Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2013., 13:56   #4381
Quote:
CroatianFan kaže: Pogledaj post
Evo novog ponuđača STG-a - 71 funta s poštarinom.

http://www.ebay.com/itm/BARNES-NOBLE...item3a856b9e0d
Gornji ponuđač više nije u igri, ali ga za 73 funte sada nudi ABCZone, za sada samo u svojoj ebay-trgovini.

http://www.ebay.com/itm/NOOK-Barnes-...item20d8e8c201

Valjda će ga uskoro imati i u svojoj zasebnoj trgovini, jer tamo imaju nižu poštarinu za HR, a daju i 5% popusta za "like" na Facebooku, pa očekujem da bi tada ukupna cijena STG-a mogla biti oko 67 funti, odnosno oko 600 kuna.

http://www.abczone.co.uk/
CroatianFan is offline  
Old 01.10.2013., 14:35   #4382
Quote:
MRelec4 kaže: Pogledaj post
Pitao si zasto. Ja isto razmišljam o tome da ga kupim i kazem zasto - treba mi isključivo za pdf, surfanje i par aplikacija, za sve je i vise nego dobar i taj. Performanse i karakteristike nisu uvijek najbitnije. Kupujes ono sto ti je optimalno s obzirom na cijenu, performanse i potrebe. Najlakse je uzeti najskuplje, najnovije i najbolje i ne gledati koliko košta, ali za to moraš biti stvarno imućan. Moze nexus 7 biti bolji 100 puta kad mi veličina ne odgovara, a nexus 10 mi nudi ono sto mi nije potrebno za 150% vecu cijenu. Ovaj je tablet za te novce pun pogodak (u kontekstu ove teme). S tim da se slažem da ovome nije ovdje mjesto.

Poslano sa mog LT22i koristeći Tapatalk 4
ma ja samo pokušavam skrenuti pažnju da se ne baci novac u nešto sumnjivo.
neke stvari su tu predobre da bi bile istinite - preniska cijena za preveliku rezoluciju i veličinu ekrana. to bi jednostavno bio killer za mnoge firme.

bojim se da po onome što sam naučio nedavno na "tableti" temi nećeš imati normalan surf - trzat će debelo jer za glatko pomicanje 2Mb pixela treba vrlo jak grafički čip.

PDF će ići bez problema, sve je statično.

uređaj bi svakako trebalo nekako ranije probati ili barem naći dobar neovisni review - vidiš da su kod Nooka sami panegirici, a tehničkih podataka pola nedostaje (nisam ni vidio koji bi to Android trebao biti).

posebno bi valjalo provjeriti slobodu instaliranja bilo čega s Play

često pitam ljude u temama o čitačima zašto žele LCD tablet jer ih dosta napiše "za čitanje" - onda im pokušam objasniti da im to neće biti najsretniji izbor, no ako je surf u pitanju, stripovi, magazini i ostalo u boji te PDF onda su i moje preporuke na strani tableta.

ovo sve da ne misliš kako je bilo ikakvog podcjenjivanja tvog izbora, a ako nabaviš spravu onda bih svakako volio pročitati dojmove.
krbo is offline  
Old 01.10.2013., 14:39   #4383
Quote:
CroatianFan kaže: Pogledaj post
Valjda će ga uskoro imati i u svojoj zasebnoj trgovini, jer tamo imaju nižu poštarinu za HR, a daju i 5% popusta za "like" na Facebooku, pa očekujem da bi tada ukupna cijena STG-a mogla biti oko 67 funti, odnosno oko 600 kuna.
e neće ih više biti, da znaš!

svi će se prodati!

eto ti!



krbo is offline  
Old 01.10.2013., 14:44   #4384
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
e neće ih više biti, da znaš!
svi će se prodati!
eto ti!
Ajde, ajde, preboljet ćeš tih par funti, kao što ću i ja...
CroatianFan is offline  
Old 01.10.2013., 16:35   #4385
Evo ga, Nook STG se pojavio u zasebnoj trgovini ABCZone. Cijena s dostavom u Hrvatsku = 68 funti. Ako se na to doda 5% Facebook-popusta, bilo bi to 64 i po funte za osvijetljeni Android e-čitač. Nije loše!

http://www.abczone.co.uk/nook-simple...ght-ereader-1/

CroatianFan is offline  
Old 01.10.2013., 17:37   #4386
ovaj nook glo me stvarno privlači, čini se ko pravi bestbuy.
jel ga ima tko pa da napiše dojam iz prve ruke? hvala CroatianFan na slikama. i kakve su to priče da ga treba rootat, čemu to?
Pažul is offline  
Old 01.10.2013., 22:58   #4387
Pozdrav svim nookovcima i onima koji će to tek postati...
Ja sam tek nabavila svoj, pa ga još pazim i mazim. čitanje postova mi je puno pomoglo, hvala svima!
Rootanje mi je sljedeći zadatak, ali me zanima backup prije toga. Koliko je bitan i kako ga uspješno napraviti?
pcelica_maja is offline  
Old 01.10.2013., 23:34   #4388
Quote:
pcelica_maja kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim nookovcima i onima koji će to tek postati...
Ja sam tek nabavila svoj, pa ga još pazim i mazim. čitanje postova mi je puno pomoglo, hvala svima!
Rootanje mi je sljedeći zadatak, ali me zanima backup prije toga. Koliko je bitan i kako ga uspješno napraviti?
Backup se radi zlu ne trebalo, u nadi da ti nikada ne će zatrebati. Neposredno prije početka rootanja će ti NookManager sam ponuditi da ti napravi backup (a možeš i prije ponude ući u odjeljak Rescue pa ga pokrenuti). Bekapiranje produžava cijeli postupak na nekih 10-15 minuta, od toga samo rootanje ne traje ni minutu. Nakon dovršetka sačuvaj si negdje backup-datoteku koja će ti nastati na microSD kartici, pa onda putem formatiranja u računalu vrati karticu u originalno stanje. Tek tada vraćaš karticu u isključeni Nook.

Ovdje je fino prikazan postupak rootanja:
http://geekanddummy.com/how-to-rooti...-simple-touch/
CroatianFan is offline  
Old 02.10.2013., 07:22   #4389
CroatianFan, zahvaljujući tvojim korisnim informacijama stiže još jedan Nook STG. Naručila sam ga jučer s ABCZone i sad nestrpljivo čekam pošiljku. Nadam se da će sve biti u redu. Kad dođe past će rootanje pa što bude. Jesi li zadovoljan coverom koji vidim na tvojim fotkama?
efiona is offline  
Old 02.10.2013., 10:44   #4390
Danas napokon ću valja uhvatiti vremena da napokon probam ponovno instalirati ezPDF i sve ono kako mi je CroatianFan objašnjavao.
Nadam se uspjehu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Old 02.10.2013., 11:11   #4391
Inazuma, držim fige.
efiona is offline  
Old 02.10.2013., 11:27   #4392
Čitala sam u nekim postovima prije o onom EORI broju. I sad nemrem naći post gdje piše kako da ga nađem. Zvala me danas teta sa carine
Pa ako bi mi netko pomogao pretty please
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Old 02.10.2013., 11:43   #4393
Od posta #4306 se priča o EORI broju (str. 216 i 217).
efiona is offline  
Old 02.10.2013., 12:34   #4394
Quote:
efiona kaže: Pogledaj post
CroatianFan, zahvaljujući tvojim korisnim informacijama stiže još jedan Nook STG. Naručila sam ga jučer s ABCZone i sad nestrpljivo čekam pošiljku. Nadam se da će sve biti u redu. Kad dođe past će rootanje pa što bude. Jesi li zadovoljan coverom koji vidim na tvojim fotkama?
Ajde, drago mi je. I ja razmišljam da ženin ST zamijenim sa STG-om, sada kada se može naručiti povoljno u HR.
Njihova pošiljka obično stiže u 6-7 dana, moralo bi biti sve u redu, ABCZone ipak ima FB 100%.
Ovakvih futrola za Nooka imaš brdo na ebayu u raznim bojama, u pravilu dolaze s Dalekog Istoka u roku 15 dana i dođu 35 do 40 kuna. Neke su tvrđe, neke mekše, neke deblje, neke tanje. Ova na slici je Bluecosto, spada u mekše i tanje, najfinija koju sam dosad držao u ruci - preporučujem! Jedino što Bluecosto ne nudi neku žensku boju, samo crno...
CroatianFan is offline  
Old 02.10.2013., 13:46   #4395
Dobro, riješili smo Kindle, riješili Kobo, riješili Nook...

Koje sljedeće firme kupujemo, Sony je malo preskup ?
krbo is offline  
Old 02.10.2013., 13:49   #4396
mozda se pojavio onaj neki txtr beagle kojeg su najavljivali da će biti nešto turbo jeftin treba istražit
digiridan is offline  
Old 02.10.2013., 16:17   #4397
čini mi se ipak da ću uzet nook st bez glowlighta pošto ipak ne čitam uopće po noći. jedino kolko vidim svugdje je out of stock?? nigdje ga ne mogu naručit...
jel ih planiraju dodatno pustit u promet?
Pažul is offline  
Old 02.10.2013., 16:35   #4398
Pa ne znam, meni ovdje ne izgleda kao da je OOS. Jedino ako zaglavi u nekom daljem koraku narudzbe.
digiridan is offline  
Old 02.10.2013., 17:00   #4399
Quote:
CroatianFan kaže: Pogledaj post
Jedino što Bluecosto ne nudi neku žensku boju, samo crno...
Ma nisam ni ja za neke prevesele boje. Ne ide mi to uz nookića. Malo ću dok čekam kopati po ebayu, pa na što mo oko padne.
efiona is offline  
Old 02.10.2013., 17:13   #4400
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
Dobro, riješili smo Kindle, riješili Kobo, riješili Nook...

Koje sljedeće firme kupujemo, Sony je malo preskup ?
Gledala sam novi Sony PRS-T3 na ebayu. Nisu ništa naročito novo s njim napravili, a skup je. Vrlo elegantno izgleda s coverom i zgodan je u sve tri boje, ali za čitač bez svjetla je preskup. Najbolja mi je fora cover s ugrađenim svjetlom koji košta trećinu cijene čitača.
efiona is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:00.