Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2015., 15:42   #41
Odlaze i kako ti kažeš manje kvalitetni, svaki drugi Hrvat razmišlja o odlasku iz države.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 15:45   #42
Quote:
trekker kaže: Pogledaj post
U prvom postu je navedena Irska, i pitano je "zasto Irska, a ne Hrvatska". Pa sam odgovorio zasto - zbog jezika, polozaja i nekih drugih faktora
Onda si se ti uhvatio na problem jezika, jer da zasto velike kompanije otvaraju podruznice u Kini. Pa sam i tebi osgovorio zasto - u Kini se otvara proizvodnja, jer je tamo radna snaga jeftina.
Hrvatska krupnim kapitalistima nije dovoljno interesantna za neko masivno seljenje podruznica, bilo za razvoj, bilo za proizvodnju.
Krupni kapitalisti u principu uopce ne razmisljaju o razvoju vlastite ili neke druge drzave, nego kako da proizvedu nesto po najnizoj mogucoj cijeni i prodaju to po najvisoj mogucoj cijeni. I tu se Hrvatska tesko uklapa.
A zašto im je Irska atraktivna gdje je skupa radna snaga, gdje je klima nikakva i gdje su kafići puni ?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 16:49   #43
ja bih rekao da hrvati mnogo pametuju. niko od vas/nas ne trazi neke pameti, trazi se samo da se radi brzo efikasno kvalitetno pouzdano odgovorno. a ne da ti pametujes o kapitalu. kad ga budes imao onda pametuj kolko te volja, u medjuvremenu suti i radi. jer rad je jedini kapital koji hrvati posjeduju, mislim na najsire slojeve u drustvu, par pojedinaca ima neke pare (upitnog porijekla), ali velika vecina nema nista da ponudi osim rada i onda opet i tada nudimo neku "pamet" te ovo cemo ovako te ono cemo onako, te kog si pito, te ciji si ti, itd. kome se da zajebavat sa takvim mamlazima ? da vidis poljake. ni ne znas da postoje. a rade brale ko pcelice.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 16:56   #44
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Da li je na djelu ciljano iseljavanje Hrvata da ovo područje preuzme netko drugi, nema sumnje da je sve u rukama krupnog kapitala čije zamisli provode političari. Pošto sam se i osobno zainteresirao za odlazak zapela mi za oko Irska koja je tu negdje po stanovništvu jednaka Hrvatskoj međutim u nju je krupni kapital upucao brojne podružnice velikih tvrtki i iz siromaštva ih podignuo na razinu najrazvijenijih država Europe. Koliko čitam nisu Irci neki vrijedniji ljudi od nas pa me zanima što mislite zašto njima, a ne nama i da li za nas uopće ima izlaza ukoliko je krupni kapital isplanirao ovdje nešto i sve naše političare drži u šaci.
Kojeg krupnog kapitala? Hrvatsku krupni kapital izbjegava ko kugu.

Znaš zašto Irska a ne Hrvatska?

1. Zato što u Irskoj izdavanje građevinske dozvole ne traje godinu dana, a uporabne još godinu.
2. Zato što u Irskoj postupak po parnici ne traje 10 godina.
3. Zato što su u Irskoj porezi i doprinosi manji.
4. Zato što u Irskoj ne moraš svakom načelniku ovećeg sela dati kuvertu ako želiš dozvolu za izgradnju pogona ili trgovine.

U Hrvatskoj NEMA krupnog kapitala. Nema projekata niti mogućnosti koje bi privlačile taj kapital. Sav kapital kojeg imaju velike domaće i strane firme u RH su produkt profita od potrošnje, a on je zbog kupovne moći, pada broja zaposlenih i emigracije sve mizerniji.

Hrvatski političari su uvjerljivo najgori neprijatelji krupnog kapitala. Neoliberalizam MRZI ekonomske socijaliste.

Naša država je i dalje najveći pojedinačni pokretač gospodarstva, najveći poslodavac i najveći izvor investicija, usput ne poštujući slobodno tržište, vlastite zakone i načela svrsishodnosti javne uprave. To nije kapitalističko, već socijalističko društvo.

Kod nas do dana današnjeg nije bilo ni k od kapitalizma. Iz tog razloga su mi urnebesni ovakvi koji tvrde da je nama za nešto kriv kapitalizam... Koji krvavi kapitalizam?!
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 17:10   #45
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Kojeg krupnog kapitala? Hrvatsku krupni kapital izbjegava ko kugu.

Znaš zašto Irska a ne Hrvatska?

1. Zato što u Irskoj izdavanje građevinske dozvole ne traje godinu dana, a uporabne još godinu.
2. Zato što u Irskoj postupak po parnici ne traje 10 godina.
3. Zato što su u Irskoj porezi i doprinosi manji.
4. Zato što u Irskoj ne moraš svakom načelniku ovećeg sela dati kuvertu ako želiš dozvolu za izgradnju pogona ili trgovine.

U Hrvatskoj NEMA krupnog kapitala. Nema projekata niti mogućnosti koje bi privlačile taj kapital. Sav kapital kojeg imaju velike domaće i strane firme u RH su produkt profita od potrošnje, a on je zbog kupovne moći, pada broja zaposlenih i emigracije sve mizerniji.

Hrvatski političari su uvjerljivo najgori neprijatelji krupnog kapitala. Neoliberalizam MRZI ekonomske socijaliste.

Naša država je i dalje najveći pojedinačni pokretač gospodarstva, najveći poslodavac i najveći izvor investicija, usput ne poštujući slobodno tržište, vlastite zakone i načela svrsishodnosti javne uprave. To nije kapitalističko, već socijalističko društvo.

Kod nas do dana današnjeg nije bilo ni k od kapitalizma. Iz tog razloga su mi urnebesni ovakvi koji tvrde da je nama za nešto kriv kapitalizam... Koji krvavi kapitalizam?!
1. zato sto u Irskoj ne pita nitko u kojoj si stranci
2. zato sto u Irskoj ne pita nitko cija si spaga
3. zato sto u Irskoj ne pita nitko jesi bosanac, dalmatinac, ili hercegovac
4. zato sto u Irskoj ne pita nitko jel ti volis druga Tita ili Franju.
Petar Pan II is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 17:19   #46
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Nisam više siguran da su samo političari krivi, oni su samo pijuni u rukama moćnika, eto naprimjer da tebe izaberu za premijera jel bi se trudio da za svog mandata napraviš nešto za narod da bolje živi ili bi što, meni se čini da je naš zadnji političar koji je rekao ne krupnom kapitalu bio Tuđman radi čega su ga razapeli i većina zapadnih političara mu ni na sprovod nije došla, Broz je za bivše države lukavo koristio prostor između zapada i istoka i održavao nekakav standard na ovim prostorima, ovi danas su čisti poslušnici.
Za vrijeme Broza je iselilo jako puno ljudi u strane zemlje, toliko o standardu, Ladama, Stojadinima, Wartburzima, i redovima za gorivo, brasno, ulje, secer. No hajde, da je ipak nesto znacio u svijetu, u odnosu na ove druge, ipak jest. Za razliku od Tudjmana, koji ga je pokusavao kopirati, pa se dobro osramotio svojim potezima. Takodjer, za vrijeme vlasti SDP iselilo se i iselit ce se najvise Hrvata vani, ako uzmes i povijesno, i brojno, i svakako. Sto znaci da njima najvise odgovara da ljudi odu van. Pogotovo je znakovito koliko skolovanih kadrova odlazi iz Hrvatske.
Petar Pan II is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 17:30   #47
Zašto je SDP-u u interesu da Hrvati idu van? Broza nisam spominjao u nekakvom pozitivnom kontekstu samo sam konstatirao da je uspijevao koristiti geostrateški položaj, vidim da se sad to opet spominje na jednoj temi na politici taj naš geo položaj. Možda ovi gore argumenti za Irsku stoje al to se može u HR sve lako ispraviti ako postoji volja, al mislim da bi ovi opet ulagali u Irsku prije nego u Hrvatsku iako su tamo plaće pet puta veće.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 17:55   #48
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
I opet izostavljaš bitan podatak: koliko su u tom razdoblju uložili tj izgradili kvadrata novog prodajnog prostora. U te tri godine su,po člancima koje si sam ponudio,povećali prihode za 500,000,000 kuna. Pošto je to razdoblje krize teško mi je za povjerovati da su Hrvati naglo počeli više kupovati i to baš u Kauflandu.

Ako želiš već dokazati ono što tvrdiš,a to je da se radi o kreativnom knjigovodstvu,bio bi red da nam prezentiraš financijske podatke po kojima se to vidi. Ili barem kompletno financijsko izvješće da vidimo koliko si su promet imali,koliko su uložili u nove prodajne prostore,koliko su kredita dužni za dosadašnje poslovne prostore,koliko su vlastiog novca uložili.

Tebi je valjda jasno koliko je Kaufland ogromna tvrtka i da isti ne moraju niti jedne jedine lipe izvući iz Hrvatske dok je ne pokriju cijelu svojim prodajnim prostorima?
Vidiš, to je taj naš mentalitet ovdje. Jednostavno imamo taj duboki poremećaj osnovne ekonomske logike. Npr:
- Nije svrha tvrtke da bude velika i ulaže novce po pustopoljinama nego da donosi lovu, tj. zaradu svojim vlasnicima.
- Nitko ne želi imati tvrtku koja 10 godina ulaže ogromne novce u razvoj da bi onda, možda, jednom, poslovala u minimalnom plusu.
- Kada jednom Kufland, ili bilo koja strana tvrtka, "pokrije cijelo tržište svojim prodajnim prostorima" onda će krenuti "osuvremenjavanje prodajnog prostora" ili bilo koja druga slična floskula. Ali dobiti biti neće. Dakle, niti oporezivanja te dobiti.

Kaufland, niti bilo koji strani trgovački lanac neće nikada, ali baš nikada poslovati s velikom dobiti. Ako bi se to i dogodilo jedne godine, kompletan management bi bio istog momenta smjenjen.
'Ajmo zamisliti sebe kao vlasnike trgovačkog lanca u Gruziji. I onda dođe management iz Gruzije sav ponosan s izjavom da su toliko dobro poslovali da su platili 20 milona nečega poreza na dobit Gruziji.
Koliko dugo bi takve budale trpili u svojoj firmi ?

Istom tom logikom, nikakav "strani kapital", krupni, sitni ili bilo kakav drugi neće pomoći Hrvatskoj u njenom razvoju, nego je, na duge staze, samo osiromašiti.

Trenutno smo svjedoci ljudskog pustošenja gdje nam odlaze mladi i školovani ljudi. A to je posljedica ekonomskog pustošenja u proteklih 15-20 godina.

Nikakav "krupni kapital" za razvoj Hrvatske nikada neće doći. Ono što je "krupnom kapitalu" trebalo, već je uzeo. Banke i telekome.
Ono što im je smetalo su kupili pa uništili, recimo Plivu.

Najveće šanse su da Hrvatska u sljedećih 20-25 godina postane jedan lijepi, ne preskupi starački dom s dobro školovanim konobarima i sobaricama.

Umjesto da se potiču mali i srednji poduzetnici jer samo oni mogu donijeti neki normalan razvoj i standard. I biti brana divljem kapitalizmu i sindikalizmu ( na njega se ne smije zaboraviti)
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 18:02   #49
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Vidiš, to je taj naš mentalitet ovdje. Jednostavno imamo taj duboki poremećaj osnovne ekonomske logike.
Ne spinaj. Meni je sasvim jasno da se kapital ulaže da bi se oplodio a ne da bi susjedova Marica imala posla no svoju tvrdnjuj o kreativnom knjigovodstvu još nisi ničim potkrijepio. Jedino što si prezentirao je da tvrtke poput Kauflanda ostvaruju gubitke zbog toga što se neprestano šire gradeći nove centre trošešći ne samo svu dobit već i kredite do te mjere da neprestano moraju i dodatni vlastiti novac ulagati zbog velikih gubitaka. Ne vjeruješ? Provjeri temeljni kapital Kauflanda i rast istoga.

Ja ću i dalje strpljivo čekati da mi ti prezentiraš bar jedno financijsko izvješće bar Kauflanda koje bi dokazalo tvoju tvrdnju.
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 18:27   #50
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Ne spinaj. Meni je sasvim jasno da se kapital ulaže da bi se oplodio a ne da bi susjedova Marica imala posla no svoju tvrdnjuj o kreativnom knjigovodstvu još nisi ničim potkrijepio. Jedino što si prezentirao je da tvrtke poput Kauflanda ostvaruju gubitke zbog toga što se neprestano šire gradeći nove centre trošešći ne samo svu dobit već i kredite do te mjere da neprestano moraju i dodatni vlastiti novac ulagati zbog velikih gubitaka. Ne vjeruješ? Provjeri temeljni kapital Kauflanda i rast istoga.

Ja ću i dalje strpljivo čekati da mi ti prezentiraš bar jedno financijsko izvješće bar Kauflanda koje bi dokazalo tvoju tvrdnju.
Da, ja sam "samo" pokazao da, strani trgovački lanci, svi do jednog prikazuju gubitke (ne ostvaruju, nego prikazuju - u financijskim izvješćima ) ili minimalne dobitke.
I razjasnio misterij gubitaka takvih tvrtki.

Osobno se ne slažem s mišljenjima da stranci jednim dolaskom u Hrvatsku bivaju opijeni zrakom, ljudima i ljepotom Hrvatske te krenu sljedećih 10-15 godina bjesomučno ulagati stotine miliona eura pri tome generirajući samo gubitke sami sebi.
Jednostavno, nije mi uvjerljivo.
Osobito kada primjetim da se ista priča ponavlja u jednako nerazvijenim ali daleko ružnijim zemljama nego je Hrvatska.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 18:30   #51
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Da, ja sam "samo" pokazao da, strani trgovački lanci, svi do jednog prikazuju gubitke (ne ostvaruju, nego prikazuju - u financijskim izvješćima ) ili minimalne dobitke.
I razjasnio misterij gubitaka takvih tvrtki.
Daj da napokon vidimo jedno od tih izvješća pa da zajedno to izanaliziramo.
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 18:32   #52
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
A zašto krize nema u Njemačkoj koja je oduvijek slovila kao zemlja radišnih i štedljivih ljudi?
Svu svoju nesposobnost najlakše je opravdati zavjerama.
Što da ti rečem, ko zna njemu dva, švabo je švabo, a mi Hrvati znamo samo rasprodati i sad kad više nam što za rasprodati, sad se ide na privatne kuće (certifikacije, legalizacije, ovrhe deložacije).

Gledao jedan ratni film, kažu ameri poruše mostove, švabo ih ujutro obnovi ili nedavno gledao film o titovim zločinima, pa mi jedan detalj zapeo za oko, tito već nakon rata od švaba (koji su bili preorani granatama) tražili kredite. Danas tako i suverena RH osim zaduživanja i rasprodaje nema ničeg optimističkog nažalost!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 19:02   #53
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Daj da napokon vidimo jedno od tih izvješća pa da zajedno to izanaliziramo.
A što bi ti tražio i analizirao u izvješću ?

- Dali bi našli, recimo, vlasnika firme u Austriji kojem je plaćeno 7000 sati školovanja, sat po polazniku 150 € u tekućoj godini ?
- Ili konzulatanske usluge po 1050 €/dan za marketinške stručnjake koji daju preporuke za slaganje južnog voća?
- Ili konzultante za predsjednika uprave ?

Gdje bi mi to našli u financijskom izvješću za 2014. ? Pod kojom stavkom.

Nego, nikako da čujemo tvoje mišljenje, zašto bi neka firma u 15 godina uložila negdje nekoliko milijardi kuna da bi generirala gubitke ?
Svih 15 godina zaredom
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 19:15   #54
cijela istočna i južna europa doživljava egzodus, s donekle iznimkom rusije koja ima i iseljavanje i useljavanje veliko.

tešk oda to ima veze s hrvatskom specifično. netko spominje njemačku, u istoj je za 25 godina 3 milijuna ljudi (od 16) preselilo s istoka na zapad iste.
contrero is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 19:22   #55
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
A što bi ti tražio i analizirao u izvješću ?
Tražio bih dokaze na osnovu čega si ti sa tolikom sigurnošću ustvrdio da sve te tvrtke pomoću kreativnog knjigovodstva izvače lovu iz Hrvatske. Nekako mi se čini da to nikad neću dočekati. Zapravo gotovo da sam uvjeren u to.

Joj kak ne volim takve mesijanske diskusije tipa: ma je! to je tak! Pa kak ne vjeruješ! ma nemam dokaze ali vjeruj! to je tak!
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 19:33   #56
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Gdje bi mi to našli u financijskom izvješću za 2014. ? Pod kojom stavkom.

Budući da je rok izrade i predaje godišnjih financijskih izvještaja za 2014. godinu 31.03.2015., ne samo da to što si nabrojao ne možemo naći, ni same izvještaje još nije moguće pronaći.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 19:54   #57
ako to rade Amerikanci Englezima, mogu samo pretpostaviti što rade švabe hrvatima ....
http://uk.reuters.com/article/2012/1...89E0EX20121015
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 19:59   #58
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Odlaze i kako ti kažeš manje kvalitetni, svaki drugi Hrvat razmišlja o odlasku iz države.
Razmišlja o odlasku svaki Hrvat koji nije ušićario neku mirovinu na vrijeme kad se moglo...nažalost, ali to je činjenica
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 23:22   #59
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Razmišlja o odlasku svaki Hrvat koji nije ušićario neku mirovinu na vrijeme kad se moglo...nažalost, ali to je činjenica
Nije ni mirovina više neka sigurnost jer moguće da ih neće biti ili će biti još mizernije nego sada.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 23:43   #60
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Novac se ne isisava iz Hrvatske.

I Kaufland i Konzum plaćaju jednake poreze i plaćaju ih u hrvaski državni proračun.

Porez na dobit i Agrokora i Kauflanda ostaje u Hrvatskoj.
Da,ali dobit odlazi iz Hrvatske.Samo strane banke izvlače miljarde eura dobiti iz RH. Nije isto da li su vlasnici hrvatski ili strani državljani. To su HDZ/SDP floskule.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.