Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2008., 18:26   #21
ugrizena cura ima antitetanus u sebi od prosle god.koliko sam shvatila,prema tome od trovanja je valjda mirna.Ako nije trazila i dobila antibiotik,a rana zacjeljuje,onda sve stima,ako se rana upali,gnoji itd nek ide kod lijecnika po antib.I to je to.Koliko je nas bilo ugrizeno,izgrebano od strane macica a da smo zarazeni bjesnocom?Ja neznam nikoga.A kakva je sansa da ce malo mace u tom svom zivotu(mjesec,dva)naletit na bjesnocu? U svakom slucaju,sve su to male sanse,ali svi imamo neke svoje panike,strahove od necega.Ako cura panicari nek posjeti lijecnika i predstavi mu svoje strahove,a on ce ju valjda naputit da napravi sto vec treba.Ja npr.nebi dizala oko toga paniku al svi smo razliciti.Po meni je veca sansa da cura bude zarazena od sugavca i sl.jer je dirala nepoznato siroce.Ja ih diram 30god i samo sam jednom imala sugicu,toliko o rizicima...
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 21:37   #22
da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje.....ugrizla me tetina maca, jedna od mojih udomljenih, koja je od petka kod mene......danas je sterilizirana skupa s mojom gledicom i znam da se mace ponašaju svakako nakon narkoze, ali ovo nisam očekivala.....maca je cijepljena protiv bjesnoće u četvrtak 1.10., dakle pred 6 dana pa mi se nekako čini da to nije dosta vremena da se smatra imunom...postoji li možda baš zbog toga što je nedavno cijepljena neka pojačana opasnost?...živjela je na lošinju i puštali su je i po vani pa je bila u kontaktu s drugim životinjama.....otići ću sutra ujutro vetu s njom pa ću ga pitati....i popodne svom doktoru po antitetanus.....samo me zanima da li netko ima neko praktično iskustvo.....znam da se cijepiti protiv bjesnoće nije baš bezazleno pa ne bih ako baš ne moram....
clea... is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 07:46   #23
Quote:
cerberus kaže: Pogledaj post
ma zar bi bijesna mačka uopće prišla nekome i počela se maziti?
Da, zašto ne. Pa općepoznata stvar je da se divlje životinje prestanu bojati ljudi i prilaze im sasvim blizu, što ljudi protumače da je životinja pitoma pa nadrapaju. Zašto se onda mačka ne bi došla maziti koja je još k tome domaća životinja i vjerojatno navikla na ljude?

Da li je mačkica bijesna ili ne - može se saznati samo ako ju uloviš i odvedeš u vet. stanicu koja će je držati u karanteni određeno vrijeme na promatranju.

Koliko je postotak da se mačka zarazi bjesnoćom - ne znam. Lisice i lasice viđaju se najnormalnije na Trešnjevci, Jarunu i Jarunskim kvatrovima, te podsljemenskoj zoni. Je li koja bila bijesna i ugrizla mačku ili psa nemožemo znati. Znam samo da se za razliku od pasa mačke ne cijepe protiv bjesnoće jer to nije zakonom regulirano niti obavezno pa je samim time i rizik veći.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 07:57   #24
mene je 2 puta napao moj vlastiti kućni mačak, od straha i stresa, zbog druge životinje, još danas imam 3 rupice na nozi od njegovih zubiju/kandji.

Bila sam na hitnoj, sanirali "ranu" nisam dobila tetanus, poslali me doma.

Ipak, radilo se o kućnom mačku koji uopće nij ecijepljen za bjesnoću jer ne izlazi van.

Neke mačke to rade, kad se nadju u panici, ne bi ovo sad umanjivala, ali mislim da ne treba toliko paničariti
__________________
"Nemojte misliti da je naklonost psa prema vama dokaz da ste divna osoba"
-Ann Landers-

www.sapica.hr
marta 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 00:09   #25
Evo imam i ja slučaj mačjeg ugriza...nije mene, nego bolju polovicu. Dobio je tetanus i cjepivo protiv bjesnoće kao i ATB. Trenutno ima temperaturu i smrzava se, ima 4 popluna na sebi... Ugrižen je za korijen palca i otečeno je. Crvenilo se počelo širiti niz žilu sve do lakta, baš se vidi crvena deblja crta. Sve skupa je popraćeno bolovima u ruci. Kod nas nemaju zabilježenih slučaja bijesnih mačaka, ali imaju u Karlobagu . Od ugriza pa do intenzivnih simptoma je prošlo 24 sata. Ne vjerujem da je bjesnoća u pitanju, ali očito jest neka bakterija...Jel imao netko nešto slično?
__________________
Aukcija za mace 60+
jablanib is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 00:53   #26
guglaj bolest mačjeg ogreba
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 00:56   #27
Pa nek ide na zaraznu Toksoplazmoza ima simptome slične prehladi. ali mene bi brinulo ovo crveilo do lakta. Isto pojma nemam koliko traje inkubacija i ostalo, a zaraza je obično preko izmeta ili sirovog mesa. No ako je mačka žvakala nešto zaraženo, valja je moguće i preko ugriza. A možda ima i reakciju na tetanus.

Toksoplazmoza:
Kod odraslih osoba koje se zaraze ovim parazitom simptomi su najsličniji prehladi, pa pacijenti imaju povišenu tjelesnu temperaturu, bolove u zglobovima i mišićima, glavobolje i kožne erupcije. Do velikih problema dolazi ako se trudnica zarazi ovim parazitom, jer može naškoditi nerođenom djetetu. Infekcija može uzrokovati i spontani pobačaj, ali u slučaju zaraze fetusa može doći do preranog poroda, te teških bolesti kod novorođenčeta.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 01:10   #28
Quote:
jablanib kaže: Pogledaj post
Evo imam i ja slučaj mačjeg ugriza...nije mene, nego bolju polovicu. Dobio je tetanus i cjepivo protiv bjesnoće kao i ATB. Trenutno ima temperaturu i smrzava se, ima 4 popluna na sebi... Ugrižen je za korijen palca i otečeno je. Crvenilo se počelo širiti niz žilu sve do lakta, baš se vidi crvena deblja crta. Sve skupa je popraćeno bolovima u ruci. Kod nas nemaju zabilježenih slučaja bijesnih mačaka, ali imaju u Karlobagu . Od ugriza pa do intenzivnih simptoma je prošlo 24 sata. Ne vjerujem da je bjesnoća u pitanju, ali očito jest neka bakterija...Jel imao netko nešto slično?
Imao moj muž - dobio antitetanus, Klavocin i sve je bilo OK.
Imala sam i ja žestoki ugris do kosti - dobila sve ovo gore + 3 cjepiva protiv bjesnoće (što mi je i odgovaralo jer sam stalno u doticaju s poludivljim životinjama - zaštićen si 2 godine).

Smiri se sve nakon tjedan dana, bitno da je dobio antibiotik.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 01:23   #29
Cjepivo protiv bjesnoće ide opet za sedam dana pa za 14 nakon toga i rekoše da drži 3 godine.
__________________
Aukcija za mace 60+
jablanib is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 02:15   #30
Dobila i Z.nedavno...kroz pola ruke ugriz, bogme...niej joj bilo lako ..ali prošlo je sve..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 02:20   #31
Quote:
jablanib kaže: Pogledaj post
Cjepivo protiv bjesnoće ide opet za sedam dana pa za 14 nakon toga i rekoše da drži 3 godine.
Da - tako sam i ja dobila.
Korisna informacija da traje 3 godine - meni su rekli 2 godine.
Da nisam vidjela temu ne bih se niti sjetila da moram otići na još jedno cjepivo protiv tetanusa (kasnim 3 tjedna, li su rekli da sa tetanusom to i nije takva frka).

Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Dobila i Z.nedavno...kroz pola ruke ugriz, bogme...niej joj bilo lako ..ali prošlo je sve..
Da li je Z. primila cjepivo protiv bjesnoće?
Bilo bi jako dobro da je, jer je stalno izložena ugrizima.
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 02:32   #32
Sve je primila, ali joj je rruka bila kao balon par dana
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 02:34   #33
Za tetanus su rekli, ako si primio recimo prije i nije ti istekao period od 10godina, onda ti to dođe kao boost i još 10 godina se produži s tim. Mislim da ne kumulativno.

EDIT: mene je ugrizao isto danas, ali uz koljeno i kroz hlače...nije mi ništa...zasad
__________________
Aukcija za mace 60+
jablanib is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 08:21   #34
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
guglaj bolest mačjeg ogreba
Da ne pišem dvaput.

Quote:
EDIT: mene je ugrizao isto danas, ali uz koljeno i kroz hlače...nije mi ništa...zasad
neki su osjetljiviji. Javite se svejedno doktoru
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 19:14   #35
Ja sam dobro, on više nema temp., samo je ruka crvena i natečena...gadna infekcija. Limfni čvorovi nisu natečeni. Bit će bolje kad ATB odradi svoje...Micek se mazi sa mnom, a kad njega vidi odmah se ljuti. Pretpostavljam da su ga muški tjerali.
__________________
Aukcija za mace 60+
jablanib is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.