Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2017., 20:18   #41
zasto bi neko promovirao tvoju kulturu i obicaje po svijetu ? zasto ? sta ce to tebi ? sta tebe, u hrvatskoj, boli kurac sta ja ili neko drugi promoviramo po svijetu ? je li to zaista to "malo" sto hrvatskoj fali da bi bila bolja zemlja ?

u principu, zasrali ste sa srbima, promoviarate TO kao nesto sto definira hrvatsku a ja recimo nista kontra srba nemam, zasrali ste sa bosnom, potpuno ste je podijelili da je niko vise ne sastavi a vamo kao nista mi, nemamo mi veze s tim, jok ja imam veze, zasrali ste sa ekonomijom, razumijem da nas ceka teska buducnost pa je bolje ukrast sad vec bit gladan za 20-30 godina, uostalom od ovih koji nisu gladni - sad u ovom trenutku, 90% ih je ukralo te pare, ili oni ili neko njihov, to se kod nas jednostavno tako radi a u ostalom to se tako i po citavom svijetu radi, eventualno malo elegantnije i u rukavicama, ali sto bi ja sutio na to ? pogotovo ako se krade iz mog dzepa, aj suti ti kad ja ukradem od tebe. necves galamit ces ? pa sta se cudis kad ja galamim ? pa ste zasrali sa svim susjedima, nisu to samo srbi i bosanci vec i slovenci, madjari, talijani, i dokle god se govnjiva ruka hrvata mogla pruzit. pa ste zasrali sa kulturom i kulturnim identitetom, hrvatska nije marko perkovic tupson vec branimir dzoni stulic, zasrali ste sa crkvom, moja cukunbaba nije isla u crkvu ja i moje dijete bi sta, morali ?! mi bi morali u crkvu ?! daj me nemoj jebat s takvim glupostima covjece, to je na nivou onih debila koji u sred price krenu sa ali znas ja mislim da je to sve namjestaljka i da covjek nikad nije sletio na mjesec, zemlja je ravna ploca, nastala prije 6000 godina, dinosauri su hoax itd itd.
e to je hrvatska iz kuta dijaspore.

kad ja to tako ispricam vanka onda ne valja, eno ga dijaspora sere po domovini. a domovina sere po sebi i nikako je zaustavit, ni kod kuce ni vani. nemos majmunu objasnit da se domovina ne voli tako sto se "seta po livadi". joj sto je kod nas lijepo, vidi ljepote. e to ja ponavljam vani, stalno, kod nas je stvarno lijepo. nazalost lijepo je i u afganistanu jedno dva tjedna, pretpostavljam da je i na marsu lijepo dva tjedna. ajd ti zivi dvije godine kod nas pa da te ja pitam. zato je ljepse vani a dva tjedna godisnje se covjek moze stetat po livadi. u ostalom nije ni stranac glup, kad vidi brojke hrvata koji napustaju zemlju, jasno je njima savrseno koliko je kod nas dobro nemoras nista pricat. onda dodje pa te podjebava, pita jesil vidio one orgulje u zadru. jesil ti vidio one orgulje u zadru pajdo moj ? svabo hodocasti u zadar, super su mu orgulje, napravite ih jos pet ako ikako moze, imat cete za gablec, da vam mi ne saljemo.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 22:41   #42
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Nece Hrvatska nikada niti iskazati alternativne ideje. Kad je u povijesti Hrvatska bila predvodnik u socijalnim promjenama? Hrvatska ima dugu povijest djela velikih drzava i neki nacionalni duh ide vise u smjeru "nadji svoj kutak i sakrij se da te ne smetaju", nego u smjeru "idemo urediti ovo da nam svima bude bolje".

Na primjeru Grcke vidi se lijepo kako danas funkcionira sve kad se drzava prezaduzi i stvari su poprilicno porazne: ne samo da jos uvijek ne vidimo put van, nego smo dozivili i suspendiranje demokratskog procesa i totalno izvrtanje volje gradjana, iskazane na izborima i potvrdjene na referendumu. Hocete bankrot? Hocemo! Hocete sigurno? Hocemo! E dobro, nema bankrota... dugovi se moraju, je li...
To je ono sto ja kao papagaj ponavljam. Gledajmo Grcku pa vidimo buducnost. Cim pisnes nesto protiv tih financijskih krvopija, odmah si opasan i populista. Lijeni neradnik, ljevicar ili u americi popularna sintagma "leftist intelectual"...haha, ali najbolnije je sto upravo oni koji najvise duvaju karu u ovom paklu u koji polako ulazimo, najneobrazovaniji sloj koji obavlja teske i prljave poslove, vjeruju u mantre sa vrha. Ali bas u sve. Jebes mi mater, koliko sam puta pricao s prasinarima svih boja i konfesija i veci dio njih je protiv sindikata i sindikatskog udruzivanja bilo kog tipa. Pa jebite se onda, crknite radeci dok vam polako ukidaju prava tesko stecena desetljecima borbe. Nikako mi to nije jasno!?
Morten is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 00:23   #43
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
To je ono sto ja kao papagaj ponavljam. Gledajmo Grcku pa vidimo buducnost. Cim pisnes nesto protiv tih financijskih krvopija, odmah si opasan i populista. Lijeni neradnik, ljevicar ili u americi popularna sintagma "leftist intelectual"...haha, ali najbolnije je sto upravo oni koji najvise duvaju karu u ovom paklu u koji polako ulazimo, najneobrazovaniji sloj koji obavlja teske i prljave poslove, vjeruju u mantre sa vrha. Ali bas u sve. Jebes mi mater, koliko sam puta pricao s prasinarima svih boja i konfesija i veci dio njih je protiv sindikata i sindikatskog udruzivanja bilo kog tipa. Pa jebite se onda, crknite radeci dok vam polako ukidaju prava tesko stecena desetljecima borbe. Nikako mi to nije jasno!?
Da nema njih, kume moj ne bi mi imali demokraciju da raja može osvjestiti stanje stvari, ukinuli bi demokraciju.

Pogledaj samo što Plenki radi svojim glasačima, samo što se ne pokaka po njima, a oni svi u jedan glas kako je to krasan europski gospodin fin i ima europske manire...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 00:35   #44
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
zasto bi neko promovirao tvoju kulturu i obicaje po svijetu ? zasto ? sta ce to tebi ? sta tebe, u hrvatskoj, boli kurac sta ja ili neko drugi promoviramo po svijetu ? je li to zaista to "malo" sto hrvatskoj fali da bi bila bolja zemlja ?
Moju kulturu? Valjda našu kulturu ili ti možda nisi Hrvat? Daj se izjasni pa da to raščistimo više. To malo bi puno značilo, jer bi napokon svi znali kakva smo zemlja ustvari. Porasao bi nam ugled, izvoz i koješta drugo. Više bi nas cijenili kao narod, a i vi biste zaradli kojih milijun eurića više na prodaji suvenira i prodaji domaćih specijaliteta. Jeste li ikada pomislili otvoriti u inozemstvu restoran zvan Croatia, koji bi bio kombinacija galerije i restorana? Recimo, dok čekaš hrvatski specijalitet za stolom, koji si naručio, možeš otići u razgledavanje slika, koji prikazuju bogatu povijesnu baštinu Hrvatske. Jebi ga ljudi, zašto ovo mora biti samo moja ideja? Imamo brdo toga svijetu za pokazati, a skučeni smo unutar svoja 4 zida.


Quote:
u principu, zasrali ste sa srbima, promoviarate TO kao nesto sto definira hrvatsku a ja recimo nista kontra srba nemam, zasrali ste sa bosnom, potpuno ste je podijelili da je niko vise ne sastavi a vamo kao nista mi, nemamo mi veze s tim, jok ja imam veze, zasrali ste sa ekonomijom, razumijem da nas ceka teska buducnost pa je bolje ukrast sad vec bit gladan za 20-30 godina, uostalom od ovih koji nisu gladni - sad u ovom trenutku, 90% ih je ukralo te pare, ili oni ili neko njihov, to se kod nas jednostavno tako radi a u ostalom to se tako i po citavom svijetu radi, eventualno malo elegantnije i u rukavicama, ali sto bi ja sutio na to ? pogotovo ako se krade iz mog dzepa, aj suti ti kad ja ukradem od tebe. necves galamit ces ? pa sta se cudis kad ja galamim ? pa ste zasrali sa svim susjedima, nisu to samo srbi i bosanci vec i slovenci, madjari, talijani, i dokle god se govnjiva ruka hrvata mogla pruzit. pa ste zasrali sa kulturom i kulturnim identitetom, hrvatska nije marko perkovic tupson vec branimir dzoni stulic, zasrali ste sa crkvom, moja cukunbaba nije isla u crkvu ja i moje dijete bi sta, morali ?! mi bi morali u crkvu ?! daj me nemoj jebat s takvim glupostima covjece, to je na nivou onih debila koji u sred price krenu sa ali znas ja mislim da je to sve namjestaljka i da covjek nikad nije sletio na mjesec, zemlja je ravna ploca, nastala prije 6000 godina, dinosauri su hoax itd itd.
e to je hrvatska iz kuta dijaspore.
Ne kažem da smo mi savršeni, ali što misliš da su drugima cvjetale ruže? Pitaj Kineze samo, kako je njima bilo. Pitaj Irce, pitaj Talijane. Ista sranja prošli ko i mi skoro, manje-više. Jel ih to spriječilo da vole svoju domovinu? Nije. Dapače, zahvaljujući zajednicama, gospodarski su pomagali svoje države, opstali su. Kada kažem gospodarski, mislim na izvoz i brendiranje vlastitih država. U SAD-u recimo, Kinezi su od svoje kulture i bogate povijesne baštine napravili filmske spektakle, koje su gledale milijarde ljudi diljem svijeta. Talijani također. Da li su i Hrvati ovo mogli izvesti? Da, mogli su. Imamo romane Augusta Šenoe recimo, imamo i romane Marije Jurić Zagorke. Tko za njih u svijetu zna osim nas? Jel se itko sjetio vani da od romana Gordana napravi film u suradnji s 20 Century Fox kompanijom ili Warner Bros-om? Ili od romana "Čuvaj se senjske ruke" možda? Jel itko od naših u zajednicama vani, dao tim producentima da pročitaju jednu našu knjigu od tih autora? Nitko ništa? I vi se kao žalite na nešto?


Quote:
kad ja to tako ispricam vanka onda ne valja, eno ga dijaspora sere po domovini. a domovina sere po sebi i nikako je zaustavit, ni kod kuce ni vani. nemos majmunu objasnit da se domovina ne voli tako sto se "seta po livadi". joj sto je kod nas lijepo, vidi ljepote. e to ja ponavljam vani, stalno, kod nas je stvarno lijepo. nazalost lijepo je i u afganistanu jedno dva tjedna, pretpostavljam da je i na marsu lijepo dva tjedna. ajd ti zivi dvije godine kod nas pa da te ja pitam. zato je ljepse vani a dva tjedna godisnje se covjek moze stetat po livadi. u ostalom nije ni stranac glup, kad vidi brojke hrvata koji napustaju zemlju, jasno je njima savrseno koliko je kod nas dobro nemoras nista pricat. onda dodje pa te podjebava, pita jesil vidio one orgulje u zadru. jesil ti vidio one orgulje u zadru pajdo moj ? svabo hodocasti u zadar, super su mu orgulje, napravite ih jos pet ako ikako moze, imat cete za gablec, da vam mi ne saljemo.
Ja niti ne tražim da nam netko šalje novac. I drugi su napuštali svoje zemlje kroz povijest. Mislite da ste vi jedini koji imate konflikte s matičnom državom? Pitaj ostale malo. Raspitaj se okolo. Vražju mater su dobivali podršku od svojih država. Isto su ratovali protiv političkih struktura, koje su ih htjele dokrajčiti, uništiti. Mogli su ko i mi sjediti i čekati HDZ i SDP da im se smiluju, ali nisu, nešto su sami pokrenuli. Međutim, tu je razlika između drugih i nas Hrvata. Mi Hrvati smo strašno sebična nacija. Volimo pljuvati po svojim vrijednostima, umjesto da ih promičemo. Radije ćemo čekati da nas unište, nego da se borimo protiv takvih. Glumit ćemo radije šiptare i prodati dostojanstvo za tuđe skute. Žalosno je što ovo pišem, ali nažalost tako je. Mi sebe uopće ne cijenimo.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 00:36   #45
Ubi bene,ibi patria
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 10:49   #46
Evo (nažalost!) jučer/danas smo vidjeli jednu alternativnu sliku nove Hrvatske.
Umjesto države i ostalih službenih institucija, samoorganiziranje i borba.
(I naravno četitke!)
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 22:55   #47
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Da nema njih, kume moj ne bi mi imali demokraciju da raja može osvjestiti stanje stvari, ukinuli bi demokraciju.

Pogledaj samo što Plenki radi svojim glasačima, samo što se ne pokaka po njima, a oni svi u jedan glas kako je to krasan europski gospodin fin i ima europske manire...
Mudro zboris.
Ma nema dok se bagri ne iskeze zubi i to svuda u svijetu. Lako je to isprepadati jer piccke su to. Da nisu, ne bi radili to od naroda.
Stratfor je jedna od konsultantskih firmi cije usluge koriste pizde najviseg ranga. U jednoj svojoj studiji Stratfor je podjelio otporaske grupe, extremiste kako ih oni zovu na 4 tipa:
Radikali
Idealisti
Realisti
Oportunisti.
Prema ovoj klasifikaciji je ponudjeno nekoliko modela infiltracije i unistenja tih grupa. Najlakse je razbiti radikale...ubacis im svog tabadziju pa krenes na "vlast" kamenom, sakom, flasom....dakle ima to napisano kako se dejstvuje protiv uzurpatora matrixa.
Sam pogled na naslove tema na ovom forumu mi djeluje pesimisticno kad je osvjestenost prosjecnog forumlije u pitanju, a to valjda znaci kume da se ne moramo bojati za "demokraciju".
Ono sto mene jos dodatno deprimira kad je prosjecni Joe u pitanju jest da se spremaju paketi zakoma i propisa koji ce polako ugusiti slobodu govora i misljenja na internetu. Naravno pocelo se s tim u sad i uk. Prvo se definise problem pa ga onda oznacis kao "fake news" i polako se to podvodi pod "nenasilni terorizam" (teresa may). Fake news je odprilike svako neslaganje sa zvanicnim opstepoznatim i neupitnim mantrama....rat protiv terorizma, hegemonisticke rusije, zlocestog asada, nedozvoljene frizure kim il sunga ili dzonga, 9-11 pricice.....nastavi niz..meni najomiljenije pussy riot i mrcvarenne pedera u kadirovstanu. Floskula "jos jedna torija zavjere" je najjace oruzje za diskvalifikaciju i odbacivanje i same mogucnosti propitivanja raznih govana kojima smo konstantno izlozeni. Nivo toksina je toliki da se tesko misli i dise. Vijesti su davno postale puki PR. Ne slazes se tim PR lazima-lako moguce da ti u skorijoj buducnosti ta djelatnost postane ilegalna. Teren za to se ozbiljno sprema i kao i sve ostalo, ici ce laganim pritezanjem omce da ne boli jako. A sve za saku dolara.
Morten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 01:04   #48
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Mudro zboris.
Ma nema dok se bagri ne iskeze zubi i to svuda u svijetu. Lako je to isprepadati jer piccke su to. Da nisu, ne bi radili to od naroda.
Stratfor je jedna od konsultantskih firmi cije usluge koriste pizde najviseg ranga. U jednoj svojoj studiji Stratfor je podjelio otporaske grupe, extremiste kako ih oni zovu na 4 tipa:
Radikali
Idealisti
Realisti
Oportunisti.
Prema ovoj klasifikaciji je ponudjeno nekoliko modela infiltracije i unistenja tih grupa. Najlakse je razbiti radikale...ubacis im svog tabadziju pa krenes na "vlast" kamenom, sakom, flasom....dakle ima to napisano kako se dejstvuje protiv uzurpatora matrixa.
Sam pogled na naslove tema na ovom forumu mi djeluje pesimisticno kad je osvjestenost prosjecnog forumlije u pitanju, a to valjda znaci kume da se ne moramo bojati za "demokraciju".
Ono sto mene jos dodatno deprimira kad je prosjecni Joe u pitanju jest da se spremaju paketi zakoma i propisa koji ce polako ugusiti slobodu govora i misljenja na internetu. Naravno pocelo se s tim u sad i uk. Prvo se definise problem pa ga onda oznacis kao "fake news" i polako se to podvodi pod "nenasilni terorizam" (teresa may). Fake news je odprilike svako neslaganje sa zvanicnim opstepoznatim i neupitnim mantrama....rat protiv terorizma, hegemonisticke rusije, zlocestog asada, nedozvoljene frizure kim il sunga ili dzonga, 9-11 pricice.....nastavi niz..meni najomiljenije pussy riot i mrcvarenne pedera u kadirovstanu. Floskula "jos jedna torija zavjere" je najjace oruzje za diskvalifikaciju i odbacivanje i same mogucnosti propitivanja raznih govana kojima smo konstantno izlozeni. Nivo toksina je toliki da se tesko misli i dise. Vijesti su davno postale puki PR. Ne slazes se tim PR lazima-lako moguce da ti u skorijoj buducnosti ta djelatnost postane ilegalna. Teren za to se ozbiljno sprema i kao i sve ostalo, ici ce laganim pritezanjem omce da ne boli jako. A sve za saku dolara.
U principu, da i ubace nekog radikala, raja bi od njega mogla nešto i naučiti, ako bi htjela, puno je lošije kad vidim ovu glasačku naivu, kako misli, da je upravo ovog časa krenulo na bolje, jer eto imamo premijera koji ima europske veze, ne znajući da je taj instaliran da demolira RH.

Slažem se da "još jednom teorijom zavjere" relativiziraju stvar, zato ja volim reći teorija interesa, tu nitko ne može osporiti, čak i oni koji pokušavaju biti glupi kako bi podržali Plenkija, vide da je sve u interesu, ali hebiga, kao da ih Plenki seksualno privlači.

Glede ograničenja interneta, pa ja se čudim da nisu krenuli otvorenije, jer narod je toliko glup da bi bez beda u RH mogli cenzurirati i hapsiti, ako je prošao zakon o ovrhama, pa nema zakona koji nebi prošao.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 01:06   #49
Mislim da im internet još uvjek nije toliko opasan, mladež napušena, penzići još imaju baju za kopat smeće, ali ako bise pokazao opasan za elitu, brzo bi oni reagirali...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 06:33   #50
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Mislim da im internet još uvjek nije toliko opasan, mladež napušena, penzići još imaju baju za kopat smeće, ali ako bise pokazao opasan za elitu, brzo bi oni reagirali...
Mislim da za pizde internet postaje sve opasniji jer se smanjuje broj konzumenata sranja koja se plasiraju sa msm.
Da samo pojasnim-ponovim, kad pricam o ovome, mislim na opcenito msm svuda na zapadu. Apsurd je da je jedna RT daleko kvalitetniji izvor i informacija i dezinformacija, a plod je jednog autoritarnog rezima. Kako je to moguce? Moguce je zato jer nemaju konkurencije. Zapadni msm su nista drugo nego PR. Onda se postavlja pitanje zasto to uopce vise i figurira kao izvor informacija? Zato sto medju obicnim svijetom na zapadu vlada duboko uvjeŕenje da zive u demokraciji sto naravno nema veze s vezom. U usa od 9-11 se sve osjetljive teme klasificiraju kao "classified information" i svako zajebavanje s tim je opasno jer spada u krivicno djelo. A radi se o krucijalnim stvarima. Gaze se osnove na kojima su usa nastale. Najvece lazi plasirane od vrha usa i onda papagajski ponavljane u msm, koje za posljedicu imaju oko 2mil mrtvih na bliskom istoku, su prosle bez ikakvih potezanja odgovornosti. Tamo su poginuli i ameri. Nikom nista. O tim stvarima se prica po internetu. Ima dosta kompetentnih ljudi, univerzitetskih profesora, bivsih radnika obavjestajnih sluzbi, inzinjera....ukratko, ljudi sa kredibilitetom koji danonocno rade na skidanju vela tajne kojim su obavijene mnoge djelatnosti deep state-a a sve radi rusenja toga zla. Ja im se divim i postujem. Mnogi od njih su ostali bez zaista lukrativnih pozicija i to zamijenili prosvjecivanjem sto veceg broja ljudi.
Male zemlje kusaju istu kasu samo po domacem receptu. Svako ima svoje istine koje se ne propituju jer ako radis to, doci ce ti momci u crnim naocalama i postaviti jednostavno pitanje na koje postoje samo dva odgovora: " za koga si ti? Za nas ili njih?" Doslo je takvo vrijeme.
Sljedeca stvar su ratovi. Kako ce izgledati sljedeci 9-11 ili Pearl Harbour? Kome ce se pomucati na vrata sa puscanim cijevima da plati racun za to? A to je nezasitnim pizdunima modus operandi. Mozemo zabijati glavu u pijesak koliko hocemo, ali sutra cemo se opet probuditi u svijetu koji je takav.
Morten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 09:22   #51
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Mislim da im internet još uvjek nije toliko opasan, mladež napušena, penzići još imaju baju za kopat smeće, ali ako bise pokazao opasan za elitu, brzo bi oni reagirali...
Internet je po svojoj naravi i srži subverzivan jer ga je gotovo nemoguće staviti pod nadzor, premda ima i takvih pokušaja (u Kini i još nekim državama).
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 22:20   #52
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Evo (nažalost!) jučer/danas smo vidjeli jednu alternativnu sliku nove Hrvatske.
Umjesto države i ostalih službenih institucija, samoorganiziranje i borba.
(I naravno četitke!)
Ne lupaj molim te! Kanaderi su privatni? Vatrogasci su što? Privatnici? Što je čudno ako ljudi brane svoj posjed od požara? Toga ima i u Australiji i Kanadi, pa ne cendraju o državi.
Zamisli da se desila kataklizma poput one u Portugalu? Zahvaljujući toj državi po kojoj toliko kakite nitko nije poginuo od šumskog požara od 2007!
JeZloba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 00:05   #53
Quote:
zoroasterix kaže: Pogledaj post
Za koga ti glasaš, za ove momke?

http://www.srp.hr/
Kajgod, ja sam socijaldemokrat.

Al uvijek kažem da sam komunjara, tak da neki desničari ne moraju guglat koji je to kurac - socijaldemokrat.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 01:07   #54
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Kajgod, ja sam socijaldemokrat.

Al uvijek kažem da sam komunjara, tak da neki desničari ne moraju guglat koji je to kurac - socijaldemokrat.
Nego, daj mi reci koja to stranka ima socijademokraciju u programu, jerbo sam i ja zajedničar, odjebo bi strane banke, strane provfitere i i instalirane političare te bi vratio telekom, inu i hep pod hrvatsko vlasništvo
Iz zdravstva bi isto odjebo privatne osiguravajuće kuće
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 08:18   #55
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Internet je po svojoj naravi i srži subverzivan jer ga je gotovo nemoguće staviti pod nadzor, premda ima i takvih pokušaja (u Kini i još nekim državama).
Netočno.
kilkenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 09:32   #56
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Evo (nažalost!) jučer/danas smo vidjeli jednu alternativnu sliku nove Hrvatske.
Umjesto države i ostalih službenih institucija, samoorganiziranje i borba.
(I naravno četitke!)
Navrati do pdf Gospodarstva.
Do nedavno se tamo "analizama" tvrdilo da je Agrokor fantastična tvrtka.
Danas se na 300 stranica jedne teme "analizama" tvrdi da je egzodus ljudi sjajan za Hrvatsku i njeno tržište rada, te među ostalim da Hrvatska živi ispod svojih mogućnosti.

Inače, kao dijasporac, navijam za ukidanje prava glasa svim dijasporcima...odmah. Sterati sve u 3 PM. Meni je to mala žrtva za puštanje niz vodu tog smrdljivog taloga, koji preko 20 godina zajebava sve normalne u RH i proizvodi kretenoide poput Glasnovića...kao da nam domaći degenerici nisu dovoljni.
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:33   #57
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
Navrati do pdf Gospodarstva.
Do nedavno se tamo "analizama" tvrdilo da je Agrokor fantastična tvrtka.
Ja i drugi smo tamo od 200x i neke tvrdili da sigurno plovi u propast (dakle davali alternativni pogled)
https://www.forum.hr/showthread.php?t=456849
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 21:35   #58
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Ja i drugi smo tamo od 200x i neke tvrdili da sigurno plovi u propast (dakle davali alternativni pogled)
https://www.forum.hr/showthread.php?t=456849
Svaka čast. Dakle, "katastrofičari" kako ih danas pljuju po tom podforumu, su dakle opet bili u pravu.
Evo sad tamo tepaju da Agrokor nije sistemski problem i da neće utjecati na RH.
Snack is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 22:23   #59
Quote:
kilkenny kaže: Pogledaj post
Netočno.
Ne budi ti zapovijeđeno, navedi što smatraš netočnim i kako ti vidiš stvari.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 23:19   #60
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Moju kulturu? Valjda našu kulturu ili ti možda nisi Hrvat? Daj se izjasni pa da to raščistimo više. To malo bi puno značilo, jer bi napokon svi znali kakva smo zemlja ustvari. Porasao bi nam ugled, izvoz i koješta drugo. Više bi nas cijenili kao narod, a i vi biste zaradli kojih milijun eurića više na prodaji suvenira i prodaji domaćih specijaliteta. Jeste li ikada pomislili otvoriti u inozemstvu restoran zvan Croatia, koji bi bio kombinacija galerije i restorana? Recimo, dok čekaš hrvatski specijalitet za stolom, koji si naručio, možeš otići u razgledavanje slika, koji prikazuju bogatu povijesnu baštinu Hrvatske. Jebi ga ljudi, zašto ovo mora biti samo moja ideja? Imamo brdo toga svijetu za pokazati, a skučeni smo unutar svoja 4 zida.




Ne kažem da smo mi savršeni, ali što misliš da su drugima cvjetale ruže? Pitaj Kineze samo, kako je njima bilo. Pitaj Irce, pitaj Talijane. Ista sranja prošli ko i mi skoro, manje-više. Jel ih to spriječilo da vole svoju domovinu? Nije. Dapače, zahvaljujući zajednicama, gospodarski su pomagali svoje države, opstali su. Kada kažem gospodarski, mislim na izvoz i brendiranje vlastitih država. U SAD-u recimo, Kinezi su od svoje kulture i bogate povijesne baštine napravili filmske spektakle, koje su gledale milijarde ljudi diljem svijeta. Talijani također. Da li su i Hrvati ovo mogli izvesti? Da, mogli su. Imamo romane Augusta Šenoe recimo, imamo i romane Marije Jurić Zagorke. Tko za njih u svijetu zna osim nas? Jel se itko sjetio vani da od romana Gordana napravi film u suradnji s 20 Century Fox kompanijom ili Warner Bros-om? Ili od romana "Čuvaj se senjske ruke" možda? Jel itko od naših u zajednicama vani, dao tim producentima da pročitaju jednu našu knjigu od tih autora? Nitko ništa? I vi se kao žalite na nešto?




Ja niti ne tražim da nam netko šalje novac. I drugi su napuštali svoje zemlje kroz povijest. Mislite da ste vi jedini koji imate konflikte s matičnom državom? Pitaj ostale malo. Raspitaj se okolo. Vražju mater su dobivali podršku od svojih država. Isto su ratovali protiv političkih struktura, koje su ih htjele dokrajčiti, uništiti. Mogli su ko i mi sjediti i čekati HDZ i SDP da im se smiluju, ali nisu, nešto su sami pokrenuli. Međutim, tu je razlika između drugih i nas Hrvata. Mi Hrvati smo strašno sebična nacija. Volimo pljuvati po svojim vrijednostima, umjesto da ih promičemo. Radije ćemo čekati da nas unište, nego da se borimo protiv takvih. Glumit ćemo radije šiptare i prodati dostojanstvo za tuđe skute. Žalosno je što ovo pišem, ali nažalost tako je. Mi sebe uopće ne cijenimo.


ne razumijem ovo brljanje sa nase-vase, ja sam bosanac i u principu moja kultura je moja kultura, znaci prilicno mi se jebe za hrvate i hrvatsku kulturu i sta je vama lakse.

sto se tice hrvatskih restorana, evo u njemackoj, restoran Lika, Braunfels. pitaj Sterna ili Mesica, oni su bili. po meni jedan od pristojnijih hrvatskih restorana u njemackoj a bio sam u petnaestak od berlina do minhena. ali covjek, vlasnik restorana, je akademski slikar pa ima "odakle" da prikaze "kulturu", vasu "kulturu", a ovih x ostalih restorana nazalost nema. uostalom nema kulture ni u hrvatskoj po restoranima a ti bi da je ima po svijetu ? ajde molim te

jebe mi se za kinesku kulturu, ja imam Mesu Selimovica i Ivu Andrica. nisam ignorant ali ne vidim zasto bi se ja sikirao zato sto kinezi marsiraju naprijed a mi ne, ko zna di neko marsira mozda idu u provaliju dakle jebe mi se za sve to. sto se tice Senoe i Zagorke, evo iskerno misljenje jednog bosanca, Senoa je zasecerena vodica a Zagorka je jeftini ljetni ljubic sa kioska. ima kvalitetnijih tekstova u hrvatskoj, samo eto, hrvati u kulturi se vode za onom dobar je huawei smatphone ali iphone/samsung je ipak iphone/samsung. bitna je etiketa. jedina etiketa kojom hrvat raspolaze je Krleza, dok vam se rodi sljedeci promijenit ce se jos 5 drzava na prostoru hrvatske.

sto se tice gospodarstva, hrvata ima koliko ima i svaba u jednom berlinu. dakle ako cemo po tom hrvati su neki superljudi, s obzirom sta su stvorili. ali nikad dosta zar ne ? a pogotovo nikad dat nesto od sebe, zar ne ? jebiga, zuljevi....

ovo ostalo je zbrda zdola, jao majko tuku nas ali mi cemo izdrzat. ko vas tuce ? sta cete vi izdrzat ? sta te boli kurac sta jedan bosanac misli o tebi ? mi cemo ovoono, hdz sdp, covjece, gradonacelnik zagreba je mafijaski potrcko, mafijaski mailman, gradonacelnik splita je osoba za psiholosko promatranje i ustanovu zatvorenog tipa, gradonacelnici 10 najvecih hrvatskih gradova su polusvijet kojem ne bi dao da cuva stado ovaca. ne tuce te niko, imas negativnu selekciju koja se prelijeva na ostale drzave kojima ste okruzeni, sindrom pale sam na svijetu nikako da nestane, niste sami. ili ako vec, a onda zasto na povrsinu izbija polusvijet ? a zasto u bosni pa ajmo rec ni nema nista osim polusvijeta, sta se ja imam javit koji kurac ? ima ali zive po sumama, doslovno, normalan svijet je potisnut na periferiju egzistencije, ne pustaju se u grad ! ako ti ja nesto kritikujem, mozda kritikujem iz iskustva, mozda nije zlonamjerno. mozda bi bilo krajnje vrijeme da se izvadi glava iz guzice, bice nam svima bolje. birajte bolje od sebe pa ce bit svega ovog sto ti fali, dotle ocekuj samo kritiku i egzodus. uostalom ja sam hrvat samo toliko da mi se da putovnica da mogu otic iz hrvatske, za ostalo mi se zivo jebe. to je cijena hrvatstva danas, prodajna cijena, 0.99 i ako je to realno onda mozda problem nije u dijaspori.



edit: i jos nesto. evo ti bosanske kulture

https://knjiga.wordpress.com/

recimo Dervis Susic - Preko mutne vode.

a ne Zagorka, jebala te Zagorka. samo me iznervira sa gluposcu.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde

Zadnje uređivanje bata konj harmonikas : 21.07.2017. at 23:32.
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:50.