Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2009., 12:11   #1
Kako umom izliječiti tijelo

Zanima me je li netko možda pročitao ovu knjigu dr. Davida Hamiltona pa da s ostalim forumašima podijeli njezine tajne. Pokušala sam nabaviti ovu knjigu na više mjesta (pritom mislim na knjižnice), ali zasad sam samo naišla na ponudu preko interneta. Evo što piše:

Quote:
Ova knjiga vam govori o tome kako izliječiti tijelo pomoću uma. Ona vam daje praktične alate kojima se možete služiti pri izlječenju niza bolesti. Kao potvrdu toga u njoj su sadržane brojne priče iz cijelog svijeta koji su se izlječili od teških bolesti poput raka i dijabetesa, kao i od ne toliko ozbiljnih bolesti poput peludne groznice i boli različitog urzoka.

Mozak uvijek proizvodi svoje vlastite lijekove. To je primjer da je um jači od materije na molekularnoj razini. Ukoliko osoba vizualizira iscjeljivanje oštećenog dijela tijela, sigurno će utjecati na pretvaranje matičnih stanica u vrste stanica potrebne za izlječenje.

Veza između vašeg uma i tijela je bliska, snažna, i često je vrijedno oruđe u preuzimanju kontrole nad vašim životom i ambicijama. Moć misli može utjecati na nas snažno, često i tako da nam promijeni život, u svim područjima našeg života, uključujući i zdravlje.

Ova radikalna nova knjiga vrhunskog znanstvenika Davida Hamiltona istražuje moć vizualizacije, vjerovanja i pozitivnog razmišljanja i njihov učinak na tijelo. Pomoću revolucionarne meditacije liječenja kvantnim poljem - kojom možemo promijeniti sebe na automatskoj razini - dr. Hamilton pokazujevam kako se možete poslužiti maštom i procesima razmišljanja, da biste potaknuli obrane svog tijela i sustave iscjeljivanja na borbu protiv bolesti i boli.
E sad, vjerujete li vi da je ovo moguće ili mislite da je samo jedna u nizu od knjiga o "čudesnom" samoizlječenju i samopomoći?
Vjerujete li da je sve loše nastalo kao posljedica naših misli i da se taj proces može obrnuti tj. da može doći do izlječenja?
Je li mozak stvarno najbolji lijek?
Ima li netko možda pozitivnih iskustava?
Ako je netko uspio nabaviti knjigu molim vas da se javite pa da malo prokomentiramo..
Ginger jam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 15:36   #2
....

Krivo sam postala
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 15:45   #3
Quote:
Ginger jam kaže: Pogledaj post
Zanima me je li netko možda pročitao ovu knjigu dr. Davida Hamiltona pa da s ostalim forumašima podijeli njezine tajne. Pokušala sam nabaviti ovu knjigu na više mjesta (pritom mislim na knjižnice), ali zasad sam samo naišla na ponudu preko interneta. Evo što piše:



E sad, vjerujete li vi da je ovo moguće ili mislite da je samo jedna u nizu od knjiga o "čudesnom" samoizlječenju i samopomoći?
Vjerujete li da je sve loše nastalo kao posljedica naših misli i da se taj proces može obrnuti tj. da može doći do izlječenja?
Je li mozak stvarno najbolji lijek?
Ima li netko možda pozitivnih iskustava?
Ako je netko uspio nabaviti knjigu molim vas da se javite pa da malo prokomentiramo..
E i mene bi to zanimalo,i ja bih voljela znati jel netko citao knjigu?!

Vjerujem da je moguce,itekako je moguce.
Vjerujem da je i sve lose postalo kao posljedica nasih misli,
i da moze doci do izljecenja.
__________________
voli te tvoja zvir
TRAVNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 15:52   #4
Quote:
TRAVNIK kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je moguce,itekako je moguce.
Vjerujem da je i sve lose postalo kao posljedica nasih misli,
i da moze doci do izljecenja.
evo ja ti sad mislim projiciram rak
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.12.2009., 16:22   #5
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
evo ja ti sad mislim projiciram rak

Daj mu spicite ban da se malo nauci finom ponasanju.
Pljuje po svima gdje god stigne.
nixon69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 19:00   #6
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
evo ja ti sad mislim projiciram rak
Nemoj previše projicirati da ne bi obolio...mislim ozbiljno.

Knjigu nisam čitala, pa ne mogu komentirati sadržaj, ali to stoji da su naše bolesti samo posljedica misaonih formi, stresnih situacija, trauma...itd. jednog određenog disbalansa. Liječila sam ljude sa fizičkim problemima najčešće tako da smo rješavali najprije probleme psihičke prirode...način na koji su gledali stvari i ljude oko sebe najčešće je bio uzrok fizičkog oboljenja.
INDIGO22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 19:29   #7
a nisu uvijek bolesti vezane sa psihom, npr virusne itd. naš organizam jest savršeni mehanizam koji ima sposobnost samoizliječenja svih bolesti, no to ne čini.

pitanje je zašto ?

pitanje je zašto kod rijetkih to uspije, zašto kod većine ne uspijeva. ?

zašto većina tjelesa i psiha traži nekakav support u vidu utjehe, lijekova, raznih baba vračara itd.

zašto ne možemo kontrolirati voljno, sve mehanizme na koje do sad uglavnom voljom ne možemo utjecat. ?

dokazano jest da postoje primjeri samoiscjeljenja kod pojedinaca u terminalnoj fazi kancera npr. no 99,99999 % ostalih to ne "doživi".

zašto ?

znanost bi se trebala posvetiti proučavanju tog fenomena, pokušati dizati postotak samoizliječenih, pa bi se tako i smanjio broj lovaca u mutnom. odn, hrpe lezilebaroša, lažnih samozvanih iscjelitelja, loših liječnika službeno obrazovanih itd.
Gradski konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 20:30   #8
Quote:
nixon69 kaže: Pogledaj post

Daj mu spicite ban da se malo nauci finom ponasanju.
Pljuje po svima gdje god stigne.
Zašto? Samo pokušava iskustveno dokazati postavljenu tezu.
__________________
SAS: ljudi sa mjesta masai jednostavno hodaju posve prirodno! || taichi87: radi se o sukcinskoj kiselini... nije baš poznata...
Soulsaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 20:43   #9
vec sam trazio tu knjigu jos prije skoro punih mj. dana i nisam nigdije nasao na netu da je itko procitao ili je mozda uploadana na net, nula bodova... vjerojatno zato sto je jos nova/tek stigla na nase trziste, nadam se da ce netko uspijeti nabaviti tu knjigu makar s jos nekim pol pol ili na 4 osobe se podijeli cijena, da pojedinac neplati punu cijenu da vidimo sta ima u toj knjizi ista uopce korisno, nadam se da nije samo puko naklapanje jer od toga zbilja nema koristi za nikoga

ja vjerujem da je moguce umom iscijeliti, jer to sto mi neznamo koje mogucnosti postoje i kriju u nama neznaci da to i ne postoji kao mogucnost ostvarenja pojedinih ciljeva

Quote:
Gradski konj kaže: Pogledaj post
a nisu uvijek bolesti vezane sa psihom, npr virusne itd. naš organizam jest savršeni mehanizam koji ima sposobnost samoizliječenja svih bolesti, no to ne čini.

pitanje je zašto ?

pitanje je zašto kod rijetkih to uspije, zašto kod većine ne uspijeva. ?

zašto većina tjelesa i psiha traži nekakav support u vidu utjehe, lijekova, raznih baba vračara itd.

zašto ne možemo kontrolirati voljno, sve mehanizme na koje do sad uglavnom voljom ne možemo utjecat. ?

dokazano jest da postoje primjeri samoiscjeljenja kod pojedinaca u terminalnoj fazi kancera npr. no 99,99999 % ostalih to ne "doživi".

zašto ?

znanost bi se trebala posvetiti proučavanju tog fenomena, pokušati dizati postotak samoizliječenih, pa bi se tako i smanjio broj lovaca u mutnom. odn, hrpe lezilebaroša, lažnih samozvanih iscjelitelja, loših liječnika službeno obrazovanih itd.
razloga inace vec ima kao npr. kod theta ucenju da nepokretanje samoiscijeljivanje problem negativno/lose vjerovanje, druge tehnike vele da je u pitanju bas karma od prijasnjih zivota itd. itd.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 20:48   #10
Quote:
INDIGO22 kaže: Pogledaj post
Liječila sam ljude sa fizičkim problemima najčešće tako da smo rješavali najprije probleme psihičke prirode...način na koji su gledali stvari i ljude oko sebe najčešće je bio uzrok fizičkog oboljenja.
da, zanimljivo..
ali kako bi ljudi reagirali da im kazes da su sami prouzrocili svoj rak?
rekli bi - ma nemoguce, zasto bi to itko htio..
i kao sto Gradski konj kaze sta ako se radi o virusnim bolestima ili necemu popud AIDS-a?

Znate ono kad ljudi kazu Bog mi je pomogao da se izljecim, molio sam se cijeli dan i noc i dobio sto sam htio..
vjerujem da je to istina, al ne ovaj dio sto se tice nekog bozanstva (nije vazno kojeg) vec su ljudi toliko vjerovali da ce se izljeciti da su to postigli samostalno- snagom volje, a ne uz intervenciju Boga, Alaha, Bude, whatever..
Ginger jam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 20:54   #11
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
nadam se da ce netko uspijeti nabaviti tu knjigu makar s jos nekim pol pol ili na 4 osobe se podijeli cijena, da pojedinac neplati punu cijenu da vidimo sta ima u toj knjizi ista uopce korisno, nadam se da nije samo puko naklapanje jer od toga zbilja nema koristi za nikoga
a nadam se i ja..
ali koliko sam shvatila jos ju nitko nije procitao..
zanima me kakve tehnike on primjenjuje za izljecenje, tj. sto se tocno mora vizualizirati.
valjda nije samo popularno stivo za sire mase..
Ginger jam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 21:24   #12
Quote:
Ginger jam kaže: Pogledaj post
i kao sto Gradski konj kaze sta ako se radi o virusnim bolestima ili necemu popud AIDS-a?
Pa ni od virusnih bolesti ne oboli svako tko bude izložen virusu. A od oboljelih tjek bolesti je različit, kod nekog lakše, kod nekog teže.

Zadnje uređivanje Begemotica : 16.12.2009. at 22:17.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 22:41   #13
cek cek,nemojte odmah misliti na sve bolsti!

govori se o tome da je moguce svojim mislima izazvati kojekakve bolesti!

naravno da se i virusi mogu pokupiti,bolesti genetski naslijediti...

ali isto tako i svojom psihom se mogu izazvati svakakve bolesti,oboljenja,
ostecenja...a isto tako i poboljsati opce stanje!

mislim da nema covjeka koji moze reci da sojom prekomjernom sekiracijom,stresom,negativnim razmisljanjima nije sam sebi narusio zdravlje.
a isto tako mjenjanjem svoga stava,misljenja i ponasanja,gledista
nije poboljsao svoje zdravlje.
__________________
voli te tvoja zvir
TRAVNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 22:43   #14
Quote:
Kronični Vlado kaže: Pogledaj post
evo ja ti sad mislim projiciram rak
nije bitno sta mi ti i tebi slicni misle,
nego sta mislim i zelim sama sebi!

ja tebi zelim sve najbolje i sretnu novu godinu.
__________________
voli te tvoja zvir
TRAVNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 22:45   #15
Quote:
Soulsaver kaže: Pogledaj post
Zašto? Samo pokušava iskustveno dokazati postavljenu tezu.
na kome?
na meni?

treba poceti od sebe,ovdje se govori o poboljsanju-pogorsanju zdravlja
samom sebi.

i tebi zelim sve najbolje i sretnu novu godinu.
__________________
voli te tvoja zvir
TRAVNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 22:45   #16
Quote:
Ginger jam kaže: Pogledaj post
a nadam se i ja..
ali koliko sam shvatila jos ju nitko nije procitao..
zanima me kakve tehnike on primjenjuje za izljecenje, tj. sto se tocno mora vizualizirati.
valjda nije samo popularno stivo za sire mase..
hm tu se spominje na prvoj stranici korice knjige zahvala od poznate i slavna Louise L. Hay izjavila: "Zahvalna sam Davidu Hamiltonu što je napisao ovu nadahnjujuću knjigu."

a od te Louise L. Hay imam dvije knjige koja ocito ima slicnu temu drugim rijecima ista tema
-Kako iscijeliti duh i tijelo
-Moc ozdravljenja je u nama

nisam stigao procitati obije knjige pa neznam kako i na koji nacin je pisana knjiga, al ako su obije knjige dobre bar sam tako prozujao po stranicama i jos k tome vidim da je pohvalila David R. Hamilton sto je napisao knjigu mislim da bi tada obije trebali imati slicno razmisljanje i imati smisla za pisanje knjige, usto ta njegova knjiga ima 270str. i tezi skoro pol kile nije vrag da je pisao pjesme, poeziju i bajke

http://www.profil.hr/knjiga/kako-umo...-tijelo/31795/


a za opcenito o virusima to je istina da mnogi cak niti neoboljevaju u blizini i druzenju sa bolesnim osobama koji nakratko ili dugo muce muku stime, npr. prehlade i gripa, kao sam primjer mogu sebe navesti recimo ja se nisam prehladio niti obolio od gripe sada skoro punih 3godine, sto je za mene cak neobicno jer sam uvijek svaku zimu imao bar prehladu, ako ne i gripu stim da je naravno higijena i nacin zivota je ostao potpuno isti i doista sam se kretao medu bolesnima i druzio se snjima pa cak i na 3-4h kolko bi trajalo predavanje na faksu sijedili jedni pored drugih, baka koja je u 76god isto ni prehladu i otac, dok brat i majka dva puta imali virozu u mj. dana, eto to je samo primjer no ne i hranjenje svoga ega jer mi to nije bila namjera vec primjer za razmisljanje isto tako ima ljudi koji su nosioci AIDS-a no nisu obolili od istog, osjecaju se potpuno zdravi i desetljecima neznajuci da imaju AIDS zive posve normalno dok slucajno se neotkrije, pa je i to za razmisljanje
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 22:51   #17
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
hm tu se spominje na prvoj stranici korice knjige zahvala od poznate i slavna Louise L. Hay izjavila: "Zahvalna sam Davidu Hamiltonu što je napisao ovu nadahnjujuću knjigu."

a od te Louise L. Hay imam dvije knjige koja ocito ima slicnu temu drugim rijecima ista tema
-Kako iscijeliti duh i tijelo
-Moc ozdravljenja je u nama

nisam stigao procitati obije knjige pa neznam kako i na koji nacin je pisana knjiga, al ako su obije knjige dobre bar sam tako prozujao po stranicama i jos k tome vidim da je pohvalila David R. Hamilton sto je napisao knjigu mislim da bi tada obije trebali imati slicno razmisljanje i imati smisla za pisanje knjige, usto ta njegova knjiga ima 270str. i tezi skoro pol kile nije vrag da je pisao pjesme, poeziju i bajke

http://www.profil.hr/knjiga/kako-umo...-tijelo/31795/


a za opcenito o virusima to je istina da mnogi cak niti neoboljevaju u blizini i druzenju sa bolesnim osobama koji nakratko ili dugo muce muku stime, npr. prehlade i gripa, kao sam primjer mogu sebe navesti recimo ja se nisam prehladio niti obolio od gripe sada skoro punih 3godine, sto je za mene cak neobicno jer sam uvijek svaku zimu imao bar prehladu, ako ne i gripu stim da je naravno higijena i nacin zivota je ostao potpuno isti i doista sam se kretao medu bolesnima i druzio se snjima pa cak i na 3-4h kolko bi trajalo predavanje na faksu sijedili jedni pored drugih, baka koja je u 76god isto ni prehladu i otac, dok brat i majka dva puta imali virozu u mj. dana, eto to je samo primjer no ne i hranjenje svoga ega jer mi to nije bila namjera vec primjer za razmisljanje isto tako ima ljudi koji su nosioci AIDS-a no nisu obolili od istog, osjecaju se potpuno zdravi i desetljecima neznajuci da imaju AIDS zive posve normalno dok slucajno se neotkrije, pa je i to za razmisljanje
i ja sam upravo to osjetila na svojoj kozi!

moji oko mene su pun mj.dana bili gripozni,ljecili se svim i svacim,prezdrave pa opet obole...kuca puna virusa,a meni nista!
zato sto redovno idem kod bioenergicara,doduse radi sasvim neke druge stvari
ali ocito da imam dobru zastitu!
virusi mi nisu mogli nista,kao i samom bioterapeutu kojem dođe puno ljudi s svakakvim virusima pa i ovim najnovijim,on zdrav-prav!
__________________
voli te tvoja zvir
TRAVNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 11:51   #18
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
nisam stigao procitati obije knjige pa neznam kako i na koji nacin je pisana knjiga, al ako su obije knjige dobre bar sam tako prozujao po stranicama i jos k tome vidim da je pohvalila David R. Hamilton sto je napisao knjigu mislim da bi tada obije trebali imati slicno razmisljanje i imati smisla za pisanje knjige, usto ta njegova knjiga ima 270str. i tezi skoro pol kile nije vrag da je pisao pjesme, poeziju i bajke
a grrrr sad me bas zanima o cem se radi.. pokusala sam naci na internetu da ju skinem ko covjek, nekako mi se ne placa 150 kuna za to..
a istina ovo za viruse i zarazu.. i ja sam se kretala medu bolesnima pa nista.. a inace me uvijek uhvati i prijede na mene..
virusi me vole
Ginger jam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 18:25   #19
Virusi, bakterije, gljivice..itd. imaju svoje frekvencije kojima vibriraju, baš kao i mi i sve drugo, živo i neživo. Kad se naša frekvencija, pod utjecajem negativnih misaonih formi, promijeni i poklopi sa frekvencijom tih patogenih organizama, oni tada nas uzimaju kao savršenog domaćina. Usput da kažem....niti jedan od tih organizama ne misli da nama radi nešto loše....na kraju krajeva, sami smo ih pozvali. Kada se način razmišljanja promijeni, mijenja se i frekvencija našeg tijela koja više ne odgovara tim organizmima i oni odlaze.
INDIGO22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 18:30   #20
Quote:
Ginger jam kaže: Pogledaj post
da, zanimljivo..
ali kako bi ljudi reagirali da im kazes da su sami prouzrocili svoj rak?
rekli bi - ma nemoguce, zasto bi to itko htio..
i kao sto Gradski konj kaze sta ako se radi o virusnim bolestima ili necemu popud AIDS-a?

Znate ono kad ljudi kazu Bog mi je pomogao da se izljecim, molio sam se cijeli dan i noc i dobio sto sam htio..
vjerujem da je to istina, al ne ovaj dio sto se tice nekog bozanstva (nije vazno kojeg) vec su ljudi toliko vjerovali da ce se izljeciti da su to postigli samostalno- snagom volje, a ne uz intervenciju Boga, Alaha, Bude, whatever..
Ljudima nikad ne kažem da su sami krivi...postoji drugačiji pristup da oni to sami osvijeste...to se uči.
Snaga volje-intervencija Boga....to je jedno te isto. Osnova našeg bića je svjetlost tj. energija (nalazi se u jezgri svake stanice).Ta energija je u biti energija izvora od koje smo svi potekli...mi u svojoj suštini i jesmo Bog.
INDIGO22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.