Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2017., 10:06   #7801
ja imam onaj dm-ov




ne znam stavljati sliku, pa je tu link
koštao je cca 25kn
ima i neki aventov, za taj ne znam kak funkcionira, a mislim da je dosta skup

ovaj dm-ov vidiš ima 3 kao kutijice. i svaka od njih ima poklopac. a sve se može skupa prišafariti. a može i svaka kutijica biti posebno. ovo bijelo gore onda našarafiš na onu kutijicu koju sipaš u flašu, jer ima taj uski lijevak, da ne prosipavaš okolo.
mi si za noć složimo to i onda samo ubacimo u flašicu
imamo i onaj grijač bočica koji stalno drži određenu temperaturu
pa samo zmućkaš i daš


gle tu se vidi rastavljen taj dozator



znači kad ideš nekud, ne moraš sve nositi, nego samo jednu tu pregradicu.

Zadnje uređivanje gargamišamel : 15.01.2017. at 19:58. Reason: dužina linka/stavljanje fotke
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 10:11   #7802
Aha...
A viš mi kad smo ju negdje vani hranili prah smo odmah doma stavili u bocicu i samo dodali toplu vodu.
Jedino me ona termosica iz dm-a razocarala malo, dobila sam od par ljudi preporuku bas za nju jer kao dugo drzi i sve, a meni se to nekak jako brzo hladi i voda opce ne bude dobre temperature za smijesat s prahom, prehladna je. To se vec par puta desilo
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 10:12   #7803
e, a negdje sam vidjela da ima, izgleda kao aparat za espreso kavu, za raditi ad
ispod staviš flašicu, valjda negdje ide voda i ad i pustiš
baš ko aparat za kavu izgleda
ali mislim da je cijena bila malo poveća
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 10:15   #7804
Vrlo vjerojatno je cijena malo poveca, da
Isusek kaj sve ne buju smislili
Ovo je u rangu onog grijaca za vlazne maramice lol

Neloši su ovi dozatori iz dm-a, mogla bih si to uzet...slozim si odmah za tri iduce bocice i bok.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 10:59   #7805
Mi imamo taj iz dm. Jos od male ostao. Kasnije smo ga znali koristiti za neskvik, cokilino itd

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 13:05   #7806
vlovrec, i ja sam negdi vidila taj "kafe aparat" za ad, mislim na amazonu, ali bija je skup, pa sam odustala.

kad smo išli vanka nosili smo termosicu i munchkin kutijicu sa dozom ad-a.

mi imamo ove: http://hr.iherb.com/Munchkin-Powdere...k-2-Pack/37543

imam dvi termosice. jedna je od brenda thermos, drži oko 3 dcl, a druga je thinksport od pola litra. obe odlične. voda bi bez problema zadržala temperaturu po nekoliko sati.

thinksport je trenutno na akciji, ali vidim da su se već prodale: http://hr.iherb.com/Think-Thinksport...e-500-ml/65137
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 14:00   #7807
Kavopija, ti znaci bas zakuhas vodu i direkt u termosicu? Mi imamo tu iz dm-a al to nije termosica klasicna nego kao torbica za bocice s nekom folijom unutra koja cuva toplinu.
Zgodno recimo za doma caj napravit u bocici i nosit u tome....samo kaj velim, brzo nekak gubi toplinu, iako pise da bi do 2 sata trebalo drzat.
Probat cu bas jednom tak - vrelu vodu u termosicu i onda u tu dm torbicu, bas me zanima kolko ce izdrzat.
Ionak sad imamo neke pretrage za obavit uskoro pa cu isprobavat...
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 15:54   #7808
hm ja i dalje ne kuzim pravi razlog tih dozatora-ok, ako si negdje vani pa da imas za smućkat ili?
ja kad idem van napravim flasicu doma i bok, nije to mlijeko tak kvarljivo+nikad nije da sam vani ono, od jutra do mraka s malim.
A za noc se dignem jer mi je kuhija odmah na par koraka, pa mi eto n za to ne treba.
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 15:58   #7809
Ja u flasicu stavim prah, u termosicu prokuhanu vodu (ohlađenu na teman temperaturu za njoj da pije jer mi termosica drži temp, pa ne mogu vrelu vodu jer mi je problem vani je hladit ) i to je to.

Ak smo duže vani, onda 3 bočice i u svaku prah + termosica (imamo veliku termosicu)
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 16:20   #7810
Mene je to spašavalo kad bi npr s otoka isla u Split pa bi mi i tri obroka vani pojeo. Dozator mi je jedna od dražih baby stvari.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 19:48   #7811
mi složimo za po noći, 5 ili 6 žličica
ovisno kad se probudi po noći
pa samo ubaciš u flašicu prah
i gore vodu
termosicu smo samo koristili kad smo baš negdje išli, doma imamo onaj grijač koji drži temperaturu

već napravljeni ad, znači smućkani prah s vodom smije stajati samo 1 sat, to nisam nikad prakticirala
a i moj pije još i neka specijalna mlijeka (koje dodajemo u taj prah) a to ne smije stajati više od pola sata
tako da nikad ne radim unaprijed, nisam to nikad prakticirala
napravim, pojede, ako ostane bilo šta, sve bacam
za drugi obrok jede friško

Zadnje uređivanje vlovrec : 14.01.2017. at 19:50. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 20:22   #7812
I ja sam se držala onog da se ad mlijeko mora pojesti u roku od 1 h od mućkanja, i zato dozator. Ne bih mu se usudila doma napraviti i vani za 2 h dati to mlijeko

Poslije mu je dozator bila super igračka
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 21:22   #7813
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Kavopija, ti znaci bas zakuhas vodu i direkt u termosicu?
da, voda prokuva, ulijem je u termosicu, dobro zatvorim i bude dobra za ad i posli nekoliko sati.

Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
hm ja i dalje ne kuzim pravi razlog tih dozatora-ok, ako si negdje vani pa da imas za smućkat ili?
pa, e, nosila bi dozator kad smo išli vanka sa malom i kad nisam znala koliko ćemo se dugo zadržat.

ali, ruku na srce, znala sam ga ponekad pripremit i za doma. bilo mi je zgodnije u 3 ujutro istrest u vodu pripremljeni dozator nego onako pospana i, uglavnom, nadrkana brojat mjerice.

Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
ja kad idem van napravim flasicu doma i bok, nije to mlijeko tak kvarljivo+nikad nije da sam vani ono, od jutra do mraka s malim.
ja sam se uvik držala uputa sa kutije, a i neke svoje logike, da se daje samo svježe pripremljeno mliko. nikad nisam dala ad koji se oladija i/ili koji je napravljen prije više od 30-45 minuta. jednostavno nisam.

ukratko, isto ka vlovrec i snow fairy.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 22:08   #7814
Pa baš zapravo i kažu da je lako kvarljivo

I da, dozatore sam zapravo i kupila za po noći, a onda koristila i za ići van. Lijepo sam napunila tri mjerice i bila tri noći mirna (jeo je samo jednom i to pred jutro)
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 22:36   #7815
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post

Poslije mu je dozator bila super igračka

taman sam se pitala bih li ga bacila.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 23:31   #7816
haha ... i moja se dugo igrala sa dozatorima. kad je imala 9-12 miseci onda joj je bilo zanimljivo otvarat i zatvarat poklopac, a kasnije je unutra ubacivala igračkice iz kinder jaja. kad malo promislim, njoj su dozatori, prazna pakiranja od vitamina, limenke i slične stvari zanimljivije od pravih igračaka.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 07:33   #7817
i ja sam se ko mutava drzala pravila u pocetku i onda kad sam skuzila kod par zena da to mlijeko fakat nije tako kvarljivo i kad mi je mali popio to mlijeko kojem je kao prosao "rok"(dakle nakon sat vremena kao od pripreme) sve je bilo ok.
Ali ok, da sad potpuno kuzim svrhu tih dozatora
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 09:01   #7818
Ja vjerujem da nebi bebi nist bilo da popije ako mljeko malo odstoji ali sam nekako imala naviku svaki put joj slozit novo.
Isto u dozator odmjerila u termosku vrucu vodu i u skitnju

Poslano sa mog LG-D505 koristeći Tapatalk
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 19:59   #7819
U rodilistu naprave i drze u fridzu a kad idu hranit bebe zgriju. Toliko o svjezini. Mislim da se toga ne treba tako slijepo drzat. Ja sam isto malome znala dat nakon tih sat vremena ili koliko vec. Nije mu nikad naskodilo.

Btw na poklon sam dobila grijac bocice za u auto ustekat, pa eto i to postoji ako neko misli da ce mu dobro doc, mi to jos nikad nismo zatrebali.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:59   #7820
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
U rodilistu naprave i drze u fridzu a kad idu hranit bebe zgriju. Toliko o svjezini. Mislim da se toga ne treba tako slijepo drzat. Ja sam isto malome znala dat nakon tih sat vremena ili koliko vec. Nije mu nikad naskodilo.

Btw na poklon sam dobila grijac bocice za u auto ustekat, pa eto i to postoji ako neko misli da ce mu dobro doc, mi to jos nikad nismo zatrebali.
vjerojatno nije (samo) stvar u tome da se ad može pokvarit u roku od sat-dva, pa da će dite dobit nekakvo trovanje nego se posli nekog vrimena gubi dobar dio vitamina, minerala i ostalog šta dite dobiva u friško napravljenoj boci. osim toga, mislim da zbog nečega nije dobro ponovno zagrijavat ad, a bebi ne bi dala ladno mliko ako već imam drugog izbora.

ne mislim da će se ijednoj bebi dogodit nešto ozbiljno ako joj se ponekad daje ad koji je napravljen prije dva sata i/ili koji se skroz oladija. ako ćemo iskreno, meni bi isto bilo lakše doma napravit ad, ponit bocu sa sobom i dat joj vanka kad zatriba, ali ako postoji opcija koja je bolja za bebu, a za koju se tribam samo mrvicu više potrudit, onda se mrvicu više potrudim.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.