Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2017., 10:07   #641
Quote:
Bandori kaže: Pogledaj post
Ne moraš odmah... nek ti se još sve krčka u glavi
Ili mi želiš reći, da je zaista i dalje sve ok u braku dok spavaš s mužem, a želiš drugog?Toliko da već unaprijed znaš da se nećeš moći dugo odupirati? Prije godinu dana si propustila priliku da ubiješ tog malog crvića u svojoj glavi, i samim tim dobio je na važnosti.
Kažem opet: odbila ga ili ne ..tvoj život se promijenio.

Vjerojatno joj se život promijenio - unjeta je jedna nova komponenta u njega - uljez koji oduzima dio vremena i emocija.

Pokušavam razmišljati na temelju činjenica - ako statistika veli da je - po jednoj 50%, po drugoj 60% muškaraca imalo vanbračnog partnera, žene su malo umjerenije - 40-50% - ispada da bi se najmanje pola brakova moralo ili razvesti ili imati trajno poremečene bračne odnose, što onda nužno donosi i nezadovoljstvo.
No, ja živim u ne tako malome ruralnom mjestu od tri tisuće stanovnika, ali gdje se ipak "sve o svakome zna" i znala bih sigurno da je svaki drugi brak razveden, ili barem za većinu od njih da su nesretni. Raja smo mi koja se vucara po lokalnom kafiču uz opskrbni centar di ujutro idemo po dnevne namirnice i informacije tu kolaju brže nego na netu.
Sada se postavlja pitanje - a zašto onda toliko brakova opstaje ako ima toliko bračne nevjere.
Možda je jedan od razloga i taj što se nevjere događaju u najvećem postotku u dugotrajnim brakovima gdje je stabilnsot odnosa već ustoličlena , gdje su se iskristlizirale neke druge vrijednosti partnera osim seksualnog momenta, i partner tih vrijednosti se ne želi izgubiti zbog jednog delikta koji sa godinama zajedništva postaje manje bitan čimbenik od nekih duhovnih. Naravno, ne govorimo o preljubnicima na pokretnoj traci, nego onima koji neko svoje nezadovoljstvo rješavaju trenutnim blijeskom duhovno - emotivne nadoknade koju iz nekog razloga ne mogu u tom momentu uzeti - možda ne dobiti nego baš uzeti - doma.

Čitam ovdje počesto o toj bespogovornoj iskrenosti bračnih partnera i uvijek se pritom sjetim muževe bake - jedne mudre žene - koja mi je uvijek govorila - dijete, mužu se ne govori sve. Ti bi mužu rekla i de te netko poj.be. Iskrenost, kao i sve u životu ima svoje granice.

Autorici uvodnog posta nešto fali. U braku? Ne vjerujem da joj u braku nešto fali. Mužu joj se digne sigurno, ako ne na nju, a ono jutarnje erekcije su sto posto besprijekorne i da joj je do seksa seksa radi, poslužiti se može svako jutro prije nego on otvori oči. Ako on i nije zainteresiran, kad otvori, bude mu kasno.
Možda joj fali strasti koja je zaostala u tamo nekoj prošlosti, izlizala se, navukla patinu, i od blistavog sjaja ostalo je samo staro zlato (ugoda zajedničkog života sa čovjekom sa kojim je ugodno provesti dan, pričati, smijati se, uz kojeg se dobro osjećaš - a šta je zapravo ta ljubav? - drhtaj tijela na svaki pogled ili dodir, ili osjećaj da bi za partnera napravio ono što za nekoga drugoga, običnog nekog prolaznika kroz svoj život ne bi? Strast i ljubav su dva različita stanja duha, i dva različita pojma).

Koliki je grijeh i kolika je težina delikta pokleknuti zbog stanja duha ili iz čiste proračunatosti?
Upustiti se u vanbračni odnos zbog potrebe duha ili potrebe tijela?
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:15   #642
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post

Koliki je grijeh i kolika je težina delikta pokleknuti zbog stanja duha ili iz čiste proračunatosti?
Upustiti se u vanbračni odnos zbog potrebe duha ili potrebe tijela?
O kakvom grijehu govoris ? Zasto uvodis komponentu "vjerovanja" u nesta zemaljsko rakao bih ljudsko ?
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:24   #643
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post

Koliki je grijeh i kolika je težina delikta pokleknuti zbog stanja duha ili iz čiste proračunatosti?
Upustiti se u vanbračni odnos zbog potrebe duha ili potrebe tijela?
To moraš pitat za svakoga ponaosob. Vrag će ga znat kaj je kome grijeh.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:25   #644
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
O kakvom grijehu govoris ? Zasto uvodis komponentu "vjerovanja" u nesta zemaljsko rakao bih ljudsko ?
Nisam mislila na katoličku vrijednost - kada velim "duh" - mislim na cijelokupnu emotivnu komponentu osobe.
Nećemo ovdje uvoditi vjeru, iako možda i ne bi bilo loše, jer sa vjerskog aspekta amnestija bračne nevjere je veća nego sa svjetovnog - tamo ti to ide ovako - seksneš se, odeš na ispovjed, pokaješ se i oprošteno ti je.
Svjetovno je to malo drugačije - seksneš se, priznaš mužu i najčešće dobiš nogu v rit.
Brrrrrrr.........jel?
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:26   #645
Quote:
Bandori kaže: Pogledaj post
Ili mi želiš reći, da je zaista i dalje sve ok u braku dok spavaš s mužem, a želiš drugog?
Ovo mi je prekrasno licemjerno.

Ženu/ muškarca osuđivati da spavaju s partnerom, a misle na drugog dok masa njih drka na žene iz mašte i to ne smatra ničim za osudu.

Ne govorim konkretno o tebi, možda ti doista imaš samo osobu s kojom se seksaš pred očima, ali mi je malo pregrub nastup.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:29   #646
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Nisam mislila na katoličku vrijednost - kada velim "duh" - mislim na cijelokupnu emotivnu komponentu osobe.
Nećemo ovdje uvoditi vjeru, iako možda i ne bi bilo loše, jer sa vjerskog aspekta amnestija bračne nevjere je veća nego sa svjetovnog - tamo ti to ide ovako - seksneš se, odeš na ispovjed, pokaješ se i oprošteno ti je.
Svjetovno je to malo drugačije - seksneš se, priznaš mužu i najčešće dobiš nogu v rit.
Brrrrrrr.........jel?
Nasmijala si me od srca hvala ti velika .
Da uvedemo seriat u pricu ? Tamo nema ni nogu u rit , niti pardona , vec te direkt kamenuju .
Zasto se kaze da je sutnja zlata vredna ?! Suti , i radi svoga posla . Mislim da bi se ljudi ovoga trebali drzati kao pijani plota .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:31   #647
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Ovo mi je prekrasno licemjerno.

Ženu/ muškarca osuđivati da spavaju s partnerom, a misle na drugog dok masa njih drka na žene iz mašte i to ne smatra ničim za osudu.

Ne govorim konkretno o tebi, možda ti doista imaš samo osobu s kojom se seksaš pred očima, ali mi je malo pregrub nastup.
Kak to ide kod žena? Smo i u tome isti ili navodno je ženama teže seksat se sa voljenim mužem ,a razmišljat o njegovom opako dobrom frendu za to vrijeme?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:34   #648
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Ovo mi je prekrasno licemjerno.

Ženu/ muškarca osuđivati da spavaju s partnerom, a misle na drugog dok masa njih drka na žene iz mašte i to ne smatra ničim za osudu.

Ne govorim konkretno o tebi, možda ti doista imaš samo osobu s kojom se seksaš pred očima, ali mi je malo pregrub nastup.
Ne osuđujem ja nikoga. Ovdje nije riječ o seksualnoj fantaziji. Ovdje je riječ o emocijama koje ona gaji prema nekome. Sorry, ako sam predvidjela da se želi samo ševiti i ništa više.
Bandori is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:34   #649
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Ovo mi je prekrasno licemjerno.

Ženu/ muškarca osuđivati da spavaju s partnerom, a misle na drugog dok masa njih drka na žene iz mašte i to ne smatra ničim za osudu.

Ne govorim konkretno o tebi, možda ti doista imaš samo osobu s kojom se seksaš pred očima, ali mi je malo pregrub nastup.
Mala svaki ti dao ! Najpametnija stvar koju sam tu procitao .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:39   #650
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Mala svaki ti dao ! Najpametnija stav koju sam tu procitao .
Stari vraže sigurno si sa miljon žena spavao preko svoje! Sram te bilo!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:42   #651
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Stari vraže sigurno si sa miljon žena spavao preko svoje! Sram te bilo!
O drkanju me strah i pomisliti
Bandori is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:42   #652
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Stari vraže sigurno si sa miljon žena spavao preko svoje! Sram te bilo!
Joj nemoj me quotati dok ne ispravim greske ? Govorim i pisem kao madjarica na trznici .
E tu se varas . Nesta sam kao Nick Cave kada je bio mlad . Na prvu mracan i privlacan a u sutini sam stidljiv i zaljubljiv ali mi fali hrabrost da moje fantazme realiziram . Jednu sam realizirao a druge ce ostati u domenu snova .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:44   #653
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Kak to ide kod žena? Smo i u tome isti ili navodno je ženama teže seksat se sa voljenim mužem ,a razmišljat o njegovom opako dobrom frendu za to vrijeme?
Nemam pojma, ne mogu govoriti o drugim ženama, ali bi bila laž reći da meni nikad nitko drugi nije pao na pamet.

Quote:
Bandori kaže: Pogledaj post
Ne osuđujem ja nikoga. Ovdje nije riječ o seksualnoj fantaziji. Ovdje je riječ o emocijama koje ona gaji prema nekome. Sorry, ako sam predvidjela da se želi samo ševiti i ništa više.
U kontekstu emocija, da, u pravu si. Ja sam govorila samo o dijelu koji se odnosi na ševu. Mada, čuj, kako upravljaš emocijama ako se jave? Da, ima načina da ih držiš na lancu, ali dugoročno, ako poslovno surađuješ s osobom kao iz autoričine priče, moraš biti prokleto čvrst da se odupreš.

Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Mala svaki ti dao ! Najpametnija stvar koju sam tu procitao .
Haha, pa ti mene zezaš .
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:46   #654
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post


Haha, pa ti mene zezaš .
Ma jok di bi ja to uradio jednoj mladoj dami koja pise vise nego realno .
Napisala si jednu realnost . Mene zgrazava kada se jos zena pridruzi muzu/ decku i gleda njegovo drkanje nepomisljajuci da bi na koncu ona trebala biti izvor za njegovo drkanje .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:46   #655
Quote:
lazan kaže: Pogledaj post
Joj nemoj me quotati dok ne ispravim greske ? Govorim i pisem kao madjarica na trznici .
E tu se varas . Nesta sam kao Nick Cave kada je bio mlad . Na prvu mracan i privlacan a u sutini sam stidljiv i zaljubljiv ali mi fali hrabrost da moje fantazme realiziram . Jednu sam realizirao a druge ce ostati u domenu snova .
Ne,ne. Nisi me ubro.U glavi dok si fizički spavao sa svojom.Tko zna gdje ti je glava bila!?
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, ne mogu govoriti o drugim ženama, ali bi bila laž reći da meni nikad nitko drugi nije pao na pamet.
Ni ne moraš o drugim ženama. Tebe i upitah.Naravno i ostale. Znači isti smo i po tom pitanju čim je jedna kao i mi!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:48   #656
Ajme, sad sam se sjetila nečeg - imali mi tako u neko doba četiri traktora - dva nova i dva moje dobi - novi palili na prvu, starima trebalo sprej za paljenje špricnuti. I buknuli oni onda ko da si ih benzinom polijao.

Bil se to moglo usporediti sa zatvorenim očima za vrijeme seksanja i odlutalim mislima?
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:49   #657
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ajme, sad sam se sjetila nečeg - imali mi tako u neko doba četiri traktora - dva nova i dva moje dobi - novi palili na prvu, starima trebalo sprej za paljenje špricnuti. I buknuli oni onda ko da si ih benzinom polijao.

Bil se to moglo usporediti sa zatvorenim očima za vrijeme seksanja i odlutalim mislima?
Da. To je to. Sve isto!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:50   #658
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ne,ne. Nisi me ubro.U glavi dok si fizički spavao sa svojom.Tko zna gdje ti je glava bila!?
Najcesce se dizala na knjizevne ,filmske i glazbene junakinje .
A na sta se tvoja dize ?
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:53   #659
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ajme, sad sam se sjetila nečeg - imali mi tako u neko doba četiri traktora - dva nova i dva moje dobi - novi palili na prvu, starima trebalo sprej za paljenje špricnuti. I buknuli oni onda ko da si ih benzinom polijao.

Bil se to moglo usporediti sa zatvorenim očima za vrijeme seksanja i odlutalim mislima?
Bi siguran sam u to i ako bih kazao da daansnja mladost koristi sprej vise nego stari traktori .
De nemoj me nasmijavati ? Herz ce mi otkazati .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 10:54   #660
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, ne mogu govoriti o drugim ženama, ali bi bila laž reći da meni nikad nitko drugi nije pao na pamet.

U kontekstu emocija, da, u pravu si. Ja sam govorila samo o dijelu koji se odnosi na ševu. Mada, čuj, kako upravljaš emocijama ako se jave? Da, ima načina da ih držiš na lancu, ali dugoročno, ako poslovno surađuješ s osobom kao iz autoričine priče, moraš biti prokleto čvrst da se odupreš.
Cijelo vrijeme razmišljajući o temi uzimam tu emocionalnu komponentu i to na osnovi ovog citata : "zbog posla smo u kontaktu preko god dana i eto zaljubili smo se.već pri prvom susretu je nastala kemija,a nakon bezbroj fb prepiski..."
Ne zamišlja se više C. Bale. Ne .. nego netko koga dobro poznaje i s kojim komunicira. I u kog se zaljubila.
Bandori is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.