Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2007., 17:39   #1
Mrtvace sele sa Kosova ???

U strahu od nezavisnog Kosova,Srbi odlučili preseliti svoje mrtve u Srbiju.
Sad će opet ispasti da Šiptari preoravaju srpska groblja i spomenike,
a to rade sami!
Zašto su oni svugdje ugroženi?
__________________
sreća kuca na vrata samo jedanput;nesreća ima mnogo više strpljenja!
julika22 is offline  
Old 31.03.2007., 17:44   #2
Quote:
julika22 kaže: Pogledaj post
U strahu od nezavisnog Kosova,Srbi odlučili preseliti svoje mrtve u Srbiju.
Sad će opet ispasti da Šiptari preoravaju srpska groblja i spomenike,
a to rade sami!
Zašto su oni svugdje ugroženi?
I gdje je tu problem??? I ja bih preselio kosti svojih najbližih iz neprijateljske "države" i to nema veze sa ugorženošču. Ima samo veze sa činjenicom da nitko nema respekta i poštovanja prema grobljima i onima koji su ukopani tamo..........
Zrinski is offline  
Old 31.03.2007., 17:45   #3
Gotovo je to, sami i Srbi to znaju.Ovaj zadnji cin, je samo tacka na I
filatelista is offline  
Old 01.04.2007., 11:49   #4
Katastrofa...opet nosanje kostiju...katastrofa.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 01.04.2007., 11:54   #5
Quote:
julika22 kaže: Pogledaj post
U strahu od nezavisnog Kosova,Srbi odlučili preseliti svoje mrtve u Srbiju.
Sad će opet ispasti da Šiptari preoravaju srpska groblja i spomenike,
a to rade sami!
Zašto su oni svugdje ugroženi?
a gde si ti to procitao?
berseker is offline  
Old 01.04.2007., 12:01   #6
Quote:
filatelista kaže: Pogledaj post
Gotovo je to, sami i Srbi to znaju.Ovaj zadnji cin, je samo tacka na I
e pa nije gotovo!to svi misle ali su se zajebali i ovo gore navedeno u vezi premestanja mostiju nigde nisam cuo ni procitao i smatram to kao bezveznu propagandu nekog ko nema sta drugo da radi a u vezi skrnavljenja grobova je istina i o tome postoje video zapisi
berseker is offline  
Old 01.04.2007., 12:06   #7
Quote:
berseker kaže: Pogledaj post
e pa nije gotovo!to svi misle ali su se zajebali i ovo gore navedeno u vezi premestanja mostiju nigde nisam cuo ni procitao i smatram to kao bezveznu propagandu nekog ko nema sta drugo da radi a u vezi skrnavljenja grobova je istina i o tome postoje video zapisi
Bome sam i ja gledala na TV kako sele mrtve. I to bila neka zena koja je tada vadila svog nekoga...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 02.04.2007., 00:05   #8
Quote:
berseker kaže: Pogledaj post
e pa nije gotovo!to svi misle ali su se zajebali i ovo gore navedeno u vezi premestanja mostiju nigde nisam cuo ni procitao i smatram to kao bezveznu propagandu nekog ko nema sta drugo da radi
I mrtvi u izbjegličkoj koloni
Rojters
30.03.2007 19:04
PEĆ - Na Kosovu je posljednjih mjeseci aktuelan još jedan egzodus, samo ovaj put riječ je o egzodusu mrtvih.

Kako su kosovski Albanci sve bliži nezavisnosti, Srbi polako iskopavaju svoje mrtve i premještaju ih na srpske teritorije. U posljednjih nekoliko mjeseci, sa gradskog groblja u Peći iskopano je 12 posmrtnih ostataka, a nedavno su u Prištini iskopana još tri groba.

Kada je riječ o Peći, onda su ove godine prvi iskopani bili Milorad, Milivoje i Savo Bešović. Ovoliki broj ekshumacije posmrtnih ostataka nije zabilježen još od '98-99. godine.

I dok grobar Zoran Radosavljević iskopava tijela, policija budno nadgleda čitav proces. Nakon nekog vremena, iz groba izvlači bijelu kesu. "Ljudi žele svoje mrtve da im budu blizu. U nekim slučajevima, grobovi su oskrnavljeni i ljudima se gubi svaki trag", kaže Zoran Radosavljević.

Da se radi o velikom broju ekshumacija, svjedoči podatak da su samo za ovu sedmicu zakazane još dvije.

Skoro polovina Srba napustila je Kosovo u izbjegličkom talasu 1998-1999. godine. Danas, na Kosovu ima oko 100.000 Srba kojima je budućnost potpuno neizvjesna, jer 3. aprila se odlučuje o konačnom statusu Kosova.

Na pećkom gradskom groblju nalaze se i dvije rođake; Dragica i Dušanka, obučene u crno, od glave do pete, koje s tugom gledaju iskopavanje najmilijih.

Na pitanje zašto baš sada iskopavaju i premještaju mrtve, Dušanka kaže: "Tog 3. aprila, Savjet bezbjednosti će se sastati i kako oni kažu, tako će biti. Niko neće pitati mene ili tebe", kaže Dušanka.

Dušanka (60) kaže da je sa Kosova otišla prije 38 godina.

Iako UN poziva Srbe da se vrate, statistika govori da povratnika skoro da nema.

"Nekada smo svi živjeli ovdje. Kada je otišao prvi, svi smo krenuli, kao ovce", kaže na kraju Dušanka.

http://www.nezavisne.com/vijesti.php...t=7915&meni=12
Ayman is offline  
Old 02.04.2007., 00:15   #9
Mrtvacima je ionako svejedno. Kad skiknem, mogu s tim mesom i kostima radit što god hoće. U prirodi je to ionako gnojivo za neke buduće životinje i biljke.
zelenbrijeg is offline  
Old 02.04.2007., 12:04   #10
Za zlocine koje su cinili nad albancima godinama ,srbi su razumjeli da nemaju mijesta na Kosovu ni zivi ni mrtvi.

E moj srbi uvijek ste mislili da vi ste jedini u ovim prostorima ,i nikad vam nije bilo zao kako drugi patili i plakali od vas .Sve se vraca u ovom zivotu.


Mene ipak mi je zao sto to srbi cine.
Honesty is offline  
Old 02.04.2007., 13:46   #11
Quote:
Honesty kaže: Pogledaj post
Za zlocine koje su cinili nad albancima godinama ,srbi su razumjeli da nemaju mijesta na Kosovu ni zivi ni mrtvi.

E moj srbi uvijek ste mislili da vi ste jedini u ovim prostorima ,i nikad vam nije bilo zao kako drugi patili i plakali od vas .Sve se vraca u ovom zivotu.


.
Došlo sve na naplatu

A što se tiće iskapanja mrtvaca stvarno moraš biti žešći pacijent da tako nešto radiš. Rekao bih tipična srpska nekrofilija.
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Old 02.04.2007., 13:59   #12
ti walther si bas jedna gamad kada nemas postovanja ni prema mrtvima
berseker is offline  
Old 02.04.2007., 14:10   #13
Quote:
berseker kaže: Pogledaj post
ti walther si bas jedna gamad kada nemas postovanja ni prema mrtvima
Da, mnogo veče poštovanje pokazuju oni koji lešine iskapaju, i onda slikaju pa seljakaju u ime političke propagande.
Fakat bolesni nekrofili
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Old 02.04.2007., 14:22   #14
Quote:
walther-P38 kaže: Pogledaj post
Da, mnogo veče poštovanje pokazuju oni koji lešine iskapaju, i onda slikaju pa seljakaju u ime političke propagande.
Fakat bolesni nekrofili
nije to propaganda pa zar bi ti kojim slucajem da si ziveo na kosovu u okruzenju ljudi koji ni grobove nepostuju i da tamo vise nemozes da zivis ostavio sta ja znam oca majku itd ;drugo odvratan ti je komentar koji ide uz svaki post da ti je drago sto ste se otarasili gamadi i znaj da na rts forumu ima dosta hrvata pa ih niko nevredja a ovo tvoje dosta pokazuje kolika je tvoja kultura i tvoja intelektualna zrelost ili si mozda neki narkomanski debil?
berseker is offline  
Old 02.04.2007., 14:37   #15
Bolesno je kad neko ima 1000 nickova, i stalno isto laprda, po cijeli dan, vec 16 godina o Bosni, a nista se ne desava.Ili nakupi jos rakijanja, pa laprda jos vise preko neta
filatelista is offline  
Old 02.04.2007., 15:27   #16
Quote:
walther-P38 kaže: Pogledaj post
Da, mnogo veče poštovanje pokazuju oni koji lešine iskapaju, i onda slikaju pa seljakaju u ime političke propagande.
Fakat bolesni nekrofili
Pa da i ova je u okviru srbske prljave propagande ,kako i ovih dana cujemo neke bacanja bombe po crkvama ,koji srbi sami cine samo da drze tenzije u odlucnim trenucima za Kosovu.Ali slabo mugu da ih prodaju.
Honesty is offline  
Old 02.04.2007., 15:38   #17
nosis pseudonim honesty a sto si posten do mojega i neprolaze vise lazne propagande da su srbi djavoli jer vidim stanje od kad su tu kfor kriminal cveta droga prostitucuja itd;necete bre nikada biti nezavisni i bas bih voleo da vidim kada rusi stave veto koja ce to velika zemlja smeti da vas prizna ili mozda pretite i politicarima kao sto haradinaj ubija svedoke!videcemo se uskoro
berseker is offline  
Old 02.04.2007., 15:50   #18
Haj da vidimo i to.Izgleda sutra je famozno glasanje, pa da vidimo sta ce Rus reci.
filatelista is offline  
Old 02.04.2007., 15:51   #19
Albanci, ako vas Rusi zeznu, jednoglasno proglasiti nezavisnost.Vazno je da vas Amerika prizna, Rusi su ionako bijeda i jad, talog i cemer drustva.Izvor zla na Balkanu
filatelista is offline  
Old 02.04.2007., 16:02   #20
Quote:
filatelista kaže: Pogledaj post
Albanci, ako vas Rusi zeznu, jednoglasno proglasiti nezavisnost.Vazno je da vas Amerika prizna, Rusi su ionako bijeda i jad, talog i cemer drustva.Izvor zla na Balkanu
neka probaju da ga proglase!drugo tu je kina!inace vidim da mnogo poznajes geografiju pa sam danas od tebe naucio da je rusija jedna balkanska drzava posto je izvor zla na balkanu;kazi kad si bio mali e si iso u skolu
berseker is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.