Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2007., 23:35   #81
Bog vas jebao retardirane
Drito Konj is offline  
Old 28.07.2007., 23:53   #82
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Kazu sedamdesete zlatne godine revolvera, izumom tih polimernih pistolja(HS 2000, Glock itd.) a i visokom cijenom cartridgea potraznja za revolverima je jako i naglo pala...
Ovi "stručnjaci" za oružije, bili su blizu, ali nisu baš to dobro elaborirali. Stvar je u korisnicima, kak bi rekli ameri, sidearms oružija, profesionalnim, koji su imali opravdane razloge i "civilnim" koji su se poveli za njima.

Ljudi sve više pokazuju interes za ono što kupuju. Evo ti primjer jednog američanskog prodavača automobila. Kaže on, ljudi su sve zahtjevniji,informiraju se i prije nego što dođu kupiti auto, više ih zanimaju tehnički detalji i specifikacije nego prije. Prije su ljudi prikupljali infomacije od prodavača, a odlučivali samo o boji auta i vrsti presvlaka.

Isto se dogodilo i sa oružijem, mlađe generacije više se zanimaju za detalje i tehničku stranu. Nekada bi ljudi došli kupiti pištolj i prodavač bi im rekao uzmite revolver u kalibru .38 specijal, ima 5/6 metaka, to vam je dovoljno, siguran je, neće se zaglaviti, a i vidite da ih naši policjci svi nose.

Međutim sa porastom kriminala, tj. sa porastom opremljenosti krimainalaca sa boljim naoružanjem i opremom, došlo je do promjene mišljenja kod law enforcment zajednice. Htjeli su bolje oružije.

Usljedila su neka testiranja i prilično poljuljala dugogodišnju dogmu o kalibru .38 spl. kao idealnom kalibru i revolveru kao idealnom oružju profesionalca.

Koliko se sjećam cijelu priču pokrenuo je FBI, nakon nekakvog nemilog događaja kada su se sukobili sa vatreno nadmoćnijim kriminalcima i pri tome izvukli deblji kraj.

Analiza tog događaja pokrenula je stavr, a naravno proizvođači oružija i streljiva su objeručke dočekali nove "vjetrove" na tržištu. Razvili su nove pištolje, nove kalibre, čak i podmlađivali stare kalibre pa je i .38 spl. dobio jače nasljednike, a .45 ACP je doživio novu mladost.

Pištolji u kalibru .45 ACP ponovno su se vratili nakon pada u zaborav (dobri stari Colt Goverment/M1911), ali su ga malo unaprijedili, pa je dobio dvoredni clip.

Kalibar 9 Para se konačno etablira potpuno, ali kako se sada puno govori o važnosti stopping powera, prestižu ga veći kalibri (svi ih znamo već su bili nabrojani na ovoj temi) i naravno oblik i građa zrna dobiva na važnosti.

Zatim na red dolaze i "plastični" pištolji. Za čovjeka koji svakodnevno nosi pištolj, minimum osam sati dok radi, masa i oblik imaju priličnu važnost, pa i održavanje. "Plastika" tu ima očite prednosti.

Civilno tržište potaknuto promjenama se isto tako okreće novim stvarima i prati preporuke profesionalaca iako katkada nepotrebno. Ako ti treba oružije za samoobranu u kući onda ti nije važna masa i mogućnost dugotrajnog skrivenog nošenja ili veliki kapacitet spremnika streljiva. Najbolja stvar za samoobranu u kući je kao što znamo je repetirajuća sačmarica (popularni shotgun/pumperica), a ako si nemožemo priuštiti sačmaricu svakako je onda najbolje imati revolver jačeg kalibra od .38 spl. mada bi i on odradio "posao".
ac_thunder is offline  
Old 28.07.2007., 23:57   #83
Niti ijedan SWAT tim bilo gdje u svijetu koriszi Desert Eagle niti koriste revolvere.
Onaj ko kaže da je Desert Eagle dobar pištolj nema pojma o oružju.

Najbolji pištolj na svijetu je HS2000 ilitiga Springfield Armory xD TOČKA
Pilatus is offline  
Old 29.07.2007., 00:00   #84
Što se tiče revivala 0.45 ACP,američka vojska traži zamjenu za svoje M9 pištolje(licencno proizvedene Berette92).
Kalibar koji se traži je naravno 0.45ACP.
Koliko sam negdje pročitao HS Produkt sa svojim modelom xD je jedan od kandidata(jedini ostali za kojeg znam je prilagođeni HK USP)
Pilatus is offline  
Old 29.07.2007., 00:04   #85
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Bog vas jebao retardirane
Hoćeš probat metak?

Grgica Mali is offline  
Old 29.07.2007., 00:15   #86
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Niti ijedan SWAT tim bilo gdje u svijetu koriszi Desert Eagle niti koriste revolvere.
Onaj ko kaže da je Desert Eagle dobar pištolj nema pojma o oružju.
Izraelska tvrtka IMI ne proizvodi loše oružije, inače konstruiran je u firmi Magnum Research (USA) , i princip djelovanja je više sličan puškam nego pištoljima.

Imaš ih u raznim kalibrima, a prvi kalibar za njega je bio .357 Magnum, koji je zbog dužine cijevi dolazio do izražaja, a trzaj je bio smanjen zbog težine samog pištolja.

Naravno da to nije oružije za takve namjene koje si ti naveo, ali to ne znači da je to loš pištolj.
ac_thunder is offline  
Old 29.07.2007., 00:24   #87
Quote:
ac_thunder kaže: Pogledaj post
Izraelska tvrtka IMI ne proizvodi loše oružije, inače konstruiran je u firmi Magnum Research (USA) , i princip djelovanja je više sličan puškam nego pištoljima.

Imaš ih u raznim kalibrima, a prvi kalibar za njega je bio .357 Magnum, koji je zbog dužine cijevi dolazio do izražaja, a trzaj je bio smanjen zbog težine samog pištolja.
Sve mi je to poznato.Ipak sam ja gun freak

Quote:
ac_thunder kaže: Pogledaj post
Naravno da to nije oružije za takve namjene koje si ti naveo, ali to ne znači da je to loš pištolj.
A zašto je to dobar.Reci mi samo jednu primjenu(ne mislim na razbijanje oraha i slično)
Pilatus is offline  
Old 29.07.2007., 01:06   #88
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
i samo jednu primjenu(ne mislim na razbijanje oraha i slično)
Misliš što bi "normalnim" ljudima poput tebe i mene koristio takav pištolj, gdje bi ga mi mogli praktično iskoristit?

Odgovor se nekako nameće je nigdje i nikako. Ali...

Kako je kalibar koji je meni drag .357 Mag, mogao bih ga koristiti kao kućno obrambeno oružije, a htio bih isprobati i .440 Cor-bon, obzirom na težinu trzaj bi bio smanjen (steel frame).

Mnogi ljudi koriste pucanje za zabavu, jesi vidio kak u americi vole pucanje u lubenice

Čemu bi npr. meni koristila M4A1 Carbine, ničemu do zabave, evo moj koleg se upravo gušta sa takvom jednom ljepoticom (prek bare).

Lovci koriste takav pištolj za lov, jesi vidio onaj sa produženom cijevi i montiranom optikom - moćno.


Nadalje, ima ljudi koji su kolekcionari, pa ga kupuju zbog njegove impesivnosti, poularnosti, zatvarača i sl.

Filmska industrija ga također treba za šminku, zar ne, eto vidiš njima koristi.

Opet kada pogledaš treba li nam toliko kalibara i toliko modela pištolja i revolvera sigurno ne treba ali jebiga tržište postoji i ljudi kupuju.
ac_thunder is offline  
Old 29.07.2007., 02:10   #89
Quote:
ac_thunder kaže: Pogledaj post
Misliš što bi "normalnim" ljudima poput tebe i mene koristio takav pištolj, gdje bi ga mi mogli praktično iskoristit?

Odgovor se nekako nameće je nigdje i nikako. Ali...

Kako je kalibar koji je meni drag .357 Mag, mogao bih ga koristiti kao kućno obrambeno oružije, a htio bih isprobati i .440 Cor-bon, obzirom na težinu trzaj bi bio smanjen (steel frame).

Mnogi ljudi koriste pucanje za zabavu, jesi vidio kak u americi vole pucanje u lubenice

Čemu bi npr. meni koristila M4A1 Carbine, ničemu do zabave, evo moj koleg se upravo gušta sa takvom jednom ljepoticom (prek bare).

Lovci koriste takav pištolj za lov, jesi vidio onaj sa produženom cijevi i montiranom optikom - moćno.


Nadalje, ima ljudi koji su kolekcionari, pa ga kupuju zbog njegove impesivnosti, poularnosti, zatvarača i sl.

Filmska industrija ga također treba za šminku, zar ne, eto vidiš njima koristi.

Opet kada pogledaš treba li nam toliko kalibara i toliko modela pištolja i revolvera sigurno ne treba ali jebiga tržište postoji i ljudi kupuju.

Pod primjenom podrazumijevam vojno-redarstvene svrhe,korištenje pištolja od strane profesionalaca(vojnika,specijalaca,zaštitara,i sličnih),a ne nekih američkih debila koji s pištoljima gađaju lubenice.

Lovci?Probaj držati 2 kg u ruci!Ciljati s 2 kg pištoljem je još teže(čitaj-nemoguće),ako je u Americi prilično popularan lov s revolverom.

Kućno obrambeno oružje?Pa zar ne bi bilo bolje imati nekakvi jeftiniji,jednostavniji za korištenje,kompaktniji pištolj s daleko manje trzaja,s jeftinim streljivom,s većim kapacitetom spremnika.


Da ne filoozofiram previše-Desert Eagle je izgledom i dimenzijama moćan pištolj,no uporabnom vrijednošću je ravan nuli(izuzev Holywooda)
Pilatus is offline  
Old 29.07.2007., 10:31   #90
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Da ne filoozofiram previše-Desert Eagle je izgledom i dimenzijama moćan pištolj,no uporabnom vrijednošću je ravan nuli(izuzev Holywooda)
JoZ@ is offline  
Old 29.07.2007., 11:23   #91
.38 Special nije bas dobar istina ali +P ili +P+ je vec druga prica ali potrebno je imati revolver prilagodjen za takvu vrstu municije... U USA policajci imaju slobodan izbor kalibara koji zele koristiti, isto tako vrijedi i za pistolje... Ideal kalibar za samoobranu i takticko djelovanje je .357SIG, koristi ga USA Secret Service, Federal Protective Service, Federal Air Marshals, North Carolina State Highway Patrol, Virginia State Police, Tennessee Highway Patrol, Texas Department of Public Safety... Zamijenio je 10 mm Auto, .40 S&W i 9 mm Para...

Josey_Wales is offline  
Old 29.07.2007., 11:32   #92
Hmm, ti se stari moj uvaljuješ iz posta u post:

Gdje si ti to od mene tražio da ti napišem kakva je uporabna vrijednost u vojno-redarstvenim zadaćama? Mislio si? Sorry, ne čitam misli.

Ti već znaš i imaš formirano mišljenje o tome, zašto onda pitaš mene i pokušavaš polemizirati samnom o tome? Ja nigdje nisam tvrdio da takav pištolj ima uporabnu vrijednost u postrojbama kakve su SWAT ili specijalne postrojbe. (Neznam zašto navodiš SWAT kao neku referencu jer znamo da su oni u svijetu specijalnih postrojbi na začelju). Dapače, da te postjetim:

Quote:
ac_thunder kaže:
Naravno da to nije oružije za takve namjene koje si ti naveo, ali to ne znači da je to loš pištolj.
Gledajući takve postrojbe nigdje nisam vidio da takvo oružije koriste često, zapravo nigdje, ali to ne znači da sam i u pravu jer ja ipak nisam profesionalac u takvim postrojbama, a traženje detaljnijih o istome nikada mi nije bilo predmet interesa.

Ipak, ako se malo bolje prisjetim, još davno sam pročitao negdje da postrojbe Francuske AT policije ili žandarmerije, prakticiraju treninge sa pištoljima i revolverima velikih kalibara (.357 Mag pa na više). Koliko je to korisno ili ne, neznam niti sam ikada traži odgovore na takva pitanja. Pročitao sam isto tako da kratko oružije takve postrojbe imaju uvjek kao opciju ukoliko se nađu u takvim uvjetima, kao što su izrazito uski i skučeni prostori, a potrebna im je mogućnost korištenja jakog AP streljiva (za probijanje pancirki i sl.)


Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Lovci?Probaj držati 2 kg u ruci!Ciljati s 2 kg pištoljem je još teže(čitaj-nemoguće),ako je u Americi prilično popularan lov s revolverom.
I nakon što smo Joza i ja pomenuli lov kratkim oružijem, ti izvališ ovu glupost umjesto da pronađeš neke informacije o tome pa se i sam uvjeriš u isto.

Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Kućno obrambeno oružje?Pa zar ne bi bilo bolje imati nekakvi jeftiniji,jednostavniji za korištenje,kompaktniji pištolj s daleko manje trzaja,s jeftinim streljivom,s većim kapacitetom spremnika.
Nisi formulirao pitanje: "Što je bolje?" Što je nekom bolje netreba tebi biti bolje, izbor svega pa tako i oružija temelji se na mixu objektivnih i subjektivnih stvari, ovakva pitanja: "Koji je pištolj najbolji na svjetu?" su prilično bezpredmetna, jer se danas više ne proizvode loša oružija, tako da su svi proizvođači usavršili svoje proizvode do te mjere da su u pitanju nijanse.

Najbolji pištolj za što? Nekome je najbolji pištolj u kalibru .22 koji mu služi za natjecanja, netko ko ne voli veliki trzaj, takav će mu pištolj pružiti sate i sate treninga ili zabave. Netko tko želi osjetiti što znači veliki kalibar morati će posegnuti i za takvim oružijem.

Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Kućno obrambeno oružje?Pa zar ne bi bilo bolje imati nekakvi jeftiniji,jednostavniji za korištenje,kompaktniji pištolj s daleko manje trzaja,s jeftinim streljivom,s većim kapacitetom spremnika.
Već sam napisao što mislim o tome, i pri tome nisam "izmišljao toplu vodu".

Quote:
ac_thunder kaže:
Ako ti treba oružije za samoobranu u kući onda ti nije važna masa i mogućnost dugotrajnog skrivenog nošenja ili veliki kapacitet spremnika streljiva. Najbolja stvar za samoobranu u kući je kao što znamo je repetirajuća sačmarica (popularni shotgun/pumperica), a ako si nemožemo priuštiti sačmaricu svakako je onda najbolje imati revolver jačeg kalibra od .38 spl. mada bi i on odradio "posao".
Za istu svrhu se može koristiti, i pištolj M70 u kalibru 7,65, ako baš netko želi kupiti pištolj za samoobranu, a izuzetno su mu važni niska cijena pištolja i niska cijena streljiva, mali trzaj i mogućnost laganog skrivenog nošenja.

I na kraju, tražio si da ti navedem jednu primjenu, ja sam ti naveo nekoliko, a ti se složio sa jednom.

Eto, drago mi je da sam ti pomogao.
ac_thunder is offline  
Old 29.07.2007., 12:11   #93
u gaćama
 
Old 29.07.2007., 14:03   #94
Quote:
Za istu svrhu se može koristiti, i pištolj M70 u kalibru 7,65, ako baš netko želi kupiti pištolj za samoobranu
Da li postoji 7.65 HP(Hollow-point ili bar bez kosuljice) ili samo FMJ??? U gradu di ima ljudi nikada ne bih koristio takve FMJ(jer mislim da nema tog kalibra u HP ali mozda se varam) metke koji probijaju a malo zaustavljaju, krknes jos nekoga iza koga ne treba... Ali u samoobrani je bolje ista nego nista... Za samoobranu je vaznija municija nego sam kalibar, kada mu se metak unutra rascopa i napravi mu kasu od unutarnjih organa onda znas da si ga zaustavio, mora stati...
Josey_Wales is offline  
Old 29.07.2007., 14:12   #95
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Da li postoji 7.65 HP(Hollow-point ili bar bez kosuljice) ili samo FMJ???
Nemam pojma.

Inače, mali kalibar su "proslavili" agenti MOSAD-a, Beretta 71 Jaguar cal. .22LR i to u praktičnoj uporabi.
ac_thunder is offline  
Old 29.07.2007., 14:35   #96
U USA razmatraju da zabrane kalibar .22LR od one katastrofe u VirginaTechu kada je onaj azjat pobio one studente i nesto profesora ali mislim da taj prijedlog nece proci u Kongresu... Inace taj kalibar je mafija dosta "proslavila" takodjer, kada je prigusen gotovo se nista ne cuje i rade veliku stetu organima zbog deformacija zrna, narocito point-blank pogodcima u potiljak(mafia stile) gdje je utvrdjena veca steta na mozgu pogotkom .22LR nego .45 ACP FMJ... Pistolji su male mase i velicine i kao takvi su lagani za sakriti... Postoji i jos verzija .22 Winchester Magnum dosta rijetka za kupiti barem na nasim prostorima ali mnogo jaca od obicnog .22LR-a... Inace kako je tehnologija napredovala razvijen je jos i manji ali ubojit kalibar .17HMR takodjer predmet rasprave za ban....
Josey_Wales is offline  
Old 29.07.2007., 14:46   #97
imaju rusi 5,45
neznam duzinu cahure
JoZ@ is offline  
Old 29.07.2007., 14:54   #98
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
U USA razmatraju da zabrane kalibar .22LR od one katastrofe u VirginaTechu kada je onaj azjat pobio one studente i nesto profesora ali mislim da taj prijedlog nece proci u Kongresu... Inace taj kalibar je mafija dosta "proslavila" takodjer, kada je prigusen gotovo se nista ne cuje i rade veliku stetu organima zbog deformacija zrna, narocito point-blank pogodcima u potiljak(mafia stile) gdje je utvrdjena veca steta na mozgu pogotkom .22LR nego .45 ACP FMJ... Pistolji su male mase i velicine i kao takvi su lagani za sakriti... Postoji i jos verzija .22 Winchester Magnum dosta rijetka za kupiti barem na nasim prostorima ali mnogo jaca od obicnog .22LR-a... Inace kako je tehnologija napredovala razvijen je jos i manji ali ubojit kalibar .17HMR takodjer predmet rasprave za ban....
Teško da će se u zemlji koja ima takvu tradiciju oružja zabraniti kalibar .22LR.
22.LR je najpopularniji,športski kalibar,a i pravilima mnogih(pa i olimpijskog) natjecanja je on obavezan kalibar kojeg upotrebljavaju natjecatelji.
Pilatus is offline  
Old 29.07.2007., 14:58   #99
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
imaju rusi 5,45
neznam duzinu cahure
Jeli misliš na 5,45x39,njihov vojni kalibar(za AK74)?
Pilatus is offline  
Old 29.07.2007., 15:19   #100
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Jeli misliš na 5,45x39,njihov vojni kalibar(za AK74)?
ne bas metak za pistolj
http://world.guns.ru/handguns/hg23-e.htm

evo vidi
JoZ@ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger