Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2012., 10:42   #1081
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
I za te mjesece pišeš 1,0. Svatko ima pravo na odbitak svaki mjesec u godini bez obzira da li je radio ili ne.
ah ako je tako, onda i imam neku siću za dobit nazad
ire87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 11:39   #1082
dobio sam od poslodavca potvrdu o isplaćenom primitku, dohotku, uplaćenom doprinosu, porezu na dohodak i prirezu u 2011 godini ....dali to moram odnjeti na poreznu ili još moram tražiti neki formular od poslodavca?
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 11:57   #1083
Ako želiš predati poreznu prijavu, u poreznu moraš odnijeti popunjenu poreznu prijavu (obračun ne treba ispunjavati) i priložiti to što si dobio od poslodavca (IP obrazac) ako ti je to jedini dohodak.
Ako ne želiš predati poreznu prijavu, IP obrazac ostaje ti doma.
Tvoj poslodavac ti više nikakav formular ne treba dati.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 12:57   #1084
da se odmah nadovežem...

Ove godine tek prvi put radim pa sam nov us vemu ovome.

Uglavnom htio bih roditelje prijavit kao poreznu olakšicu, oboje imaju 0 kn prihoda, ja ih nemam prijavljene na svojoj poreznoj kartici.

Sad kakva je procedura tu što se tiče toga? Koliki povrat mogu dobit i slično?

Unesao sam sve podatke tu u ovu Ersteovu exelicu i dobio sam neki povrat cca 3000 kn, ali mislim da ta exelica ne uzima u obzir uzdržavane članove ili?

Hvala
su1try is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 13:33   #1085
Excelica uzima u obzir ono što joj napišeš da uzme u obzir .

Umjesto što si, vjerojatno, upisao faktor osobnog odbitka 1,0, upiši 2,0 (0,5 za svakog roditelja).
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 13:53   #1086
Može bit :-D

Di uspijem taj faktor?

Tamo pod 2.? jel vidim da je tamo Postotak osobnog odbitka, stavim 2, on prebaci u 200% i opet mi se ništa nije na kraju promjenilo :-D
su1try is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 14:50   #1087
Pod 9., tamo gdje je obračun i gdje treba upisati faktor odbitka od I-XII mjeseca
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 14:54   #1088
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Ako želiš predati poreznu prijavu, u poreznu moraš odnijeti popunjenu poreznu prijavu (obračun ne treba ispunjavati) i priložiti to što si dobio od poslodavca (IP obrazac) ako ti je to jedini dohodak.
Ako ne želiš predati poreznu prijavu, IP obrazac ostaje ti doma.
Tvoj poslodavac ti više nikakav formular ne treba dati.
gdje da kupim formular za poreznu prijavu?
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 15:00   #1089
Wohooo

Upisao sam u "Izvan PPDS i drugih područja" keoficijent 1 za svaki mjesec koji sam radio i dobio sam cca 8000...
Koliki je max povrat? :-)

I da, starci mi ne moraju bit invalidi ili tako nešto da bi povrat poreza mogao dobit?

Puno hvala sara :-)

Zadnje uređivanje su1try : 02.02.2012. at 15:01. Reason: dodatno pitanje
su1try is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 15:36   #1090
Quote:
su1try kaže: Pogledaj post
Wohooo

Upisao sam u "Izvan PPDS i drugih područja" keoficijent 1 za svaki mjesec koji sam radio i dobio sam cca 8000...
Koliki je max povrat? :-)

I da, starci mi ne moraju bit invalidi ili tako nešto da bi povrat poreza mogao dobit?

Puno hvala sara :-)
Cifre su mi malo čudnovate, čitaj prevelike, obzirom da si krivo ispunio obračun i nisi stavio faktor 2,0! Radiš na honorar? Osim toga, koeficijent se upisuje u sve rubrike od I-XII bez obzira da li si radio ili ne.

Zadnje uređivanje sara4 : 02.02.2012. at 15:41.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 15:39   #1091
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
gdje da kupim formular za poreznu prijavu?
Možeš isprintati sa stranica Erstebanke excelicu ili kupiti u Narodnim novinama ili knjižarama / papirnicama koje drže obrasce porezne prijave.

No, prije nego se baciš u trošak tonera ili kovanica, zašto predaješ poreznu prijavu? Misliš/ znaš da moraš, želiš, zato jer i drugi predaju? Nemoj se ljutiti, pitam iz razloga što mi se čini da ne znaš puno o tome pa da se ne bi zeznuo, predao prijavu i na kraju se ispostavilo da nisi trebao, a moraš državi platiti porez.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 15:47   #1092
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Možeš isprintati sa stranica Erstebanke excelicu ili kupiti u Narodnim novinama ili knjižarama / papirnicama koje drže obrasce porezne prijave.

No, prije nego se baciš u trošak tonera ili kovanica, zašto predaješ poreznu prijavu? Misliš/ znaš da moraš, želiš, zato jer i drugi predaju? Nemoj se ljutiti, pitam iz razloga što mi se čini da ne znaš puno o tome pa da se ne bi zeznuo, predao prijavu i na kraju se ispostavilo da nisi trebao, a moraš državi platiti porez.
ja bi htio povrat poreza , poslodavac je platio za 2 mjeseca sto sam radio honorarno kod njega 2011 pa bi htio to nazad hmm
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 15:50   #1093
Ma nemoj mi to pričat... :-D

Bio sam pripravnik na početku i tako... Imaš PM uglavnom :-)
su1try is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 15:58   #1094
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
ja bi htio povrat poreza , poslodavac je platio za 2 mjeseca sto sam radio honorarno kod njega 2011 pa bi htio to nazad hmm
Može, može, to je ok! Ako ti je to jedini dohodak u 2011., bit će sigurno za povrat! Nisi nekome uzdržavani član?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 16:04   #1095
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Može, može, to je ok! Ako ti je to jedini dohodak u 2011., bit će sigurno za povrat! Nisi nekome uzdržavani član?
nisam , ne radim nigdje niko me ne uzdrzava nista nula to je sve sta sam radio u 2011 godini, znači samo da kupim taj formular za poreznu prijavu? i ponesem ovaj racun sta su mi poslali iz firme?
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 17:33   #1096
Društvo pomoć...ja ovo računam za pola svojih frendica pa zato i gnjavim sa pitanjima...dakle..

Osoba je primala naknadu s burze od 1-6mj i onda je bila zaposlena 10, 11 i 12mj...
U poreznu prijavu se unose samo podaci iz IP obrasca od poslodavca, treba li što s primanjima s burze???
I da li se u svih 12mj upisuje faktor odbitka 1?

Hvala u ime cijele moje ekipe...LP!
J.Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 18:27   #1097
Quote:
J.Mo kaže: Pogledaj post
Društvo pomoć...ja ovo računam za pola svojih frendica pa zato i gnjavim sa pitanjima...dakle..

Osoba je primala naknadu s burze od 1-6mj i onda je bila zaposlena 10, 11 i 12mj...
U poreznu prijavu se unose samo podaci iz IP obrasca od poslodavca, treba li što s primanjima s burze???
I da li se u svih 12mj upisuje faktor odbitka 1?

Hvala u ime cijele moje ekipe...LP!
nop, s burze ništa.. taj dio je neoporeziv pa ne možeš ni dobiti povrat.. meni je to bila situacija lani pa mi tako teta u poreznoj objasnila.

a ovo za faktor odbitaka 1 - to upisuješ za svaki mjesec - barem su meni tako gore rekli
ire87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 08:23   #1098
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
nisam , ne radim nigdje niko me ne uzdrzava nista nula to je sve sta sam radio u 2011 godini, znači samo da kupim taj formular za poreznu prijavu? i ponesem ovaj racun sta su mi poslali iz firme?
Kupiš ili s interneta isprintaš formular, popuniš prvu stranicu i dio za honorar (drugi dohodak), potpišeš i nosiš ili poštom preporučeno šalješ u poreznu.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 19:53   #1099
Quote:
ire87 kaže: Pogledaj post
nop, s burze ništa.. taj dio je neoporeziv pa ne možeš ni dobiti povrat.. meni je to bila situacija lani pa mi tako teta u poreznoj objasnila.

a ovo za faktor odbitaka 1 - to upisuješ za svaki mjesec - barem su meni tako gore rekli
Da istina, upisuješ 1 za sve mjesece
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 17:20   #1100
Molim pomoć. Brat je studirao i od sredine prošle godine radi u Slavonskom Brodu. Znači, tamo ima prijavljeno uobičajeno boravište koje produžuje svake godine u PU. Na osobnoj iskaznici mu je roditeljska adresa. Na PK trajnoj je roditeljska adresa, a na IP obrascu mu je boravišna adresa. Porez na dohodak na platnoj listi je plaćen prema mjestu rođenja, jer nije plaćen prirez. A Slav.Brod ima prirez 8%. Jel to sve u redu odrađeno? Da li bi trebalo prijaviti promjenu u poreznoj i obračunavati prirez na plaći? Skroz sam se pogubila.
A koju adresu da stavim na DOH obrascu? Molim vas pomagajte.
imaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.