Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2003., 02:59   #61
Meni se cini vaznije pitanje:
Da li je odluka za suicid opravdana?

Ljudi se odlucuju za suicid kad "ne mogu vise trpiti". A uvijek postoji neko rjesenje. Cak i kad izgleda da ga nema.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2003., 03:04   #62
Shtefa, ti mozda imas rjesenje, no ne i netko drugi. Mogu samo spomenuti spiku sa neizljecive bolesnike u zavrsnom stadiju bolesti. to je krajnji primjer, no otkud ti mozes suditi njegovu opravdanost?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2003., 03:13   #63
Ne mogu. Ali i neizljeciva bolest ima nekog lijeka za olaksanje.

Gledala sam dokumentarac o eutanaziji. Nekoliko ljudi koji su potpisali da se odlucuju za eutanaziju kad prestanu moci govoriti. Ali kad je doslo do tog stadija bolesti, covjek se predomislio i rekao da zeli eutanaziju kad ne bude mogao samostalno disati. Onda kad je doslo i to vrijeme, produzio je svoj zivot do slijedece prekretnice: kad vise ne bude mogao micati ocima, kojima je jos uvijek mogao komunicirati s okolinom. Na kraju je i tu prekretnicu pomaknuo i umro je ne eutanazijom nego prirodnom smrcu.

Ne sjecam se vise detalja drugih prica, ali zvucale su slicno. Ne zelim se stavljati u poziciju da odlucujem za druge imaju li pravo uciniti suicid. Samo zelim reci da ima pomoci, i onda kad nam se cini da vise nema. Zelja za zivotom je jaka. Covjek se navikne i na nemoguce uvjete, ako se ne radi o psihickoj bolesti, razlog za smrt je tesko ocijeniti.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2003., 22:43   #64
Quote:
illegale kaže:
depresivna. bilo bi ok da se sto vise otupljujes necim dok si mlada, jer ces postat prepametna. Otupi se sto prije.

Aganor, upravo sam skuzio razlog zasto jos uvijek postas. Zato sto moras .

Solaris, jedan covjek je rekao neki dan da su svi ljudi dobri, dok su zdravi. Tvoja prica me je podsjetila na to.
ok, kako si znao da mi je nadimak na prošlom forumu bio "depresivna"?
Lilith-first woman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.