Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2010., 09:45   #1
Osobna transformacija - Ante Marković

Ljudi moji pa što se ovo događa u našoj državi. Lopovi na sve strane, standard sve niži. Ljudi gladuju.

Osobna transformacija nije moguća ukoliko imate mala rimanja ili ih nemate, a cijene su sve veće i veće. Puste afere po televiziji, kao fol nešto se riješava, a bijeda sve veća i veća.

Ja jednostavno ne vidim tko nam od sadašnjih političara može pomoći. Mislim da bi mogao pomoći jedino netko od bivših političara kao primjerice Ante Marković.

Ante Marković se i bio ponudio da će pomoći u rješavanju problema u državi, ali koliko sam shvatio naši lopovi su ga odkantali. Za vrijeme Ante Markovića se najbolje živjelo. To je bilo baš blagostanje u pravom smislu rijeći. Svi su bili zaposleni, onima na zavodu za zapošljavanje je bilo dosadno jer nitko nije dolazio tamo. Svi su imali visoke plaće i odlično živjeli.

Slažete li se samnom da je za vrijeme Ante Markovića bila najbolja situacija ikad u hrvatskoj povijesti?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 09:47   #2
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post

Slažete li se samnom da je za vrijeme Ante Markovića bila najbolja situacija ikad u hrvatskoj povijesti?
NE, neusporedivo i neprimjenjivo na današnju situaciju
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 09:49   #3
Zašto neprimjenjivo. Pa tad je bila maksimalno dobra situacija po pitanju ekonomskog stanja. Ne mora biti identična situacija, ali ante marković bi mogao sa svojim znanjem i iskustvom prilagoditi stvari današnjoj situaciji da se ekonomsko stanje poravi. S druge strane, imamo medvjeda Šukera koji nas gura u đubrivo sve više i više.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 09:53   #4
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Zašto neprimjenjivo. Pa tad je bila maksimalno dobra situacija po pitanju ekonomskog stanja. Ne mora biti identična situacija, ali ante marković bi mogao sa svojim znanjem i iskustvom prilagoditi stvari današnjoj situaciji da se ekonomsko stanje poravi. S druge strane, imamo medvjeda Šukera koji nas gura u đubrivo sve više i više.
Ante Marković nikada nije "radio" u slobodnom tržištu i nema pojma šta i kako je to niti koje instrumente bi koristio...naprosto to je čovjek iz drugog doba....kao da generala iz 16 stoljeća postaviš danas na čelo vojske i daš mu moderno oružje koje nikad u životu nije vidio.....šta misliš kakav bi mu bio uspjeh??
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 09:56   #5
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Slažete li se samnom da je za vrijeme Ante Markovića bila najbolja situacija ikad u hrvatskoj povijesti?
da, ali u yugoslaviju u malom, tamo je rodjen
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:07   #6
Necu ulaziti u analizu Markovicevog rada ali ostaje cinjenica da smo onda kao pojedinci financijski najbolje stajali.
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:13   #7
Jesmo, ali je to bio toliko specifični trenutak da nikakve veze nema s današnjim stanjem. Njegovi potezi bili su kao neka vrsta rušenja Berlinskog zida. Ali, taj Markovićev zid je tada srušen. Sad nemaš ništa takvoga što bi srušio, a što bi oslobodilo zapreteni kapital i druge potencijale. Imaš samo golemu crnu rupu iz koje se teškim radom i velikom pameću moramo nekako izvaditi.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:17   #8
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Ante Marković nikada nije "radio" u slobodnom tržištu i nema pojma šta i kako je to niti koje instrumente bi koristio...naprosto to je čovjek iz drugog doba....kao da generala iz 16 stoljeća postaviš danas na čelo vojske i daš mu moderno oružje koje nikad u životu nije vidio.....šta misliš kakav bi mu bio uspjeh??
Nije to baš tako. Radio je u ono doba kao što su mnogi radili u ono doba, pa rade i danas kad je tehnologija znatno otišla naprijed. Tad su ljudi bili informatički nepismeni jer kompjutera tad nije ni bilo ili vrlo rijetko, onda bi po tome svima njima dao otkaz jer oni ne mogu raditi u ovo današnje doba
Većina današnjih političara su iz onog doba, negdje su tad radili, stekli neko znanje itd.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:17   #9
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
....
Slažete li se samnom da je za vrijeme Ante Markovića bila najbolja situacija ikad u hrvatskoj povijesti?
e jebiga sad,a gdje je jajce...titu zvanje maršala...pobjeda nad okupatorom i domaćim izdajnicima...ne staljinu...imate vi i jačih momenata
__________________
Klik!
Teufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:31   #10
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Nije to baš tako. Radio je u ono doba kao što su mnogi radili u ono doba, pa rade i danas kad je tehnologija znatno otišla naprijed. Tad su ljudi bili informatički nepismeni jer kompjutera tad nije ni bilo ili vrlo rijetko, onda bi po tome svima njima dao otkaz jer oni ne mogu raditi u ovo današnje doba
Većina današnjih političara su iz onog doba, negdje su tad radili, stekli neko znanje itd.
Sumnjam, predugo je radio u jednom sistemu.....moje misljenje
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 10:48   #11
Čovjek je rođen 1924. godine i danas je primjerno da se igra s unucima i piše memoare.

Svaka njemu čast, kupili moji 1989. Yuga za dvije i pol plaće, a ja prvi budilnik sa satom , ali Marković je dao svoje.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:04   #12
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Ljudi moji pa što se ovo događa u našoj državi. Lopovi na sve strane, standard sve niži. Ljudi gladuju.

Osobna transformacija nije moguća ukoliko imate mala rimanja ili ih nemate, a cijene su sve veće i veće. Puste afere po televiziji, kao fol nešto se riješava, a bijeda sve veća i veća.

Ja jednostavno ne vidim tko nam od sadašnjih političara može pomoći. Mislim da bi mogao pomoći jedino netko od bivših političara kao primjerice Ante Marković.

Ante Marković se i bio ponudio da će pomoći u rješavanju problema u državi, ali koliko sam shvatio naši lopovi su ga odkantali. Za vrijeme Ante Markovića se najbolje živjelo. To je bilo baš blagostanje u pravom smislu rijeći. Svi su bili zaposleni, onima na zavodu za zapošljavanje je bilo dosadno jer nitko nije dolazio tamo. Svi su imali visoke plaće i odlično živjeli.

Slažete li se samnom da je za vrijeme Ante Markovića bila najbolja situacija ikad u hrvatskoj povijesti?


I onda se cudimo zasto nam drzavu vode idioti kad su samo odraz naroda koji ih bira.
__________________
Guggenheim: Mala, u zapadnom svijetu uglavnom prezirana polubalkanska drzava, izabrala je "ustogljenog" i mirnog predsjednika, koji je najvjerojatnije, po sveukupnom akademskom obrazovanju, najjaci predsjednik na svijetu.
despot is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.10.2010., 11:12   #13
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Svaka njemu čast, kupili moji 1989. Yuga za dvije i pol plaće, a ja prvi budilnik sa satom , ali Marković je dao svoje.
Danas ne možeš kupiti ni malo bolji bicikl za dvije i po plaće
skyline77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:13   #14
Bijah balavac kad je on bio premijer ili savezni sekretar čini mi se, ali imam neki osjećaj da je tada nažalost propuštena povijesna šansa.
Nemojte me krivo razumjeti, gdje bi mi danas bili da su se bivše republike mirno razišle dok je on bio premijer. SLo i HR bi danas bile za klasu iznad današnje Češke,Portugala,Grčke, dok bi SR-BIH-MAK bi bile u rangu Slovačke,Mađarske...
__________________
If you should go skating on the thin ice of modern life,
Dont be surprised when a crack in the ice appears under your feet
sprint1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:18   #15
Quote:
sprint1 kaže: Pogledaj post
Bijah balavac kad je on bio premijer ili savezni sekretar čini mi se, ali imam neki osjećaj da je tada nažalost propuštena povijesna šansa.
I radnici dobili dionice, njegov model autonomne pretvorbe koji je imao TDR? Da je bilo, bilo bi, ali nije. Srbija je prva upala u monetarni sustav i počela rušiti reformu.

No, što je bilo, bilo je. Sigurno spada u ljude kojima bih rado dao ruku i popio s njima kavu, ali čovjeka treba pustiti da uživa u mirovini.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:20   #16
Quote:
skyline77 kaže: Pogledaj post
Danas ne možeš kupiti ni malo bolji bicikl za dvije i po plaće
I danas možeš kupit Yuga za cca 3 prosječne hrvatske plaće.
Izvoli.
__________________
"Tvrdiće sa zlobnim sjajem...Da sam drhtao pred zmajem...
Gledali su borbu... Iz prikrajka... "
Balaš o Tuđmanovim kritičarima.
starac-more is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:30   #17
Ono što se poklopilo kod Markovića je da je došao nakon jednog dugog perioda teškog ekenomskog nesnalaženja tadašnjeg YU vođstva, kada je sazrijela svijest da se treba radikalnije promijeniti politika, te da je on kao osoba tome pristupio ozbiljno sa razrađenim programom, te da je sam imao određena iskustva i znanja iz upravljanja i privrede pa je otprilike znao što treba napraviti.

No, ubrzo se situacija zaoštrila politički i on nije završio niti prvi mandat, izbio je rat. U svakom slučaju, sada je prošlo 20 godina, i on nije u godinama da bi ponavljao tu priču.

Problem je što se na političkoj sceni kod nas niti ne vidi netko kao on, sa dovoljno i znanja i karizme i volje da bi bio vođa ozbiljnog zaokreta, a čini se da niti da se još nije niti skupila volja u naroda da se nešto značajnije učini, uprkos krizi.
stil21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:48   #18
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Ante Marković nikada nije "radio" u slobodnom tržištu i nema pojma šta i kako je to niti koje instrumente bi koristio...naprosto to je čovjek iz drugog doba....kao da generala iz 16 stoljeća postaviš danas na čelo vojske i daš mu moderno oružje koje nikad u životu nije vidio.....šta misliš kakav bi mu bio uspjeh??
O kojem ti Markoviću pričaš? Čovjek je bio faca u Končaru, koji je funkcionirao i izvan tadašnje Jugoslavije.
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:51   #19
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
O kojem ti Markoviću pričaš? Čovjek je bio faca u Končaru, koji je funkcionirao i izvan tadašnje Jugoslavije.
...I rade i dan danas, ratu i pretvorbi usprkos...
__________________
If you should go skating on the thin ice of modern life,
Dont be surprised when a crack in the ice appears under your feet
sprint1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 11:54   #20
na žalost ne svi djelovi.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.