Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2017., 10:45   #581
Probiovet, češki probiotici, lav je na vrećici.


Inače mi kaže da mu uzmem nešto u ljudskoj apoteci ili dućanu, npr želatinu, ili me pošalje u pet shop koji ima ono što je potrebno ali ovo mi je baš posebno naručivao, pa vjerujem da je dobro.

Inače je pas došao s rodovnicom ali smo se mi prestravili kad smo ga vidjeli, kost i koža, na kraju smo zaključili da ćemo ga radije mi uzet i potrudit se nego ostavit uzgajivacu. Također, imao je parazitski čep u sebi, izašlo je jedno pola kile glista i trakavica iz njega. S tim nikako nije mogao primat nutrijente jer su m u sve pokrale te beštije pa je zato dobio ove probiotike.
Oporavlja se super, udvostrucio kilazu ali ne smijem ga previše udebljat zbog pritiska na tetive.

Još jedna od stvari koju prima je calopet ali bolja verzija, moram pogledati ime.

E, sad, upućena sam samo u njegovo stanje, ali sam proučila alergije na hranu. Jesi li razmisljala o tome da je možda stvar u gljivicama? To bi lako skuzila, ima karakteristični miris (kao kad mi žene dobijemo kandidu nakon antibiotika), i moj maltezer je to imao, simptomi su dosta slični ovome što pišeš. U svakom slučaju, dobar probiotik joj ne bi odmogao, ako ti se vet složi?

Dodaš tabletu u kuhanu hranu prije serviranja ntopic:
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 13:02   #582
Pas mi i ima kožne probleme. Mašćenje kože i neki karakterističan miris, točnije smrad da štipa za nos ponekad. To se javilo dok je bila na TOTW, i dlaka joj je bila pocrvenila. Krmeljice ispod očiju su farbale dlaku. Za iste simptome kod maltezera sam čula od jedne vlasnice i koja mi je tvrdila da je to posljedica TOTW koji mu je davala.
Kod nas veterinari ne vole baš da ih se puno pita, pa sa se problemima kože borim sama. Jedino da odem za Sloveniju veterinaru. Mislila sam je odvesti tamo na kožni test za gljivice.

Bilo je vremena da se već drugi dan od kupanja usmrdi. Kupila sam šampon Klorheksiderm u Sloveniji, pa smo uspjeli zadnji put doći do razmaka između dva kupanja 3 tjedna.
Nogice su joj jako smrdile, da stvarno se nije moglo sjediti pored nje. Pa se i taj smrad ublažio nakon Klorhek. I nakapam joj na jastučiće kokosovo ulje, prvenstveno zbog izlazaka na snijeg da zaštitim šapice.

Kad joj se pojača mašćenje dlake tad ima i faze češanja.
Veterinarski odgovor je da je to do genetike. I to je to.

Dajem joj prah Prolife kapsule u ab jogurtu ili vodi, svaki ili svaki drugi dan. Negdje sam pročitala da prob. bakterije čistre crijeva od oksalata.

Na koji način si rješavala problem sa kožom maltezera?

I daješ li želatinu psu, koju, koliko?

Pokušat ću naći probiotike koje imaju u sastavu ove bakterije iz Probiovet-a. Klorela je alga, a pas mi ima u briketima spirulinu. Jede riblje brikete tjedan dana u kombinaciji sa povrćem i oslićem, a tjedan dana nakon toga kuham.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 10:11   #583
petra00, of topic je- ali možda ima sa kožom problema zbog češćeg kupanja? Znam da koristiš najbolje preparate, ali opet je to voda stalno i skidanje neke prirodne masti psa. Frendica mi je sa svojom malenom imala sličan problem. Počelo je sa šapama, smrduckale i pojavile se gljivice i vet rekao da je to od stalne vlage i pranja (ši cuica je u pitanju, kako ima dlake i lako se uprlja frendica ju je često prala).
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 12:47   #584
A ne znam kako bi odgovorila, ne želim reći nešto što je krivo.
Maltezer je velika maza, svih nas iako nije moj pas. Pa smo skuzili po dahu, ima karakteristicni miris. Svekrva je to sredila, prehranom,jeo je kao za dijabeticare, ali sad kad čitam, njemu nije bilo tako loše kao tvojoj.
A post iznad ima smisla, gljivicama pogoduje vlaga.
Zelatinu dodajem goveđu, kupim u dućanu onu za torte i samo pogledam sastav, da nije svinjska. Ne pazim na količinu baš točno, uzmem malo, namočim u hladnoj vodi, i dodam na hranu. Recimo pola vrećice po porciji. Ali to je za zglobove dobro, ne znam je li potrebno tvojoj malenoj.

Ono što znam je da trebaš novog veterinara 😃
Test na gljivice se radi brzo i lako. Na pitanja ti mora odgovoriti jer ga plaćaš.
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 13:01   #585
E, daješ li joj one zvakalice, za čišćenje zubi? Možda i to potiče, one su pune kvasca.
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 15:56   #586
Nije do kupanja.
Između dva kupanja je prolazilo više od mjesec dana, vođene je evidencija od kako je kod nas. Tako je bilo sve do kraja 2015. I tu rutinu smo imali od kako je mala. Ipak pas postane siv pa ga nemožeš kupati jednom u pola godine jer nema samočisteću dlaku. Dok je bilo moguće korišten je Dermilen šampon. Kad je koža poludila nije imalo više smisla.

Trudila sam se pazit je da se ne valja na leđima, i čistila sam površinski dlaku razgođenim octom i rukavicom. Iznimno da se uspjela oteti kontroli i uvaliti u blato. Sušim je temeljito.
Pod u kući je uvijek čist, u dvorištu ima svoj ležaj tako da se maksimalno izbjegne valjanje po prljavom.
Nogice su češće prane kad smo bili u gradu, ali samo šapice. Na selo smo se preselili jesen 2014.
Od tad su nogice prane po potrebi i samo zbog urina ili skorenog blata.

Problemi su počeli biti ozbiljni prije godinu dana.

Povraćala je i razbolila se, a kao prateća posljedica tog cjelokupnog stanja je bilo to sa kožom. Nije mogla koža ostati normalno kad cijeoi tijelo pati. U biti koža je bila prvi pokazatelj da nešto ne valja. Lagane crvenkaste pruge na leđnom dijelu i pojačanje mirisa što je to bilo izraženije.

Uvijek je kratko ošišana da bi se lakše održavalo i bude prozračno. Nikad joj nisam davala neke kemimalije za bjeljenje dlake. Niti je dobijala lijekove da bi bilo posljedica.
I ne može bit slučajno da kad smo je maknuli sa TOTW da se crvenilo dlake po leđima počelo povlačiti, to čišćenje je trajalo pola godine. Evo i njuška je čista sama od sebe, jer su joj se krmeljice promjenile. Jedan period je TOTW bio najdostupniji i stolica je bila OK, zato smo se zadržavali na tome. Nisam znala da može završiti ovako. Na sve me posvjetlila ta žena koja mi je rekla da joj je pas od istog TOTW pocrveni, mislim da je kod obje bio pečeni bizon.

Nema veza sa pranjem, pogotovo kad se pojavilo i s obzirom na druge događaje.

Masna seboreja se i ne smije zapustiti, da se dlaka i koža od masnoće slijepi. Znala sam i danima trpiti taj smrad sa nje i nekupat je. Dok nisam vidjela da to ne valja i da čini još gore., koža se zagušuje masnoćom i prašinom koja se lijepi na to.
I kao i kod čovjeka treba držati pod kontrolom i spriječiti na vrijeme.
Samo na žalost morala sam to sama kontrolirati. Iako sam spominjala kod veter. nije baš nitko doživljavao.
Ne vrijedi mi ovdje tražiti neki test kad krene ubjeđivanje da to nije to što mislim i prevrtanje očima. Jedino da idem direkt u labaratorij ili Slov.
Ali sad nema smisla jer koristi šampon koji je baš za to.

Bila je predugo na TOTW. To nije nikakva sveta hrana, pogotovo kad vidim što u americi se dešava sa tim hranama.
U biti treba slušati sebe i nabolje znamo svog psa. Ne može se reći samo pasminski i dići ruke ili prečesto pranje i dići ruke.
Postoje i neki testovi za kožu, ali kod nas nema ničega. Kao da je teško postrugati kožu i poslati u labaratorij. Gljivice kad krenu se razbuktavaju.
A mislim da se sve infekcije i zarade zbog lošeg imuniteta, manjka nutrijenata i lošom hranom. Opet ono što je loše za jednog, dobro za drugog.

I mom psu je smrdilo iz usta, sad više ne. I ne povraća nikako. A sve je znala izbljuvati svako malo.


Moj pas ima loš zglobić zadnje obje noge i na tabletama je za zglobove. Smatrali su da je za operaciju, sad je to u drugom planu s obzirom na štinjaču i upalu gušt.

Želatina (hrskavica) je nešto što fali i nama i psima u prehrani, zato to pitam. Mogao bi se sa njom napraviti i slastan obrok za psa tipa hladetina.

Jesam davala sam joj te žvakalice za zube, ali više ništa otkako sam pročitala na linku onog veterinara da to veliko zlo.
Sad dobija kao slatkiš 1-2 put dnevno norveškog sušenog losossa, koji smije. Kad ja jedem joj to dam da ne tuguje previše.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 16:40   #587
Koje boje su joj nokti, jesu posmeđili? To je najlaksi način za potvrdit gljivice, iako se ja opet ogradujem jer ti ne želim reći nešto krivo.
Uglavnom, ako smatraš da su gljivice, makni joj svaki izvor secera (npr. mrkvu). Kao za ljude, imas na netu antikandida dijetu, samo prilagodis psu.
Nisam znala za zglobove, ako ima problema, naravno, daj joj želatinu. Moj uzima i gag, tablete za kosti.
Što se kože tiče, mali je dobio prhut od jedne hrane. Promijenila sam ju odmah, namazala ga domaćim maslinovim uljem i češljala. Proslo kroz tri dana. Na kožu koja je nadražena se možda ne bi bilo usudila to napraviti, ali eto da znaš i to rješenje.

Jučer je prvi dan jeo kuhano. Doručak ljudski, posni sir i zobene pahuljice s maslinovim uljem, ručak i večeru kuhanu. Odlučila sam se ne sekirat toliko, napravila sam odokativno omjere i nazvala mamu i baku da pitam je li dobro. One su kuhale didinim lovackim psima, svi su bili zdravi. Na kraju je ispalo da sve savjete koje veterinari pišu o kuhanju psima, zna i moja baba.
Tako da sam se malo opustila, neće bit ništa lošiji ako jede kuhano, može bit samo bolje.
Megalodona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 22:26   #588
Nisu noktići posmeđili, ali su bili krhkiji u zadnje vrijeme. Moguće da to ima vezu sa događajima sa štitnj.
Sama režem nokte pa vidim promjene.

Klorheksidin je jednostavno pokazao da jest na koži nešto bilo. Šta je zanimljivo nakon njega se više niti ne masti dlaka kao prije. Tek nakon tri tjedna sam je morala ponovo kupati.To sam dobila u Sloveniji u vet. ambul. Preporučila mi je neka ženskica koja radi u ambulanti.

Mrkvu dajem zato što je moja bez pesticida iz vrta, baš najprirodnije je rasla. Nemam drugog povrća trenutno sem domaćek krumpira i mrkve, kod nas je snijeg.
Počet ću joj brati maslačak i koprivu. Da bi bilo što prirodnije. Samo da vidim smije li to.
Najveći su mi problem oksalati u urinu, da se ne ponove. A hrana za oksalate ju je i dokrajčila.

Od tabletica za zglobove joj dajem ovo http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...ni-za-pse.aspx

Koža joj se nije nikada perutala. Jednostavno bi se zamastila, mjenjala boju u nešto kao boja rđe. To se znalo dešavati i povući na leđnom dijelu.Početak je bio odmah iznad repa i malo oko uhica. Recimo u jednom periodu kad su bile duge kiše se to prvi put javilo. Špricala bi sprejem Aloa first pa se to povuklo. I u takvim periodima bi koristila Laktoderm šampon sa mliječnom kiselinom kad bi je kupali.

Sve do prije nekih godinu dana tad se sve otelo kontroli.
I ovo je nešto drugo bilo, i sistemski. Sve je i dovelo da se na kraju razboli. A uzrok je bio hrana.
Sad smo na zelenoj grani sa svim tim hvala Bogu. Moja jedina je želja da ovako bude još 20 god.

Sa štitnj. još radimo na dozi lijeka ili ukidanja, moramo na mjerenje nivoa hor. Najniža je doza lijeka trenutno.
I ne smijem previše miksati izvore hrane zbog oksalata, moram suziti izbor mesa na jednu vrstu proteina. Tako da kuham danima istu vrstu mesa, a mjenjam povrće i priloge. Pa onda peđem na drugu vrstu ili brikete od ribe.

Meni je rečeno (kad sam uzela svog prvog psa i kad su dobijali rogove od pitanja) da nikad nutritivno ne mogu skuhati kao gotova hrana. I eto iz straha sam joj daval i jaku hranu, misleći da je to kvalitetno. I tad je dobijala kuhanje.

Nedavno sam čula da su dva susjeda uzeli pse iz istog legla. Jedan je bio u boljim uvjetima života i na kupovnoj hrani. A brat na lancu čuvao štalu i na kuhanim otpacima od ljudi. Možete si misliti koji je uginuo, ne znaju zašto a nije otrovan? Ovaj na lancu i dalje veselo laje.

Eto to je kuhanje za naše životinjice. A ne neka tamo hrana od leševa. Napišu oni svašta kao i što nama naše inspekcije pišu bajke. A jedemo lešave iz ??? stare ?? god.
Svi smo mi njima kante za smeće. Pogotovo ovo što uvozimo. I lijekovi i deterdženti, a što bi bilo izuzetak u hrani.
Da, kuhanje može biti samo bolje, jer vidimo što stavljamo. I ne ubacujemo otpatke kojih se želimo riješiti.
Još ako je domaće bi bilo najbolje.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 22:31   #589
Uvijek se sjetim ove priče od Pljuca i promjene na njegovom psu sa prelaskom na kuhano. To je AMEN za sva vremena.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=306024&page=26

Evo i jedan savjet ako kuhate rižu psu. Kod nas je danas bila bio riža, eko teletina, eko mrkva, brokula. I jogurt sa probioticima.
http://www.24sata.hr/lifestyle/ovako...-arsena-510859
.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje petra00 : 12.02.2017. at 22:51.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 08:45   #590
petra00, možda nisam pohvatala, ali zašto baš kuhanje - zašto ne sirovo?
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 15:50   #591
Onaj tko smije nek daje sirovo.

Ovo od pljuca se ne odnosi na kuhano, nego da je osoba pripremala sama obroke i da je pas ozdravio. Od tolikih lijekova je mogao stradati.

Želim samo reći da ova kupovna hrana je meni se čini zlo. Ne znamo što je u njoj, a oko hrane i za ljude je toliko laži i petljavina da ono što spremaju životinjama ne može nikako biti dobro.
Ono što vaša ruka napravi za sve je sigurna za ukućane, a i za psa.

Nedavno je u Americi bila objava da je u hrani za pse bilo lijekova za eutanaziju. Mislim da ima i smrtnih slučajeva.

Sad gledam želatinu imam dvije vrste. Jedna je svinjska, a ova druga u listićima nema porjeklo samo da je za ljudsku upotrebu. To ne bi smjelo tako biti deklarirano, valjda trebaju obiljžiti od koj životinje to dobijaju.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 12:19   #592
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Onaj tko smije nek daje sirovo.
Da, naravno, nisam znala da tvoja ne smije jesti sirovo.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 01:20   #593
Hvala Merlina na linkovima.

Ja sam danas prvi put dodala i crvenu svježu papriku u kuhano meso. Povrće ne kuham ono koje nije potrebno.
A što moj pas voli povrće, pa taj pas jede povrće kao zec. Mrkvu slisti dok si rekao keks.

I ja kratko prokuham meso. Kod upale gušterače mi je pas dobijao dugo antibiotik, tako da ne smijem sirovo davati. Neznamo ni što je točno prouzročilo cjelokupni problem.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 15:04   #594
Smile dolazi pas

pozdrav,evo nova sam na forumu...za 10tak dana ce mi doci haski

uz njenu suhu hranu bi mu i ponekad kuhala(sad ne znam koliko cesto,ali nadam se sta vise)...sad stvarno ne znam koliko bi sada, a i kad odraste trebalo davati kao obrok (znam da ne mozete reci tocno i da ovisi do pasa) ali nekakve smjernice koliko cega na par primjera?
hvala unaprijeed
haski lexi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 11:16   #595
Pročitaj temu od početka do kraja. Možda ti nešto bude korisno.
Na predhodnoj stranici imaš u mom postu broj 568 imaš jedan recept za zdravi pseći obrok.
Možeš davati psu i barf.

Postoje i kalkulatori za gramažu kod psećih obroka.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 12:19   #596
Kalkulator za kalorije http://www.dogfoodadvisor.com/dog-fe...od-calculator/

Dodatci hrani koji su zdravi i štite pseće zdravlje. Niučemu se ne treba pretjerivati. Kad se otvore slike vide se savjeti uz namirnicu o kojoj se piše. https://web.facebook.com/pg/PlanetPa...49776285097261

Korisni linkovi.

http://ljubimci.24sata.hr/psi-i-mack...-zacine-269594

http://paszavas.com/ishrana-dnevne-p...osnovu-tezine/

http://von-simic.blogspot.hr/2012/12...slih-pasa.html

Zdravlje naših ljubimaca je u našim rukama. Kvalitetan dehidrat i domaća hrana ili barf su jako bitni.
Ako se može najbolje bi bilo davati od dehidrata Orjen, Acana ili Canadiea dehidrate.

Ovj dehidrat je imao dobre ocjene. https://acana.com/our-foods/cat-food...ands/?lang=usa
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 13:44   #597
Evo jedna stranica (5 stranica) koja navodi što od voća i povrća je dopušteno davati psima.

https://iheartdogs.com/20-fruits-veg...dog-will-love/
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 09:01   #598
Rižu davati što manje.U organizmu se pretvara u šećer.
Kuhani obrok za mog psa preko vikenda - skuha m za 2 dana

1 butternut tikva,6 mrkvi, 1 veća ili 2 manje tikvice, 1 čen češnjaka,šaka peršinovog lišća, kuhani pileći vratovi,kuhane janjeće iznutrice (srce,pluća,jetra,grkljan) i još dodam 2 žlice domaćeg maslinovog ulja.

Povrće skuham ali ne prekuham sve izrežem i pomiješam sa mesom. u svaki obrok dnevno sitno nasjeckam sirovi čen češnjaka.Tikva i mrkva su prebogate vlaknima a ne sadrže šećere i zato je ovo puno bolja opcija od riže. Tikvu mijenjam sa batatom (slatkim krumpirom) kojeg također skuham.
Dva do tri dana jede kuhano, 2 dana barf,1 do 2 dana dehidrat (Brit care losos i krumpir).Povremeno dobije i sirove srdele kao barf eventualno sa kuhanom mrkvom.
Pas puca od zdravlja (stara je 3 godine došla prije 2 mjeseca iz azila i privremenog smještaja i tamo je jela neki grozni dehidrat od kojeg je imala stalno proljev).
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 11:58   #599
Drago mi je da je pas zdrav. Klopa je odlična. Jedino mi nije jasno zašto kuhati pileće vratove. Zar nije opasno zbog kosti koje se kuhane lome. Inače i ja dam pileći vrat i to puno manjem psu no praktički sirov ili prokuhat tek koju minutu i pojede ga bez problema a pritom i čisti zubeke kostima od kamenca.

Gdje kupiš janjeće iznutrice?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:03   #600
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Drago mi je da je pas zdrav. Klopa je odlična. Jedino mi nije jasno zašto kuhati pileće vratove. Zar nije opasno zbog kosti koje se kuhane lome. Inače i ja dam pileći vrat i to puno manjem psu no praktički sirov ili prokuhat tek koju minutu i pojede ga bez problema a pritom i čisti zubeke kostima od kamenca.

Gdje kupiš janjeće iznutrice?
pa neznam ja ih prokuham ne baš do kraja ali onako da nisu baš posve sirovi.iako pojela bi ih ona i sirove možda počnem i tako davati.
Janjeće iznutrice uzmem na Dolcu mesnica Zuber bude srijedom i subotom ali treba uraniti.
kikibela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.