Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2013., 00:08   #5901
Dobro vecer svima , posto uskoro idemo u Istanbul , zanima me da li je tko od vas boravio u Levni Hotel & SPA (Special Category)
Adresa: Ebusuud Cad. No :31 Sirkeci, Old City Sultanahmet i kakva su iskustva . Posto znam da koji put slike i recenzije i nisu bas ogledalo stvarnog stanja.
Pozdrav i mozda netko ima Turskih lira za prodaju
Petrobras is offline  
Old 02.03.2013., 13:48   #5902
Quote:
Petrobras kaže: Pogledaj post
Dobro vecer svima , posto uskoro idemo u Istanbul , zanima me da li je tko od vas boravio u Levni Hotel & SPA (Special Category)
Adresa: Ebusuud Cad. No :31 Sirkeci, Old City Sultanahmet i kakva su iskustva . Posto znam da koji put slike i recenzije i nisu bas ogledalo stvarnog stanja.
Pozdrav i mozda netko ima Turskih lira za prodaju
Ako ne trazis nesto luksuzno, ja ti mogu dati hotel na Sirkeciju za nikakve pare a skroz ok..
Anny79 is offline  
Old 03.03.2013., 00:24   #5903
E ovako, mene je kao sto sam vec ovdje pisala grad ostavio u bunilu i vratila sam se samo sa jednom zeljom- da se tamo vratim.
Ovo sto je telmo pisao, ima istine u tome, ali me to ni na trenutak nije naljutilo nego sam to shvatila kao nacin njihovog poslovanja. I nama je racun u jednom restoranu trebao doci 65 TL, na papiricu nam je pisalo 80. Ja sam fino stavila 70 lira i rekla hvala, dovidjenja
I na par mjesta su nam svasta htjeli naplatiti, no medjutim najprije smo se raspitali za cijenu, tada sjeli, na kraju platila onoliko koliko treba ( uvijek uz tringelt ) i samo bi pogledali, nasmijali se i to bi bilo to. Dakle ja im to nisam zamjerila. Ne mogu po tome suditi narod. Kao sto ne mogu suditi narod po zgradama. Nego samo cjelukupno. Zato se i kaze da je taj grad spoj istoka i zapada. Totalno drugacije od svega.

A da su ljubazni kao narod, jesu. Pa ljudi na ulici bez da ocekuju ista od tebe pomazu, gdje god se obratis iako ne pricaju strani jezik spremni su pomoci rukama i nogama.
Nama falilo 0.25 lira u jednoj trgovini ( jer nisam prije provjerila da ne primaju kartice ) i covjek iza nas je jednostavno dodao. Ja mu davala 1 euro, nije htio. Samo se nasmijao.

I meni je zao sto je telmo razocaran. A sta bi tek rekao da je dozivio sto i mi prvu noć

U svakom slucaju, mi se vracamo, ako nista drugo da vidimo ono sto nismo stigli i da malo uzivamo u totalno drugacijem nacinu zivota. Neke su stvari za plakati, neke pak presmjesne, ali svakako su neponovljive
suzana77 is offline  
Old 03.03.2013., 00:28   #5904
Quote:
Anny79 kaže: Pogledaj post
Ako ne trazis nesto luksuzno, ja ti mogu dati hotel na Sirkeciju za nikakve pare a skroz ok..
Hvala , vec sam rezervirao ovaj pa me samo zanima da li je tko boravio
Petrobras is offline  
Old 03.03.2013., 13:19   #5905
Quote:
suzana77 kaže: Pogledaj post
E ovako, mene je kao sto sam vec ovdje pisala grad ostavio u bunilu i vratila sam se samo sa jednom zeljom- da se tamo vratim.
Ovo sto je telmo pisao, ima istine u tome, ali me to ni na trenutak nije naljutilo nego sam to shvatila kao nacin njihovog poslovanja. I nama je racun u jednom restoranu trebao doci 65 TL, na papiricu nam je pisalo 80. Ja sam fino stavila 70 lira i rekla hvala, dovidjenja
I na par mjesta su nam svasta htjeli naplatiti, no medjutim najprije smo se raspitali za cijenu, tada sjeli, na kraju platila onoliko koliko treba ( uvijek uz tringelt ) i samo bi pogledali, nasmijali se i to bi bilo to. Dakle ja im to nisam zamjerila. Ne mogu po tome suditi narod. Kao sto ne mogu suditi narod po zgradama. Nego samo cjelukupno. Zato se i kaze da je taj grad spoj istoka i zapada. Totalno drugacije od svega.

A da su ljubazni kao narod, jesu. Pa ljudi na ulici bez da ocekuju ista od tebe pomazu, gdje god se obratis iako ne pricaju strani jezik spremni su pomoci rukama i nogama.
Nama falilo 0.25 lira u jednoj trgovini ( jer nisam prije provjerila da ne primaju kartice ) i covjek iza nas je jednostavno dodao. Ja mu davala 1 euro, nije htio. Samo se nasmijao.

I meni je zao sto je telmo razocaran. A sta bi tek rekao da je dozivio sto i mi prvu noć

U svakom slucaju, mi se vracamo, ako nista drugo da vidimo ono sto nismo stigli i da malo uzivamo u totalno drugacijem nacinu zivota. Neke su stvari za plakati, neke pak presmjesne, ali svakako su neponovljive
Mogu zamisliti facu konobara ...

Ne zaboravimo, oni su zrgovci, a trgovci su svi jednaki....zarađuju!


Nego, uvijek me bune te priče o jeftinim kožama,jaknama i torbama... a kao , super su kvalitete, jako su lijepe , jako su šik...
Iskreno, malo sam zalazila po Bazaru ili dućanima, ali nisam nigdje naišla.
Ili se zaista na BAzaru cjenkanjem može skinuti i 80% cijene, da bi jakna koštala 100e?

Je li to kupujete na nekim drugim , perifernim bazarima? Pišite na m i o tome.
__________________
Ponekad ne mislim na tebe.
adan is offline  
Old 03.03.2013., 14:21   #5906
Pozdrav,

gdje kupiti turske lire, kod nas (s kunama) ili direktno u Istanbulu (s eurima)?
Ili sve plaćati s eurima?

Hvala
Cona is offline  
Old 03.03.2013., 14:45   #5907
http://tks.ibb.gov.tr/

kamere se pojavljuju iz dana u dan !

like !!!!
Ezel Bayraktar is offline  
Old 03.03.2013., 14:52   #5908
Quote:
adan kaže: Pogledaj post
Mogu zamisliti facu konobara ...

Ne zaboravimo, oni su zrgovci, a trgovci su svi jednaki....zarađuju!


Nego, uvijek me bune te priče o jeftinim kožama,jaknama i torbama... a kao , super su kvalitete, jako su lijepe , jako su šik...
Iskreno, malo sam zalazila po Bazaru ili dućanima, ali nisam nigdje naišla.
Ili se zaista na BAzaru cjenkanjem može skinuti i 80% cijene, da bi jakna koštala 100e?

Je li to kupujete na nekim drugim , perifernim bazarima? Pišite na m i o tome.
Adančice....kad ne stignemo tamo čavrljati!
Merter...tamo negdje prema aerodromu (Ataturk)...valjda još iza Aksaraya...ti se snalaziš po Istanbulu, ne sumnjam da ćeš naći.
Lijepo dođeš, biraš...ako ništa ne nađeš, zamisliš si, a oni ti skroje i sašiju po mjeri za 2-3 dana. Zato treba ići čim se dođe u Istanbul.
Napominjem, ovo nije moje iskustvo. Samo prenosim tuđe, nisam istraživala ali vrijedno je istražiti.
Evo i link....http://www.mydestination.com/istanbu...2-52007/merter
Osim ovih shoping centara tamo ima trgovina-radionica na veliko ali šivaju i kroje i pojedinačno .....kvart s trgovinom kožnih artikala....

I....preko puta Erboya ...uffff...što ćeš dolaziti u napast...imaš dućan s kožnim torbama.....nisu originali....ali bilo je lijepih..od kvalitetne kože...cijene nisu male. Velika GUCI BY GUCI ...1000 kn(ništa napadno, diskretno u koži utisnuto GG). Sve je mirišalo po koži i na ulici. Ja sam se jedva oduprla. U rujnu je jedna sigurno moja.

Zadnje uređivanje kmf55 : 03.03.2013. at 15:18.
kmf55 is offline  
Old 03.03.2013., 18:50   #5909
Quote:
Cona kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

gdje kupiti turske lire, kod nas (s kunama) ili direktno u Istanbulu (s eurima)?
Ili sve plaćati s eurima?

Hvala
kod nas uzmi eure i tamo mijenjaj.

Preporučam na Cemberlitas stanici jednu mjenjačnicu koja je imala ok trečaj. Onako je niža zgrada i gore je semafor s temperaturom i tečajem
__________________
Volim brusnice.
Achamiana is offline  
Old 03.03.2013., 21:13   #5910
Pozdrav, s obzirom da sutra idem u Istambul potreban mi hitan odgovor.. moram priznati da se nisam stigla pripremiti pa sad surfam i istražujem... Naime nije mi jasna jedna stvar, idem sa Ataturka do starog grada i ići ću sa metrom jer mi to ne predstavlja neki problem (u svakom gradu ista fora) al mi nije jasno kakvu kartu moram kupiti, da li su to JETON i dali na presjedanju moram kupiti drugi, da li je to ISTANBILKART ili nešto treće...???
 
Old 03.03.2013., 21:53   #5911
Quote:
RosieBee kaže: Pogledaj post
Pozdrav, s obzirom da sutra idem u Istambul potreban mi hitan odgovor.. moram priznati da se nisam stigla pripremiti pa sad surfam i istražujem... Naime nije mi jasna jedna stvar, idem sa Ataturka do starog grada i ići ću sa metrom jer mi to ne predstavlja neki problem (u svakom gradu ista fora) al mi nije jasno kakvu kartu moram kupiti, da li su to JETON i dali na presjedanju moram kupiti drugi, da li je to ISTANBILKART ili nešto treće...???
Ili žetoni ili Istanbulkard. Ako ćeš žetone, onda odmah kupi dva jer moraš presjedati.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 03.03.2013., 22:56   #5912
Quote:
ellast kaže: Pogledaj post
Ja sam jedna od osoba koja obožava oba grada ipak London malo više

Danas idem u Istanbul po prvi put i malo me hvata panika jer se nikad lošije nisam "pripremila" za putovanje. Tek sam jutros počela čitati temu...

Vjerojatno ću propustiti nešto "bitno", ali ako mi se svidi sigurno ću se vratiti.
Ja isto obozavam oba grada, ali definitivno vise London. U Parizu sam bila jedanput, uz dosta trcanja. A London ... U Londonu sam bila nekih 10-tak puta i uvijek mi se ide ponovo. Ja uglavnom znam ljude koji ili obozavaju London, ili ga mrze (ove ne mogu shvatiti). Mi planiramo u Istanbul krajem mjeseca, dok jos leti CA i nadam se da cu uspjeti naci dosta info na ovim stranicama, kao i inace. Dosta mojih frendova i kolega je islo u Istanbul zadnjih 2-3 godine i svi do jednog, su odusevljeni iako je kultura drugacija od onoga na sto smo mi navikli. Moram priznati da nitko od njih nije imao nikakvih neugodnih iskustava.

Meni se trebala zamjeriti Barcelona jer me je jedna te ista zenska 3 puta pokusala opljackati kod Fontana, ali kako sam znala da u ruksaku nemam ama bas nista vrijedno, nisam se dala uznemiravati. Isto tako sam znala da u Barci dosta kradu jer njihova policija krivicno ne goni kradljivce ako je ukradena vrijednost ispod nekih 400 kn ili tako nesto. Vrijedne stvari smo ostavili u sefu i uzivali.

Nadam se da cu otici u Istanbul i napisati kako smo mi prosli. Sutra se bacam na rezerviranje hotela
mdolezar is offline  
Old 04.03.2013., 11:33   #5913
vratili se, ako nekom treba neka info, neka pita, (dok je jos svjeze)
transport - nikad nigdje jednostavniji...
__________________
kuharica recepti savjeti
depecheLondon is offline  
Old 04.03.2013., 11:48   #5914
- većih neugodnosti nismo imali, jednu manju s trgovcem na Grand Bazaru, ali na kraju riješenu u našu korist...
- transport od aerodroma do hotela na Sirkeciju - vrlo jednostavan, (ako nekome treba info neka pita)
- večernje šetnje sasvim sigurne
- Istanbul Card kupili na samom ulazu u metro (cijena 10 tl) i isto tamo ga napunili (informaciju kako, pa čak usitniti novac će vam službenik koji radi na ulazu u metro)
- novac smo promijenili na aerodromu 2,3 TL=1€, a ostatak u hotelu 2,2.
- Hotel Erboy i više nego na odličnom položaju, važnije znamenitosti blizu, odlična ruta za pješačenje
- išli na Bospor Cruise 1 h i 30 min, cijena 10 TL
- išli na Taksim javnim prijevozom, natrag se vraćali pješke Istiklal ulicom (stvarno nepotrebno javnim prijevozom)
- suvenire, po istim cijenama kao na Bazarima ili čak jeftinije možete pronaći i po trgovinama na Sikreciju
eto to je to....
__________________
kuharica recepti savjeti
depecheLondon is offline  
Old 05.03.2013., 00:10   #5915
Čitam cijeli tjedan vaše savjete....došli smo do 177 stranice!!!!idemo i mi prvi put vidjeti Istanbul....uzbuđenje na vrhuncu....s obzirom na savjete da za shopping izbjegavamo kapali çarşiju, zanima me gdje su točno ti drugi bazari, buvljaci...što već....Jednom davno je balböceği rekla da postoji jedan odmah u blizini Taksima, al jaaaa biiiii adresu takvog ili nekog sličnog!!!!!!!!!!!!!!:-)))) Pooomagajte svi Lolita, Eylul, Babastana koji klopate Istanbul za doručak...ne želim poletjeti bez te informacije....a imam još samo četiri dana.....heeeelp!!!!!!!!!!!!!!!!!:-))))))))))
muhara33 is offline  
Old 05.03.2013., 08:47   #5916
Quote:
muhara33 kaže: Pogledaj post
Čitam cijeli tjedan vaše savjete....došli smo do 177 stranice!!!!idemo i mi prvi put vidjeti Istanbul....uzbuđenje na vrhuncu....s obzirom na savjete da za shopping izbjegavamo kapali çarşiju, zanima me gdje su točno ti drugi bazari, buvljaci...što već....Jednom davno je balböceği rekla da postoji jedan odmah u blizini Taksima, al jaaaa biiiii adresu takvog ili nekog sličnog!!!!!!!!!!!!!!:-)))) Pooomagajte svi Lolita, Eylul, Babastana koji klopate Istanbul za doručak...ne želim poletjeti bez te informacije....a imam još samo četiri dana.....heeeelp!!!!!!!!!!!!!!!!!:-))))))))))
Drugi bazari, buvljaci zbog suvenira ili što? Ako su suveniri, toga ima svugdje a pogledaj Arasta bazar ispod Plave džamije. Mislim da je Babastana njega spominjala. I ja sam tamo kupila svoje suvenire.
Također pogledaj i ulice oko Grand Bazara. Kada se spuštaš od njega prema Spice bazaru (Uzuncarsi ulica, Tahtakale dio - eBay of Istanbul ) nema čega nema - od đinđuva do igle i lokomotive.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 05.03.2013., 09:12   #5917
A gdje se mogu kupiti "la costa" majce za jeftine pare? Mislim, ne prave, naravno.
nukac is offline  
Old 05.03.2013., 09:38   #5918
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
A gdje se mogu kupiti "la costa" majce za jeftine pare? Mislim, ne prave, naravno.


Grand Bazar. Iako ja nisam naganjala tu fejk robu.
Imaš Sali pazar na azijskoj strani grada, utorkom i petkom.
http://www.mydestination.com/istanbu...ari-in-kadikoy
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."

Zadnje uređivanje _Lolita_ : 05.03.2013. at 09:47.
_Lolita_ is offline  
Old 05.03.2013., 12:18   #5919
Quote:
Ezel Bayraktar kaže: Pogledaj post
http://tks.ibb.gov.tr/

kamere se pojavljuju iz dana u dan !

like !!!!
ovo je zgodna stvar. Ne da mi se sad kopat, jel to uživo ili ak ne, kolko su ažurni?
Echoe is offline  
Old 05.03.2013., 13:27   #5920
Quote:
muhara33 kaže: Pogledaj post
Čitam cijeli tjedan vaše savjete....došli smo do 177 stranice!!!!idemo i mi prvi put vidjeti Istanbul....uzbuđenje na vrhuncu....s obzirom na savjete da za shopping izbjegavamo kapali çarşiju, zanima me gdje su točno ti drugi bazari, buvljaci...što već....Jednom davno je balböceği rekla da postoji jedan odmah u blizini Taksima, al jaaaa biiiii adresu takvog ili nekog sličnog!!!!!!!!!!!!!!:-)))) Pooomagajte svi Lolita, Eylul, Babastana koji klopate Istanbul za doručak...ne želim poletjeti bez te informacije....a imam još samo četiri dana.....heeeelp!!!!!!!!!!!!!!!!!:-))))))))))
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
A gdje se mogu kupiti "la costa" majce za jeftine pare? Mislim, ne prave, naravno.
Terkoz Çıkmazı, pri dnu Istiklal ulice, odmah preko puta Nizozemske ambasade... Jedan mali prolaz u kojem je mini bazar kojeg znaju većinom lokalci... SVa roba iz Zare, Manga, Bershke i sličnih lanaca je tu po puuuno jeftinijim cijenama... u svakom slučaju, svega se može pronaći...
__________________
"The greatest thing you'll ever learn is how to love and be loved in return..."
aurora_st is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:03.