Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2017., 19:48   #41
Quote:
martie81 kaže: Pogledaj post
Istina. Potpis. Naravno onima koji i danas žive u prošlosti i zazivaju neku drugu Jugoslaviju nema pomoći. Interes Hrvatske sasvim sigurno nije neka nova Jugoslavija, region i slično. Treba gledati u budućnost a kad vidim koliko je zadnjih tjedana potrošeno energije u svađi i raspravama oko Tita muka mi dođe. To je prošlo svršeno vrijeme, kukanje za Titom i Jugom neće donijeti bolje sutra. Nisam za EU ali nemam ništa protiv članstva u NATO-u, dapače koju drugu opciju imamo u ovakvom okruženju?!

Ti ljudi patološki mrze ovu državu, to je stvar psihopatologije i nekontrolirane mržnje radi gubitka samog smisla njihovog postojanja. Gubitak privilegija, utjecaja, novca...

Nemamo. Ne volim niti ja EU, ne ovakvu EU i sigurno da nisam sretan sa ovakvim kretanjima unutar EU, ali ne postoji alternativa.

Da smo danas van EU, bili bi ugurani u novu Jugoslaviju. To je i bio plan, ali nas je spasilo stalna klackalica Srbije i neodređivanje po pitanju Rusije, a i to da smo bili dio AU.

S proširenje EU je gotovo. Eventualno će ući CG, sve ostalo ništa.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.07.2017., 20:39   #42
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kako ti zamišljaš da će Hrvatska, članica EU, ući u ekonomsku i carinsku uniju sa nečlanicama?

Daj mi objasni kako bi mehanički taj proces izgledao, dakle kako bi to išlo?
Ne mogu ti ja objasniti kako će se dogoditi nešto što se neće dogoditi.

Odakle tebi uopće takve glupe ideje?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 21:35   #43
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ne mogu ti ja objasniti kako će se dogoditi nešto što se neće dogoditi.

Odakle tebi uopće takve glupe ideje?
Sve pet, objasni onda ovaj post

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post

Pa kako je ovo moguće?
Europa nas gura na Balkan, a mi hoćemo premjestiti državu sjevernije.
i uspjveću korist za nas?

Mislite li da možemo i trebamo profitirati od ekonomske i političke suradnje u regiji?
Kakvu korist?
Pobjeći ćemo iz EU da budemo dio ovoga?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 21:43   #44
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Sve pet, objasni onda ovaj post
I gdje ti tu u postu vidiš carinsku uniju sa zemljama nečlanicama?

Pa jesam li ja lud ili nepismen, zašto me opsjedate sa imaginarnim tekstovima
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 21:54   #45
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post

Pa kako je ovo moguće?
Europa nas gura na Balkan, a mi hoćemo premjestiti državu sjevernije.

Šalu na stranu: zašto se toliko grozite jugoistočne europe, umjesto da od toga prostora izvučemo najveću korist za nas?

Mislite li da možemo i trebamo profitirati od ekonomske i političke suradnje u regiji?


Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
I gdje ti tu u postu vidiš carinsku uniju sa zemljama nečlanicama?

Pa jesam li ja lud ili nepismen, zašto me opsjedate sa imaginarnim tekstovima
mislim da je svatko tko je pročitao tvoj uvodni post upravo tako mogao shvatiti da HR vidiš u nekakvoj YU
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 22:37   #46
EU nema drugog izbora, cijelu evropu integrirati.
Sve ide u smjeru EU. 2. brzine, to što smo mala država nema veze, već je to razvijenost.
Hr. je uz bugare i rumnunje, dakle loši smo unutar unije, ali barem smo unutra.
Treba pitati hrvatske političare i elitaše zašto smo tako završili ?!
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:14   #47
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Dajte shvatite više da nema Tita, neutralne politike, nesvrstanih i sličnih gluposti. Titu se to toleriralo radi situacije koja više danas ne postoji. Ne postoji nikakva šansa za manevarski prostor Hrvatske osim vezivanja za zapad, prvenstveno Ameriku. Hrvatska je prisiljena radi golog biološkog opstanka biti uz NATO.

S obzirom da je jugofilima i jugounitaristima koji i dan danas kmeče za dominacijom Beograda i sveopćim uništavanjem hrvatske nacije i identiteta smeta vezivanje za zapad, jasno je tko gura ideje o novim Jugoslavijama. Ako dosada niste shvatili tko su Pernar i slični i čije ideje guraju Živi zid i ostali ''suverenisti'', ne mislim vam to crtati.

Hrvatska ima vrlo jednostavan izbor - vezati se sa zapad i u okviru toga tražiti svoje interese, ili biti van toga i ući u novu Jugoslaviju. S obzirom da Srbijom vlada šizofrena vlast potpomognuta svetosavskom mitomanijom koju gura SPC o svesrpstvu južnih Slavena i da je Srbija država opčinjena mitomanijom i zakletvom osvete radi svih izgubljenih ratova, vrlo je jasno kako bi prošli van okvira EU i NATO saveza. Srbija već 150 godina pokušava napraviti imperiju na Balkanu, a Hrvati i Hrvatska su im glavna prepreka tome.

Ja ne sumnjam da mnogi suverenisti misle i žele dobro Hrvatskoj, ali nažalost mnogi su naivci i ne shvaćaju osnove geopolitike danas. Hrvatska sama bi bila požderana, raskomadana i uništena. U toj situaciji nam nitko ne bi dao predaha, niti ikakvog vremena za ikakav oporavak. Hrvatska nema nikakvih tehnoloških resursa da bi sama opstala na ovom prostoru. To su surove istine koje mnogi ne žele čuti. Treba nam 10-15 godina mira i barem nekakvog ekonomskog rasta i razvoja da bi išta samostalnije mogli napraviti.

I nemojte spominjati slučajno Norvešku, Island ili Švicarsku kao države van EU. Neusporedive sa Hrvatskom.
Ali to ne znači da moramo imati političare koje su nam drugi instalirali.

U Srbiji i Hrvatskoj ista stranka na vlasti, premijerka im 1/4 Hrvatica - što misliš da nama neće u sljedećoj garnituri postaviti sličnu ekipu?

Mi smo od 2000. vodili politiku miniranja RH, naši unuci neće imati ni nekretninu u RH, imati će samo liniju za Irsku ako će nešto zaraditi.

Hrvatska nestaje upravo zbog ovih europejskih političara koji će nakon mandata graditi međunarodne karijere.

Gremiji možda ponovno instaliraju Sandera na popravni ispit, možda im bude poslušniji!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:48   #48
Eurpa ne želi ništa, europu zaboli kita za sve navedene države i zna jako dobro da to nije niti realno niti ostvarivo i da se ako kojim slučajem i desi - bude završilo u moru krvi.
Švabo oće transvezalu Berlin-Istambul, oće izbit na mediteran i oće zajebat i prebrikat srednju europu da dobi kineze preko grčke da odrade novi put svile do njih.
Nažalost, njemci budu popušili ko i svaki put do sad jer su naivčine.

Njemci kasne za stvarnošću, smiješni su koliko su spori. Da se radi o višegradu još i nekako, no kontra veze 3 mora - nema izboja na mediteran, nema transvezale i nema brike puta svile... jbg, amateri bili i ostali,vječiti gubitnici i debelo nedorasli globalnoj politici di nemaju što tražit dok služe amerikance, vole ruse, boje se kineza a preglupi ili preponosni da bi slušali brite i krali znanje od njih... sve di se šabo gura da kolo vodi u zadnjih 100g je pušiona samo takva. Čim prije i čim dalje bježat od njih.

naravno da treba sjesti za stol s njima i objasnit im po "europejski" da su budale i da nemaju pojma što rade te da zadiru u hrvatske nacionalne interese. Građansku državu nek si doma rade sa novorođenih 70% hameda i 30% hansa... iako im je jasno da multikulti očito ne funkcionira, što su sami i rekli, treba im netko reć da si za pokusne kuniće i testiranje uzmu bavarsku ili afričke države i tamo nek si eksperimentiraju...
noname23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 00:13   #49
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
mislim da je svatko tko je pročitao tvoj uvodni post upravo tako mogao shvatiti da HR vidiš u nekakvoj YU
Upravo tako. Zamisli ti, svi oni koji su mu odgovorili upravo su na taj nacin shvatili njegov uvodni post, i onda se on iscudjava da kako to da su bas svi na isti nacin shvatili njegov post. Jos je i postavio pitanje mozemo li profitirati od ekonomske i politicke suradnje u regiji, te je u svojem uvodnom postu povezao stvaranje ove balkanske trgovinske unije sa Hrvatskom i njezinom suradnjom s tom trgovinskom unijom, iako nema nikakve poveznice izmedju te zamisljene unije ex-yu drzava i Hrvatske i nas se to pitanje jednostavno ne tice.

Isto tako pita da zasto bjezimo iz regije, sto jasno aludira na njegov stav da se trebamo okrenuti regiji i toj nekakvoj "balkanskoj uniji". Takodjer u uvodnom postu imamo tvrdnju koja kaze, citiram, "Europa nas gura na Balkan, a mi hoćemo premjestiti državu sjevernije", iako je i kod toga potpuno jasno da se to nas uopce ne tice, i da nas Europa ne gura ni na kakav Balkan jer to udruzivanje balkanskih drzava nema nikakve veze sa Hrvatskom.

Uglavnom iz uvodnog posta je sve savrseno jasno, i onda ovakvo pravljenje sviju nas glupim je pomalo djetinjasto. Ali dobro, mozda je problem u svima nama koji smo svi na identican nacin shvatili uvodni post...

Zadnje uređivanje John_Wayne : 14.07.2017. at 00:24.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 00:20   #50
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
mozda je problem u svima nama
nije
mogu razumjeti kada netko pogriješi, prizna i ispriča se...ali baš da se pravi bedast "nisam ja"....e to mi se ne sviđa
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 09:05   #51
Izgleda da vas ja jako živciram kad se bavite sa mnom umjesto s temom, ali to govori više o vašoj nesigurnosti.

Ja se moram ispričat za svoje stavove, pa dokle ide vaša arogancija i bahatost
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 09:11   #52
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Izgleda da vas ja jako živciram kad se bavite sa mnom umjesto s temom, ali to govori više o vašoj nesigurnosti.
Ne bismo se mi uopce bavili s tobom, kada ti ne bismo morali pokazivati da je cinjenica da si napisao upravo to sto svim silama pokusavas negirati da si napisao, ne znam iz kojeg razloga. I jos nas pri tome svemu pokusavas napraviti glupim praveci se da nisi napisao to sto si napisao, i sto je svima jasno da si napisao. Ne razumijem cemu to, ali dobro...

Dakle napisao si da nas Europa gura na Balkan iako je istina, sto je jasno i iz citata clanka kojeg si prilozio, potpuno suprotna.
Quote:
Europa nas gura na Balkan, a mi hoćemo premjestiti državu sjevernije.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 09:38   #53
Samo se vi držite onog što sam napisao, a ne vaših zaključaka.

Ako nisi shvatio moj upis tu ti ne mogu pomoć, savjetujem ti da skrolaš i zaobiđeš me
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 09:55   #54
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Samo se vi držite onog što sam napisao, a ne vaših zaključaka.

Ako nisi shvatio moj upis tu ti ne mogu pomoć, savjetujem ti da skrolaš i zaobiđeš me
Shvatio sam ja jako dobro, problem je u tome sto ti ne zelis priznati pogresan zakljucak koji si izvukao iz teksta kojeg si citirao u prvom postu. Napisao si da nas Europa gura na Balkan, iako je istina potpuno suprotna tome, jer se radi o udruzivanju clanica koje jos nisu u EU, sto naravno ne vrijedi za Hrvatsku i mi sa tim udruzivanjem nemamo nikakve veze, tako da ne znam odakle ti zakljucak da nas Europa gura na Balkan. Mozda bi ti to tako htio, ali to je onda tvoja zelja, a ne stvarnost.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 10:14   #55
Većina zemalja EU ne vidi nikakvu razliku između Hrvatske i drugih zemalja ex-YU izvan EU.

Iz njihove perspektive sve je to isto ili vrlo slično.

Bili bi najsretniji da se na neki način taj "region" ponovno poveže i da se tako nadziru divlji balkanski narodi.

Možete vi koliko god hoćete stavljati glavu u pijesak, to je jebiga tako.

Takvi projekti postoje i o njima će se govoriti sve više i sve otvorenije.
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 10:19   #56
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Većina zemalja EU ne vidi nikakvu razliku između Hrvatske i drugih zemalja ex-YU izvan EU.

Iz njihove perspektive sve je to isto ili vrlo slično.

Bili bi najsretniji da se na neki način taj "region" ponovno poveže i da se tako nadziru divlji balkanski narodi.

Možete vi koliko god hoćete stavljati glavu u pijesak, to je jebiga tako.

Takvi projekti postoje i o njima će se govoriti sve više i sve otvorenije.
Izvrsno, pa kad ti projekti postoje, daj nam onda neki clanak koji govori o projektu povezivanja jedne clanice EU u ekonomsko-carinsku uniju sa ne-clanicama EU. Jako me zanima provedba takvog projekta u praksi i na koji nacin bi se to izvelo s obzirom na EU zakonodavstvo i pravila.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 10:23   #57
Nova YU bi samo donijela nestabilnost. Svaka YU izaziva težnje da se iz nje izađe, pa narodi troše energiju na to kako je sačuvati(neki) ili kako je rasturiti(drugi). Ako žele stabilnost trebaju prekrojiti granice na par mjesta.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 10:31   #58
Sve će te zemlje postati EU članice.

A tada samo gledaj što će se događati.

Neće to biti političko udruživanje ni politička zajednica.

Već ekonomsko-interesni lobi unutar EU.
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 10:35   #59
Svašta će se događati, ovisno koliko će EU trajati, sumnjam da će biti vječna, dok ima ekonomiju trajat će s usponima i padovima, ako bude šepala u ekonomiji članice više neće imat motiva da guraju stari model.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 10:45   #60
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Shvatio sam ja jako dobro, problem je u tome sto ti ne zelis priznati pogresan zakljucak koji si izvukao iz teksta kojeg si citirao u prvom postu. Napisao si da nas Europa gura na Balkan, iako je istina potpuno suprotna tome, jer se radi o udruzivanju clanica koje jos nisu u EU, sto naravno ne vrijedi za Hrvatsku i mi sa tim udruzivanjem nemamo nikakve veze, tako da ne znam odakle ti zakljucak da nas Europa gura na Balkan. Mozda bi ti to tako htio, ali to je onda tvoja zelja, a ne stvarnost.
Ja sam izvukao pogrešan zaključak pa onda vi izvučete novih 5 pogrešnih zaključaka

Najbolje bi bilo da prije upisa ja konzultiram tebe da mi ti objasniš što ja hoću reći
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.