Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2013., 19:36   #61
Molim vas može li mi itko dati kontakt socijalnog radnika kojeg cijenite i koji je pomogao u situaciji kad je došlo do nepovoljnog položaja očeva i kršenje prava na viđanje djeteta.
Adafemme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 21:51   #62
Quote:
Adafemme kaže: Pogledaj post
Molim vas može li mi itko dati kontakt socijalnog radnika kojeg cijenite i koji je pomogao u situaciji kad je došlo do nepovoljnog položaja očeva i kršenje prava na viđanje djeteta.
Soc radnik ti se dodjeljuje prema mjestu boravka djeteta odnosno mozes ga birati ali kako ces dobiti nekog iz drugog dijela grada?
PureNitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 22:55   #63
pozdrav,
majka sam 16 mjesecne djevojcice s posebnim potrebama. imam trenutno odobren dopust za njegu. zelim se rastati ali strah me da ce malena pripasti muzu. on ima odlična primanja ali realno ne može brinuti o njoj. sve terapije radim sad isključivo ja, po hospitalizacijama idem ja itd. uglavnom on je privatnik i puno putuje (po svijetu) ali kad sam spomenula razvod rekao mi je da ja mogu ići ali malenu da mi neće dati. njegova mama ce mu pomoći oko nje. kuća u kojoj zivimo je njegova a ja nemam gdje otići osim u podstanare. sa svojim primanjima neću joj bas puno moći pruziti. ja želim da ona zivi samnom ali neznam koliko je realno to za ocekivati. zelim se razvesti iz više razloga ali među ostalim jer me vec dvaput osamario (to nisam nigdje prijavila). malena je vezana za mene jako. imam li ja sanse da ona ostane samnom?
SamoMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 19:01   #64
Ajde da i ja ovdje iznesem svoj problem.
Ne znam s kim da pričam, s kim da podijelim sve ovo, imam osjećaj da me nitko ne razumije, ali baš nitko.
Sa suprugom sam sve skupa 6 godina, u braku 3 i pol, a imamo divno dijete koje će 3 godine u 12.mjesecu.
Naime, u zadnjih godinu dana ne funkcioniramo, prevare, laži, svega..
Trenutno sam nezaposlena, nikad mi nije dao da radim jer on ima dobru plaću, njegovi novci su bili "naši" ali samo kad je dobre volje, kad nešto ne ide po njegovom neda mi ništa, znači kao žena imam potrebe ( ne mislim na šoping ) i naravno da kune nebi vidjela.
I sad, normalno da bi mu nekad "uzela" jer mi je trebalo, od pelena pa do nekih osnovnih higijenskih stvari, međutim on sad govori kako će to na sudu navesti kao krađu, da sam ja njemu krala.. ok..
Ajmo dalje, mladi smo oboje, naravno da smo tu i tamo izlazili, želim reći i ako bi izašla van ujutro bih se digla sa mojim dijetetom kad i on, nebi spavala do podne ili se ponašala kao neki klošar, znači dijete na prvome mjestu.
Već smo imali sud jer me znao udariti koji put, zadnji put me nagovarao da promijenim iskaz i kažem da sam sve izmislila ali ja sam bez razmišljanja rekla da stojim iza svega i da je bilo tako kao što sam rekla policiji isti dan kad su došli na uvid.
Onda, njegovi su toliko vremena htjeli provoditi s njim, kad bi im pustila dijete jedan dan, to bi bio opći kaos, sretni su jer je dijete kod njih ali opet ne paše im da sam ja "okolo" sa frendicama. Da odmah utvrdimo sa njegovim starcima od prvog dana na ratnoj nozi.
Naravno da smo jedno vrijeme i živjeli s njima, od kad nam je sve krenulo nizbrdo.

Ovako, mene interesira, on je pokrenuo rastavu jer ja nisam htjela sporazumno, a to njegovo sporazumno je bilo da dijete ide njemu i da ja plaćam alimentaciju, spomenimo još jednom, nezaposlena sam, tražim trenutno posao.
Nisam alkoholičar, narkomanka niti ništa takvo.
Zanima me, jel postoji mogućnost da mi uzme dijete? S tim da još on i radi van države, pa ne znam kako to ide, da dijete mijenja sredinu bla bla, nije loš otac, naprotiv odličan je, ali opet, želim to dijete, volim ga više od života..
Šta reći??
__________________
" Nije sve u tebi, ali ti si u svemu.. "
Nea3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 19:56   #65
Lightbulb Narode Ljiga, kapa dolje...!

http://ww.novosti.co.rs/vesti/naslov...-Reu-Matijevic
A da se razne udruge Hrvatske i Srbije sada sastanu, nije bitno hoće li im biti plaćeni skupi hoteli i prehrana, pa da malo pomognu ovoj hrabroj ženi...
Il' da neka pjevaljka nešto otpjeva...
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 20:11   #66
Iako sam i ja žena, Reinu majku ne razumijem. Tek tako pobeći u Srb mi je suludo. Nema tu ne dam dete ocu, otac ima pravo na dete i kraj. Ona je sebi učinila zlo s ovim.
A ljudi u Srb bi samo protestirali i bunili se.
Leonica19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 20:19   #67
Quote:
SamoMaja kaže: Pogledaj post
pozdrav,
majka sam 16 mjesecne djevojcice s posebnim potrebama. imam trenutno odobren dopust za njegu. zelim se rastati ali strah me da ce malena pripasti muzu. on ima odlična primanja ali realno ne može brinuti o njoj. sve terapije radim sad isključivo ja, po hospitalizacijama idem ja itd. uglavnom on je privatnik i puno putuje (po svijetu) ali kad sam spomenula razvod rekao mi je da ja mogu ići ali malenu da mi neće dati. njegova mama ce mu pomoći oko nje. kuća u kojoj zivimo je njegova a ja nemam gdje otići osim u podstanare. sa svojim primanjima neću joj bas puno moći pruziti. ja želim da ona zivi samnom ali neznam koliko je realno to za ocekivati. zelim se razvesti iz više razloga ali među ostalim jer me vec dvaput osamario (to nisam nigdje prijavila). malena je vezana za mene jako. imam li ja sanse da ona ostane samnom?
tako sam ija nekako ,nemas straha,sto bi on dobio djete ako si ti dbra majka,to oni zele tebe tj muskarci zenu ostaviti u braku radi dijeteta ...ako nisi sretna ,rastava je jedino rijesenje,ali ako nisi problematicna majka,bez pitanja dijete se dodjeljuje majci te njegove prijetnje ,,sub bezvezne .i nemoj ih se plasiti
CROBRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 00:43   #68
Lightbulb Ispravak...

Quote:
new life kaže: Pogledaj post
http://ww.novosti.co.rs/vesti/naslov...-Reu-Matijevic
A da se razne udruge Hrvatske i Srbije sada sastanu, nije bitno hoće li im biti plaćeni skupi hoteli i prehrana, pa da malo pomognu ovoj hrabroj ženi...
Il' da neka pjevaljka nešto otpjeva...
Ovaj link sam htio objaviti...
http://www.dnevno.hr/vijesti/regija/...-hrvatsku.html
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 12:49   #69
Quote:
Nea3 kaže: Pogledaj post
imamo divno dijete koje će 3 godine u 12.mjesecu.



Quote:
Nea3 kaže: Pogledaj post
nikad mi nije dao da radim jer on ima dobru plaću, njegovi novci su bili "naši" ali samo kad je dobre volje, kad nešto ne ide po njegovom neda mi ništa, znači kao žena imam potrebe ( ne mislim na šoping ) i naravno da kune nebi vidjela.?? I sad, normalno da bi mu nekad "uzela" jer mi je trebalo, od pelena pa do nekih osnovnih higijenskih stvari, međutim on sad govori kako će to na sudu navesti kao krađu, da sam ja njemu krala.. ok..
Moram ovdje napisati da se ustavna odredba o pravu na rad koja se često krivo interpretira, odnosi upravo na boldano, na što i matičar opširno upozorava prilikom ženidbe (ali to vjerojatno nitko ne sluša), tako da ovaj dio -sprečavanje rada i kao i ostali gore navedeni postupci ukazuju da se radilo o trajnom ekonomskom zlostavljanju u raznim oblicima a koji su sankcionirani Zakonom o zaštiti od nasilja u obitelji.
Drugim riječima- nek te samo pokuša optužiti za krađu, ti kao zlostavljana osoba uvjeravana u svoju krivnju ne vidiš granicu ali sudu će odmah biti jasno o čemu se radi.


Quote:
Nea3 kaže: Pogledaj post
Već smo imali sud jer me znao udariti koji put, zadnji put me nagovarao da promijenim iskaz i kažem da sam sve izmislila ali ja sam bez razmišljanja rekla da stojim iza svega i da je bilo tako kao što sam rekla policiji isti dan kad su došli na uvid.
Dakle, radi se i o fizičkom zlostavljanju koje je i dokazano sudskim putem.

Quote:
Nea3 kaže: Pogledaj post
Ovako, mene interesira, on je pokrenuo rastavu jer ja nisam htjela sporazumno, a to njegovo sporazumno je bilo da dijete ide njemu i da ja plaćam alimentaciju, spomenimo još jednom, nezaposlena sam, tražim trenutno posao..
Sporazumno nije "tvoje" ni "njegovo" nego "zajedničko". Mogla si i ti pokrenuti razvod tužbom, kao nezaposlena osoba bila bi oslobođena od plaćanja sudskih pristojbi.
Quote:
Nea3 kaže: Pogledaj post
Nisam alkoholičar, narkomanka niti ništa takvo.
Zanima me, jel postoji mogućnost da mi uzme dijete? S tim da još on i radi van države, pa ne znam kako to ide, da dijete mijenja sredinu bla bla, nije loš otac, naprotiv odličan je, ali opet, želim to dijete, volim ga više od života..
Šta reći??
Ako je točno sve što si napisala, s obzirom na ovo gore boldano, ta mogućnost ne postoji. Što se tiče tvoje trenutne nezaposlenosti, ona ti nije prepreka da skrbiš o djetetu s obzirom da osim prava na uzdržavanje djeteta, možeš ostvariti i pravo da i tebe uzdržava pod određenim uvjetima koji su ovdje kako slijedi iz priče, ispunjeni.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 15:59   #70
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Moram ovdje napisati da se ustavna odredba o pravu na rad koja se često krivo interpretira, odnosi upravo na boldano, na što i matičar opširno upozorava prilikom ženidbe (ali to vjerojatno nitko ne sluša), tako da ovaj dio -sprečavanje rada i kao i ostali gore navedeni postupci ukazuju da se radilo o trajnom ekonomskom zlostavljanju u raznim oblicima a koji su sankcionirani Zakonom o zaštiti od nasilja u obitelji.
Drugim riječima- nek te samo pokuša optužiti za krađu, ti kao zlostavljana osoba uvjeravana u svoju krivnju ne vidiš granicu ali sudu će odmah biti jasno o čemu se radi.




Dakle, radi se i o fizičkom zlostavljanju koje je i dokazano sudskim putem.


Sporazumno nije "tvoje" ni "njegovo" nego "zajedničko". Mogla si i ti pokrenuti razvod tužbom, kao nezaposlena osoba bila bi oslobođena od plaćanja sudskih pristojbi.


Ako je točno sve što si napisala, s obzirom na ovo gore boldano, ta mogućnost ne postoji. Što se tiče tvoje trenutne nezaposlenosti, ona ti nije prepreka da skrbiš o djetetu s obzirom da osim prava na uzdržavanje djeteta, možeš ostvariti i pravo da i tebe uzdržava pod određenim uvjetima koji su ovdje kako slijedi iz priče, ispunjeni.

Sve što sam navela tako i stoji, ja također mislim da će se na sudu spominjati to njegovo nasilje pošto je sve to vođeno sudski, pa opet njemu to nikako ne ide u korist.
Hvala ti puno, uljepšala si mi dan.
Vidjet ćemo, ovih dana kreće i sud, pa javim što se izdešavalo.
Hvala hvala puno!! :cmok:
__________________
" Nije sve u tebi, ali ti si u svemu.. "
Nea3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 21:24   #71
Quote:
Nea3 kaže: Pogledaj post
Sve što sam navela tako i stoji, ja također mislim da će se na sudu spominjati to njegovo nasilje pošto je sve to vođeno sudski, pa opet njemu to nikako ne ide u korist.
Hvala ti puno, uljepšala si mi dan.
Vidjet ćemo, ovih dana kreće i sud, pa javim što se izdešavalo.
Hvala hvala puno!! :cmok:
Nisi navela jesi li bila u radnom odnosu prije stupanja u brak, ili možda i u početku braka, a to je vrlo bitna stavka na sudu. U slučaju da jesi bila, njega bi taj razvod mogao jako puno koštati
babulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 10:59   #72
Quote:
Nea3 kaže: Pogledaj post
Sve što sam navela tako i stoji, ja također mislim da će se na sudu spominjati to njegovo nasilje pošto je sve to vođeno sudski, pa opet njemu to nikako ne ide u korist.
Hvala ti puno, uljepšala si mi dan.
Vidjet ćemo, ovih dana kreće i sud, pa javim što se izdešavalo.
Hvala hvala puno!! :cmok:
Nema na čemu
Samo nek se sve dobro završi. Inače, ovdje vrijedi ona izreka "pas koji laje ne grize", tj jasno je i njemu da nema šanse pa je malo "glasan" Ne brini. Sve će bit OK
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 15:44   #73
Quote:
babulj kaže: Pogledaj post
Nisi navela jesi li bila u radnom odnosu prije stupanja u brak, ili možda i u početku braka, a to je vrlo bitna stavka na sudu. U slučaju da jesi bila, njega bi taj razvod mogao jako puno koštati
Može pojašnjenje o tome ogromnom koštanju, u okvirima hrvatskog zakonodavstva?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 06:47   #74
Lijep pozdrav,

Supruga i ja smo pred sporazumnom rastavom, a dijete nam ima 4mj. Dogovoreno je da cemo u zahtjevu napisati da je dijete u zajedničkom skrbništvu, dijete živi s majkom, a da ja mogu viđati dijete po dogovoru, minimalno 3 puta tj. s time da za vikend mogu biti bez majcinog prisustva.

Zanima me do kada taj prvi predložak vrijedi jer ja bi htio sa djetetom biti što vise i da poneke vikende moze biti kod mene i prespavati, a supruga se za sada protivi tome.
Bojim se da to što je dogovoreno ne vrijedi za duži perijod jer ja se zadovoljavam sa time samo do navršene djetetove 1.godine.

Sa djetetom sam do sada bio maksimalno tako da bi htio da se to i nastavi...

Hvala
neZgodni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 13:17   #75
Jel se uopće može tako razvesti? Nije li ono nešto da se ne možete razvesti do djetetove prve godine, osim ako ona ne digne tužbu?
Ti imaš pravo viđati dijete dva puta tjedna po 4 sata i svaki drugi vikend cijeli vikend. Tako je po centru...
Najbolje da pristaneš na te uvjete....Iako vjerujem da će se stajalište supruge kasnije promjeniti i da će ti dopustiti da dijete normalno prespava kod tebe
Louissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 14:53   #76
Quote:
Louissa kaže: Pogledaj post
Jel se uopće može tako razvesti? Nije li ono nešto da se ne možete razvesti do djetetove prve godine, osim ako ona ne digne tužbu?
Ti imaš pravo viđati dijete dva puta tjedna po 4 sata i svaki drugi vikend cijeli vikend. Tako je po centru...
Najbolje da pristaneš na te uvjete....Iako vjerujem da će se stajalište supruge kasnije promjeniti i da će ti dopustiti da dijete normalno prespava kod tebe
Moze se i prije razvesti ako su obje strane za razvod, dakle ako je sporazumni raskid.

Dakle kazes 2x4h preko tj. i svaki drugi vikend? To se odnosi na sub i nedjelju, uz noćenje?

Ne znam da li dijete mlađe od godinu dana moze prespavati kod oca, to me bas zanima?

Stvar je u tome da smo se jedva uspjeli dogovoriti da bar malu mogu jednom u tj. bez njenog prisustva vidjeti, prosetati...i to za vikend jer pošto nismo više zajedno sada se inati i manipulira djetetom. Do sada sam smio samo u njenom prisustvu biti s djetetom iako sam do prije mj. dana se sam s njom šetao po par sati dnevno, hranio ju, presvlačio, igrao... dakle o tome da sam nemaran otac nema govora. Volio bi što više vremena provoditi s malenom.
neZgodni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 15:02   #77
Quote:
Louissa kaže: Pogledaj post
Jel se uopće može tako razvesti? Nije li ono nešto da se ne možete razvesti do djetetove prve godine, osim ako ona ne digne tužbu?
Supružnici se uvijek mogu rastati. Jedina iznimka je ako muškarac želi razvod, a žena koja je trudna ili im je dijete mlađe od godinu dana to ne želi, pa čak i ako on nije biološki otac djeteta. Ako idu na sporazumni razvod, znači da ga žele oboje i nebitno je koliko je dijete staro.



Quote:
Louissa kaže: Pogledaj post
Ti imaš pravo viđati dijete dva puta tjedna po 4 sata i svaki drugi vikend cijeli vikend. Tako je po centru...
Najbolje da pristaneš na te uvjete....Iako vjerujem da će se stajalište supruge kasnije promjeniti i da će ti dopustiti da dijete normalno prespava kod tebe
Ja nisam nigdje pročitala da su bili na centru centar donosi mišljenje koje sud uglavnom usvaja, ali ravnajući se prema interesima djeteta. Ako se oni dogovore nema razloga da centar ne uzme u obzir dogovor u interesu djeteta.
Quote:
neZgodni kaže: Pogledaj post
Ne znam da li dijete mlađe od godinu dana moze prespavati kod oca, to me bas zanima?
i to za vikend jer pošto nismo više zajedno sada se inati i manipulira djetetom.

Naravno da se neće preko noći ostavljati dijete ocu ako ga npr majka još doji itd. i ako netko to smatra manipuliranjem onda mu s oproštenjem fali neka daska u glavi i bolje da pregrize jezik nego daje takve izjave.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 15:17   #78
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Naravno da se neće preko noći ostavljati dijete ocu ako ga npr majka još doji itd. i ako netko to smatra manipuliranjem onda mu s oproštenjem fali neka daska u glavi i bolje da pregrize jezik nego daje takve izjave.
Majka ga ne doji, na nadohrani je od 1.mj. Nisam bio ništa manje uz dijete nego što je majka, cak dapace...iako radim budio sam se svaki puta po noci kako bi ju nahranio, ako je imala grcice umirivao ju i uspavljivao, cim bi dosao s posla uzeo bi malu i u šetnju od po 2-3 sata, mijenjao joj pelene, igrao se s njom, presvlačio... Najrađe bi da malena živi samnom, no znam da bi imao male šanse da dijete daju ocu, a i ne bi htio da se razvlacimo po sudovima, to bi tek loše bilo za dijete.

A vezano za manipuliranje...hmm, na žalost ima i previše primjera...
neZgodni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 16:03   #79
Quote:
neZgodni kaže: Pogledaj post
Majka ga ne doji, na nadohrani je od 1.mj. Nisam bio ništa manje uz dijete nego što je majka, cak dapace...iako radim budio sam se svaki puta po noci kako bi ju nahranio, ako je imala grcice umirivao ju i uspavljivao, cim bi dosao s posla uzeo bi malu i u šetnju od po 2-3 sata, mijenjao joj pelene, igrao se s njom, presvlačio... Najrađe bi da malena živi samnom, no znam da bi imao male šanse da dijete daju ocu, a i ne bi htio da se razvlacimo po sudovima, to bi tek loše bilo za dijete.

A vezano za manipuliranje...hmm, na žalost ima i previše primjera...
Ako ti smatraš da bi djetetu bilo bolje s tobom, onda to i traži, jer na kraju krajeva, što više tražiš više ćeš i dobiti. Naravno, ako imaš argumente. I pusti po strani floskule da je vaše razvlačenje po sudu loše za dijete, loše je ako bude živjelo s "krivom" osobom, a zašto si ti taj koji se do sad brinuo za dijete više nego majka, to je taj argument koji ne znam, a koji bi bio poanta mog savjeta.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 16:18   #80
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ako ti smatraš da bi djetetu bilo bolje s tobom, onda to i traži, jer na kraju krajeva, što više tražiš više ćeš i dobiti. Naravno, ako imaš argumente. I pusti po strani floskule da je vaše razvlačenje po sudu loše za dijete, loše je ako bude živjelo s "krivom" osobom, a zašto si ti taj koji se do sad brinuo za dijete više nego majka, to je taj argument koji ne znam, a koji bi bio poanta mog savjeta.
Stvar je u tome što sam uz posao upisao magisterij tako da me nece biti po cijele dane doma i na žalost necu se moci baviti djetetom koliko bi htio. Za sada maloj ništa ne fali i volio bi da svi ostanemo u dobrim odnosima. Imam puno argumenata no na žalost oni se ne mogu dokazati ili je moja rijec protiv njezine.
neZgodni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:50.