Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za to da se u Ustav RH unese odredba po kojoj je brak životna zajednica žene i muškarca?
DA 499 36.03%
NE 886 63.97%
Glasovatelji: 1385. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2013., 22:47   #10001
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Ima nas, koji već više od tjedan dana nemamo pristupa portalu Jutarnjeg. Može li citat?
Hvala
Nastupio je veoma korektno, svaka mu čast:

Građani odnosno narod ostvaruje vlast i to izbornom svojih predstavnika ili neposredno putem referenduma. Istina u Ustavu piše da je mandat zastupnika neobvezujući ali smo dali prisegu da ćemo poštivati Ustav, zakone i pravni poredak. Mi nismo u Saboru kao privatne osobe - rekao je Leko u emisiji Hrvatskog radija Nije želio izravno odgovoriti mora li u slučaju da referendum prođe Sabor glasati o izmjeni Ustava ili se definicija braka u njega automatski unosi, ali je objasnio:


- Kad građani u skladu s Ustavom i zakonom, kažu da neko pitanje žele rješiti onda su ga oni rješili. Očekujem da se poštuju demokratski standardi. Što god izrode, treba ih poštivati jer valja sačuvati da rade demokratske institucije i kad nam paše i kad nam ne paše.
Pipsić is offline  
Old 17.06.2013., 22:55   #10002
Quote:
Pipsić kaže: Pogledaj post
Nastupio je veoma korektno, svaka mu čast:

Građani odnosno narod ostvaruje vlast i to izbornom svojih predstavnika ili neposredno putem referenduma. Istina u Ustavu piše da je mandat zastupnika neobvezujući ali smo dali prisegu da ćemo poštivati Ustav, zakone i pravni poredak. Mi nismo u Saboru kao privatne osobe - rekao je Leko u emisiji Hrvatskog radija Nije želio izravno odgovoriti mora li u slučaju da referendum prođe Sabor glasati o izmjeni Ustava ili se definicija braka u njega automatski unosi, ali je objasnio:


- Kad građani u skladu s Ustavom i zakonom, kažu da neko pitanje žele rješiti onda su ga oni rješili. Očekujem da se poštuju demokratski standardi. Što god izrode, treba ih poštivati jer valja sačuvati da rade demokratske institucije i kad nam paše i kad nam ne paše.
Hvala, ali to pise i u 24 sata. No, što je s rodnom ideologijom?
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Old 17.06.2013., 22:55   #10003
Quote:
Pipsić kaže: Pogledaj post
Nastupio je veoma korektno, svaka mu čast:

Građani odnosno narod ostvaruje vlast i to izbornom svojih predstavnika ili neposredno putem referenduma. Istina u Ustavu piše da je mandat zastupnika neobvezujući ali smo dali prisegu da ćemo poštivati Ustav, zakone i pravni poredak. Mi nismo u Saboru kao privatne osobe - rekao je Leko u emisiji Hrvatskog radija Nije želio izravno odgovoriti mora li u slučaju da referendum prođe Sabor glasati o izmjeni Ustava ili se definicija braka u njega automatski unosi, ali je objasnio:


- Kad građani u skladu s Ustavom i zakonom, kažu da neko pitanje žele rješiti onda su ga oni rješili. Očekujem da se poštuju demokratski standardi. Što god izrode, treba ih poštivati jer valja sačuvati da rade demokratske institucije i kad nam paše i kad nam ne paše.
Nastupio je kao partijski aparatčik, što i je. SDP javnosti pusti malo Grbina sa staljinističkim pričama, onda malo ulete neki od brojnih Ostojića, onda Leko dobije partijski zadatak malo zagladiti stvari, itd. ... Cirkus
Da se Leko oglasio prije 10-ak dana mogli bi ga smatrati vjerodostojnim. Ovako, nula bodova, komunjara koja odrađuje posao.
fobohom is offline  
Old 17.06.2013., 23:05   #10004
Quote:
fobohom kaže: Pogledaj post
Nastupio je kao partijski aparatčik, što i je. SDP javnosti pusti malo Grbina sa staljinističkim pričama, onda malo ulete neki od brojnih Ostojića, onda Leko dobije partijski zadatak malo zagladiti stvari, itd. ... Cirkus
Da se Leko oglasio prije 10-ak dana mogli bi ga smatrati vjerodostojnim. Ovako, nula bodova, komunjara koja odrađuje posao.
Treba ohrabrivati ovakvo, ispravno i demokratsko ponašanje i stavove vladajućih, kao suprotnost npr. Peđinom ponašanju, a kakav stav će na kraju službeno zauzeti, it remains to be seen ... no ja se nadam poštivanju demokratski izražene volje naroda, sve ostalo bi bilo sramotno, uopće ne mogu ispercipirati da bi se uistinu išlo na opstrukciju demokracije i Ustava.
Pipsić is offline  
Old 17.06.2013., 23:07   #10005
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Hvala, ali to pise i u 24 sata. No, što je s rodnom ideologijom?
Chicago su u sklopu programa prevencije maloljetničkih trudnoća preplavili jumbo plakati sa mladićima prikazanima u visokom stupnju trudnoće.
Pipsić is offline  
Old 17.06.2013., 23:08   #10006
Quote:
fobohom kaže: Pogledaj post
Nastupio je kao partijski aparatčik, što i je. SDP javnosti pusti malo Grbina sa staljinističkim pričama, onda malo ulete neki od brojnih Ostojića, onda Leko dobije partijski zadatak malo zagladiti stvari, itd. ... Cirkus
Da se Leko oglasio prije 10-ak dana mogli bi ga smatrati vjerodostojnim. Ovako, nula bodova, komunjara koja odrađuje posao.
ma ko ga j...be nek odrađuje... ako izigraju ovoliki broj ljudi za ovaj referendum, najebali su što se tiče popularnosti u narodu... trenutno su između čekića i nakovnja jer zapad očekuje da se guraju njihove vrijednosti a narod je u ogromnom broju potpisao za ovaj referendum... zanimljivo za gledat.
splićo is offline  
Old 17.06.2013., 23:11   #10007
Ljudi na forumu izražavaju negodovanje što će biti proveden referendum i što će se poštivati njegov rezultat

nije vama uopće stalo do heteroseksualnih brakova, izgleda
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 17.06.2013., 23:12   #10008
Quote:
Pipsić kaže: Pogledaj post
Treba ohrabrivati ovakvo, ispravno i demokratsko ponašanje i stavove vladajućih, kao suprotnost npr. Peđinom ponašanju, a kakav stav će na kraju službeno zauzeti, it remains to be seen ... no ja se nadam poštivanju demokratski izražene volje naroda, sve ostalo bi bilo sramotno, uopće ne mogu ispercipirati da bi se uistinu išlo na opstrukciju demokracije i Ustava.
A tko je iz vrha SDP-a rekao da referendum neće biti poštivan?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 17.06.2013., 23:14   #10009
Quote:
suntzu72 kaže: Pogledaj post
eh, da - napredni zapad.

a na divljem istoku?

Tuesday 11 June 2013
Russia passes law banning gay 'propaganda'

putin je car. doslovce.

(jes da ima veze i to sto moze sravnit planet pritiskom na crveni gumb)
To je i jedna od boljih vijesti u posljednje vrijeme (penalizacija gej propagande prema maloljetnicima).
Za Rusijom će velika većina pravoslavnih zemalja. Može se slobodno reći da je rodna ideologija doživjela potpuni debakl na pravoslavnom istoku.
bomac is offline  
Old 17.06.2013., 23:15   #10010
Quote:
Pipsić kaže: Pogledaj post
Treba ohrabrivati ovakvo, ispravno i demokratsko ponašanje i stavove vladajućih, kao suprotnost npr. Peđinom ponašanju, a kakav stav će na kraju zauzeti, it remains to be seen ... no ja se nadam poštivanju demokratski izražene volje naroda, sve ostalo bi bilo sramotno, uopće ne mogu ispercipirati da bi se uistinu išlo na opstrukciju demokracije i Ustava.
Dobro je biti Optimist, ali ja se bojim da Leko govori ono što bismo voljeli čuti, a Josipović će možda onda naći "salamonsko rješenje" - bez raspisivanja referenduma.

Najgore u cijeloj priči (pričama) je to, da mi ulazimo u EU, ma što god još napravili - odluka je pala i mi moramo ući. Dakle, ćak i ako ova vlast prekpri ustav, EU će progledati kroz prste.
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Old 17.06.2013., 23:17   #10011
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Dobro je biti Optimist, ali ja se bojim da Leko govori ono što bismo voljeli čuti, a Josipović će možda onda naći "salamonsko rješenje" - bez raspisivanja referenduma.

Najgore u cijeloj priči (pričama) je to, da mi ulazimo u EU, ma što god još napravili - odluka je pala i mi moramo ući. Dakle, ćak i ako ova vlast prekpri ustav, EU će progledati kroz prste.
Meni nije jasno kako bi im to pošlo za rukom. Ustav je jasan. Sakupljeno je više od 10% potpisa i treba ići referendum. Ako bi išli protiv toga, rušili bi Republiku Hrvatsku.
bomac is offline  
Old 17.06.2013., 23:20   #10012
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Ima nas, koji već više od tjedan dana nemamo pristupa portalu Jutarnjeg. Može li citat?
Hvala
I ja ne mogu ulaziti na Jutarnji. Zna li se razlog?

Fale mi jako
A ne da mi se bacat 7 kuna na novine i tako financirati njihove škrabotine.
šišćevap is offline  
Old 17.06.2013., 23:23   #10013
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
liberali se masovno služe pasivnim nasiljem pripisujući neistomišljenicima zatucanost i nazadnost, a sebi progresivnost i modernost... što je prilično licemjerno, s obzirom da bi liberalizam trebao po svojoj prirodi biti pacifistički nastrojen... ali ne treba na to nasjedati nego prokazivati.

Za sad si samo prokazao sebe da neznaš što znači liberalizam niti pacifizam
Skeewe is offline  
Old 17.06.2013., 23:29   #10014
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
I ja ne mogu ulaziti na Jutarnji. Zna li se razlog?

Fale mi jako
A ne da mi se bacat 7 kuna na novine i tako financirati njihove škrabotine.
Možda zato jer si večernji tip?

Evo teksta

"Da u SDP-u nema suglasja oko toga kako se postaviti prema referendumu oko izmjene Ustava za koje je prikupljeno više od 700 tisuća potpisa, potvrđuju i izjave predsjednika Sabora Josipa Leke .



SDP-ov šef Sabora za razliku od svog stranačkog kolege Peđe Grbina, predsjednika Odbora za Ustav ne misli da zastupnici mogu odbiti raspisati referedum jer nemaju obvezujući mandat.

- Građani odnosno narod ostvaruje vlast i to izbornom svojih predstavnika ili neposredno putem referenduma. Istina u Ustavu piše da je mandat zastupnika neobvezujući ali smo dali prisegu da ćemo poštivati Ustav, zakone i pravni poredak. Mi nismo u Saboru kao privatne osobe - rekao je Leko u emisiji Hrvatskog radija Nije želio izravno odgovoriti mora li u slučaju da referendum prođe Sabor glasati o izmjeni Ustava ili se definicija braka u njega automatski unosi, ali je objasnio:

- Kad građani u skladu s Ustavom i zakonom, kažu da neko pitanje žele rješiti onda su ga oni rješili. Očekujem da se poštuju demokratski standardi. Što god izrode, treba ih poštivati jer valja sačuvati da rade demokratske institucije i kad nam paše i kad nam ne paše."
bomac is offline  
Old 17.06.2013., 23:32   #10015
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post

Za sad si samo prokazao sebe da neznaš što znači liberalizam niti pacifizam
ovaj tvoj post 100% pokazuje ono što sam rekao u prethodnom postu... cinizam, sarkazam, ponižanvanje... tj. pasivno nasilje.
splićo is offline  
Old 17.06.2013., 23:35   #10016
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
ovaj tvoj post 100% pokazuje ono što sam rekao u prethodnom postu... cinizam, sarkazam, ponižanvanje... tj. pasivno nasilje.
Nije on kriv što ti nemaš pojma o čemu pišeš

Tolerancija ne znači tolererirati netolranciju
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 17.06.2013., 23:37   #10017
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nije on kriv što ti nemaš pojma o čemu pišeš

Tolerancija ne znači tolererirati netolranciju
jel? s tim da ti definiraš što se mora tolerirati a što ne? i ko ne ide niz dlaku tvojem uvjerenju, taj se ne tolerira? jel to to?
splićo is offline  
Old 17.06.2013., 23:40   #10018
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
liberali se masovno služe pasivnim nasiljem pripisujući neistomišljenicima zatucanost i nazadnost, a sebi progresivnost i modernost... što je prilično licemjerno, s obzirom da bi liberalizam trebao po svojoj prirodi biti pacifistički nastrojen... ali ne treba na to nasjedati nego prokazivati.
Liberalizam i njegova tvrđa varijanta anarhizam nije nimalo pacifističan, čak naprotiv. To je onako više kao divlji zapad... svi revolvere za pasom pa tko prije povuče. Kada bi u životinjskom svijetu imali političko uređenje, ono bi se moglo opisati kao anarhistično. To je ujedno i "najprirodnije" uređenje. Sva ostala uređenja su isključivo ljudski konstrukt.
marlasr is offline  
Old 17.06.2013., 23:41   #10019
Quote:
splićo kaže: Pogledaj post
ovaj tvoj post 100% pokazuje ono što sam rekao u prethodnom postu... cinizam, sarkazam, ponižanvanje... tj. pasivno nasilje.
Kme, kmeee, pasivno nasilje, kmeeee...

Ovo je javni forum i kad napišeš nešto glupo ljudi ti se smiju, to vrijedi za sve.

I nema to veze sa nasiljem, bilo kakvim. Smiri se, bit će sve u redu.
Skeewe is offline  
Old 17.06.2013., 23:43   #10020
Ova ekipa gore na Markovom trgu gleda prosvjede u Turskoj, odgledali su Grčku i Francusku, negdje u glavi imaju spremljeno što se dešavalo na sjeveru Afrike i jedino pitanje koje oni sebi postavljaju je: mogu li specijalci spriječiti prosvjednike da dođu na Markov trg?.
fobohom is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.