
kritike nisu lose nego negativne.

Quote:
Nema veze sto dolazi od dvije osobe od mnogih tisuca korisnika ovog solidnog foruma.
hahaahahaaha, dude... you're delusional. da razumijes kako ovaj forum funkcionira, primijetio bi da ova tema ima 516 pogleda. dakle najvise 500 ljudi je vidjelo ovu temu, sto naravno znamo da nije istina, jer isti ljudi dolaze na ovu temu. o kojim tisucama ti pricas?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 21:28   #18
Quote:
amati kaže: Pogledaj post
Evo kritike, mislim da su vas ljudi malo previse popljuvali dosad, nije to toliko lose za amaterski blog, evo jedan strucni savjet(kao psihologa koji je odradio i persuaziju i javno govornsitvo)

Pod hitno popravit dikciju, razgovjetan i jasan govor direktno utjece na nivo paznje slusatelja te na percepciju istog o ozbiljnosti i relevantnosti govornika

Isto tako minimizrati gestikulaciju, ovolika kolicina gestikulacije prilikom javnog nastupa je jasan pokazatelj nervoze, te se moze lose odraziti na sliku koju slusatelj/promatrac stvara o vama,

humor pojednostavit, jednostavno vam iz svake fore i pokretam iscitavam da se previse trudite i da su fore uvjezbavane i ne leze vam, ubacujte nesto jednostavno, sto vam dodje na licu mjesta pa kasnije editirajte

a sad sa nivoa filmskog gledatelja gdje nisam previse relevantan osim po kolicini pogledanog:

uzmite vremena i obrazujte se bar o osnovama filmske umjetnosti tako da mozete prepoznati i umjetnicki a ne samo zabavni aspekt filma, pridobit cete mnogo vise gledaoca

druga stvar, znam da je to vase misljenje sto govorite i mislim da je nepotrebno koristiti izraze tipa "ja mislim da je ovaj film uspio docarati koliko je ljubav vazna" - ovo sam izmislio, al shvatit cete poantu

posto je to vas blog, vas uradak i vi ste prezenter, dovoljno je reci "film je docarao koliko je ljubav vazna" - samim time dobivate dozu ozbiljnosti i ne djeluje toliko amaterski

drugo, procitat izjave relevantnih kriticara, iskoristit nesto njihovog ali naravno to sve i kreditirati, nigdje ne pise da to mora biti izricito vas stav, pokazite publici kako je film prosao kod kritike

eto zasad to, pogledat cu jos koju epku pa ako nadjem jos nesto napisat cu
kao prvo, hvala na konstruktivnoj kritici. Razumijem i postujem sve i jednu primjedbu koju imas. Nisu nas mnogi popljuvali, uvijek se nadje par ljudi koji popljuju tudji trud bez obzira je li to nesto dobro ili lose. To ide na njihovu cast a to cu ubuduce ignorisat jer necija zavijest ili bijes nije lijepa stvar za procitat i takve nebi pozelio ni onim najlosijim forumima.

Prvo na cemu cemo vise raditi je dikcija. Mozda malo vise vjezbe prije snimanja. Bez obzira sto je ovo hobi i sto smo amateri, slazem se da se ovaj aspekt treba popravit.

Izabrali smo da radimo vlog o filmovima koje gledamo. Nije nam zelja da profesionalno predstavljamo filmove koje gledamo nego da to sve bude amaterski. Ideja je da ima gresaka jer one su nezaobilazne kad to covjeku nije profesija. Bodovanje (konacna procentalna suma) je podjeljena u kategorije glume, rezije, scenografije, filmske muzike i ostalih aspekata. Konacna ocjena je dakle ukupni zbir. Naravno sve iz subjektivne perspektive.

Svaku epizodu snimamo 30 - 60 minuta. Nekad kad se zaneda obicna recenica tek bude uspjesna nakon 20 ponavljanja. To je taj amaterizam, hehe. Pogledaj nam samo blooperse, greske u snimanju. To putem facebook linka u opisu video clipa. Ima smijesnih gresaka..

Nastojimo da radimo vlogove na osnovu predloga a vecinom nam se predlazu filmovi koji su tema vloga. Bilo bi fino kad bi bilo interesovanja za neko od remek djela Kubricka, Lyncha ili pak neke interesantne stare kinematiografije..

pozdrav..

Zadnje uređivanje Cinemania : 28.04.2011. at 21:31. Reason: dodatak
Cinemania is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 21:40   #19
jel itko čuo za izraz 'face for radio'?
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 22:32   #20
Quote:
Cinemania kaže: Pogledaj post
Hvala prika Ova lijepa podrska nas jos vise ohrabruje. Drago mi je da ti je toliko stalo pa da vise puta postiras u temi. I losa kritika je dobra kritika. Nema veze sto dolazi od dvije osobe od mnogih tisuca korisnika ovog solidnog foruma. Molim te nastavi. Jos jednom, hvala. Vidimo se u nedjelju kada izlazi nova epizoda
A di su onda ti pozitivini komentari od toliko kako kažeš tisuća korisnika. Pomiri se da van je blog katatrfoalno loš, ne govorin to namjerno već zbilja je, potrudite se više, maknite nervozu, nabacite pokoji vic, bez treme i nauči se micat po traci i biti će sve mooooždaaaaa ok.
Ajmonaprid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:41.