Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2009., 18:32   #1001
Quote:
Sljiva kaže: Pogledaj post
Oko Zagreba ti uglavnom počinje početkom kolovoza.
Ovisi o kiši, suši i tako to ali nisu velike varijacije.

hvala!

pitam jer mi je dijete počelo reagirati alergijski već sada a dokazanu ima samo alergiju na ambroziju.
kaljinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 23:05   #1002
E, izgleda da nije samo ambrozija.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 18:11   #1003
odite na pliva zdravlje stranicu i tamo imate za vece gradove kakva je koncentracija peludi ....tj peludni semafor
navaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 18:28   #1004
1000.ti odgovor!!
dobivam li nagradu*
možda oslobađanje od alergije za ovu godinu?!

da, i ja mislim da sada nije ambozija... ali sam sigurn da je nekoliko biljaka odjednom... cvat...
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 21:32   #1005
Quote:
navaha kaže: Pogledaj post
odite na pliva zdravlje stranicu i tamo imate za vece gradove kakva je koncentracija peludi ....tj peludni semafor
hvala!
kaljinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 01:00   #1006
Alergija

Evo i mog iskustva s alergijom. I ja sma alrgičan na sve i svašta osim na afrički bor i na dlaku kučnih ljubimaca. Najviše me muče grinje i ambrozija. Grinja sam se riješio tako da sam nabavio iz Njemačke antialergijsku posteljinu (stvar funkcionirra, spavama kao beba), a za ambroziju se piknem jednom godišnje u 8. mj. s injekcijeom volon forte A40 mg - kortikosteroidna i nemam nikakvih simptoma. Ali kako se ve godinama cijepim razmišljam o nekom drugom načinu zašite. Da li pomaže taj Nazaleze sprej i u kojoj mjeri, te medinose!?!
jul_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 17:29   #1007
inace osim ambrozije alergican sam još i na
1. korov
2. prašina
3. grinje

ali ove godine se super osjećam

pijem neke tablete koje mi je dao jedan frend koji se bavi jogom a poboljšavaju stanje organizma

zovu se ashwananga ili tako nekako
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 23:56   #1008
Biljka "korov" još uvijek ne postoji.
Ono što mi zovemo korov je u stvari hrpa biljaka koja živi u svijetu oko nas. Obično za inicijalne grupne kožne testove lupe unutra pelud najčešćih biljaka koje se najjači alergeni.
"Prašina" i "grinje" su ti sinonimi za istu stvar: drek od kućnih grinja. Taj drek je ono što nas smeta. Nije to prašina sama po sebi niti prisutnost grinja samih.
Dakle, ljudski ostaci u obliku ljuskica kože i bilo što drugo što je grinjama probavljivo na kraju postaje nešto što smeta naš prolupali imunitet. Zanimljivo, ha?
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 23:28   #1009
ermmm imamo li neki općeniti topic o alergijama?
harakiri2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 15:53   #1010
Quote:
harakiri2 kaže: Pogledaj post
ermmm imamo li neki općeniti topic o alergijama?
čini se da se ovaj pretvorio kao općenit o alergijama što je mislim i OK jer je ambrozija aktualna od 7. do 10. mjeseca.
__________________
Fly me to the moon, let me play among the stars
Johnny Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 16:11   #1011
Na ovoj temi je već toliko priča ispričano da bi se naslov mogao promijeniti u "O (svim) alergijama"
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 19:21   #1012
jel itko od vas pokušao koristiti aloja veru? ona bi trebala biti dobra za imunitet.
pasion of love is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 19:49   #1013
Quote:
Johnny Boy kaže: Pogledaj post
čini se da se ovaj pretvorio kao općenit o alergijama što je mislim i OK jer je ambrozija aktualna od 7. do 10. mjeseca.
onda da pitam: bio sam nedavno u bolnici na epikutalnom testiranju na alergije (za one koji ne znaju to je ono sa flasterima koji se lijepe na leđa) i nađena mi je alergija na nikal. uz nalaz sam dobio upozorenje da se nikal nalazi u kvakama, slavinama, kovanicama itd. i sad mi nije jasno da li se taj nalaz odnosi samo na kontakt s predmetima koji imaju nikla ili i na unošenje nikla putem hrane? našao sam na Internetu da nikla ima značajan postotak u kakau, lješnjacima, bademima, soji. pa sad se mislim da li da prestanem jesti takvu hranu?
harakiri2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 22:37   #1014
Quote:
harakiri2 kaže: Pogledaj post
onda da pitam: bio sam nedavno u bolnici na epikutalnom testiranju na alergije (za one koji ne znaju to je ono sa flasterima koji se lijepe na leđa) i nađena mi je alergija na nikal. uz nalaz sam dobio upozorenje da se nikal nalazi u kvakama, slavinama, kovanicama itd. i sad mi nije jasno da li se taj nalaz odnosi samo na kontakt s predmetima koji imaju nikla ili i na unošenje nikla putem hrane? našao sam na Internetu da nikla ima značajan postotak u kakau, lješnjacima, bademima, soji. pa sad se mislim da li da prestanem jesti takvu hranu?
ovdje piše isključivo na kontakt s većinom metalnih predmeta. Imaš piercing možda? http://corrosion-doctors.org/Allergi...kelallergy.htm
__________________
Fly me to the moon, let me play among the stars
Johnny Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 12:49   #1015
od kad koristim tablete ashwagandha (withania somnifera tablets)
www.prirodom-do-zdravlja.net

nema više nikakvih problema sa alergijom na ambroziju !!!!
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 23:58   #1016
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
inace osim ambrozije alergican sam još i na
1. korov
2. prašina
3. grinje
Kako si dugo alergičan?
Što si dosad trošio od zapadnjačke medicine?
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 08:52   #1017
koristio sam prošle godine Green Magma
nije mi pomagala
a alergičan sam oko 10 godina
ove godine prvi puta da mi je ok
čak je moja žena jučer našla ambroziju u dvorištu kako nam raste
a meni ništa nije smetala..
ove tablete koje sam naveo zaista mi pomažu
nije da reklamiram firmu
ali to je živa istina
i presretan sam zbog toga
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 11:40   #1018
[QUOTE=antik;21361619]koristio sam prošle godine Green Magma
čak je moja žena jučer našla ambroziju u dvorištu kako nam raste
a meni ništa nije smetala..
/QUOTE]

Pa naravno da ti nije smetala jer sada nikome ne smeta, tek kad počne pustati pelud krajem 8og i cijeli 9i mjesec.

Ekipo, jel iko zna (ili ima nekih iskustava) kakva je situacija s našom ljepoticom u Kini?
Kad bi barem nasao kartu kao sto je ona od Europe di se sve vidi....
Tamo sam vjerojatno karajem 8og i pola 9og...

Falac
tre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 16:47   #1019
Kod mene je reakcija na ambroziju pocela juce (20.07.). Posecujem kao gost ovaj forum neko vreme ali sam sam se tek danas registrovao da bih video da li jos neko ima probleme. Ja sam iz Novog Sada, juce sam bio u Subotici gde su koncentracije polena vece (bliza je Madjarska) i od tada ne prestajem da kijam. U Novom Sadu prirodno-matematicki fakultet ima sajt na kom se moze pratiti kolicina polena (peluda) u vazduhu za Novi Sad i jos 10-ak gradova, kao i trend za naredni period: http://www.nspolen.com/sr/aeropalinoloski-izvestaji
rvisko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 00:08   #1020
Ja sam eto vec 3 dana na sluzbenom putu u slavoniji (Osijek, Sl. Brod...) i moram priznat da nisam imao za sad nikakve reakcije.
Ti si valjda naletio na neku plantažu koja se malo ranije razbuktala.
Ljudi, ako ste mislili da je ambrozija korov, gadno se varate, samo se provozajte po novoizgrađenoj autocesti A5 Sl. Brod - Osijek i s one strane žice
(da nam se cestari ne naljute) možete uočiti drvo reda veličine 3 do 4 metra kako strši uz samu ogradu. Mislim, ono, kad to vidim odma se pocnem gusit...
Pa kaj su ti ljudi ćoravi, al neee, bitno da su polijepili plakate posvuda "unistavajte ambroziju..."
tre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.