Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2017., 22:03   #7761
možeš mu dat više ml, ali nemoj češće. s obzirom da je to baš mala beba napravi razmak od cca 3 sata između dvi boce, a dojit možeš kad god traži. to mu je ionako bolje od ad-a.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:13   #7762
Da dojim ga kad god zatrazi ali nekad malo pocica i vise nece bradavicu niti u usta.
Bocu mu dajem kako pise 110ml i 3 mjerice. Nakon sat i pol je vec bio ljubicasti kako je plakao od gladi i dala sam mi jos 60ml i dvije mjerice. Cim je popio ponovno plac. Al se vise nisam usudila davat

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:24   #7763
3 mjerice idu na 90 ml, ali ja bi uvik stavila 10-ak posto više vode nego li piše na kutiji.

ka šta sam napisala, na tvom mistu bi mu davala više, ali ne i češće jer triba vrimena da se ad probavi, pa ćeš mu opteretit probavu budeš li mu davala bocu svako sat-dva. kad bude stariji onda možeš bit fleksibilnija, ali kod tako male bebe bi se tribalo pazit na pravilan razmak od otprilike 3 sata.

možda da potražiš i savjet na temi o dojenju? ja bi ti rado napisala nešto na tu temu, ali na žalost nisam dojila.

jesi sigurna da plače zbog gladi? da nisu grčevi? samo nagađam ...
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:02   #7764
Da vidla sam na vise mjesta da se pise da su 3 mjerice na 90. Na kutiji bas pise 110ml.
Srecom pa kombiniramo dojenje i ad pa je lakse.
Prvo sam i ja mislila da su grcevi,sve dok mu nisam dala da si popije malo vode. I grcevi magicno nestali kad bi flasica bila u ustima. Bilo mi je sumnjivo pa isla slozit malo ad-a i ponovo grcevi odjednom stali tako dugo dok je bilo hrane u boci.


Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:05   #7765
Puno vam hvala na savjetima. Onda cu tako probati ponuditi vise ml ad-a

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:33   #7766
koliko to traje? da nije skok jer pišeš da ima 6 tjedana?
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 02:04   #7767
Od kad sam dodala ad, znaci tjedan i pol, ali niti jednom nije tako jako plakao. Niti jednom ga ad nije drzao sitim duze vrijeme pa onda dam cicu. I bio je mir.
Ovo jucer je lrvi puta bio bas takav urnebes

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 09:28   #7768
Ako ćeš mu davati više i češće ad, neće uspjeti navući dovoljno mijeka i dojenje će vam se smanjiti.
Sad je u skoku, a tad su inače bebe po cijene dane na cici jer i tvoji hormoni trebaju okidač da više moraju proizvoditi

Ni ja nisam dugo dojila, ali teoriju znam svu. Šteta što moj nije sudjelovao u praksi
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 09:42   #7769
Ad dobi jednom ili dva put dnevno ako bas vidim da treba. A svo ostalo vrijeme forsiram dojenje.

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 09:46   #7770
Što se tiče preprouka na kutijama, to su samo preporuke.. moj je mogao izdržati max 2-3 sata između obroka, ali je jeo i po duplo manje od količine napisane za njegovu dob
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 13:09   #7771
Jel ok bebi od 2 mj i 10ak dana povecati interval izmedju obroka sa svakih 3 sata na svakih 4?

Radi se o nedonoscetu, sad ima oko 4100 g, dosad smo je hranili PreNanom i ostalo nam je jos malo (to cemo potrositi na nocna hranjenja) i presli smo na Nan 1 (iako planiramo uzimati Bebimil, inace cemo bankrotirati)

Dosad je jela svaka 3 sata, po noci uredno i cvrsto spavala izmedju hranjenja, isprva smo je mi budili jer kao i svako nedonosce bila uspavana, a sad se budi sama bez problema.

Vec drugu noc ju pustamo da spava od 12 - 4, znaci pomaknuli smo hranjenje s 3 h na 4h i prihvatila je super. Cvrsto zaspi i zao mi ju je buditi.
Sad bi povecala obroke s 80 ml na 90 ili 100, kolko vec bude mogla, i prorijedila s 8 obroka dnevno na 6. Znaci ne vise papanje svakih 3 sata nego 4.
Jel to ok za bebu te kilaze?

Ak pojede 100 ml po obroku, to bi onda bilo 600 ml mlijeka dnevno. Jel to premalo, previse ili uredno?

S tim da je PreNan dosta teska i kaloricna hrana, racunam da ce od ove laganije hrane brze ogladnit ali zato bi i povecala kolicinu.
Pratit cu rast tezine nako vrijeme pa cemo s vremenom ukinuti i to hranjenje u 4 ujutro.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 13:28   #7772
meni se 600 ml ad-a dnevno čini nekako malo za bebu od dva miseca.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 13:41   #7773
Koliko bi onda trebala pojesti dnevno (po nekoj računici)? Gledala sam na klinfo.hr, dr. iz poliklinike Sabol je to nesto izracunala al moj kalkulator na mobu se ne slaze s tim ocito...

Svakako cu ja njoj povecati obroke s vremenom, ali kod nje to ne smije biti naglo. Idemo po 10 ml gore, ne bih vise...treba vremena da se privikne, a da ne dodje do bljuckanja i prejedanja.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:13   #7774
ima negdje neka tablica koliko bi dijete moralo ad-a pojesti u 24 sata
ali sad je naravno ne mogu naći...

pošto je beba nedonošće, zašto ne pitate za savjete pedijatra? nas su jako strogo pratili, od termina hranjenja, koja hrana i koliko

prenan je jako dobra hrana, ostanite na njoj čim duže
negdje sam čak čitala da se na zapadu preporuča skroz davati ta pre mlijeka
misliš da je bebimil bolji od nana?
ako nećeš nan probaj onda hipp, nama je gastrićka nakon prenana i nan sensitiva uvela hipp combiotik
velim, najbolje pitaj pedijatra

ja joj ne bi smanjivala razmak između dnevnih obroka, nego bi ukinula neki noćni. tj. ne bi je budila po noći za obrok
ali naravno ne bi da dijete spava od 20-6 ujutro bez jela

no, najbolje pitajte pedijatra
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:18   #7775
Dobra formula za izračunavanje mililitara djetetovih potreba jest njegova tjelesna masa podijeljena s koeficijentom 0.7 i pomnožena sa 100. Npr. dojenče od četiri kilograma treba oko 570 ml mlijeka dnevno, ako se to podijeli na 8-9 obroka na dan, treba oko 60-70 ml po obroku.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:19   #7776
znači cca 600ml ti je taman za tvoju bebu
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:24   #7777
Evo da se i ja pridruzim na temi..i napisem moja iskustva s AD-om. Imam curicu od 5god,nakon 6mj dojenja presli smo na AD-pila je NAN tada i super ga prihvatila,napredovala lijepo. Jedino mi je kakala svaki drugi dan i to me izludivalo. Makar je ona bila mirna,nije se cinilo da ju to muci ali meni je islo na zivce sto ne kaka svaki dan.
Sada imam deckica,evo ima 2mj. Dojen je samo mjesec dana i tada smo presli na AD. Takodjer sam kupila NAN ali njemu ne bio grooozan. Plakao je NON STOP pa sam pretpostavila da ima grcice. Prdekao je konstantno,bas se na oko grcio. Tad mi je pedijatrica rekla nek mu kupim NAN Sensitive i izbacim D vitamin na par dana. I od tada situacija totalno drugacija. On puno mirniji,bas osjetna razlika na njemu. Jedino sto opet muku mucimo s kakanjem. Kaka svaki drugi dan i ja sam opet luda ali on je ok,zadovoljan,lijepo napreduje pa se ne sekiram previse. Jos
Inace, prema mojem iskustvu,on zna plakati i nakon sat vremena od bocice i nema sanse da je gladan. Kad ga skinem bas mu se vidi trbuscic napunjen. Rekla mi je pedijatrica a i sama sam primjetila-ako bi i pojeo obrok prije 3-4sata samo bi se prekrcao i bas mu je previse. A pojede ga zato jer ih sisanje umiruje. Tako da ivka13,zaista mislim da ti maleni nije gladan nego ga jednostavno sisanje umiruje. Ne znam.
Inace,kutija kaze da bi moj sad trebao jesti 150ml 5puta na dan,sto znaci jedno nocno hranjenje. To nema sanse da mi vec izbaci,jede u 21 pa oko 1-2, pa oko 5-5.30. Tako da dok mi ne izbaci ovaj obrok u 1-2 dajem mu 120ml po 6 puta. Jer AD ne bi smjeli vise od preporucene kolicine-nije to majcino mlijeko koje s daje na zahtjev. Ipak im je preveliko opterecenje za citavu probavu a i za bubrege.
Nisam strucnjakinja,samo eto pisem nase iskustvo. Zaista se pokusajte drzati nekog "reda",makar znam da je to uzasno tesko odgoditi obrok bebici koju nemozes animirati a urla..
__________________
L.D.M.
Olivera25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:24   #7778
Pa pitali smo pedicu, rekla je da kad stigne do 4 - 4 i 200 g, prijedjemo na Nan 1. Zato jer ima probiotik.
(Iako ga imaju i Babylove i Hipp itd., a dajem joj i BioGaiu s probioticima)

Nis nije komentirala za povecanje kolicine ili smanjivanje broja obroka, ali ja vidim da je njoj svaka tri sata vec previse, pogotovo po noci. Ostavila bi ju da spava bar 4 sata u komadu, za pocetak. Ovak nam je pocela bljuckati iza svakog obroka i jedva pocuclati bocicu.

I ja sam bas proucavala taj Hipp Combiotik sad, cini mi se ok. Koliko znam, Babylove proizvodi Humana isto kao i Bebimil, samo je prepakirano za DM. Humana je odlicna hrana.

Ne bi ni ja nikako da spava od 20-6, ali recimo od ponoci do 4 moze odspavat, i onda opet od 4 do 8. Ne znam, probat cu. Kod pedice smo taman bili pa idemo za mjesec dana tek.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:31   #7779
Mom malcu nikako nije odgovarao Bebimil, ali su mu pasali Aptamil, Nan i Babylove. To sve pio do negdje 2.godine. Aptamil smo nakon 12 mj zamijenili sa Babylove, bilo mi jeftiniji, a njemu isto. Onda sam sa 18 mj prešla na Nan jer smo dobili na jednoj igri, bile doma dvije kutije, i na tom je bio do kraja
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:35   #7780
Moja je zasad probala PreNan, Nan 1 Optipro i Babylove s probiotikom. Apsolutno ista reakcija na svo troje - zadovoljstvo Nema problema s kakanjem, grcevima ni nis.
Zna nekad malo teze prduckat al to je normalno.
Od pocetka joj dajem mlaku vodu i caj od komoraca upravo radi prevencije problema s kakanjem, i funkcionira.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.