Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2010., 13:48   #201
hvala curke, malo ste me smirile, vidjet ću šta će svi ti testovi pokazat
festung is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 15:12   #202
pozdrav

Quote:
festung kaže: Pogledaj post
ja bih vas molila za odgovor ako je netko imao sličnu situaciju. Zapravo, radi se o tome da mi je u 5 tjednu trudnoće beta hcg iznosio oko 8900 što je prema riječima doktorice bilo jako puno za taj period trudnoće. Njezino objašnjenje je hormon povišen zbog ciste, no ja sam pročitala postoji mogućnost za genetske poremećeje kod ploda te da je to razlog previsoke razine beta hcg. šta vi mislite?
da te utješim, meni je beta krajem 5 tj. bila 12247, i niko mi ništa nije komentirao, double test rizik mi je bio 1/ 161 , i prije tri tjedna sam rodila zdravu curicu..nečiji organizam jednostavno tako reagira na trudnoću, nismo svi isti, trudnoća se i zove drugo stanje... probaj se opustit i nemoj se dati plašiti... pozzz...
majsica29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 18:32   #203
Meni je dr.na zadnjem pregledu (12.tj) mjerila nuhalni nabor i rekla je da je nula. I pitala me dal želim raditi double test šta smo muž i ja odbili. Ne želim raditi ništa od toga, iako imam 30 godina i prvo mi je dijete. Kako bude bit će, ne želim se sekirat bez veze.
To je po izboru, ali budući da nije sigurno, ne znam zašto to itko uopće radi i onda se grize do kraja trudnoće.
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 19:42   #204
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
.moj triple test je bio1:572,kao da je to ok s obzirom na moju dob i nisam morala na amnio ni druge preglede.
o pa i ti si stara koka
imaš ti cca 32/33/34 godine
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 19:47   #205
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
o pa i ti si stara koka
imaš ti cca 32/33/34 godine
dobra si
styria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 19:48   #206
Quote:
danijela28 kaže: Pogledaj post
Meni je dr.na zadnjem pregledu (12.tj) mjerila nuhalni nabor i rekla je da je nula. I pitala me dal želim raditi double test šta smo muž i ja odbili. Ne želim raditi ništa od toga, iako imam 30 godina i prvo mi je dijete. Kako bude bit će, ne želim se sekirat bez veze.
To je po izboru, ali budući da nije sigurno, ne znam zašto to itko uopće radi i onda se grize do kraja trudnoće.
styria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 22:14   #207
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
o pa i ti si stara koka
imaš ti cca 32/33/34 godine
stara,stara,32 god. al sam se do sad do ovog krvavo namucila......
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 09:49   #208
U petak sam bila na pregledu sa točno 12 tjedana, beba je 6 cm a glavica 2,5cm, sad se pitam jel to normalno za veličinu glave. Nije mi mogla raditi double test jer trenutno nešto od aparata u laboratoriju ne radi, pa me je naručila u 16 tjedan za tirple test. Vrijeme prolazi a ako nešto nije u redu i to se pokaže i na amnio ne znam da li ću biti spremna za pobačaj u tako visokoj trudnoći. Pooooludit ćuuuuuuu
festung is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 12:14   #209
Samo da vam javim da sam danas dobila nalaze double testa i da doktorica kaže da je sve u redu da nema potrebe da idem na amnio. Iako znam da i taj test može biti lažno pozitivan i lažno negativan ne mogu vam ni opisati koliko mi je sada lakše. Odlučila sam da više ne razmišljam o najgorim scenarijima nego sad ću da uživam u ovoj trudnoći jer ni mučnina ni glavobolja, ništa me nije mučilo osim moje psihe. a sad sam u 18 tjednu. Mislim da ću još samo otići na 4d (osim redovnih kontrola) jer želim imati i takvu uspomenu na bebu.
festung is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 12:16   #210
Bas mi je drago da je sve ok!
Sad se mozes opustiti i uzivati...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 17:56   #211
kad radim uzv za triple u vinogradskoj, može li i muž sa mnom unutra?
ella20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 13:56   #212
Ja sam danas bila na triple testu i neka dr. koja mi je vadaila krv je baš bila neka zastrašujuća sa svojim pričama i sad sam sva u šoku i mislim da ću poluditi do rezultata nalaza pa makar bili ne znam kakva statistika.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 16:21   #213
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Ja sam danas bila na triple testu i neka dr. koja mi je vadaila krv je baš bila neka zastrašujuća sa svojim pričama i sad sam sva u šoku i mislim da ću poluditi do rezultata nalaza pa makar bili ne znam kakva statistika.
pa doktori su ti koji unasu najveću nervozu u trudnicu.
gle, nemaš što sad. nalazi će doći kakvi će doći.
ako dođu dobri opet će te gristi zašto mjere ne odgovaraju dobi.
ako dođu loši, sugerirati će ti amniocentezu

na tebi je odluka, ti uvjek možeš sve odbiti
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 16:45   #214
Znam Ali teško je ne grist se...
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 16:59   #215
znam..
obzirom na takva odstupanja na UZV mislim da će ti doći lošiji rezultat
ali opet to ništa ne znači
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:51   #216
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Ja sam danas bila na triple testu i neka dr. koja mi je vadaila krv je baš bila neka zastrašujuća sa svojim pričama i sad sam sva u šoku i mislim da ću poluditi do rezultata nalaza pa makar bili ne znam kakva statistika.
Zvala sam ih telefonski, nisam mogla dočekati, nisu mi čitali vrijednosti, već su mi samo rekli da je nalaz uredan!
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 13:54   #217
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Zvala sam ih telefonski, nisam mogla dočekati, nisu mi čitali vrijednosti, već su mi samo rekli da je nalaz uredan!
tako su i meni....i meni je bila vjerojatno ta ista zena(jedna jaca onako starija)isto me svu isprepadala,tih par dana sam izludila
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:30   #218
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
tako su i meni....i meni je bila vjerojatno ta ista zena(jedna jaca onako starija)isto me svu isprepadala,tih par dana sam izludila
Da ti budem iskrena uopće se ne sjećam kako je izgledala, mislim da je imala kraću, svijetliju kosu, toliko me isprepadala da više nisam bila sva svoja od tog dana, a prije toga sam bila super i uvjerena da je sve ok. U ovih tjedan dana, koliko sam čekala nalaz izludila sam i sebe i sve oko sebe.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 17:21   #219
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
Da ti budem iskrena uopće se ne sjećam kako je izgledala, mislim da je imala kraću, svijetliju kosu, toliko me isprepadala da više nisam bila sva svoja od tog dana, a prije toga sam bila super i uvjerena da je sve ok. U ovih tjedan dana, koliko sam čekala nalaz izludila sam i sebe i sve oko sebe.
meni je rekla znate ako vam i nalaz bude ok to ne mora znacit da ja tako,nekad nije tocno,mislim si
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 16:20   #220
Opet malo čitam ovu temu i ne mogu da se ne uključim, dakle, prije točno tjedna dana vadila sam krv za triple test. Prije toga sam vas također čitala da bih se što bolje informirala, ali onda mi je to stvorilo nekakv strah, nervozu....Svi se toga boje, strepe, živčane, ne spavaju. Kad sam otišla na UZV, i kad sam vidjela kak se maleni miče, i kad mi je dr.rekao da su mjere u redu, uopće sed nisam bojala. Sljedeći dan sam izvadila krv, i tek nakon 3-4 dana sjetila sam se da sam radila tamo nekakv test. Danas je nalaz gotov, i kao što sam očekivala, rizik je nizak. Zabrinjavalo me također što je to samo statistika, ali u kombinaciji sa mjerama koje on radi dan prije i debljinom nohalnog nabora, ako je to sve ok, zašto bi postojala panika, i zašto bi štetile svojoj bebici? Uostalom, ako nešto nije u redu, nije u redu od početka i to se osjeti. Ne događa se da je sve ok, pa onda najednom, beba nije zdrava.
ella20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:27.