Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2023., 20:20   #1
Obilna menstruacija, koliko dugo moze trajati

Dakle, ak sam fulala i negdje postoji tema, molim premjestiti.
Napunila sam 42.g, ciklusi se zbrckali, ok. Proslu godinu jedan mjesec preskocila. Pa onda urani par dana, pa zakasni. Kroz dva ciklusa pila i dufastone. I sad, trebala dobiti 15.8., dobijem 19.8.
Prvo dva tri dana skoro nista, pa krene lagano i ajd.. sve jace i jace. Zovem ginkacicu, da mi da pijem dufastone, 2x1. Menga uspori ali i dalje ima, brlja i tak to. Pa opet krene. Odem na pregled, tamo cista na lijevom jajniku i kaze nis posebno, zadebljan endometrij… i poveca mi dufastone na 3x1. Ok. Nakon prestanka dufastona, za tri dana stize menga. Prva dva dana nes onak laganije, a 3.,4. I danas 5. - odljevi. Ono lije li ga lije. Uzas. Ici cu u pon, ali ima li tko rijeci utjehe? Da necu iskrvarit na smrt🙄🤪….iskustvaaaa pliz?
tonkica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2023., 20:01   #2
Nemam nis pametno osim da malo mirujes.
Moj ginic mi je dao Ergometrin, pokusavali smo izbjeci kiretaze.
Ne smijem primati hormone pa je neko vrijeme trajao taj cirkus.
Pila sam caj od vrkute, jer nisam uvijek pila ergometrin.
Savjet: kupi u DM-u njihove Jessa uloske za inkontinenciju, lila ili narancaste (oznaka) - puuuuno bolji su za jaku menstruaciju od ovih uobicajenih. Mozes u njega dodatno staviti neki obican pa njega mijenjati cim zatreba, ak treba za pol sata, ovaj veliki je zastita da se ne zasvinjis i ne zasvinjis obleku, stolac, krevet, a ovaj manji te odrzava cistom jer ga mozes lako mijenjati cim osjetis da treba.
(A da ne moras odmah nakon pol sata baciti ovaj veliki. )
(Ne moras kupiti Jessine, npr. San Seni su isto dobri, ali DM-a ima svud, plus financijski su povoljniji.)

E, da.
Pila sam 2 puta dnevno 200mg Brufena, jer smo ginic i ja nasli da ta doza malo smanjuje krvarenje (tipa za 25-30%).
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2023., 20:09   #3
Ovi su najveći - kad je najgora frka
https://www.dm.hr/jessa-diskret-ulos...447353143.html

Ovi su do njih
https://www.dm.hr/jessa-diskret-ulos...447353105.html

A ovi kad moraš imati velike ali nije više vodopad
https://www.dm.hr/jessa-diskret-supe...408036129.html

I preporučam dodatne gaćice koje drže uloške
https://www.dm.hr/jessa-diskret-higi...172934346.html

Kao što vidiš, nisam baš od velike koristi

Pazi da nisi anemična, jer bi mogla postati, s tolikim krvarenjima gubiš Fe.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2023., 20:55   #4
Quote:
tonkica27 kaže: Pogledaj post
Dakle, ak sam fulala i negdje postoji tema, molim premjestiti.
Napunila sam 42.g, ciklusi se zbrckali, ok. Proslu godinu jedan mjesec preskocila. Pa onda urani par dana, pa zakasni. Kroz dva ciklusa pila i dufastone. I sad, trebala dobiti 15.8., dobijem 19.8.
Prvo dva tri dana skoro nista, pa krene lagano i ajd.. sve jace i jace. Zovem ginkacicu, da mi da pijem dufastone, 2x1. Menga uspori ali i dalje ima, brlja i tak to. Pa opet krene. Odem na pregled, tamo cista na lijevom jajniku i kaze nis posebno, zadebljan endometrij… i poveca mi dufastone na 3x1. Ok. Nakon prestanka dufastona, za tri dana stize menga. Prva dva dana nes onak laganije, a 3.,4. I danas 5. - odljevi. Ono lije li ga lije. Uzas. Ici cu u pon, ali ima li tko rijeci utjehe? Da necu iskrvarit na smrt🙄🤪….iskustvaaaa pliz?
kod mene je bilo slično plus isto imam cistu


menga po 50+ dana, dophastoni je malo smirili, tri dana nakon zadnje tablete izljevi

i tako tri puta za redom u godinu dana

cista raste

onda mi je dala duphastone za regulaciju ciklusa (da ih stalno pijem) i godinu dana je sve bilo u redu, cista se smanjila za četvrtinu.

no, zadnja tri mjeseca krvarim i u sred ciklusa. sad ću u listopadu k njoj da vidimo za cistu i da uzmem mirenu koju mi je preporučila
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2023., 19:06   #5
Hvala cure puno, osjecam se kao zombi. Evo danas 7.dan, nije da je potop, al ide li ga ide, ko da je nekad 4.
Pitam se hoce li ikad stati?
I ja sam skuzila od ibuprofena da malo uspori….
Bas je napor. Stvarno lagano ludim vec…zeljezo me strah i provjeravat
tonkica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2023., 15:45   #6
Zanima me da li ima netko tko nije uspio zaustaviti krvarenje sa dufastonom ,pijem ih vec 6 dana ali nista.
Moj problem krece sto imam blago krvarenje vec 20 dana .
7.10 krenuo menzis i ne staje .
Bila sam kod 2 ginekologa sve je ok ,kazu poremecaj .
Dobila dufastone i trebalo je kao stat kroz dva dana ali ovo ne staje.
Sad mi se cini da mi se nadovezuje novi ciklus a buni me jer pijem jos uvijek tablete .
1 dan sam pila 3×2
2 i 3 ,2×2
I sad 2 ×1 ,7 dana ...
Ocito je neki poremecaj jer me zeza vec 20 dana ,a sad vec plasi .
U ovih 20 dana bilo je svega ,krene ,pa nema nista ,ulozak prazan ,kod mokrenja 2 ,3 ,4 kapi ,pa na papiru nesto i tako vec 20 dana.
Ovo je za izludit ...
Prosla sam cijeli forum ,neke teme su dosta neaktive pa sam tu napisala.Ako smeta budem maknula.
Hvala
Kamilica38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2023., 16:08   #7
AK si imala koronu onda je to nažalost česta reakcija :/
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2023., 00:01   #8
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
AK si imala koronu onda je to nažalost česta reakcija :/
Pozdrav ,ma jesam ali prije cca godinu i nesto .
Bila sam.kod 3 ginekologa danas.
Problemi sa hormonima .
Jos sutra trebam piti dufaston 2×1 i prestat i cekat kako ce ic dalje.
Endometrij danas 13 mm,a u ponedeljak je bio 7 mm
S time da sad kroz 5 dana trebam dobiti ciklus po pravilu id 24 dana.
Pa sad cemo vidjeti
Kamilica38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2023., 12:25   #9
ja sam imala izljeve baš jako nekon prestanka duphastona tako da ako ideš na posao/u grad budi spremna s rezervnom opremom negdje u blizini

sretno sa svima time
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2023., 17:21   #10
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ja sam imala izljeve baš jako nekon prestanka duphastona tako da ako ideš na posao/u grad budi spremna s rezervnom opremom negdje u blizini

sretno sa svima time
Hvala ,budem.
Samo da vise prestane ili neka krene menga !
Kamilica38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2023., 05:17   #11
Pozdrav svima.

Mene zanima jeste li našle kakvu "prirodnu" pomoć za smanjenje obilnih krvarenja? Kako vam djeluje čaj od vrkute na obilna krvarenja?

Čisto bih voljela izgurati noć bez buđenja svakih sat vremena za mijenjanje tampona i barem 3 potpuno natopljena uloška
Tapeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2023., 03:56   #12
Hello curke,

Drugi put u zivotu imam PRE obilnu mengu. Dobila sam u subotu i malo je islo da bi onda bio potop jucer, nedjelja i danas ponedjeljak.
Ispadaju ugrusci, svakakvih velicina, isla sam danas kupit pelene jer mi se ulozak napuni za 25 min. Dakle, dosta krvarim, osjecam vrtoglavicu.
Malo me boli al nista strasno, vise mi je strasnije krv koju gledam 4 dana bez prestanka..
Da li postoje koje tablete za smanjenje menstruacije?
Uzela sam i bolovanje do petka jer ne mogu ovako ni radit, doslovce svako 25/30 min moram promijenit ulozak.
Nisam jos zvala ginekologicu jer se nadam da ce proc ili makar se smanjit do sutra..
Jel imao ko slican problem?
BlondeinBalmain is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2023., 18:58   #13
Quote:
BlondeinBalmain kaže: Pogledaj post
Hello curke,

Drugi put u zivotu imam PRE obilnu mengu. Dobila sam u subotu i malo je islo da bi onda bio potop jucer, nedjelja i danas ponedjeljak.
Ispadaju ugrusci, svakakvih velicina, isla sam danas kupit pelene jer mi se ulozak napuni za 25 min. Dakle, dosta krvarim, osjecam vrtoglavicu.
Malo me boli al nista strasno, vise mi je strasnije krv koju gledam 4 dana bez prestanka..
Da li postoje koje tablete za smanjenje menstruacije?
Uzela sam i bolovanje do petka jer ne mogu ovako ni radit, doslovce svako 25/30 min moram promijenit ulozak.
Nisam jos zvala ginekologicu jer se nadam da ce proc ili makar se smanjit do sutra..
Jel imao ko slican problem?
Kod ginekolooga-vise od 8 uloska tokom dana -'hitna ginekoloska ili.ginekolog.Ja sam imala ' takvo iskustvo,al.uzimala sam Proveru.Duphastone -meni odgovara-al savjet sa ginekologom-moze telefonom.i reci ce Vam.sto jos napraviti. Samo.ja imam.jos dodatke.Naravno,takve pizd.se uvijek dogadaju za vikend-dobila sam dobre preporuke prije 5 god u jednoj bolnici u.Zgbu
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2023., 20:25   #14
Quote:
BlondeinBalmain kaže: Pogledaj post
Hello curke,

Drugi put u zivotu imam PRE obilnu mengu. Dobila sam u subotu i malo je islo da bi onda bio potop jucer, nedjelja i danas ponedjeljak.
Ispadaju ugrusci, svakakvih velicina, isla sam danas kupit pelene jer mi se ulozak napuni za 25 min. Dakle, dosta krvarim, osjecam vrtoglavicu.
Malo me boli al nista strasno, vise mi je strasnije krv koju gledam 4 dana bez prestanka..
Da li postoje koje tablete za smanjenje menstruacije?
Uzela sam i bolovanje do petka jer ne mogu ovako ni radit, doslovce svako 25/30 min moram promijenit ulozak.
Nisam jos zvala ginekologicu jer se nadam da ce proc ili makar se smanjit do sutra..
Jel imao ko slican problem?
Kod ginekolooga-vise od 8 uloska tokom dana -'hitna ginekoloska ili.ginekolog.Ja sam imala ' takvo iskustvo,al.uzimala sam Proveru.Duphastone -meni odgovara-al savjet sa ginekologom-moze telefonom.i reci ce Vam.sto jos napraviti.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2023., 20:15   #15
Quote:
Tapeta kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Mene zanima jeste li našle kakvu "prirodnu" pomoć za smanjenje obilnih krvarenja? Kako vam djeluje čaj od vrkute na obilna krvarenja?

Čisto bih voljela izgurati noć bez buđenja svakih sat vremena za mijenjanje tampona i barem 3 potpuno natopljena uloška
Čaj od rusomače je za smanjenje krvarenja. Pije se 3x dnevno po 2 male žličice, i najbolje ga je početi piti odmah prvi dan menstruacije, pa sve dok ne završi.
Čaj od vrkute se pije IZVAN menstrualnog ciklusa, 3 puta dnevno po 1 malu žličicu.
Ili umjesto čaja, ove kapsule, jedna ujutro, jedna navečer :
https://www.dm.hr/darvitalis-ekstrak...890831337.html
orange000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2024., 14:38   #16
Pozdrav svima,

imam 40. godina i do sada sam oduvijek imala redovne cikluse sa uobičajenim krvarenjem. Možda prije godinu-dvije su menstruacije počele biti malo obilnije.

Redovito odlazim na ginekološke preglede i kontroliramo dva manja mioma koja do sada nisu radila probleme. Nisam rađala.

Ovaj mjesec stigla menga i danas je 5. dan, ali izljevi nikad takvi. Doslovce komadi izlaze iz mene (imala sam ih i prije uz krvarenje), ali nikad ovoliko i uz grčeve u trbuhu.

Totalno me panika uhvatila jer sam oduvijek bila u onoj katergoriji da mjesečnicu ne bi ni osjetila...

Imate li Vi kakva iskustva slična?
Sole83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2024., 15:16   #17
Quote:
Sole83 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

imam 40. godina i do sada sam oduvijek imala redovne cikluse sa uobičajenim krvarenjem. Možda prije godinu-dvije su menstruacije počele biti malo obilnije.

Redovito odlazim na ginekološke preglede i kontroliramo dva manja mioma koja do sada nisu radila probleme. Nisam rađala.

Ovaj mjesec stigla menga i danas je 5. dan, ali izljevi nikad takvi. Doslovce komadi izlaze iz mene (imala sam ih i prije uz krvarenje), ali ikad ovoliko i uz grčeve u trbuhu.

Totalno me panika uhvatila jer sam oduvijek bila u onoj katergoriji da mjesečnicu ne bi ni osjetila...

Imate li Vi kakva iskustva slična?
Može biti svašta, da ste se prehladila, da su miomi uzrok jakom krvarenju ( ja sam to imala i pomogla mi je spirala Mirena, nakon koje su na 5 godina obilne mjesečnice stale) hormoni itd.
Probajte piti Neofen forte, 3 - 4 tablete raspodjeljeno na 24 sata jer smanjuju krvarenja. Niti jedan drugi Ibuprofen nemojte uzimati, nego baš Neofen forte. Uz to si popijte mješavinu čaja kamilice i majčine dušice. Ako krvarenje nastavi, a vi se osjećate loše zbog izgubljene krvi, odite na Hitnu.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2024., 15:28   #18
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Može biti svašta, da ste se prehladila, da su miomi uzrok jakom krvarenju ( ja sam to imala i pomogla mi je spirala Mirena, nakon koje su na 5 godina obilne mjesečnice stale) hormoni itd.
Probajte piti Neofen forte, 3 - 4 tablete raspodjeljeno na 24 sata jer smanjuju krvarenja. Niti jedan drugi Ibuprofen nemojte uzimati, nego baš Neofen forte. Uz to si popijte mješavinu čaja kamilice i majčine dušice. Ako krvarenje nastavi, a vi se osjećate loše zbog izgubljene krvi, odite na Hitnu.
Koliko su vam znala trajati krvarenja? Jesu bile baš obilne menstruacije?
Sole83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2024., 17:53   #19
Čitav život mi je tako, obilna krvarenja, kraći ciklus (21-25 dana), s perimenopauzom je počelo dolaziti do velikih krvarenja koja jednostavno neće stat (to prestane ličit na menstruaciju, samo šiklja krv...), ali Orgametril mi je to bio sredio.

Sad sam na HRT i OK mi je sve.

Imala sam ozbiljnu anemiju, mislim kronična je ali ovo je sve pogoršalo, treba napravit panel čitav, provjeriti feritin i ostalo, ne treba se bojati, samo nije za igru.
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2024., 18:34   #20
Quote:
Sole83 kaže: Pogledaj post
Koliko su vam znala trajati krvarenja? Jesu bile baš obilne menstruacije?
To su bili izljevi, potop. Trajala su 4 dana, ali nakon toga mi je trebalo tjednima da se oporavim do slijedeće mjesečnice pa opet sve ispočetka. Uzrok su bili miomi. Spirala Mirena me je tada spasila.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.