Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2017., 19:47   #2921
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Iznajmljivanje televizora na crnjaka pacijentima u KBC Zagreb
http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/hr...kim-bolnicama/

Ništa novo u ovoj lakrdiji od države.
Prošle godine sam ugrađivao klimu i tv u privatnu jednokrevetnu sobu sa kupatilom na odjelu kirurgije jedne opće bolnice i ta se soba renta pacijentima koji si mogu priuštiti takvu privatnost
i, šta misliš koliko dođe dan u toj sobi? 300, 500 ili više kn?
ili ono što je zapravo u cijeloj toj prici tragicno a, što ocito nikom ne pada na pamet je, da radi te jedne sobe, minimalno 3-5 možda i životno ugroženih bolesnika, ce biti vraceno sa hitne pod izgovorom kako u bolnici nema mjesta.

a, ovo iznajmljivanje televizora za 20 kn/dnevno je zapravo vrhunska stvar,
na crnjaka, pa šta...puno bolje i to nego otimanje kreveta bolesnicima da bi sobe stajale prazne radi bolnickog televizora kojeg si malo tko može priuštiti.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 19:57   #2922
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Ali veći trošak mirovinskom sustavu.
Budu radili nakon umirovljenja (nemoraš uvozit filipince), sve ti se pomaklo za 10 godina, upravo zbog boljih uvjeta života i medicine.
Naravno to traži određeni način života.

Hrvati danas i hrvati prije, tamo osamdesetih ili devedesetih..skoro iste životne navike, možda se nešto manje pije, puši možda i više, ali gledaj da imaju nešto bolji standard pa ti dođe na isto.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 20:01   #2923
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
...
Naposlijetu turistička smo država, pa moramo imati i takav sadržaj. Dakle takva bi se investicija isplatila čak i u opipljivom ekonomsom pogledu.
Skroz se slažem sa time.
Ta branša u perspektivi će samo rasti.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 20:09   #2924
Quote:
Infekcija od nerviranja.

zna se šta najbolje smiri nervoznu ženu, a to je korak do "bakterije"...:-)
__________________
.
Assange is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 07:47   #2925
Quote:
Jurica222 kaže: Pogledaj post
Međutim , drugi je problem kod nas, a to je da jedan plaća osiguranje a četvorica ga koriste.
Ne plaća ni taj jedan, nego njegov poslodavac i ne plaća "osiguranje" nego doprinos u postotku vrijednosti angažiranog rada, čime se pokriva 90% troška.
To je jedini dugoročno održivi model, jer rad stvara novu vrijednost i dio se koristi za liječenje. Kako platiti nečime što prethodno nije stvoreno?
Model dopunskog osiguranja je štetan jer više opterećuje manje plaćene ljude pa oni iseljavaju i onda se pitamo zašto.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 12:32   #2926
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Ne plaća ni taj jedan, nego njegov poslodavac i ne plaća "osiguranje" nego doprinos u postotku vrijednosti angažiranog rada, čime se pokriva 90% troška.
To je jedini dugoročno održivi model, jer rad stvara novu vrijednost i dio se koristi za liječenje. Kako platiti nečime što prethodno nije stvoreno?
Model dopunskog osiguranja je štetan jer više opterećuje manje plaćene ljude pa oni iseljavaju i onda se pitamo zašto.
Dakle po tebi je bruto plaća vlasništvo gazde a ne radnika...svašta se ovdje naući...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 10:21   #2927
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Dakle po tebi je bruto plaća vlasništvo gazde a ne radnika...svašta se ovdje naući...
Da, poslodavac je obveznik uplate, svojim novcem. Ako ne plati njega ganjaju, a radniku se ne dogodi ništa, čak i ako potraživanje HZZO-a završi u (pred)stečaju kao nenaplativo. Za razliku od mirovinskog doprinosa koji je obveza radnika (iz bruto plaće) i ako ne bude uplaćen - radnik snosi posljedicu kod izračuna mirovine.
Naglasak mog upisa - to nije polica osiguranja, koju nemaš ako ne platiš unaprijed i osiguravatelj ne pita za visinu plaće. HZZO u pokrivanju šteta funkcionira kao osiguranje, ali u prikupljanju novca kao porez. Zato nije čudno što se plaća samo za ljude koji rade, jer samo oni radom stvaraju novu vrijednost dio koje se odvaja. Što je i logično, ne možeš odvojiti dio vrijednosti koja nije stvorena. Osim privremeno, dok čovjek istroši kapital i ako je pritom nedovoljno produktivan bude gurnut u siromaštvo bolest i preranu smrt. Tako neoliberalni sustav ostvaruje boljeg čovjeka, bržim odbacivanjem loših. Gubitnike pobiješ, a pobjednike nagradiš resursima oslobođenim od gubitnika, kao utrka štakora kad se previše namnože. Možda to i jest cilj zdravstvene reforme.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 11:47   #2928
http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...mogli/6418139/

Zdravstvo opet na visini zadatka
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 02:10   #2929
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post

Gdje nam je sad ona švapska pobjegulja da nam objasni, u maniru pravog parazita, da nemamo pojma i da to tako mora biti?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:26   #2930
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Gdje nam je sad ona švapska pobjegulja da nam objasni, u maniru pravog parazita, da nemamo pojma i da to tako mora biti?
Zdravstvo se najvećim dijelom ipak koliko toliko drži.

Da daaaa.

Sva pohvala onima koji se stvarno trude oko pacijenata kao u linkanim primjerima.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:30   #2931
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Gdje nam je sad ona švapska pobjegulja da nam objasni, u maniru pravog parazita, da nemamo pojma i da to tako mora biti?
Pazi ti koja sramota 4 sata čovjek vrišti i umire u mukama a oni ništa!?

A još veće smeće je onaj ministar kujundzic koji je rekao kako je to bila nagla smrt, svaka čast ovom pacijentu koji je bio svjedok i koji je odlučio sve ispričat.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 17:44   #2932
Očekivanja od novog zakona o zdravstvenom osiguranju:

Hrvatska udruga bolničkih liječnika (HUBOL)


ukidanje obveza prema zdravstvenoj ustanovi u kojoj ne žele raditi, a koja im je plaćala specijalizaciju

beneficirani radni staž po principu 15 za 12 mjeseci

besplatno korištenje stana tijekom specijalizacije i stručnog usavršavanja

stan ostaje u vlasništvu liječnika ako 10 godina odradi na određenom području

stipendije za studente medicine ako odluče raditi u malom mjestu

promjena Kaznenog zakona po kojoj bi napad na liječnika bio napad na službenu osobu

plaćeno osiguranje za liječničke greške

stambeni krediti s kamatom manjom od 2 posto

oslobađanje od dijela poreza i prireza ako rade u malim mjestima i lošije razvijenim područjima


Hrvatska udruga koncesionara primarne zdravstvene zaštite (HUKPZZ)


definirati opseg prava pacijenata

omogućiti svim liječnicima u PZZ-u da budu koncesionari

osim za HZZO-ove pacijente traže da mogu raditi i za privatne

lokalna samouprava decentralizirana proračunska sredstva treba usmjeriti koncesionarima

tijekom godišnjih odmora ambulante bi primale samo hitne pacijente

domove zdravlja treba dijelom prenamijeniti u dijagnostičke centre i hospicije

otvoriti mogućnost da koncesionari zapošljavaju liječnike u svojim ordinacijama
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 19:17   #2933
Ovo kao da su pisali pismo želja djedu mrazu za Božić.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 19:49   #2934
Ja bih supotpisao neke od zahtjeva - jebiga, ljudi koriste situaciju i deficit.

Ali, dodao bih i odredbu o redovitoj obnovi licence, tj provjeri kompetencija provedenoj od po mogućnosti međunarodnog povjerenstva.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 20:09   #2935
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ali, dodao bih i odredbu o redovitoj obnovi licence, tj provjeri kompetencija provedenoj od po mogućnosti međunarodnog povjerenstva.
Kao što postoji u cijelome svijetu?
Blago zemlji sa 4,5 mil doktora, nogometnih izbornika, ekonomskih nobelovaca....
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 16:51   #2936
Potpisujem zahtjeve, napose ove HUKPZZa.

Bilo bi to i više no divno
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 09:48   #2937
Svako nepoštivanje pravila struke i radne etike po pravorijeku nezavisne, po mogućnosti međunarodne komisije, kažnjavati trajnim oduzimanjem licence. U to uključiti nemar, uskraćivanje informacija pacijentu, primanje "poklona iz zahvalnosti", uzimanje pacijenata preko reda po "sumnjivim" kriterijima...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 15:02   #2938
Neki od zahtjeva su toliko dobri da bi ih trebalo primjeniti na sve zaposlene, a ne samo liječnike.
Dio pacijenata bi trebali iseliti u Njemačku da zarade novac za ispunjenje zahtjeva i pošalju u HR.
Trećinu iseliti, trećinu pobiti (uvjetovanjem pristupa znanju sadržanom u lijekovima, medicinskim postupcima i opremi, plaćanjem novca kojeg oni nemaju dodatno skratiti život siromašnima), a trećina će se i ovdje dovoljno obogatiti za razmjenu rada sa liječnicima.
Onda toliki liječnici ne bi ni trebali.
Začudo, ne spominju strukovni kolektivni ugovor.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 15:46   #2939
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Očekivanja od novog zakona o zdravstvenom osiguranju:

Hrvatska udruga bolničkih liječnika (HUBOL)


ukidanje obveza prema zdravstvenoj ustanovi u kojoj ne žele raditi, a koja im je plaćala specijalizaciju

beneficirani radni staž po principu 15 za 12 mjeseci

besplatno korištenje stana tijekom specijalizacije i stručnog usavršavanja

stan ostaje u vlasništvu liječnika ako 10 godina odradi na određenom području

stipendije za studente medicine ako odluče raditi u malom mjestu

promjena Kaznenog zakona po kojoj bi napad na liječnika bio napad na službenu osobu

plaćeno osiguranje za liječničke greške

stambeni krediti s kamatom manjom od 2 posto

oslobađanje od dijela poreza i prireza ako rade u malim mjestima i lošije razvijenim područjima


Hrvatska udruga koncesionara primarne zdravstvene zaštite (HUKPZZ)


definirati opseg prava pacijenata

omogućiti svim liječnicima u PZZ-u da budu koncesionari

osim za HZZO-ove pacijente traže da mogu raditi i za privatne

lokalna samouprava decentralizirana proračunska sredstva treba usmjeriti koncesionarima

tijekom godišnjih odmora ambulante bi primale samo hitne pacijente

domove zdravlja treba dijelom prenamijeniti u dijagnostičke centre i hospicije

otvoriti mogućnost da koncesionari zapošljavaju liječnike u svojim ordinacijama

Jel to znaci da ce mi se smanjiti bruto II? Ili to znaci da cu iz HZZO dobiti pregled specijalista za godinu i pol dana, ali isto tako ako pljunem 1500 kuna mogu kod istog tog specijaliste (koji uz put radi za koncesionara) obaviti pregled isto popodne. Naravno uz jednako izdavanje iz place.
__________________
Kad bi čovik ima 32 oka, ka šta ima 32 zuba, bili onda i oči moga plombirat
Nabiguzoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 17:43   #2940
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Potpisujem zahtjeve, napose ove HUKPZZa.

Bilo bi to i više no divno

Ma da, bilo bi....,

...... no, na koji način misliš ovo riješiti?


ukidanje obveza prema zdravstvenoj ustanovi u kojoj ne žele raditi, a koja im je plaćala specijalizaciju


Ja to, specijalizaciju, vidim ovako - ti si se zaposlio kod mene, no, nisi dovoljno stručan u poslu koji meni treba obavljati, pa ću te poslati tamo negdje gdje ćeš moći steći znanje koje meni treba. I odeš ti na šest godina to naučiti, ja ti dajem plaću - ajmo reći sedam tisuća kuna (lupila sam na pamet, ne znam kolko stažist zaradi) Sedam tisuća mjesečno puta šest godina ispadne nekih 600 000 kuna. Pa uračunam i doprinose koje ti plaćam, pa ispadne možda i 800 000 kuna. Plus toga, ja željno isčekujem kada ćeš se vratiti i doprinjeti svojim novostečenim znanjem unapređenju moje firme.
No, tebi se sada ne da raditi za mene - dobio si bolju ponudu, ili su ti lusteri ili aparati u nekoj drugoj firmi bolji.
Šta ćemo sada - ja popušila ne samo 800 000 kuna, nego i šest godina bez tebe što sam te čekala, a pušiti ću i slijedećih šest dok drugi specijalizant ne odradi specijalizaciju i stekne vještine koje mojoj firmi kronično fale. Nikom ništa?

Ovo je retoričko - stvarna situacija, no, ono šta mene zanima - postoji li nekakav zakon koji kaže - ako ti odeš raditi u drugu bolnicu i time naneseš meni štetu, imam li ja pravo tražiti od nje da mi nadoknade štetu po ulaganju u tebe, kao i naknadnu, jer nemam liječnika na kojega sam računala, a drugog ne mogu u nekom prihvatljivom roku dobiti?
Nešto poput otkupa - drugi te žele, ali meni koja sam te financirala moraju nadoknaditi i uloženo i direktnu štetu da možeš raditi za njih a meni pokazati srednji prst.

Zapravo pitam - biste li vi liječnici, kao i bolnice, pristali na takav sistem?
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:03.