Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2015., 08:35   #2781
@Angelsss,
puno ti hvala i svako dobro.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 10:45   #2782
Pozdrav Možda malo glupo pitanje, ali imam neko čudno stanje već godinu dana za koje se sumnja da je lajmska borelioza, ali je to krenulo u nekakvom drugom, još čudnijem smjeru. Naime, stalno me bole zglobovi, ali nisu nikad bili natečeni. Odem na scintigrafiju i ne nađu ništa, osim na desnom ručnom i oba skočna zgloba neuro-degenerativne upalne promjene. EMNG je pokazao oštećenja živaca, teške neurogene lezije od c5 do T1... E, sad... Kažu mi da mene ne bole kosti, nego mišići i živci zapravo Prije mjesec i pol sam počeo piti Meliam i sad mi zadnjih tjedana na mjestu di me je najjače boljelo (ručni zglobovi) simetrično izbija crvenkasti osip, kao da mi je netko pravio točkice crvenom kemijskom, svrbi, fras ću dobiti! Danas bio kod infektologa, misli da je od lijeka! A podlaktice ne prestaju peći već godinu dana, kao ni lijevi biceps. Tetive u šakama vječito pokočene... Vadio sam reuma faktore, negativni (jedan je bio ravno na granici, ubijte me sad ne znam koji!)... Vadio sam sad opet one ANa, LAC,Igg, Igm erf, itd, odnosno kompletnu imunološku analizu pa moram čekati još mjesec dana rezultate... Uglavnom, serem dovoljno već. Pitanje je, je li moguće da ja zapravo imam reumatoidni artritis iako su mi na samo ta tri zgloba scintigrafijom nađene promjene? Mr mozga, vratne i lumbalne kičme savršen. Inače, baka mi ima to otkako zna za sebe Čisto da dodam, 22 godine, iz Osijeka, niti sam debel, niti sam mršav, 175 visok, 75 kg, do lane zdrav kao dren...

Zadnje uređivanje upomoc21 : 08.05.2015. at 10:55.
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 13:55   #2783
Zar se borelioza ne dokazuje testom iz seruma?
Meni su radili taj test kad sam imala polineuropatije.
Da li je u tvoju obradu ukljucen neurolog?

Da li postoji mogucnost da su ovo sto imas smetnje u okviru necega sto bi se uklapalo u fibromijalgiju?
Ako si u obradi reumatologa, pretpostavljam da nisu, jer bi on na to posumnjaao.

Oprosti ako se petljam gdje mi nije mjesto, isla sam vidjeti je li mi jos netko nesto napisao za moj kortiko, samo naglas razmisljam, jer spominjes da te bole misici i tetive.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 14:37   #2784
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Zar se borelioza ne dokazuje testom iz seruma?
Meni su radili taj test kad sam imala polineuropatije.
Da li je u tvoju obradu ukljucen neurolog?

Da li postoji mogucnost da su ovo sto imas smetnje u okviru necega sto bi se uklapalo u fibromijalgiju?
Ako si u obradi reumatologa, pretpostavljam da nisu, jer bi on na to posumnjaao.

Oprosti ako se petljam gdje mi nije mjesto, isla sam vidjeti je li mi jos netko nesto napisao za moj kortiko, samo naglas razmisljam, jer spominjes da te bole misici i tetive.
Ma dokazano je kobajagi, samo što su ti testovi strašno nepouzdani, meni je izašao kao "granično pozitivan". Ma bio sam kod reumatologa, kako da ne. Ona me i slala na scintigrafiju i kompletnu imunološku obradu. Jer joj nije jasno kako su kičma i sve u redu, a živci oštećeni. Tetive uopće nisu prikazane kao oštećene, a vječito stegnute u šaci samo tako. Pa postoji uvijek i mogućnost fibromijalgije, samo da nisam malo premlad za to?

Neurologinja je također uključena, ona tek ne zna šta da misli. Kaže, malo osjetljivija kralježnica, mene u životu kičma zaboljela nije. Nema na šta mi krv nisu vadili, sve odlično. Jedino teška anemija na vitamin D, on mi je 9,5, a ne bi smio biti ispod 50 pa sad pijem Plivit D3 kapi... Osjećam se kao da sam upao među hrpu budala, koji me šetaju Da dodam da je MS isključen onim kojekakvim potencijalima, vidnim poljima i sličnim. A za RA pitam jer nisam zadovoljan. Ima napretka puno, nakon 5 mjeseci antibiotika, većina neuroloških ispada se povuklo, tako da ću ostaviti mogućnost da jeste borelija u pitanju, ali ona je opet poznata po tome što aktivira druge čučeće autoimune bolesti, a ovi moji bolovi u podlakticama i mišićima nikako ne idu u prilog. Još pogotovo sad taj osip i ukočenost. Nemam blage, a dok dočekam rezultate dobit ću nervni slom, jer pitaj Boga šta je ta borelija sa sobom aktivirala. Zato pitam je li moguć RA s takvom scintigrafijom kao ja što imam?
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 14:46   #2785
A kakvu scintigrafiju imaš? Jesi dobio imunološke nalaze?

Hannah imamo temu o medrolu, budem ti tamo napisala post.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 14:57   #2786
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A kakvu scintigrafiju imaš? Jesi dobio imunološke nalaze?

Hannah imamo temu o medrolu, budem ti tamo napisala post.
Scintigrafija skeleta (cijeloga). Pronađena je samo pojačana metabolička aktivnost desnoga ručnoga zgloba i obaju skočnih zglobova, najvjerojatnije upalno-degenerativnog porijekla. Citiram.
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 15:05   #2787
Kod kojeg reumatologa ideš? (ja sam isto iz Osijeka pa zato pitam)

Jesu ti došli imunološki nalazi? Šta oni kažu?

edit: ja imam problema sa zglobovima, moji se čak i krive na prstima na rukama, ali ja za sada nemam RA. Tako da promjene na zglobovima ne moraju nužno biti od reumatoidnog artritisa, ide to i u paketu sa drugim autoimunim bolestima.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 15:11   #2788
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Kod kojeg reumatologa ideš? (ja sam isto iz Osijeka pa zato pitam)

Jesu ti došli imunološki nalazi? Šta oni kažu?

edit: ja imam problema sa zglobovima, moji se čak i krive na prstima na rukama, ali ja za sada nemam RA. Tako da promjene na zglobovima ne moraju nužno biti od reumatoidnog artritisa, ide to i u paketu sa drugim autoimunim bolestima.
Željka Kardum, pretrage su obavljene 20.4. pa ti računaj kad će biti gotove, rekoše početkom/polovinom šestoga mjeseca Tražila je sljedeće: ANF, ADNA, ENA, LAC, kardiolipin, anti beta 2GP, c/pANCA, krioglobulini, EFP, IEFP, IgA, IGG, IGM, IGE i scintigrafiju.

Neurologinja je Svetlana Tomić, nju su mi svi preporučili.

Ja otkako znam za sebe imam prste na rukama ukrivo, kao da ih je netko zavijao prema lijevo, ali nije mi to nikad smetalo

Zadnje uređivanje upomoc21 : 08.05.2015. at 15:15. Reason: tipfeler
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 15:11   #2789
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A kakvu scintigrafiju imaš? Jesi dobio imunološke nalaze?

Hannah imamo temu o medrolu, budem ti tamo napisala post.
Joj, pa nisam znala.
Hvala ti puno.
Jos samo da ju nadjem...
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 15:19   #2790
Quote:
upomoc21 kaže: Pogledaj post
Ma dokazano je kobajagi, samo što su ti testovi strašno nepouzdani, meni je izašao kao "granično pozitivan". Ma bio sam kod reumatologa, kako da ne. Ona me i slala na scintigrafiju i kompletnu imunološku obradu. Jer joj nije jasno kako su kičma i sve u redu, a živci oštećeni. Tetive uopće nisu prikazane kao oštećene, a vječito stegnute u šaci samo tako. Pa postoji uvijek i mogućnost fibromijalgije, samo da nisam malo premlad za to?

Neurologinja je također uključena, ona tek ne zna šta da misli. Kaže, malo osjetljivija kralježnica, mene u životu kičma zaboljela nije. Nema na šta mi krv nisu vadili, sve odlično. Jedino teška anemija na vitamin D, on mi je 9,5, a ne bi smio biti ispod 50 pa sad pijem Plivit D3 kapi... Osjećam se kao da sam upao među hrpu budala, koji me šetaju Da dodam da je MS isključen onim kojekakvim potencijalima, vidnim poljima i sličnim. A za RA pitam jer nisam zadovoljan. Ima napretka puno, nakon 5 mjeseci antibiotika, većina neuroloških ispada se povuklo, tako da ću ostaviti mogućnost da jeste borelija u pitanju, ali ona je opet poznata po tome što aktivira druge čučeće autoimune bolesti, a ovi moji bolovi u podlakticama i mišićima nikako ne idu u prilog. Još pogotovo sad taj osip i ukočenost. Nemam blage, a dok dočekam rezultate dobit ću nervni slom, jer pitaj Boga šta je ta borelija sa sobom aktivirala. Zato pitam je li moguć RA s takvom scintigrafijom kao ja što imam?
Fibromijalgiju sam spomenula, jer mi je ona pala na pamet, ne mislim da ju imas, osim toga, nju cesce imaju zene. Vjerujem dabi reumatolog vec posumnjao na nju kad bi imao razloga.
Glupo mi je uopce napominjati, ali pretpostavljam da znas da se d vitamin ne moze sintetizirati bez sunca, pa bi bilo dobro da sad kad su lijepi dani provedes malo vremena na otvorenome.
I nije mi jasno zasto se doktorica cudi nalazu ostecenja zivaca ako je kicma u redu.
Neuropatija moze biti i periferna, ne moraju biti u pitanju tzv.radikularne promjene (tada je od kicme,ako se ne varam)
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 15:24   #2791
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Fibromijalgiju sam spomenula, jer mi je ona pala na pamet, ne mislim da ju imas, osim toga, nju cesce imaju zene. Vjerujem dabi reumatolog vec posumnjao na nju kad bi imao razloga.
Glupo mi je uopce napominjati, ali pretpostavljam da znas da se d vitamin ne moze sintetizirati bez sunca, pa bi bilo dobro da sad kad su lijepi dani provedes malo vremena na otvorenome.
I nije mi jasno zasto se doktorica cudi nalazu ostecenja zivaca ako je kicma u redu.
Neuropatija moze biti i periferna, ne moraju biti u pitanju tzv.radikularne promjene (tada je od kicme,ako se ne varam)
Znam, znam! Stalno sam vani u zadnje vrijeme, rolam koliko mogu uz Promenadu, vozim bajk, samo znaš i sama kakva nam je klima u Slavoniji. 9 mjeseci sikire, 3 mjeseca normalno, nikakvo čudo što imam manjak vitamina Ona je meni to zavela pod cervikobrahijalni sindrom, ma... Iskreno, prolupao sam na živce u zadnjih godinu dana, pijem antidepresive i normabele jer sam znao imati po 17 napada panike dnevno od muke. Jedva sam se riješio nekako straha od smrti. Koliko god to nekom glupo zvučalo. Ali kad te godinu i pol tako vodaju...
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 16:26   #2792
Quote:
upomoc21 kaže: Pogledaj post
Znam, znam! Stalno sam vani u zadnje vrijeme, rolam koliko mogu uz Promenadu, vozim bajk, samo znaš i sama kakva nam je klima u Slavoniji. 9 mjeseci sikire, 3 mjeseca normalno, nikakvo čudo što imam manjak vitamina Ona je meni to zavela pod cervikobrahijalni sindrom, ma... Iskreno, prolupao sam na živce u zadnjih godinu dana, pijem antidepresive i normabele jer sam znao imati po 17 napada panike dnevno od muke. Jedva sam se riješio nekako straha od smrti. Koliko god to nekom glupo zvučalo. Ali kad te godinu i pol tako vodaju...
Ne zvuci glupo, svi imamo strahove kad se jave ozbiljni ili neobjasnjivi zdravstveni problemi.
Sada si valjda pred kraj obrade, pa ce se sve iskristalizirati i nekako rijesiti ili staviti pod kontrolu,, pa ce i stres biti manji.
Sretno i cuvaj zivce.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 17:00   #2793
Quote:
upomoc21 kaže: Pogledaj post
Željka Kardum, pretrage su obavljene 20.4. pa ti računaj kad će biti gotove, rekoše početkom/polovinom šestoga mjeseca Tražila je sljedeće: ANF, ADNA, ENA, LAC, kardiolipin, anti beta 2GP, c/pANCA, krioglobulini, EFP, IEFP, IgA, IGG, IGM, IGE i scintigrafiju.

Neurologinja je Svetlana Tomić, nju su mi svi preporučili.

Ja otkako znam za sebe imam prste na rukama ukrivo, kao da ih je netko zavijao prema lijevo, ali nije mi to nikad smetalo
Ona je ok, ja bi išla kod nje da ne idem kod svoje. Volim kod tih mladih doktora što su detaljni jer nemaju iskustva onda čeprkaju u svim smjerovima.

Da, nažalost tako i ja čekam po 2-2,5 mjeseca na nalaze. Bit će ti neke stvari i ranije gotove, mislim da je meni elektroforeza proteina bila ranije (ovo EFP), imunoglobulini mislim da su mi ranije dolazili, LAC bi isto mogao biti gotov prije. Mislim da najviše treba ANA i ENa i ostale takve stvari jer su to skupe pretrage i čekaju da se nakupi ljudi i onda rade (koliko sam skontala ti reagensi su jako skupi, ne isplati im se otvoriti pa bacati a to valjda ne može dugo stajati pa onda kad se skupi dovoljan broj ljudi rade, a da ne pričamo da sečesto zna dogoditi i da nema reagensa)

(edit: slobodno odi tamo negdje za 2-3 tjedna i pogledaj šta je došlo od nalaza i pokupi ak je došlo, ja tak znam jer mi se zna dogoditi da mi je u međuvremenu neka kontrola pa da barem nešto od nalaza pokupim i odnesem dok čekam ostatak; oni ti kažu tako jer ne znaju kad će koji nalaz točno doći pa da ljudi ne dolaze tamo svako malo i da ih ne maltretiraju di su više ti nalazi)

Reci, jesu ti vadili RF, waler rosu, anti ccp i slične stvari? To inače vade kod RA, meni su to prvo bili vadili jer je prvo bila sumnja na RA.

Kakvi su ti sedimentacija i crp?

Meni su se počeli kriviti unazad nekoliko godina, ali mi ne ide ko kod RA u stranu toliko nego koliko sam skontala krive mi se prema dolje i ovi sredni zglobići na srednjim prtima ko da se krive prem unutra. Dosta često mi se zna dogoditi da mi se zakoči na prvu kad želim savinuti. Morat ću si uzeti one lotice za stiskanje šaka, malo da ojačam mišiće jer će mi se pokočiti ti zglobići u neko doba.

Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Joj, pa nisam znala.
Hvala ti puno.
Jos samo da ju nadjem...
Imamo ih par komada o kortićima, što općenito što po vrstama. Dosta se piju, dobivaju pa ljudi onda se ljudi raspituju. Šta ćeš, kad otvoriš upute od lijeka najrađe bi bacio lijek u kantu za smeće.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 16:50   #2794
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ona je ok, ja bi išla kod nje da ne idem kod svoje. Volim kod tih mladih doktora što su detaljni jer nemaju iskustva onda čeprkaju u svim smjerovima.

Da, nažalost tako i ja čekam po 2-2,5 mjeseca na nalaze. Bit će ti neke stvari i ranije gotove, mislim da je meni elektroforeza proteina bila ranije (ovo EFP), imunoglobulini mislim da su mi ranije dolazili, LAC bi isto mogao biti gotov prije. Mislim da najviše treba ANA i ENa i ostale takve stvari jer su to skupe pretrage i čekaju da se nakupi ljudi i onda rade (koliko sam skontala ti reagensi su jako skupi, ne isplati im se otvoriti pa bacati a to valjda ne može dugo stajati pa onda kad se skupi dovoljan broj ljudi rade, a da ne pričamo da sečesto zna dogoditi i da nema reagensa)

(edit: slobodno odi tamo negdje za 2-3 tjedna i pogledaj šta je došlo od nalaza i pokupi ak je došlo, ja tak znam jer mi se zna dogoditi da mi je u međuvremenu neka kontrola pa da barem nešto od nalaza pokupim i odnesem dok čekam ostatak; oni ti kažu tako jer ne znaju kad će koji nalaz točno doći pa da ljudi ne dolaze tamo svako malo i da ih ne maltretiraju di su više ti nalazi)

Reci, jesu ti vadili RF, waler rosu, anti ccp i slične stvari? To inače vade kod RA, meni su to prvo bili vadili jer je prvo bila sumnja na RA.

Kakvi su ti sedimentacija i crp?

Meni su se počeli kriviti unazad nekoliko godina, ali mi ne ide ko kod RA u stranu toliko nego koliko sam skontala krive mi se prema dolje i ovi sredni zglobići na srednjim prtima ko da se krive prem unutra. Dosta često mi se zna dogoditi da mi se zakoči na prvu kad želim savinuti. Morat ću si uzeti one lotice za stiskanje šaka, malo da ojačam mišiće jer će mi se pokočiti ti zglobići u neko doba.



Imamo ih par komada o kortićima, što općenito što po vrstama. Dosta se piju, dobivaju pa ljudi onda se ljudi raspituju. Šta ćeš, kad otvoriš upute od lijeka najrađe bi bacio lijek u kantu za smeće.
Vađen je Reumatski Faktor i Walter Ross, ali kažem, ne sjećam se nalaza, kontam da mi je nešto ostalo kod babe i dede u Daruvaru. Jedan je bio ravno na granici, e sad koji.. Anti ccp? Nikad čuo, to mi nitko nikada vadio nije. CRP mi je stalno lagano povišen. Od 10 do 20... Nikoga to ne zabrinjava, kao nije troznamenkasto, neću krepati sutra

(edit: Hannah, hvala na lijepim riječima, nadajmo se da ništa neće da se izbaksuzira )
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 17:41   #2795
Nece se izbaksuzirat, ne brini, bit ce bolje, samo je sad tesko, dugo traje, pa si potrosen.
Stisni doktore i zauzmi se za sebe, da se sve sto prije razjasni i da se dovedes u red.
Jako si mlad, cuvaj zivce, a napadaja panike se ne boj, to je sve normalno, prestat ce, puno ljudi ih ima ili ih je imalo u stresnim periodima.
I ja sam ih imala u tvojim godinama, kad su poceli neki zdravstveni problemi.
Bit ce bolje, samo nemoj biti pasivan, prikupi te sve nalaze ili ih ponovi ako su stari i inzistiraj na rjesavanju i razjasnjavanju.
Sretno!
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 16:25   #2796
Quote:
upomoc21 kaže: Pogledaj post
Vađen je Reumatski Faktor i Walter Ross, ali kažem, ne sjećam se nalaza, kontam da mi je nešto ostalo kod babe i dede u Daruvaru. Jedan je bio ravno na granici, e sad koji.. Anti ccp? Nikad čuo, to mi nitko nikada vadio nije. CRP mi je stalno lagano povišen. Od 10 do 20... Nikoga to ne zabrinjava, kao nije troznamenkasto, neću krepati sutra

(edit: Hannah, hvala na lijepim riječima, nadajmo se da ništa neće da se izbaksuzira )
A nećeš krepati , ali pokazuje da imaš nekakvu upalu u organizmu. Anti CCP su inače (ako sam dobro skontala) antitijela koja su specifična za RA (vidi: http://www.lab-breyer.com/pretrage/sve-pretrage/a-ccp).

Dobro, sad ti ionako doktorica ništa ne može dok ne dođu imunološki nalazi i dok ne vidi što se i da li se nešto kuha. Javi kakvi su nalazi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 00:18   #2797
Ja sam nova među vama i poprilično u šoku zbog nalaza koji sam danas dobila.
Već mjesec dana imam neizdržive glavobolje, bole me kosti na licu, osjećam slabost, mučninu, težak manjak energije,a sada su počeli i bolovi po cijelom tijelu. Zglobovi uglavnom.
Nalazi krvi svi u redu osim RF koji iznosi čak 134, a normala je do 14.
Svijet mi se srušio. Sutra idem reumatologu imunologu.
Svi vi se već s tim nosite i prošli ste ovu fazu šoka i nevjerice koju ja sada prolazim. U početku sam mislila da je viroza, ali kako sve traje više od mjesec dana postalo mi je jasno da je nešto puno ozbiljnije.
Strah me, bojim se u kolikoj je mjeri bolest napredovala, ali nadam se da će liječenje pomoći šta god da je.
Još uvijek nemam nikakve promjene na zglobovima osim bolova u vilici, vratu, glavi, zglobovima po tijelu.
Eto, život se preko noći sruši.
zveki 97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 08:28   #2798
Joj nemoj si odmah na crnjaka bacati, znam da ti je šok al dok ne napraviš detaljnije pretrage i dok ti doktorica ne kaže šta je nemoj padati u depresije jer može još uvijek ispasti da nije ništa ozbiljno.
U mjesec dana sumnjam da ti je bolest nešto drastično napredovala (koja god da je u pitanju), nije to tumor da se širi. Treba vremena i kod RA da se zglobovi unište, ne dođe to baš u mjesec dana, čak i kod agresivnijih oblika RA.

Šta si sve radila od pretraga do sada? Jesi možda bila bolesna pa da su te nakon toga počeli boliti zglobovi? I jel te najviše bole ujutro kad se probudiš ili nakon mirovanja?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 19:58   #2799
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Joj nemoj si odmah na crnjaka bacati, znam da ti je šok al dok ne napraviš detaljnije pretrage i dok ti doktorica ne kaže šta je nemoj padati u depresije jer može još uvijek ispasti da nije ništa ozbiljno.
U mjesec dana sumnjam da ti je bolest nešto drastično napredovala (koja god da je u pitanju), nije to tumor da se širi. Treba vremena i kod RA da se zglobovi unište, ne dođe to baš u mjesec dana, čak i kod agresivnijih oblika RA.

Šta si sve radila od pretraga do sada? Jesi možda bila bolesna pa da su te nakon toga počeli boliti zglobovi? I jel te najviše bole ujutro kad se probudiš ili nakon mirovanja?
Sve je počelo kao viroza sa strašnom glavoboljom, mučninom i slabosti. Počeo me boljeti vrat, kosti oko ušiju, oko sinusa, zglobovi oko čeljusti, kosti na licu. Mislila sam viroza. Nije se smirivalo, otišla neurologu, napravila sve neurološke pretrage, sve ok. Izvadila KKS, Se, Crp, jetrene enzime, sve ok.
Otišla oftalmologu isto sve ok. Štitnjača, preboljela subakutna upala, ali sve se vratilo u normalu. Bolovi se počeli širiti po cijelom tijelu, svim zglobovima... Mučnina uništava, potpuni gubitak apetita, strašna slabost.
Da, najgore mi je ujutro, tada me sve najviše boli, tokom dana se malo smiri, onda krene opet navečer, probadanje kroz zglobove, jaka mučnina, slabost,čak me i želudac boli. Ne mogu jesti, apetit nula.
Napravila sam opet KKS, SE, CRP, jetrene enzime, LDH, ANA i RF, Fe, feritin, Ca, Na, K, Mg, b vit, d vit.
ANA moram čekati na nalaz oko deset dana. RF iznosi 134 (normala do 14), Ca ispod donje granice kao i Na.
Idem reumatologu imunologu, ali kako su sada praznici, sve je stalo i moram čekati drugi tjedan da krenem s drugim pretragama vezano za visoki RF. Jako, jako mi je loše i teško mi je čekati jer bih htjela odmah znati što se događa i dobiti adekvatnu terapiju jer me najviše ubija slabost i mučnina. Bolove još i pretrpim. Ali, grozan je ovaj osjećaj kao da imam gripu.
Nisam negativna, pozitivna sam, samo što prije želim terapiju jer mi je jako loše, eto. Naravno da sam bila u šoku kada sam shvatila da se radi o autoimunoj bolesti, ali sada više ne razmišljam negativno, samo se jedva čekam početi liječiti i nestrpljiva sam. Znam da je strpljenje važno.
Hvala na odgovoru, valjda će biti dobro.
zveki 97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 22:17   #2800
Zveki, naoruzaj se strpljenjem jer kao prvo, RA se ne moze preko noci dijagnosticirati, a kao drugo, trazenje adekvatne terapije i samo lijecenje znaju dosta dugo potrajati.
Ako se i dijagnosticira, najvaznije je da shvatis kako je bolest dio tebe i da naucis zivjeti s njom. Sto prije prihvatis i naucis se nositi s njom, lakse ce ti biti. Drzi se


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.