Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2008., 21:56   #1
Question Xenical tablete za mršavljenje

Ima li tko kakvo iskustvo s xenical tabletama za mršavljenje?
__________________
...i sve su vile, sve su kraljice
i sve su nevažne naspram nje...
ira95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 12:43   #2
Dajte ljudi, plesae, neku informaciju.
ira95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 12:47   #3
imaš nekoliko topica na zadravlju i cijelom forumu, potraži
vidi
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 21:58   #4
Ja sam pila Xenical. Nisam ništa smršavila, a živa su kemija. Neki su i uspjeli, ali ti ja nebi to preporučila. Imaju grozne nus-pojave. Moraš cijelo vrijeme nositi uložak, jer ti doslovno cjedi narančasto ulje(mast) iz debelog crijeva. Malo ružno za opisati, ali je tako. Znam jednog barbu koji je morao baciti wc-školjku, jer mu je bila toliko masna, da se nije mogla oprati. Ne znam koliko imaš godina i koliko imaš viška kg, ali mislim da ti to nije dobro.
adri_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 16:53   #5
ira - nemoj to uzimati - ovo sve što je adri napisala je istina - za to moraš doslovce biti doma i stalno na wc-u a nije baš zagarantirano da ćeš išta skinuti - radije ti kao i do sada s prehranom
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 00:27   #6
Quote:
adri_ri kaže: Pogledaj post
Ja sam pila Xenical. Nisam ništa smršavila, a živa su kemija. Neki su i uspjeli, ali ti ja nebi to preporučila. Imaju grozne nus-pojave. Moraš cijelo vrijeme nositi uložak, jer ti doslovno cjedi narančasto ulje(mast) iz debelog crijeva. Malo ružno za opisati, ali je tako. Znam jednog barbu koji je morao baciti wc-školjku, jer mu je bila toliko masna, da se nije mogla oprati. Ne znam koliko imaš godina i koliko imaš viška kg, ali mislim da ti to nije dobro.
Koliko si ih dugo pila?
Winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 21:40   #7
haj!
meni ih je danas preporučila liječnica, endokrinolog.
pa mislim da onda baš nisu bezveze :/.
napomenula je više puta da izbjegavam masnu hranu jer bi mi se moglo dogoditi ovo što adri piše.
ja ću probati, javim kako je!
piknja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 13:36   #8
Kemija koma

od pamtivjeka postoji samo jedna formula za ostvarenje krajnjeg cilja (savršena tjelesna težina) a to je uravnotežena i raznovrsna prehrana i vježbanje. Čarobna formula je uvijek bila i biti će:
da bi smršavio smanji unos povećaj potrošnju
da bi dobio na kilaži smanji potrošnju, povećaj unos.

Dakle tjelovježba i uravnotežena prehrana....

sve ove kemije koje se mogu kupiti u obliku čarobnih pilula, flastera, čajeva i inih napitaka su nepouzdane i nezdrave....osim toga nakupljene masnoće u tijelu se mogu odstraniti isključivo pojačanom fizičkom aktivnošću...a svi ovi kemijski preparati i čarobne dijete djeluju po principu gubitka vode iz organizma...Zato i postoji tzv. jo-jo efekt, odnosno brzi povratak izgubljenih kilograma, pa čak i više nego je izgubljeno....

Zato navucite sportsku opremu i na friški zrak jer pola sata dnevno bilo kakve fizičke aktivnosti je sigurno djelotvornije i zdravije nego bilo kakva kemija ili izgladnjivanje
__________________
....ja sam žensko....
Jumangi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 12:14   #9
ja sam to pila neka tri tjedna prije par godina, ali sam prestala zbog uzasno neugodnih, gore opisanih nuspojava. I jos sam uz to pazila sto i koliko jedem! Nisam smrsala nista, ali sam se zbog nuspojava napatila uzasno. Pored konkretnih problema, pojave se i psiholoski i stalno si ko' zapeta puska i ne mozes prestat mislit sto ti se sve moze dogodit kad krenu neugodne nuspojave i sve mislis da SVI oko tebe to mogu primjetit. Uzas... ne bih vise nikad!
Seamaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 09:29   #10
Jooj, nemoj to..Jedna žena koju poznam isto ih je pila (na preporuku liječnika), potrošila samo pare i izgubila svega nekoliko kila..

A sirota se grozno osjećala, imala gadne nuspojave, pazila kaj je jela, a svejedno je morala nosit neke "pelene" jer to kaj se događa zbilja je neugodno..Pogotovo ak radiš..Sve ti onda pati, navodno si psihički rastrojen uz sve to..Na nekom forumu sam isto čitala da pati i seksualni život, jer se doslovno možeš usrati svaki čas i nije ti nimalo zgodno

Mislim da je to eventualno za one koji su stvarno svašta isprobali, a imaju zbilja ozbiljnih zdrastvenih problema koje im kile stvaraju. Uzimanje takvih tableta, koje ti stvaraju x tegoba i masno ih plaćati još k tome nije nikakvo rješenje..
Zamisli, to kolko koštaju možeš nakupovat fine zdrave hrane, povrća, pilećih filea, svega, fino jesti i malo po malo mršaviti..Ma, uglavnom
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 11:37   #11
Eto, ja sam ih počela piti prije mjesec dana i ništa! mislim, ništa od kg manje, a proobaavaa je uredna i više nego uredna

I inače vele da to nije sredstvo za turbo mršavljenje - nekih kilu dvije u mjesec dana, no meni vaga pokazuje toliko i više (vaga nije baš najpouzdanija, ovisi na koji dio poda je staviš - neravni pod), al da je i isto nego prije - opet nisam ništa skinula.
Pročitah negdje da ako se ne skidaju kile da se onda i dalje previše jede pa da treba smanjiti količinu hrane.

Sad prestajem s tabletama jer idem na more, a onda neću moći svaki čas na wc
Gepetto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 12:29   #12
sad čitam ovo i nikad nisam čula za takvo nešto. nego, ako se od tih tableta mora stalno na wc, šta ne postoji opasnost od dehidracije organizma?
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 23:02   #13
Quote:
ira95 kaže: Pogledaj post
Ima li tko kakvo iskustvo s xenical tabletama za mršavljenje?
ja cula od jedne sto je pila da je stalno imala proljev i da ga nemozes zaustavit
__________________
kad mi mladost znala, kad bi starost mogla...
4me is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 23:21   #14
Meni nije tak strašno... jedino kad te uz tu mekanu stolicu (da ne velim proljev) ne čope i vjetrovi - pa ti budi hrabar!!! .....haahhhahaa
Gepetto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 15:26   #15
moja ga je sestra pila na preporuku liječnika. bila se poslije trudnoća jako zdebljala, hormonalni poremećaj još dobila, prijetio joj je šećer i visoki krvni tlak i išlo se valjda na agresivno skidanje kilaže.

uglavnom, nije se skidala s wc-a iako je regulirala ishranu. jedno dva mjeseca ga je pila i izgubila je nekih 15 kilograma. još je bila regulirala i ishranu (dobila je u bolnici dijabetičku dijetu do 1600kcal, ako se dobro sjećam). poslije toga joj je doktor rekao da ga i dalje može piti, ali ona je odustala. skinula je još 15 kilograma s dijabetičkom dijetom i vježbanjem u neka 3-4 mjeseca i vratila se na normalnu kilažu.

ono što je njoj kod xenicala bio najveći problem jest probava. iz nje se doslovno cijedilo ulje. nigdje nije mogla ići bez uložaka i to pravih, debelih uložaka, neka je smanjila unos masti u organizam.
a koliko sam skužila, xenical ne topi mast koju čovjek ima nego mast iz hrane odmah izdvaja iz procesa probave i tjera van.

ja sam se isto savjetovala sa svojom doktoricom oko xenicala i iako mi ga je preporučila, odlučila sam skidati kile "normalno" - dijeta i vježbanje. ne da mi se još nečim maltretirati organizam. dosta sam mu naštetila dosad, vrlo vjerojatno i dugoročno.
little.owl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 14:09   #16
Dobro si skuzila, a kako takav drek izgleda (je pila sam davnih dana par tableta i bacila ih), a kako wc nakon toga izgleda i kako si mozete zauvijek sjebati probavu.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 15:42   #17
Obozavam Gastronomiju. Mio mi je i ovaj kutak Hrana i zdravlje. Svega cega korisnoga covjek nadje. Najdraze su mi teme gdje se medjusobno bodrite, ispovijedate, izmjenjujete recepte
Al ova tema koja se tice Xenical tableta je izazvala i dalje izaziva jezu u meni. Mislim da joj nikako nije mjesto na Gastronomiji/Hrana i zdravlje. Dovoljno je procitati par uvodnih postova...strasno! Ovo treba prebaciti (eventualno spojiti) na Zdravlje ili pod kljuc. Ovdje joj nije mjesto.
regica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 22:42   #18
ja ga pijem
ima problema sa navedenim sranjima i nosim ulozak
ali na dijeti sa m i vide se brzi rezultati nego da ne pijem
tejka. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 01:54   #19
Američka agencija za hranu i lijekove (FDA, Food and drug Administration) primila je više od 30 izvještaja o pacijentima koji su imali ozbiljnih problema s jetrima nakon uzimanja lijeka xenicala

http://www.net.hr/zdravlje/page/2009/09/02/0353006.html
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 23:35   #20
Shit! ja imam oštećenu jetru od žutice

pila sam ih cca mjesec dana, smršavila nisam ništa no nisam bila na dijeti - jela sam normalno - vjerojatno zato nije bilo pomaka

ostalo mi je još pola kutije cca... sad si mislim da neću nastaviti s njima, hmm
Gepetto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.