Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2007., 21:15   #21
pasiflora...

Ako imate neke slike, možete mi ih poslati na: [email protected]. Hvala.
__________________
vex77
vex77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 22:32   #22
evo ti informatičarski odgovor kakav si si sigurno priželjkivao!

najbolje da se regirtiraš na photobucket, pa lijepo jednostavno stavljaš tu slikice kakve hoćeš
www.photobucket.com
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 10:35   #23
Ja sam imala passifloru na balkonu u Zg, i super mi je uspijevala, cak je jedne godine imala 2 ploda, a onda je dosla zima i mama sve cvijece premjest u hodnik,na zalost, ne hodnik u stanu, nego vanjski u zgradi jer imamo previse cvijeca ( hibiskuse, bugenviliju...) i netko mi je maznuo passifloru ((((
nakon toga sam kupila jednu,al nije imala plodove,al sam ljetos na moru iz jednog vrta uzela plod pa namjeravam posaditi sjemenke, jer tko probao sa tim sjemenkama?
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 15:27   #24
čula sam da se sjemenke 24 h prije sadnje trebaju močiti u mlijeku. Ne znam koje bi bile dobrobiti takvog postupka.
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 16:15   #25
Quote:
sanja_volim orhideje kaže: Pogledaj post
Ja sam imala passifloru na balkonu u Zg, i super mi je uspijevala, cak je jedne godine imala 2 ploda, a onda je dosla zima i mama sve cvijece premjest u hodnik,na zalost, ne hodnik u stanu, nego vanjski u zgradi jer imamo previse cvijeca ( hibiskuse, bugenviliju...) i netko mi je maznuo passifloru ((((
nakon toga sam kupila jednu,al nije imala plodove,al sam ljetos na moru iz jednog vrta uzela plod pa namjeravam posaditi sjemenke, jer tko probao sa tim sjemenkama?
Napokon je netko pokrenuo ovu temu, jupiii!
Nažalost, sijanje sjemenaka koje nisu iz friškog ploda nije jako zahvalno. Sjeme passiflore ne miruje i kad miruje, pa kada se ne "uspava" na odgovarajući način nego samo osuši, onda nije vjerojatno da će niknuti. Ja sam uzgojila 3 vrste passiflora iz friškog voća, jedna, a vjerojatno na nju misliš, p. caerulea ima godinu i pol i čekam cvatnju ovo proljeće. druga ima par mjeseci i ona je p. edulis, a najmlađa ima tek par tjedana i ne znam koja je vrsta.
Ako želiš, možeš od mene dobiti jednu biljku od ovih prvih, dajem u dobre ruke imala sam ih tridesetak i posadila mnoge na moru, a imam još poneku u stanu u Zagrebu.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 09:49   #26
Zar nikoga ne zanima ova tema?

Ima netko možda neku drugu passifloru osim p. caerulee?
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 15:15   #27
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Zar nikoga ne zanima ova tema?

Ima netko možda neku drugu passifloru osim p. caerulee?
hm...ja uopce ne znam koja vrsta je bila ona koju sam imala niti od koje sam uzela sjemenke..
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 15:21   #28
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Napokon je netko pokrenuo ovu temu, jupiii!
Nažalost, sijanje sjemenaka koje nisu iz friškog ploda nije jako zahvalno. Sjeme passiflore ne miruje i kad miruje, pa kada se ne "uspava" na odgovarajući način nego samo osuši, onda nije vjerojatno da će niknuti.
znaci, mozda su se moje sjemenke osusile???
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 15:24   #29
Quote:
Lela kaže: Pogledaj post
čula sam da se sjemenke 24 h prije sadnje trebaju močiti u mlijeku. Ne znam koje bi bile dobrobiti takvog postupka.

hm...ovak, imam ja dosta tih sjemenki pa cu promati, malo u mlijeko, malo u zemlju, pa vam javim sto je bilo...
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 15:27   #30
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Ako želiš, možeš od mene dobiti jednu biljku od ovih prvih, dajem u dobre ruke imala sam ih tridesetak i posadila mnoge na moru, a imam još poneku u stanu u Zagrebu.
evo budem probala posijati svoje sjemenke, pa vam javim sto je bilo,ak ne bude nis javim se za jednu ponudjenu u dobre ruke
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 19:11   #31
Ja ti radim ovako, močim u vodi bar jedan dan, onda posijem, pokrijem s malo zemlje i pokrijem teglu folijom i držim na najtoplijem, obično mi je trebalo da nikne oko 2 tjedna.
Neki imaju teorije da ih se treba namakati u kiselinu da su klijave samo one koje su životinje probavile ili da moraju biti namakane u svom vlastitim sokom, pulpom.
Moja ponuda stoji, jer ih imam puno pa bi rado da su mi sve lijepo zbrinute!
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 19:13   #32
http://www.passionflow.co.uk/caerulea.htm]
Ovo je najuobičajenija i najizdržljivija passiflora i skoro jedina kod nas, a takve su i moje jednogodišnjakinje.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 19:16   #33
http://www.passionflow.co.uk/hirsuta22.htm
A ovo moja druga, male biljčice sad tek imaju treći i četvrti listić! Ona je jestiva i najčešće se jede i do nje radi sok, marakuja, meni jako fina.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 19:25   #34

Ovo je voće ove iznad
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 00:08   #35
a neku drgu vrstu osim te dvije koje su uobicajene kod nas dali netko ima..

ove imam i ja ostala mi je ove zime vani posadite i opstala je tako da mi je sada do krova kuče i opuzala je pola zida.
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 13:07   #36
Imam ja mlade, imaju 1 mj, posijane iz voća, ali ne znam koja su vrsta, tražila sam i tražila s obzirom na izgled voća, ali nisam uspjela otkriti. Voće je oko 15 cm, jajasto i zeleno, mislim da spada među p. koje su velike, iz grupe npr alata.
A gdje si? Jedeš edulis? Moja caerulea na moru je u par mjeseci narasla 5m.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 14:13   #37
passiflora imas neku biljku krune viska? bas mi se svidja i volio bih je imati u vrtu?
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 14:41   #38
Quote:
vex77 kaže: Pogledaj post
Radim seminar o pasiflori. Našao sam gotovo sve što mi treba, ali teško dolazim do podataka koji se odnose na naše podneblje. Bio bih vam zahvalan kad bi mi prenijeli svoja iskustva (vrste, kako uspijeva, mjesto mabave, cijena, itd) i poslali slike cijele biljke ili obraslog balkona, ograde i sl. Hvala
moras požuriti kod susjeda imam veliku 3 godine staru običnu al tako divlja da je valja sjeć. osobno vevidim nikakvu ukrasnu niti ekonomsku vrijednost pasiflore, cvjetovi se gube u masi lišća tako da bez pažljivijeg pogleda se neće niti zamjetiti cvjetovi,mada su pojedinačni cvjetovi prekrasni veliki jel. Koliko znam nisu postojane dajle nakon 5-6 godina zna naglo propasti mada stravično brzo raste.Pred kućom imam dakle tu susjedovu 3 godine stara prekrila je 20m/2 terase na 8 metara visine i sad već gre na krov.Ove godine nije bilo jake bure pa cjelo vrijeme baca nove mladice. Krajem 3 bi trebala procvjetat i držat cvjet do 11 mjeseca. kako nevodim računa o samoj pasiflori tako da nisam u toku koliko je raširena i dali je ima u sjevernom primorju.
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 14:50   #39
Quote:
Lela kaže: Pogledaj post
čula sam da se sjemenke 24 h prije sadnje trebaju močiti u mlijeku. Ne znam koje bi bile dobrobiti takvog postupka.
i ja danas poklanjam lukovice amarilisa a teta će da joj dosta jedna da će je isjeć na komade pa ce dobit 10-ak sadnca. to iz neke kuharice savjet ? pasiflora na mljeko il kapaula amarilisa na gulaš.
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 14:56   #40
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Zar nikoga ne zanima ova tema?

Ima netko možda neku drugu passifloru osim p. caerulee?
pasiflora se griješ na drva? ponesem susjedovu refužo kad grem u zg. dobrih je kalorija i imaćes toplo par dana a ja cjelu godinu bez metenja i smeća koje mi radi.
topala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.