Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2017., 00:13   #961
Najbolje da o ovome porazgovaras sa svojim muzem.
Deniaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 10:30   #962
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Mnogi roditelji sjebu svoju djecu sa rastavom braka jer misle samo na svoju guzicu.
Opijaju se, svađaju, tuku, varaju... a djeca to sve gledaju. Onda pronalaze nove partnere i ulaze u druge brakovi naivno očekujući da im oni zamjene mamu ili tatu.
Kad ljudi jednom shvate da je imanje dijeteta velika odgovornost, a ne samo da ih se ima jer je to red, kad budu promislili o svom ponašanju u braku - mnoge će se rastave izbjeći i djeca će moći izrasti u stabilne i odgovorne ljude.
A ideal je provesti (sretan?) život misleći isključivo na tuđu guzicu? Nije to baš tako jednostavno. Kad-tad moramo odlučivati, balansirati, sa odlukama koje se neće svidjeti svim guzicama, kada će neke biti na šteti zbog naše. Kada nije altruizam jedina ideja vodilja, kolikogod to lijepo zvučalo. Nego štitimo i razveseljavamo sebe, bez obzira na ostale.
Mislim da je realno jedino u tome biti pošten, vjerovati da je to što radimo ispravno, dovoljno izbalansirano da svi uključeni dobiju svoj dio tereta, onaj koji mogu nositi. Ali ne uvijek na svoju štetu, pa i kada su vlastita djeca u pitanju.
Zašto bi netko imao pravo očekivati od mene da se odreknem svog života zbog 1-2 loše ili nesretne odluke? Svi griješe stalno, uključujući i mnogo pametnije i informiranije od mene.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 21:27   #963
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
A ideal je provesti (sretan?) život misleći isključivo na tuđu guzicu? Nije to baš tako jednostavno. Kad-tad moramo odlučivati, balansirati, sa odlukama koje se neće svidjeti svim guzicama, kada će neke biti na šteti zbog naše. Kada nije altruizam jedina ideja vodilja, kolikogod to lijepo zvučalo. Nego štitimo i razveseljavamo sebe, bez obzira na ostale.
Mislim da je realno jedino u tome biti pošten, vjerovati da je to što radimo ispravno, dovoljno izbalansirano da svi uključeni dobiju svoj dio tereta, onaj koji mogu nositi. Ali ne uvijek na svoju štetu, pa i kada su vlastita djeca u pitanju.
Zašto bi netko imao pravo očekivati od mene da se odreknem svog života zbog 1-2 loše ili nesretne odluke? Svi griješe stalno, uključujući i mnogo pametnije i informiranije od mene.
Ako imaš djecu i ovako razmišljaš, neće im biti lako u životu.
Djeca nisu tražila da se rode. Ako ih već imamo, onda im treba olakšati život i pomoći im koliko god možemo, jer svijet oko nas je okrutan.
Tko će biti dobar djeci, ako neće mama?
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 22:25   #964
Quote:
gradojev kaže: Pogledaj post
...lik je totalno poseban,prezgodan,prepametan,prezabavan i zaljubljen u mene...
Zaljubljen u Tebe ili tvoje prirodnu obdarenost? Isto vrijedi u drugu stranu

Seksajte se dok se ne izguśtate, pardon -ne odljubite i to je to -i tako do toga smjera
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 02:20   #965
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ako imaš djecu i ovako razmišljaš, neće im biti lako u životu.
Djeca nisu tražila da se rode. Ako ih već imamo, onda im treba olakšati život i pomoći im koliko god možemo, jer svijet oko nas je okrutan.
Tko će biti dobar djeci, ako neće mama?
Ovo pitanje je tjeranje maka na konac! Dobra mama i misliti isključivo na njihovu guzicu su prilično udaljene pozicije. Jedna normalna, druga patnička i nezdrava.
Još doduše nemam svoju djecu, ali sam stjecajem okolnosti učestvovala u podizanju nećake puno više nego je uobičajeno, pa se usudim tvrditi da pomaganje ikome najviše što je u našoj moći, pa i na vlastitu neneophodnu štetu, uopće nije ispravan pristup. Mi tada gubimo ovakav ili onakav dio svog života, a od njih stvaramo svojevrsne invalide nespremne na ne uvijek gladak i sladak život.
Nije moguće zadržati čitav svoj dosadašnji život kada dođu djeca, ali je vrlo neproduktivno za ikoga dopustiti i da se on posve razruši i promijeni. Niti je to uopće potrebno.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 02:30   #966
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Ako imaš djecu i ovako razmišljaš, neće im biti lako u životu.
Djeca nisu tražila da se rode. Ako ih već imamo, onda im treba olakšati život i pomoći im koliko god možemo, jer svijet oko nas je okrutan.
Tko će biti dobar djeci, ako neće mama?
Da, slažem se da djeca nisu izabrala da se rode.
Isto tako da treba maksimalno biti odgovoran roditelj, ali na način da dijete ne izoliraš od "lošeg" svijeta, nego da mu dozirano prikažeš da svijet nije "livada iz sna", jer u protivnom riskiraš da to dijete hoda po svijetu sa ružičastim naočalama, a znamo da to baš i nije pametan odgoj.

Dobra mama mora naučiti da u svijetu postoje razne opasnosti za to dijete, jer kako rekoh tko će ga dobro naučiti ako to neće učiniti dobra mama.

Isto tako za brak se treba boriti. Koliko god je to moguće, ali kada su stvari u braku puno lošije nego dobre i kada te loše okolnosti utječu negativno i na same roditelje i na dijete, onda je svakako potrebno razumno odlučiti na koji način dijete zaštititi i od lošeg obiteljskog života.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 04:12   #967
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Mnogi roditelji sjebu svoju djecu sa rastavom braka jer misle samo na svoju guzicu.
Opijaju se, svađaju, tuku, varaju... a djeca to sve gledaju. Onda pronalaze nove partnere i ulaze u druge brakovi naivno očekujući da im oni zamjene mamu ili tatu.
Kad ljudi jednom shvate da je imanje dijeteta velika odgovornost, a ne samo da ih se ima jer je to red, kad budu promislili o svom ponašanju u braku - mnoge će se rastave izbjeći i djeca će moći izrasti u stabilne i odgovorne ljude.
Jesi li ti djete rastavljenih roditelja?
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 09:30   #968
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
t

Pa ovo si fakat napisala i evo, bas sam sretna sto postoji razvod nakon kojeg se moze ili ne mora probati jos jednom


Btw, usputni komentar, nema veze sa tvojim postom nego nesto sto me fakat nasmijalo. Nedavno je jedna preljubnica wanna be svima koji ju nisu percem po guzi dragali - da su zapravo straaaasno ljubomorni na nju.

Ova sadasnja veli isto. Kritiziramo ih jer smo ljubomorne
Ono, na sto tocno? Emotivnu sjebanost, veliku mogucnost raspada braka? Na cinjenici da je sa 4 banke emotivno out of contril?

Uff, sto sam ljubomorna
ne svi, samo ti. i ne po guzi, nego "guzovima".

"..Samo smijem se i smijem se i sve je isto kao prije
Zamišljam da ničega se više ne sjećam ..."

Bela57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 16:25   #969
Gdje si autorice
Sta se desava na ljubavnom planu
Tko gubi tko dobiva
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 03:49   #970
Quote:
gradojev kaže: Pogledaj post
osim jednog žnjaranja,sexa nije bilo...
Quote:
gradojev kaže: Pogledaj post
da sad sam se sjetila..bilo je malo i cybersex-a .. sad ne znam jel se to računa ili..
Ma đe bi se to računalo, ko da nije ni bilo. Natakni se pa nas pitaj je l' se i to računa.
Ispipavala si kako bi ti ga stavio i da li bi moglo bit dobro da ti bezveze ne propadne super brak.
Kad si takva frajerica s mudima i dobra zategnuta ribetina kako kažeš, ostavi muža pa se onda natakni ili reci mužu u facu da ti se svakodnevno vlaži međunožje na nekoga ko kaže da želi imat djecu s tobom.
Ili reci mladiću da ostavljaš muža, pa da vidimo oće pobjeć ili realizirat vašu termonuklearnu povezanost. Držim fige.


Quote:
gradojev kaže: Pogledaj post
ma draga nemaš ti nikakav problem.igraj na dva kolosijeka,pa će vrijeme dati odgovor s kojim ćeš ostati.možda dođe i treći s kojim ćeš se na kraju udati.mlada si,stiči iskustva dok možeš.poslije nebuš mogla.nije da imaš djecu kojima bi uništila život.niš se ne bediraj,nego uživaj s obojicom.mada ak je već prestala sex privlačnost s ovim bolje to prekini na vrijeme

joj kad se sjetim prije braka kolko sam ih puta imala dvojicu u isto vrijeme.i nije me pekla savjest ni sekunde.no brzo bih starom dala nogu.pa i kad sam se s mužem spetljala bila sam u vezi.
Quote:
gradojev kaže: Pogledaj post
ma jok.pa zg nije selendra
al naglašavam,ne bi dugo trajala paralelka,jer brzo bih se bila odlučila..uglavnom za novoga hehe
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada. Hehe.


Bio je jedan dobar odgovor od tabanašabana, ne mogu ga trenutno pronaći za quote.
Antheia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 20:05   #971
Čim ti se netko drugi toliko sviđa, znak je da brak tone.
Plesalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 16:50   #972
Quote:
gradojev kaže: Pogledaj post
znam,tema je stara otkad je i svijeta.no meni je nova,pa molim pomoć.
dakle...s mužem sam 20god,volim ga,imamo dvoje prekrasne djece,i život mi je otprilike savršen.no dogodio se on.dogodilo se spontano.zbog posla smo u kontaktu preko god dana i eto zaljubili smo se.već pri prvom susretu je nastala kemija,a nakon bezbroj fb prepiski....no,stopirala sam to na vrijeme i sad ga izbjegavam gdje god mogu.nisam prešla granicu,pa je sve još ostalo na platonskoj razini.osim jednog žnjaranja,sexa nije bilo...mada smo oboje gladni jedno drugog.budući prilika čini lopova,svjesna sam toga da mi se ukaže prilika(a vjerojatno hoće zbog prirode posla)ne bih mogla reći ne.lik je totalno poseban,prezgodan,prepametan,prezabavan i zaljubljen u mene(mada se i sama čudim tome.mislim nisam loša,al ono,može imat koju hoće).muža bi prevarila s možda 2 osobe na planeti.s christian bale-om i s njim.
svaki konstruktivan komentar je dobrodošao
Eto i meni se (nažalost) to isto dogodilo.
Oduvijek sam bila zaljubljive prirode i trebao je samo mali pogled ili znak pažnje da bi kliknulo s moje strane.
Radimo skupa i ima "onaj pogled" kad sam ja u blizini... i naravno, ja -kakva jesam- odmah sam se zaljubila u njega i to traje već cca 8 mjeseci - ništa nije bilo do sad između nas i iskreno ne želim, jer sam vjerna supruga i majka. No...ne mogu reći da bi se mogla suzdržati kad bi krenuo na mene! On je inače u klimavoj vezi i znam da će kad-tak napraviti prvi korak. Suprug mi je dosta tolerantan i vjerujem da bi oprostio poljubac no ne i sex...
melm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 17:44   #973
Kakav ti je brak?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 18:01   #974
Ovo o oprostu otom potom...
A zaljubljive osobe tesko ostaju vjerne..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 02:39   #975
U današnje vrijeme.. kolika je vjerojstnost naći partnera kome bismo vjerovali 100.00%?

Na najvećim kušnjama, onim najjačim, tko bi bio dovoljno jak reći "ne"? Pričam o onom odlučnom "ne". Ne o onom "ne" koji je prisutan na ovoj temi.

Do čega je to? Do razine zaljubljenosti? Do osobnosti? Možda oboje.

Svi želimo biti voljeni i nezamjenjivi. Ali paše nam kada nam se, umjesto patnera s kojim smo prošli sve, ukaže prilika koju bi mnogi htjeli iskoristiti. A ta prilika baš želi nas.. zašto smo ljudi tako zajebane prirode?
Zagrebačkiplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 09:50   #976
Quote:
Zagrebačkiplavi kaže: Pogledaj post

Do čega je to? Do razine zaljubljenosti? Do osobnosti? Možda oboje.
To je do matematike, izračunaš šta dobivaš i šta gubiš.
Najgore kad se u datom trenutku zaboravi matematika.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.