Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2017., 14:26   #581
Quote:
gradojev kaže: Pogledaj post
nego jel zna netko kolko treba vremena proći da me ove emocije konačno prestanu prat.ne spavam,ne jedem,ne funkcioniram..sad stanem na vagu,opet kila manje..
mislim,jel ima kakvog lijeka za ovu situaciju,prije neg se pretvorim u kostura?
Ajme!!!!!!!!!

Ak se tako može izgubiti deset kila, budem se i ja zaljubljivo zaljubila.
Je bih se ak treba i nesretno.

I nek sada ovi zlobnici na temi vele da svako zlo nije za neko dobro......
JOHABI is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 14:49   #582
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Ma gle, brak nosi svoje, pogotovo mala djeca u braku. Autorica nije napisala koja su godišta djece. Meni i o tom ovisi kako bi razmišljala. Skroz mi je druga situacija ako npr Johabi razmišlja o preljubu s djecom koja već imaju svoje obitelji ili ja koja imam još bebu u pelenama. Mojem djetetu je potrebna stabilna obitelj za odrastanje. Tu je ta razlika, u takvom braku ne razmišljaš samo o partneru, već i o djeci i njihovom životu. Upetljano je više osoba u tvoj izlet kad imaš obitelj koja o tebi ovisi.
Ma da, to je tako, iako bi sada netko mogao reći na to da je to zapravo kalkuliranje.

Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Tak razmišljaš jer nemaš većih problema. Brak u kojem si nesretna, depresiva, suprimirana i sjebana je bolje okončati jer takva nikakva nisi dobra nikome. Ni djeci, ni mužu.
To je točno, no, koliki je je postotak brakova u kojima samo deprimirane i nesretne osobe počine preljub u odnosu na sve preljubičke?
Evo, čak niti uvodničarka nije jedna od takvih. Zato ona i ne razmišlja o razvodu - to joj zapravo uopće nije niti opcija kako vidimo.


Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Obzirom na:


čudno da je (savršen) brak i do sada funkcionirao.

(ovo mi baca malu, zaista malu, sumnju na napisano, jer ljudi nisu budale i, mislim da se ne upucavaju osobama u savršenom braku )
Misliš?
Kako netko (potencijalni udvarač) može znati je li predmet njegovog zanimanja u savršeno sretnom braku ili nije?
JOHABI is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 15:00   #583
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post


Misliš?
Kako netko (potencijalni udvarač) može znati je li predmet njegovog zanimanja u savršeno sretnom braku ili nije?
Osjeti se . Lucis neke feremone koji privlace muskarca . Dokle god si zauzeta(citaj zaljubljena ) ne lucis te hormone . Hocu reci drugi ih ne namirisu .
Dan kada se napravi mentalan promijena u tvome mozgu sva blistas disponibilnoscu muskarci to osjete i primjete .
Jednostavno kao da si upalila neku svijecu koja svima govori " disponibilna sam " .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 16:04   #584
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Misliš?
Kako netko (potencijalni udvarač) može znati je li predmet njegovog zanimanja u savršeno sretnom braku ili nije?
Po ponašanju predmeta.
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 16:07   #585
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ma kuzim. Djeca na prvom mjestu. Obicno su ona skroz devastirana saznanjem da tata sevi neku drugu zenu osim njihove majke.
Ne znam da li se šališ.

Pokušaj zamisliti s kakvim moralnim kompasom kreću u život djeca iz obitelji gdje je jedan roditelj varao drugog.
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 16:56   #586
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Ne znam da li se šališ.

Pokušaj zamisliti s kakvim moralnim kompasom kreću u život djeca iz obitelji gdje je jedan roditelj varao drugog.
I ne samo varao, zbog te prevare postoji mogućnost da će odrastat bez jednog roditelja. Ja sam dijete iz takvog braka koji se na kraju između ostalog raspao zbog ljubavnice, pa sam to prošla iz prve ruke.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 17:00   #587
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Nesta slicno ne poznajem . Nikada se nisam susreo sa "otvorenim brakom" jos manje sa tolerantnim muzem . Rakao bih prije da su zene ponekada velike kukavice i zatavraju oci na preljub iz materialnih, i drugih razloga .
Ne znam kakvi su mladi muskarci po tom pitanju ,ali moja generacija je totalno ne tolerantana na preljub . Dozna li se za preljub zene , tu je drfinitivno konac braka .
Pa zamisli si malo kako to izgleda ? Jebote , da ona miliju muskarca na nacin kako nikada nije milovala muza .
Ili da muskarav vodi ljubav drugoj zeni kako tebi nikada nije . Pa to je kosmar !
Ja sam se susrela s tolerantnim muževima . Valjda se to pojavilo u mojoj generaciji, nemam pojma . Bliski prijatelj mi je godinama puntao ženu da se malo ''oslobodi'' glede toga. Meni to nije baš ideal braka, al očito nekome paše.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 17:10   #588
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Ja sam se susrela s tolerantnim muževima . Valjda se to pojavilo u mojoj generaciji, nemam pojma . Bliski prijatelj mi je godinama puntao ženu da se malo ''oslobodi'' glede toga. Meni to nije baš ideal braka, al očito nekome paše.
Ako si se susrela nemam razloga da ne povjerujem da tako nesta postoji . Imao sam par prijatelja koji su libertins .
Njih dvoje su se nasli i njima taj tip zivota odgovara . Kod mene taj tip odnosa je ne prihvacen . U slucaju potrebe za tim tipom slobode kod mene bi doslo do rastave i svako svojim putem .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 17:31   #589
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Osjeti se . Lucis neke feremone koji privlace muskarca . Dokle god si zauzeta(citaj zaljubljena ) ne lucis te hormone . Hocu reci drugi ih ne namirisu .
Dan kada se napravi mentalan promijena u tvome mozgu sva blistas disponibilnoscu muskarci to osjete i primjete .
Jednostavno kao da si upalila neku svijecu koja svima govori " disponibilna sam " .
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Po ponašanju predmeta.
Ajme!
Daj mi neko pomoćno pojašnjenje, sada sam u problemu
.Od onih sam kojima se počesto iskazuje interes suprotnog spola, ali ja sam to uvijek pripisivala daru Majke Prirode.
Sada ispada da sam ili u nesretnom braku ili sam namiguša.

JOHABI is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 17:33   #590
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Kod mene taj tip odnosa je ne prihvacen . U slucaju potrebe za tim tipom slobode kod mene bi doslo do rastave i svako svojim putem .
Kod mene isto tako

Ipak, ako bi naletjela na takvog muškarca, rado bi da mi kaže da ima takve potrebe i da mi time priliku da odlučim želim li biti s njim ili tražit dalje što mi paše. Dosta loša su mi te situacije u kojima takvi tipovi guraju brak, a varaju na sve strane i muljaju da su vjerni.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 17:34   #591
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ajme!
Daj mi neko pomoćno pojašnjenje, sada sam u problemu
.Od onih sam kojima se počesto iskazuje interes suprotnog spola, ali ja sam to uvijek pripisivala daru Majke Prirode.
Sada ispada da sam ili u nesretnom braku ili sam namiguša.

Hoces prividnu istinu ili forumsku filozofiju ? Ili moj subjektivni dojam ? Ti si obadvoje .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 17:40   #592
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Kod mene isto tako

Ipak, ako bi naletjela na takvog muškarca, rado bi da mi kaže da ima takve potrebe i da mi time priliku da odlučim želim li biti s njim ili tražit dalje što mi paše. Dosta loša su mi te situacije u kojima takvi tipovi guraju brak, a varaju na sve strane i muljaju da su vjerni.
Pa koja bi zena /muskarac ostao u jednoj vezi i usao u barak pod ovakvim uvjetima ? Vecina prevara nije izprogramirana . Dogodi se zbilja kada se veza brak izlize zadje u jednu koletacinu .
Ne poznas partnera i treba ju ti decenije da upoznas drugu osobu i cak ni tada ju ne poznas i ne mozes predvidjeti neka zbivanja .
Meni se ovaj tvoj post dojimio kao jedna utopija . Kao da ja tebe upitam sada : Kazimi da se nikada neces razboliti i da nikada neces umrijeti i onda te zenim .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 17:52   #593
Quote:
gradojev kaže: Pogledaj post
nego jel zna netko kolko treba vremena proći da me ove emocije konačno prestanu prat.ne spavam,ne jedem,ne funkcioniram..sad stanem na vagu,opet kila manje..
mislim,jel ima kakvog lijeka za ovu situaciju,prije neg se pretvorim u kostura?
Iz iskustva...
Neće te proći..dok god sama sebe podgrijavaš emocijama prema mlađahnom dečku...pišeš mu..očekuješ da ga vidiš..škicaš di je..što radi..
Zapravo će ti biti sve gore..

Onaj trenutak kada (i ako) odlučiš sve ovo zaustaviti..posvetiti se životu koji imaš...i vratiti pomalo stvari u stanje u kojem su bile prije njega...tada će se lagano sve normalizirati.
Neće biti lako..ni brzo...ali proći će...
Trebaš napraviti rez...ne javljati se više..ne pisati...ne zanimati se gdje je...izbjegavati mjesta mogućeg susreta i sl..
Upotpuniti sebi život drugim stvarima...idi van sa mužem..provodite kvalitetno vrijeme...sami..sa djecom..prijateljima...
Shvatit ćeš s vremenom koliko je ostalo sve bilo beznačajno..i bespotrebno..
Sretno..
Na tebi je da odlučiš...samo ti krojiš sljed događaja...a na šta si spremna od ovo dvoje ne znam..na tebi je.
__________________
Kao prvo ne moram ja nista..kao drugo isto to..
Slakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 18:02   #594
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Hoces prividnu istinu ili forumsku filozofiju ? Ili moj subjektivni dojam ? Ti si obadvoje .
Nedam se ja smesti - zadržati ću svoje mišljenje o sebi utemeljeno na svojoj subjektivnoj procjeni - sretna i cakana.
I objektivnoj - vjerna.
Sad, malo me kopka zašto sam "sretna" stavila pod subjektivno, ali i tu imam objektivno objašnjenje - subjektivna procjena.

Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Kod mene isto tako

Ipak, ako bi naletjela na takvog muškarca, rado bi da mi kaže da ima takve potrebe i da mi time priliku da odlučim želim li biti s njim ili tražit dalje što mi paše. Dosta loša su mi te situacije u kojima takvi tipovi guraju brak, a varaju na sve strane i muljaju da su vjerni.
Bila sam malo prolunjala netom i došla do frapantnih informacija - ozbiljne studije su pokazale da više od pedeset posto hrvata i četerdeset posto hrvatica ima vanbračne izlete.
Ispada, kada se naprave neke kombinacije da je osamdeset posto bračnih partnera nevjerno - ih, sada tu dolazimo do toga da su žene veće droce od muškaraca jer jedna nevjernica opslužuje jednog i pol nevjernika.
Onda razmišljam nešto s tim u vezi, tom statistikom - nemoguće je ako su takvi procentualni omjeri da na ovom topiku nema i onih koji su si dozvolili bračne izlete. A svi tako svesrdno zagovaramo moralne postavke i načela.....nešt mi tu ne štima.
JOHABI is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 18:04   #595
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Meni se ovaj tvoj post dojimio kao jedna utopija . Kao da ja tebe upitam sada : Kazimi da se nikada neces razboliti i da nikada neces umrijeti i onda te zenim .
Ma kužim kaj misliš i da se te stvari često događaju nakon dugo godina braka. Nije lako održati strast. Sve mi je to jasno.

Hoću reći da postoje ljudi (češće muškarci, a imam dosta muških prijatelja koji razgovaraju iskreno sa mnom o tome) koji nisu u stanju biti s jednim partnerom i mislim da to nije rjetkost. Ja sam recimo za monogamne veze, ne bi bila sretna da sam u braku i imam ljubavnika, to bi me kopkalo dok ne bi istjerala stvar na čistac. Ako poželim biti s nekim drugim, to znači da mi nešto ne valja s vezom/brakom. Ima dosta ljudi koji nisu takvi i imaju potrebu imati više partnera i o njima pričam. Takav je bio taj moj bivši, ali nije bio iskren nego je stalno skrivao da je u više veza. I on je volio sve te žene, stvarno je . Mislim da bi i njemu bilo lakše da si je našao neku sličnu sebi i živio u miru tj. iskrenosti prema sebi i tim ženama, nego radio takve urnebese.
Možda ti misliš da su takvi ljudi rjetkost, ali u mom životu nisu. Poznajem ih zaista dosta koji se ne žele odlučiti za monogamnu vezu s jednom osobom i u tome su iskreni.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 18:04   #596
Quote:
Slakica kaže: Pogledaj post
Iz iskustva...
Neće te proći..dok god sama sebe podgrijavaš emocijama prema mlađahnom dečku...pišeš mu..očekuješ da ga vidiš..škicaš di je..što radi..
Zapravo će ti biti sve gore..

Onaj trenutak kada (i ako) odlučiš sve ovo zaustaviti..posvetiti se životu koji imaš...i vratiti pomalo stvari u stanje u kojem su bile prije njega...tada će se lagano sve normalizirati.
Neće biti lako..ni brzo...ali proći će...
Trebaš napraviti rez...ne javljati se više..ne pisati...ne zanimati se gdje je...izbjegavati mjesta mogućeg susreta i sl..
Upotpuniti sebi život drugim stvarima...idi van sa mužem..provodite kvalitetno vrijeme...sami..sa djecom..prijateljima...
Shvatit ćeš s vremenom koliko je ostalo sve bilo beznačajno..i bespotrebno..
Sretno..
Na tebi je da odlučiš...samo ti krojiš sljed događaja...a na šta si spremna od ovo dvoje ne znam..na tebi je.
Upis vrijedan naklona i poštovanja.
JOHABI is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 18:13   #597
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
Možda ti misliš da su takvi ljudi rjetkost, ali u mom životu nisu. Poznajem ih zaista dosta koji se ne žele odlučiti za monogamnu vezu s jednom osobom i u tome su iskreni.
Ne ,ne mislim . Dans je totalna tendencija na polyamour . Ekskluzivitet postaje prevazidjeni pojam kod mladih .
Iz moga kutka gledanja "klasicne veze" brakovi su prevazidjena pojava .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 18:13   #598
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Bila sam malo prolunjala netom i došla do frapantnih informacija - ozbiljne studije su pokazale da više od pedeset posto hrvata i četerdeset posto hrvatica ima vanbračne izlete.
Ispada, kada se naprave neke kombinacije da je osamdeset posto bračnih partnera nevjerno - ih, sada tu dolazimo do toga da su žene veće droce od muškaraca jer jedna nevjernica opslužuje jednog i pol nevjernika.
Onda razmišljam nešto s tim u vezi, tom statistikom - nemoguće je ako su takvi procentualni omjeri da na ovom topiku nema i onih koji su si dozvolili bračne izlete. A svi tako svesrdno zagovaramo moralne postavke i načela.....nešt mi tu ne štima.
A gle, ja sam tek na početku braka, tko zna što ću pisati za dvadesetak godinica i što će se sve izdogađati. U to ne mogu biti sigurna.

Podaci su zaista frapantni

Lazane rekla bi da su u mojoj generaciji omjeri 70:30 u korist pokušaja monogamnih veza i brakova. Kako budu završili, ne znam. Ali je u svakom slučaju više prostora da se izraze te potrebe za šaranjem otvoreno.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 18:19   #599
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Upis vrijedan naklona i poštovanja.
Hvala Vam
Čitam Vaše upise na raznim temama...zaista su puni životnog iskustva i mudrosti...onaj tko želi može mnogo naučiti iz njih

Vidim da je autorica došla do onog stanja gdje će stvari eskalirati na op ili trop...
Savjetujem što prije sjesti sama sa sobom..
__________________
Kao prvo ne moram ja nista..kao drugo isto to..
Slakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 18:24   #600
Quote:
Lutkina kuća kaže: Pogledaj post
A gle, ja sam tek na početku braka, tko zna što ću pisati za dvadesetak godinica i što će se sve izdogađati. U to ne mogu biti sigurna.

Podaci su zaista frapantni

Lazane rekla bi da su u mojoj generaciji omjeri 70:30 u korist pokušaja monogamnih veza i brakova. Kako budu završili, ne znam. Ali je u svakom slučaju više prostora da se izraze te potrebe za šaranjem otvoreno.
Mislim da to zavisi i od respektivnih zemalja u kojima zivimo . Medjutim , mene sta cudi je cinjenica da se radi o necemu jako starom . Na pocetku 20 stoljeca imali smo raznovrstne pokrete polyamour i libertinaza .
U to vreme najcuveni par su bili Jean-Paul Sartre i Simone de Beauvoir .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.