Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2015., 13:17   #1
Hrvatsko pravosuđe (zbirna tema)

Evo baš čitam da je T.Horvatinčić dobio godinu i par mjeseci uvjetno
za nesreću u kojoj je poginulo dvoje talijanskih državljana 2011 .
I usput primjetim link na članak o Željku Szabi,
kojeg su pustili iz zatvora na 22 sata van zbog Vukovara.
Szabo je dobio godinu i 4mj zatvora zbog podmičivanja dvoje zastupnika HDZa.
Molim vas komentar.
__________________
reminder
tonijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 13:41   #2
Quote:
tonijel kaže: Pogledaj post
Evo baš čitam da je T.Horvatinčić dobio godinu i par mjeseci uvjetno
za nesreću u kojoj je poginulo dvoje talijanskih državljana 2011 .
I usput primjetim link na članak o Željku Szabi,
kojeg su pustili iz zatvora na 22 sata van zbog Vukovara.
Szabo je dobio godinu i 4mj zatvora zbog podmičivanja dvoje zastupnika HDZa.
Molim vas komentar.
Trebalo bi prvo vidjeti koje su kazne predviđene zakonom za takva djela, te onda temeljem toga odrediti da lli je problem generalno u zakonima (neusklađenosti propisanih kazni za pojedina djela i njihova nesuvislost) ili pak je ovdje na stvari izmišljanje olaktnih okolnosti. Meni više vuče na ovo drugo. Jer, kao olakotnu okolnost uzeti mogućnost da se neko može bilo kad i u bilo kojem trenutku onesvijestiti i biti neuračunljiv baš u trenutku kada si nešto zabirao, vjerovatno može pokriti 80 i više posto ubojstva iz nehaja, nemarnosti, a možda čak i neka teža kaznena djela sa smrtnim posljedicama. Zamislimo samo da ovo kao presedan uđe u sudsku praksu, mislim, katastrofa....

Voziš stotku na cesti gdje je 40 propisano, zgaziš nekoga. A ništa, evo nestalo svijesti na 10 sekundi taman, eto dogodilo se. Paff, uvjetno godinu i pol.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 13:43   #3
nema se tu sto posebno komentirati. znamo u kakvoj babana drzavi zivimo samo to sami sebi ne zelimo priznati. pravosudje u onom obliku u kojem si ga mi zamisljamo ne postoji. postoji samo kriminalni paravan zvan "hrvatsko pravosudje" sa potporom politike.
za horvatincica svi znamo kakvo je smece od osobe. no jos vece moralno dno je sudac/sutkinja koja je donjela ovakvu presudu a zatim i politika koja ju je tu postavila pa i mi sami koji toleriramo ovakve stvari. pisanjim i jaukanjem po forumima nista ne cinimo, a u stvari presutno odobravamo i postupke suda i postupke horvatincica. dok se narod ne ustane protiv ovakvog bezakonja nece se nista promjeniti, samo ce biti jos gore
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 13:44   #4
Kakav komentar bi volio čuti? Evo danas vidim po drugi puta ove godine hapsi se Mamić i siguran sam da če opet bubnut neku jamčevinu i izac za koji tjedan i nikom ništa!

Bandić uhapšen kad-ikad, opstruiro istragu i pokušo smuljat neke dokaze, vraćali ga opet u zatvor pa sad opet vani evo već godina dana prolazi nema još nijedne optuznice na sudu.

Ona rukometašica pijana zgazi samohranu majku dvoje djece dobije neku uvjetnu, Szabo isto svi znaju da je kriv, ima snimka dokaza i sve i tako mala kazna. Kad se sjetim još one neke što je nekretnine ljudima opljačkala u neznam kojim milijunima i oslobodjena stvarno covjeku dodje da uzme pravdu u svoje ruke!
MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 14:05   #5
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Trebalo bi prvo vidjeti koje su kazne predviđene zakonom za takva djela, te onda temeljem toga odrediti da lli je problem generalno u zakonima (neusklađenosti propisanih kazni za pojedina djela i njihova nesuvislost) ili pak je ovdje na stvari izmišljanje olaktnih okolnosti. Meni više vuče na ovo drugo. Jer, kao olakotnu okolnost uzeti mogućnost da se neko može bilo kad i u bilo kojem trenutku onesvijestiti i biti neuračunljiv baš u trenutku kada si nešto zabirao, vjerovatno može pokriti 80 i više posto ubojstva iz nehaja, nemarnosti, a možda čak i neka teža kaznena djela sa smrtnim posljedicama. Zamislimo samo da ovo kao presedan uđe u sudsku praksu, mislim, katastrofa....

Voziš stotku na cesti gdje je 40 propisano, zgaziš nekoga. A ništa, evo nestalo svijesti na 10 sekundi taman, eto dogodilo se. Paff, uvjetno godinu i pol.
Pa sudska praksa u RH za prometne nesreće sa smrtnom posljedicom dosljedno pokazuje na izricanje ovakvih (blagih) kazni.

Kad si zadnji put čuo da je netko završio u zatvoru zato jer je skrivio prometnu nesreću sa smrtnim posljedicama?

Meni pada napament Čačić (jer je u stvari osuđen u Madžarskoj)....

Ne mogu s sjetiti kako je završio onaj kamiondžija koji je uletio u tunel s mobitelom u ruci i pokosio sve živo ....?
gromukoprive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 14:10   #6
Quote:
gromukoprive kaže: Pogledaj post
Pa sudska praksa u RH za prometne nesreće sa smrtnom posljedicom dosljedno pokazuje na izricanje ovakvih (blagih) kazni.

Kad si zadnji put čuo da je netko završio u zatvoru zato jer je skrivio prometnu nesreću sa smrtnim posljedicama?

Meni pada napament Čačić (jer je u stvari osuđen u Madžarskoj)....

Ne mogu s sjetiti kako je završio onaj kamiondžija koji je uletio u tunel s mobitelom u ruci i pokosio sve živo ....?
8 godina.

Zuzic je dobio 5 za jednu poginulu i jednu osobu koja je ostala invalid.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 14:49   #7
Quote:
tonijel kaže: Pogledaj post
Evo baš čitam da je T.Horvatinčić dobio godinu i par mjeseci uvjetno
za nesreću u kojoj je poginulo dvoje talijanskih državljana 2011 .
I usput primjetim link na članak o Željku Szabi,
kojeg su pustili iz zatvora na 22 sata van zbog Vukovara.
Szabo je dobio godinu i 4mj zatvora zbog podmičivanja dvoje zastupnika HDZa.
Molim vas komentar.
bez uvida u presude i obrazloženje presuda,i utvrđeno činjenično stanje možemo samo nagađati
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 14:52   #8
Quote:
gromukoprive kaže: Pogledaj post
Pa sudska praksa u RH za prometne nesreće sa smrtnom posljedicom dosljedno pokazuje na izricanje ovakvih (blagih) kazni.

Kad si zadnji put čuo da je netko završio u zatvoru zato jer je skrivio prometnu nesreću sa smrtnim posljedicama?

Meni pada napament Čačić (jer je u stvari osuđen u Madžarskoj)....

Ne mogu s sjetiti kako je završio onaj kamiondžija koji je uletio u tunel s mobitelom u ruci i pokosio sve živo ....?
Zato kažem, da možda u ovome slučaju nije ni toliko kriv sudac koliko je kriv zakon, pošto sudac ne može suditi mimo zakona.

Sad ne znam, da li je u pitanju samo sudska praksa da se ide na najdonji prag zapriječene kazne, ili je sam prag kao takav nebulozan u zakonu.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 15:12   #9
to ima vise veze sa Krlezom, nego sa zakonima:

Glembajevi - sudjenje
Taroth is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 15:18   #10
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
to ima vise veze sa Krlezom, nego sa zakonima:

Glembajevi - sudjenje
Da, sad sam se sjetio. Ono, vizionarski Čudi me da ženu još postmuhno nisu osudili na smrt i naredili kćeri da plati troškove kočije
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 15:23   #11
zalosno je jedino da se taj tocak povijesti (ne kocije) opet vraca u ove krajeve..

nije li zalosno da Krleza moze postati aktuelan sa svojom kritikom ondasnjeg drustva?
Taroth is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 15:30   #12
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
zalosno je jedino da se taj tocak povijesti (ne kocije) opet vraca u ove krajeve..

nije li zalosno da Krleza moze postati aktuelan sa svojom kritikom ondasnjeg drustva?
Hm. Podsjeti me - a kad je taj kotač povijesti uopće otišao i nestao iz ovih krajeva?
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 15:44   #13
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Zato kažem, da možda u ovome slučaju nije ni toliko kriv sudac koliko je kriv zakon, pošto sudac ne može suditi mimo zakona.

Sad ne znam, da li je u pitanju samo sudska praksa da se ide na najdonji prag zapriječene kazne, ili je sam prag kao takav nebulozan u zakonu.
nije kriv zakon trebao je dobiti najmanje 3 godine, i da mu se zabrani upravljanje vozilima, sutkinja je to tretirala kao blaze kazneno djelo(cuj blaze, a ubio je dvoje ljudi ) i tako se pokazala kao jos jednim korumpiranim kotacem u nasem sudstvu prepunom uhljeba i placenih ljudi

i jasno je vidljiv pattern gdje ljudi koji su nitko i nista i nemaju para puno gore prodju cak i za manja kaznena djela, a ljudi koji su pokrali milijune ili su bogatasi dobiju uvjetene ili neke smijene kazne
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 16:00   #14
Quote:
randy101 kaže: Pogledaj post
nije kriv zakon trebao je dobiti najmanje 3 godine, i da mu se zabrani upravljanje vozilima, sutkinja je to tretirala kao blaze kazneno djelo(cuj blaze, a ubio je dvoje ljudi ) i tako se pokazala kao jos jednim korumpiranim kotacem u nasem sudstvu prepunom uhljeba i placenih ljudi

i jasno je vidljiv pattern gdje ljudi koji su nitko i nista i nemaju para puno gore prodju cak i za manja kaznena djela, a ljudi koji su pokrali milijune ili su bogatasi dobiju uvjetene ili neke smijene kazne
Hmm. Ne znam, nisam pročitao taj dio. Volio bih vidjeti presudu. Koliko znam postoje neke propisane gradacije pa ne možeš samo tako proglasiti nešto blažim oblikom kako ti se prohtije. Ne bih tu mnogo ni vjerovao na slijepo novinarima.

U svakome slučaju, presuda jeste sramo, no stvarno treba vidjeti na temelju čega su iskemijali to, meni se ipak čini da su na slijepo uzeli i "vjerovali" nekim medicinskim nalazima "stručnjaka" koji su opisivali fenomen gubitka svijesti taman u kritičnom trenutku prije sudara.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 16:08   #15
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Hmm. Ne znam, nisam pročitao taj dio. Volio bih vidjeti presudu. Koliko znam postoje neke propisane gradacije pa ne možeš samo tako proglasiti nešto blažim oblikom kako ti se prohtije. Ne bih tu mnogo ni vjerovao na slijepo novinarima.

U svakome slučaju, presuda jeste sramo, no stvarno treba vidjeti na temelju čega su iskemijali to, meni se ipak čini da su na slijepo uzeli i "vjerovali" nekim medicinskim nalazima "stručnjaka" koji su opisivali fenomen gubitka svijesti taman u kritičnom trenutku prije sudara.
a u ovom slucaju novinari su samo prenijeli informaciju nisu nista previse pisali kolko sam vidio po stranicama, spominjali jesu da je sutkinja odlucila da ce to tretirati kao blago kazneno dijelo sto mi je odma izazvalo sumnju

a sto se tice vjestaka to svi znaju da je lik kupio te iskaze i da je ona njegova fufa lazno svjedocila, ako je neubrojiv zasto mu nije bila oduzeta vozacka jos davnih dana, kolko znam doticni je vec pobio gro ljudi
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 16:15   #16
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Zato kažem, da možda u ovome slučaju nije ni toliko kriv sudac koliko je kriv zakon, pošto sudac ne može suditi mimo zakona.

Sad ne znam, da li je u pitanju samo sudska praksa da se ide na najdonji prag zapriječene kazne, ili je sam prag kao takav nebulozan u zakonu.
sudac moze suditi mimo zakona i to se redovito radi u hrvatskoj. svaka recenica se moze protumaciti ovako i onako i svaki zakon a u sudsku odluku se ne sumnja.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 16:24   #17
horvatinčić ubije dvoje ljudi i dobije tri godine zatvora uvjetno, ali dajte vi nama još priča o ustašama i komunjarama, to je ono što treba biti prioritet u ovoj državi
žoan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 16:28   #18
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
sudac moze suditi mimo zakona i to se redovito radi u hrvatskoj. svaka recenica se moze protumaciti ovako i onako i svaki zakon a u sudsku odluku se ne sumnja.
Zapravo nije baš tako. Čak i kada uzmemo da će se očito odsuditi u nečiju korist, sudac će se uvijek potruditi da to upakira na način da mu se presuda ne može pravno srušiti na slijedećoj instanci. Znači nije poanta u tome da će on odsuditi mimo zakona, nego baš u tome da će odsuditi po zakonu ali pri tome rastegnuti njega do maksimalne razine, pa oslanjajući se pri tome i na izmišljene iskaze (medicinske ili druge vrste).

Nije ni sudac lud da zbog bilo koga riskira i svoje mjesto i posao.

Zato kažem, volio bih vidjeti presudu, a ne tumačenje po novinama. Čini mi se da je ovdje rastegnuo na medicinskom tumačenju, jer iskazi svjedoka i samog Horvatinčića su se mijenjali nekoliko puta (što je inače, isto jedan od nonsensa našeg pravosuđa)
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 16:56   #19
pa upravo o tome i pričam, da sudac zakon može tumačiti ovako i onako i da će ako to želi presuditi ovako ili onako.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 16:59   #20
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
pa upravo o tome i pričam, da sudac zakon može tumačiti ovako i onako i da će ako to želi presuditi ovako ili onako.
Nije, nego si napisao "mimo zakona", što je nešto drugo
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.