Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2016., 15:57   #5141
Quote:
innuit kaže: Pogledaj post
Poštovani,

Molim savjet gastroeterologa. Dakle dijete 11 godina, djevojčica, dva mjeseca je svakodnevno boli trbuh. Liječnik opće prakse prvo nas je poslao na pretrage urina: urinokultutu, sediment i uobičajena analiza mokraće. Svi nalazi su bili u normalnim vrijednostima, osim što je u obje pretrage bilo dosta Ca oksalata. Rečeno nam je da držimo dijetu sa puno citrusa, sok od limuna, mandarine... i da pije analgetike kad ne može podnijeti bol. Nakon deset dana, bol se pojačava idemo na hitnu (pedijatriju). Pretrage krvi, mokraće (osim Ca oksalata) sve uredno. Ultrazvuk abdomena uredan. Napravili smo pretrage stolice. Salmonela i šigele i Yersinia spp negativne, paraziti negativni, Campylobacter spp negativan. Antigen Helicobakter pylori je otkriven. Terapija je bila 7 dana Fromilid (250) 2x1, Ospamox 2x1 i Controloc (20g) 2x1, potom još 3 tjedna Controloc 1x1 uz odgovarajuću dijetu. U međuvremenu bol je i dalje prisutna. Probudi je obično oko 5 sati ujutro, jako puno spava. Tablete protiv bolova ne pomažu, čak je od njih počela i povraćati. U međuvremenu su nas stavili i na bezglutensku dijetu. Nikakvog pomaka nema. Nakon svega ovoga serum krvi je poslan u Zagreb na pretrageAGA, EMA,TTG. Opet smo dobili drugačiju dijetu i tabelete Ares 1x1 10mg dva tjedna. Molim da mi pomognete svojim mišljenjem i možda kavim prijedlogom za neku dodatnu pretragu. Dijete do sada nije bilo ozbiljnije bolesno, čak je do 11 godine samo tri puta u životu pila antibiotik, nije pretila, jede relativno zdravo i sve namirnice uključujući voće i povrće. U dva mjeseca na ovim raznim režimima prehrane izgubila je 3 kila i nema baš apetita. Unaprijed sam Vam zahvalna na savjetu.
11 godina- 5 razred? svi novi nastavnici, novi predmeti, seljakanje po razredima, prije dva mjeseca je počela škola....kakva je to bol? jel mora leči kad je boli?
jel može funkcionirat kad je boli, tj. da li ide u školu, uči, trenira nešto?
jel bol nestane ako pažnju usmjeri na nešto drugo? i kažeš ama baš svaki dan? pa jel to traje cijeli dan ili samo kratko?
nisam doktor, ali ovo su pred pubertetske godine velikih promjena i fizički i psihički.
(mi smo imali sličan problem samo sa glavoboljama, a znam djecu koja povraćaju svaki dan prije odlska u školu).
Kad napravite sve preglede (a vidim da ste dosta toga i napravili) i isključite sve fizičke uzroke, ja bi je isto odvela do psihologa. Mislim bol koja traje dva mjeseca mi je malo predugo, valjda bi se pokazalo do sad da je nešto fizičko?
ps. možeš malo proguglat i pod trbušne migrene
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 16:47   #5142
Quote:
mandolina2013 kaže: Pogledaj post
11 godina- 5 razred? svi novi nastavnici, novi predmeti, seljakanje po razredima, prije dva mjeseca je počela škola....kakva je to bol? jel mora leči kad je boli?
jel može funkcionirat kad je boli, tj. da li ide u školu, uči, trenira nešto?
jel bol nestane ako pažnju usmjeri na nešto drugo? i kažeš ama baš svaki dan? pa jel to traje cijeli dan ili samo kratko?
nisam doktor, ali ovo su pred pubertetske godine velikih promjena i fizički i psihički.
(mi smo imali sličan problem samo sa glavoboljama, a znam djecu koja povraćaju svaki dan prije odlska u školu).
Kad napravite sve preglede (a vidim da ste dosta toga i napravili) i isključite sve fizičke uzroke, ja bi je isto odvela do psihologa. Mislim bol koja traje dva mjeseca mi je malo predugo, valjda bi se pokazalo do sad da je nešto fizičko?
ps. možeš malo proguglat i pod trbušne migrene
U školu ne ide, ali je po dogovoru s profesorima vodim na testove i ispitivanja. Doma uči i piše domaće, sve uredno, čak i testove i ispitivanja sve dobiva petice. Dok jako boli leži u postelji, puno spava, a kad boli manje normalno funkcionira. Ali poslušat ću savjet. Hvala.
innuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 21:58   #5143
Pozdrav,
molim Vas za mišljenja u vezi ovog nalaza - da pojasnim situaciju:
muškarac, 30 god, sklon opijanju (iako ne priznaje)
Vrlo povišeni ALT i AST enzimi na ovom nalazu, glukoza i bilirubin.
Nalazi su rađeni zbog proširenih vena na nozi i moguće operacije, te se sada pokazalo ovo:

stay_on is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 00:31   #5144
Quote:
innuit kaže: Pogledaj post
Poštovani,

Molim savjet gastroeterologa. Dakle dijete 11 godina, djevojčica, dva mjeseca je svakodnevno boli trbuh. Liječnik opće prakse prvo nas je poslao na pretrage urina: urinokultutu, sediment i uobičajena analiza mokraće. Svi nalazi su bili u normalnim vrijednostima, osim što je u obje pretrage bilo dosta Ca oksalata. Rečeno nam je da držimo dijetu sa puno citrusa, sok od limuna, mandarine... i da pije analgetike kad ne može podnijeti bol. Nakon deset dana, bol se pojačava idemo na hitnu (pedijatriju). Pretrage krvi, mokraće (osim Ca oksalata) sve uredno. Ultrazvuk abdomena uredan. Napravili smo pretrage stolice. Salmonela i šigele i Yersinia spp negativne, paraziti negativni, Campylobacter spp negativan. Antigen Helicobakter pylori je otkriven. Terapija je bila 7 dana Fromilid (250) 2x1, Ospamox 2x1 i Controloc (20g) 2x1, potom još 3 tjedna Controloc 1x1 uz odgovarajuću dijetu. U međuvremenu bol je i dalje prisutna. Probudi je obično oko 5 sati ujutro, jako puno spava. Tablete protiv bolova ne pomažu, čak je od njih počela i povraćati. U međuvremenu su nas stavili i na bezglutensku dijetu. Nikakvog pomaka nema. Nakon svega ovoga serum krvi je poslan u Zagreb na pretrageAGA, EMA,TTG. Opet smo dobili drugačiju dijetu i tabelete Ares 1x1 10mg dva tjedna. Molim da mi pomognete svojim mišljenjem i možda kavim prijedlogom za neku dodatnu pretragu. Dijete do sada nije bilo ozbiljnije bolesno, čak je do 11 godine samo tri puta u životu pila antibiotik, nije pretila, jede relativno zdravo i sve namirnice uključujući voće i povrće. U dva mjeseca na ovim raznim režimima prehrane izgubila je 3 kila i nema baš apetita. Unaprijed sam Vam zahvalna na savjetu.
Menstruacija?
Pregled ginekologa, uz osvrt na mogući PCOS?
EEG?

EDIT: Predmnijevam kako je nadležni pedijatar tražio i periferni razmaz krvi....
__________________
Apsolutni Pobjednik

Zadnje uređivanje body halleck : 14.12.2016. at 15:41.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 19:06   #5145
Odgovori na zaostala pitanja:
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Prepisani su već antibiotici.. Ne znam što fali prehrani koja se sastoji na nemesnoj hrani, povrću itd. Dakle, definitivno nije prehrana, niti se jedu grickalice, niti pije cola..
Puno više zabrinjavajuća jest vrijednost LDL kolesterola i postoji temeljita sumnja da bi se moglo raditi o porodičnoj hiperekolesterolemiji te je potrebno u tom smislu napraviti obradu i započeti s uzimanjem lijekova odnosno statina. Takve vrijednosti nisu posljedica prehrane, to je sigurno. Nalaz urina je upitan jer ima dosta epitelnih stanica što upućuje na lošu kvalitetu uzorka te bi urin trebalo ponoviti. Nalaz nije sasvim uvjerljiv za mokraćnu infekciju pa nije jasno zašto su odmah propisani antibiotici bez ponavljanja urina i urinokulture.

Quote:
nastasja00 kaže: Pogledaj post
Molila bih vas značenje sniženog ggt-a....donja granica je 9. Svi kažu da snižen ggt nije klinički značajan. Je li to tumačenje u redu? Preklani sam imala 9, lani 8, a sada 6.
Što znači snižen hematokrit (nešto je iznad donje granice). Nemam kronične bolesti, nisam trudnica... Pretrage sam radila u svrhu operativnog zahvata, a ostale vrijednosti krvne slike su uredne. Hvala.
Točno, snižene vrijednosti GGT-a nemaju značenja. Ako je hematokrit čak i malo iznad donje granice, to znači da je nalaz uredan.

Quote:
marek0007 kaže: Pogledaj post
Molim komentar nalaza krvi:
Eritrociti: 2,96
Hemoglobin:83
Hematokrit: 0,243
Trombociti: 94
Neutrofili: 0.49L
Neutrofili: 7,4%
Limfociti: 83

Nalaz je od jednogodišnjeg djeteta, Vezana antileukocitna tijela protutijela IgG i IgM - pozitivna

Doktori kažu da je to napravio virus.. jel to moguće?
Moguće je, ali tada bi se nalaz trebao uskoro normalizirati. Odgovor, naravno, ovisi i o simptomima djeteta i ostalim kliničkim nalazima.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 19:12   #5146
Quote:
mishmi kaže: Pogledaj post
Molim vas komentar na ovaj nalaz OGTT-a i inzulina u 3 tocke. Inzulin I 38.6 pmol/L (ref. interval 17.8 - 173.8), inzulin II 490.2 pmol/L, inzulin III 238.5 pmol/L (ref. vrijednosti nisu navedene za inzulin II i III). Glukoza I je 5.1 mmol/L (ref. interval 3.3 - 5.2), glukoza II 6.9 mmol/L i glukoza III 5.8 mmol/L (ref. vrijednosti za glukozu II i III nisu navedene). Hvala!
Pod pretpostavkom da su vrijednosti određivane u vremenu 0, 60 i 120 minuta, nalaz je u granicama prihvatljivog odnosno može se smatrati urednim, no ovisi i o simptomima (kliničkoj slici odnosno razlogu pretrage), jeste li eventualno trudni itd.

Quote:
sinolex kaže: Pogledaj post
Mogu li čajevi utjecati na pad trombocita? Ne znam što bi moglo uzrokovati njihov pad?
Jedino mi to pada na pamet što sam uvela. Biljni čajevi.
Svašta je moguće, valjalo bi izostaviti navedene čajeve, no u općenitom, nisam siguran da će to biti uzrok.

S obzirom na to da Vi zapravo imate bicitopeniju, tj. snižen broj i trombocita i eritrocita, trebali biste hematološku obradu.

Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
hvala, radio je specijalizant ali dobro, ja ponekad imam hiperehogeniju, pa onda normoehogenu, pa sad inhomogeni i tako, znaci je masnija pa nije a i ne znam razliku ehogenosti i homogenosti, u oba slučaja je masnija ?
sto se tiče imunoglobulina sto to je? nisam jos vadila krv ali sam prekrižila to
Ne znam zašto Vas zabrinjavaju imunoglobulini?! To su bjelančevine koje služe za obranu organizma od infekcija, poglavito bakterijskih, a poremećene vrijednosti imunoglobulina mogu se vidjeti u nizu bolesti, od bolesti jetre, autoimunih bolesti, bolesti bubrega, hematoloških bolesti itd.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 19:25   #5147
Quote:
Reoless kaže: Pogledaj post
protumaciti ove nalaze i da li oni znace da nemam nikoju autoimunu bolest?
Sistemski lupus nemate jer je ANA negativan pa je to isključeno. Promjene na koži lica vjerojatno odogvaraju seboroičnom dermatitisu.

Ako je to novonastali seboroički dermatitis u odraslog muškarca, treba napraviti test na HIV.

Nalaz Candide u stolici nije neobičan nalaz jer ista često kolonizira sluznicu probavnog trakta pa je potrebno vidjeti o kojem se broju kolonija radi, učiniti bris ždrijela mikološki, vidjeti postoji li naznake infekcije kandidom u usnoj šupljini što bi u odraslog muškarca definitivno bio patološki nalaz.

Priloženi nalazi isključuju sistemski lupus, vjerojatno i celijakiju, no ne i sve autoimune bolesti.

Quote:
vertov kaže: Pogledaj post
Poštovani,

Može li mi netko odgovoriti koliko ovaj nalaz odskače od normalnog?

Radi se o muškarcu od 41 godine

Prošlo je tri tjedna od jake i duge viroze. Rađen je sveobuhvatni sistematski pregled i od vrlo opseznog nalaza krvi i urina ovo su vrijednosti koje odstupaju: (sve ostalo je u granicama normale)

MCHC 361
trombociti 144
TIBC 44
alkalna fosfataza 53

inace, stitnjaca mu ne radi bas najbolje (iako su hormoni ok), a od ostalih "problema": stres (umor, povremena nesanica...).

unaprijed zahvaljujem!
Nalaze bi valjalo ponoviti za 3-4 tjedna. Ne bi se reklo da je odstupanje značajnije, ali svakako bi trebalo usporediti ponovljene vrijednosti s prethodnima.

Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Imam virusnu upalu grla već 2 tjedna. Dr. me poslala na vađenje krvi. Da li to automatski uključuje i serološku pretragu ili se ona mora posebno tražiti?
Sigurno ne. Serološka pretraga radi se u ograničenom broju laboratorija i to na posebnu uputnicu, dakle, posebno se mora tražiti.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 19:34   #5148
Quote:
~StarPrincess~ kaže: Pogledaj post
ugl da ne duljim....misljenja molim
Iz nalaza se vide smanjene zalihe željeza u organizmu, što je vjerojatno kombinacija vegetarijanske prehrane i gubitka menstruacijama, iako bez pregleda nije moguće sa sigurnošću reći.

No, u nalazu se vidi i leukopenija s neutropenijom, a kako je objašnjeno na nalazu, to se može vidjeti u tijeku i nakon virusnih bolesti ili uzimanja lijekova, no tada je prolazno (nalazi se trebaju normalizirati nakon oporavka odnosno ukidanja sumnjivog lijeka).

Nalaz KKS valjalo bi svakako ponoviti prije isteka 3 mjeseca, možda za tjedan-dva i pratiti tendenciju kretanja broja leukocita. U slučaju daljnjeg pada ili izostanka oporavka, treba ići u daljnju obradu.

Quote:
Roisin Murphy kaže: Pogledaj post
Help! treba mi pojašnjenje nalaza imam povećane leukocite i to

Leukociti:10.7 H
Granulociti 80.8 H
Limfociti 14.8L

molim help..sto znaci ovo i koje su sve bolesti moguće?

Doktorica je u čudu, mene ništa ne boli, nemam temepraturu, samo imam problema s disanjem, zna doći do toga da mi ponestane daha. Hvala
Nalaz treba ponoviti za tjedan-dva i pratiti dinamiku. Probleme s disanjem valja detaljnije istražiti - klinički pregled, možda spirometrija, EKG, rendgen srca i pluća...
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 19:55   #5149
Quote:
innuit kaže: Pogledaj post
U školu ne ide, ali je po dogovoru s profesorima vodim na testove i ispitivanja. Doma uči i piše domaće, sve uredno, čak i testove i ispitivanja sve dobiva petice. Dok jako boli leži u postelji, puno spava, a kad boli manje normalno funkcionira. Ali poslušat ću savjet. Hvala.
Poslušajte radije savjet bodyja hallecka. Prije odlaska psihologu treba isključiti organski uzrok boli. Bol koja dijete budi iz sna, a tako ste naveli, malo je vjerojatno psihološkog, a puno vjerojatnije organskog podrijetla!

Quote:
stay_on kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
molim Vas za mišljenja u vezi ovog nalaza - da pojasnim situaciju:
muškarac, 30 god, sklon opijanju (iako ne priznaje)
Vrlo povišeni ALT i AST enzimi na ovom nalazu, glukoza i bilirubin.
Nalazi su rađeni zbog proširenih vena na nozi i moguće operacije, te se sada pokazalo ovo:

http://i64.tinypic.com/10z36s6.png
Nedostaje nalaz GGT i ALP za potpuniju sliku, no iz priloženog ne bi se reklo da se radi o "vrlo povišenim vrijednostima" transaminaza, nego tek o blaže povišenim vrijednostima. Također, obrazac povišenja transaminaza (ALT viši od AST) nije baš onaj kakav se nalazi kod oštećenja jetre alkoholom (gdje je AST u pravilu viši od ALT) iako se samo na temelju vrijednosti enzima ne može reći koji je uzrok oštećenja jetre. Treba upotpuniti obradu (od rutinskih nalaza svakako još vidjeti GGT, ALP, potom albumine i ukupne proteine te lipidogram), vidjeti je li osoba pretila, napraviti dobar klinički pregled i ponoviti nalaze nakon stroge apstinencije od alkoholnih pića i hepatoprotektivne dijete, a u slučaju anamnestičkih/epidemioloških ili kliničkih podataka po potrebi odmah učiniti i daljnju obradu (UZV trbuha, markeri virusnih hepatitisa itd.).
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 15:31   #5150
Imam pitanje za nazočne stručnjake, pa ako mi netko može dati mišljenje.

Ovdje su nalazi krvi zadnjih 7 godina koji su konstantno na granici, pa me zanima da li je to nešto meni tako urođeno ili je posrijedi nešto ozbiljnije.
Muškarac sam, 40 godina, visok 190, 79 kg (konstantna težina), ne pušim, pijem umjereno (pivica il dvije na tjedan).

2009. eritrociti:4.21, hemoglobin: 135, hematokrit: 0.404
2011. eritrociti:4.22, hemoglobin: 138, hematokrit: 0.413
2013. eritrociti:4.29, hemoglobin: 137, hematokrit: 0.413
2015. eritrociti:4.22, hemoglobin: 139, hematokrit: 0.406

Nekih posebnih tegoba nemam, jedem normalno. Blijedi sam po defaultu, od kad znam za sebe.
Nalazi su od sistematskih svake dvije godine. Uglavnom ovo je konstantno nešto na donjoj granici...
ivahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 17:49   #5151
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Pod pretpostavkom da su vrijednosti određivane u vremenu 0, 60 i 120 minuta, nalaz je u granicama prihvatljivog odnosno može se smatrati urednim, no ovisi i o simptomima (kliničkoj slici odnosno razlogu pretrage), jeste li eventualno trudni itd..
Puno hvala na odgovoru! Tako je, mjerenja su bila prije konzumacije glukoze, 60 minuta i 120 minuta nakon konzumacije. Poslana sam zbog dugog ciklusa (45+ dana). Trudna nisam, ali bih voljela biti, stoga se i bavim ovime... Inače sam hipo i haši, a svi spolni hormoni su mi OK, osim AMH koji je bio povišen. Vjerojatno neki netipičan oblik PCOS-a. Dala mi je metformin koji sam počela piti, nadam se da će biti koristi.
mishmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 17:51   #5152
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Puno više zabrinjavajuća jest vrijednost LDL kolesterola i postoji temeljita sumnja da bi se moglo raditi o porodičnoj hiperekolesterolemiji te je potrebno u tom smislu napraviti obradu i započeti s uzimanjem lijekova odnosno statina.
Hvala na odgovoru. Što bi točno uključivala danja obrada jer ništa nije napravljeno samo je propisan Sortis?

Njega nisam počela uzimati jer sam vidjela da žene u reproduktivnoj dobi koje se ne štite ne bi trebale uzimati. Nitko me naravno nije ni pitao je l planiram dijete ili išta slično..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 17:45   #5153
Quote:
ivahor kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za nazočne stručnjake, pa ako mi netko može dati mišljenje.

Ovdje su nalazi krvi zadnjih 7 godina koji su konstantno na granici, pa me zanima da li je to nešto meni tako urođeno ili je posrijedi nešto ozbiljnije.
Muškarac sam, 40 godina, visok 190, 79 kg (konstantna težina), ne pušim, pijem umjereno (pivica il dvije na tjedan).

2009. eritrociti:4.21, hemoglobin: 135, hematokrit: 0.404
2011. eritrociti:4.22, hemoglobin: 138, hematokrit: 0.413
2013. eritrociti:4.29, hemoglobin: 137, hematokrit: 0.413
2015. eritrociti:4.22, hemoglobin: 139, hematokrit: 0.406

Nekih posebnih tegoba nemam, jedem normalno. Blijedi sam po defaultu, od kad znam za sebe.
Nalazi su od sistematskih svake dvije godine. Uglavnom ovo je konstantno nešto na donjoj granici...
uredni nalazi

Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Što bi točno uključivala danja obrada jer ništa nije napravljeno samo je propisan Sortis?

Njega nisam počela uzimati jer sam vidjela da žene u reproduktivnoj dobi koje se ne štite ne bi trebale uzimati. Nitko me naravno nije ni pitao je l planiram dijete ili išta slično..
Trebali bi se javiti u endokrinološku amb ili u amb za bolesti metabolizma
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 23:30   #5154
https://s24.postimg.org/tp4rtd7th/15...16628845_o.jpg
https://s30.postimg.org/td66xi20x/15...90245124_o.jpg

E ovako - 90 godište, Non Hodgkinov(od 7 do 11 godine, duboko u zdjelici, na sljepom crijevu, mokracnom mjehuru i nekom od crijeva - više se ne sjecam koje-16 godina remisije), fibrilne konvulzije do 7 godine, pijem kontracepcijske pilule - adexa i klavocin trenutno zbog mokrece
E sad moja doktorica (izuzevsi urin- to je prica za sebe, bez ikakvih pojava boli na tijelu - upale - pijem klavocin - pri kraju sam) kaze da je nalaz jetrenih (inace prosli su mi bili granicni, a vazni su mi za pilule) dobri i da nisam anemicna - a mene buni ovaj normalni hemoglobin, a mala zrnca eritrocita. Jel bi se mogla odrediti vrsta anemije? Jer meni se konstantno vrti i osjecam se umorno i nemocno.
Uglavnom sad patim od probavnih problema - imam krvave proljeve,malp visu temperaturu (37,5) ponekad, vise od 10 stolica na dan, sto god pojedem zavrsim na wc u roku 10ak minuta, boli me trbuh, napet je kad ne boli i tak. To je u fazi rijesavanja kod gastroenterologa - bit cu smjestena u dnevnu bolnicu da izvadim
Elektroforezu i imunoelektroforezu proteina- tTG u krvi
Markere B i C hepatitisa, HIV - prebolila hepatitis b u kemoterapiji
Stolicu mikrobiološki (baktetiološki uklj. Cl.diff. parazitološki, virusološki, mikološki) i urinokulturu
UZV abdomena
pregled hematologa
I nakon uvida u markere planirati nativnu rektoskopiju s biopsijom

Uglavnom zbunjena sam i doktorica je rekla da postoji mogucnost recidiva, a isto tako i neke upale crijeva. No nisam je stigla to pitati za jetrene i anemiju, pa što vi mislite o tim nalazima?

Hvala Vam unapijed

I da PS - inace nalazi su mi skoro pa isti i bez ove upale
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 12:31   #5155
dobro da si nakanila gastroenterologu jer sve sto spominjes - hitne defekacije, velik broj rijetkih stolica, krv u stolici, bolovi u trbuhu, povisena temperatura... podsjeća na upalne bolesti crijeva. ali bez pregleda ti nitko ne moze potvrditi niti negirati da je neka od njih. anemija i loš izgled crvenih krvnih zrnaca mogu biti posljedica upale u crijevima (točnije - krvarenja koje izazivaju).
trla baba lan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 15:49   #5156
Pozdrav,

Bila bih jako zahvalna ako bi mi netko mogao protumačiti ovaj nalaz, zapravo, jasno mi je da se radi o hipotireozi. Ono što me zbunjuje, je nagli gubitak kilograma u kratkom vremenskom periodu. Pitam se je li moguće da to ima veze s niskim vrijednostima ALP-a.

Evo nekih parametara, koji odskaču ili su na granicama:

ALP: 36
TSH: 6.1
T3: 1.34
fT4: 16
ALT: 41
GGT: 7
kolesterol: 5.6


LEUKOCITI: 9.90
Neutrofilni granulociti: 6.35
Monociti: 0.76
MPV: 10.3
AST: 25
crp: 0.4


ATPO: 7.55
ATG: 11.57

Unaprijed hvala
Elsene is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 13:32   #5157
how to screenshot on windows
Idem kardiologu zbog tahikardija.

Trebam napomenuti da u zadnje vrijeme toliko jedem a nikada sita i dobila sam 5 kg u 2 tjedna.


https://s24.postimg.org/tp4rtd7th/15...16628845_o.jpg
https://s30.postimg.org/td66xi20x/15...90245124_o.jpg

E ovako - 90 godište, Non Hodgkinov(od 7 do 11 godine, duboko u zdjelici, na sljepom crijevu, mokracnom mjehuru i nekom od crijeva - više se ne sjecam koje-16 godina remisije), fibrilne konvulzije do 7 godine, pijem kontracepcijske pilule i klavocin. 3 posta vise.

Zadnje uređivanje _21_ne-tipicna : 09.01.2017. at 14:19. Reason: Kriva slika
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 18:26   #5158
Question Nalaz urina

Molim Vas tko se bolje razumije u čitanje nalaza urina da mi objasni što bi mogli značiti ovi rezultati pretrage mokraće moje supruge.Simptomi zbog kojih je išla raditi pretrage su bili povišena tj. temp.(između 38 i 39°C)bolovi u križima,česte glavobolje,opća slabost...Ona ima 41 g. ,dijagnosticiranu spondilozu vratne kralježnice...Prva pretraga urina je pokazala brojne mikroorganizme,nešto sluzi,Erc/hemoglobin 30,leukociti su bili 75 a u sedimentu leukociti 6-7 te Eritrociti 3-4.Dobila je od liječnika antibiotik(ne sječa se koji,kutiju bacila)i poslije uzimanja antibiotika(15 dana kasnije) napravila opet pretrage i vrijednosti su slijedeće:
Boja: svijetlo žuta
Izgled:zamučen
Glukoza:<8
Bilirubin:0
Ketoni:<0,5
Relat.volumna masa:1.020
Erc/hemoglobin:100 H
Reakcijah. 6.0
Proteini:<0,2
Uroblinogen:<17
Nitriti:0
Leukociti :<10
U sediment urina
Leukociti:0-1
Eritrociti:5-6
St.ploč. Epitela: nešto
Bakterija:nešto
Gubec sommina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 22:27   #5159
ja bi na njenom mjestu napravio i urinokulturu
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 13:06   #5160
Može li se bilo gdje u Zagrebu napraviti chlamydia trachomatis IgG, IgA i IgM? To je pretraga na klamidiju iz krvi? Radila sam briseve nekoliko puta i svaki put je bio čist na klamidiju, pa me zapravo i zanima treba li mi to? To sam dobila u sklopu liječenja na jednoj stranoj Klinici
Hvala
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.