Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 00:00   #61
Quote:
Zvone99 kaže: Pogledaj post
Pa nitko nije širio dezinformacije, ona je pitala dokad može obrisat one faksove koje ne želi studirat, svima je jasno da se ne zauzima mjesto na ostalim listama ako upadneš na prvi izbor.
Luteranka je napisala da izbriše fakultete i razveseli nekoga. Neće nikoga razveseliti ako izbriše sve osim onog prvog na što je upala ako to misli studirati jer nikome ne zauzima mjesto. Žao mi je ako sam krivo protumačila, ali je jako izgledalo kao da se na to misli.

Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Ako nekom ispred tebe piše da mu je to 7.mi izbor , pa koji papak mora bit u pitanju da je izabrao/la prvih šest u kojima je najbolji i onda svih 6. ne uspije preć prag? Drugo, zar se ti prioriteti ne pomiču do sutra u 18h? Ako je sve već određeno rezultatom čemu onda 4 dana za konačne liste? MIslila sam da ako netko recimo sutra ujutro pomakne svoju listu i između dva faxa u koja je oba upao zamjeni mjesta na ovo drugo mjesto koje je skinuo kao prioritet upadne netko drugi.
Ako netko zamijeni dva prioriteta na koja je oba upao, pomaknut će listu jer će se prikazat na tom za koji je zamijenio, ali će se izbrisat s druge liste. Zato se liste pomiču, jer ljudi do zadnjeg trenutka ne znaju što žele studirat.

Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
I nije istina da se ne prikazujemo na listama nego samo na jednoj u kojoj smo prvoj upali, prikazujem se na sva tri u koja sam upala, vidim se. Neki su faxevi proširili liste za upad za 2 mjesta,piše im sastrane da, a ta dva ispod crte kandidata nemaju isti broj bodova?
Kao što je netko rekao, ne vidiš se, vidiš svoj hipotetski broj. Tamo gdje ti piše najbolji izbor DA si na listi, na ostalima nisi.
Rakkatakka is offline  
Old 17.07.2017., 09:54   #62
Jeli moguće dobiti više upisnih brojeva na različitim studijima?
Ili u 18h pojavi se upisni broj samo kod najboljeg izbora? I trebamo li onda iza toga brisati ostale fakultete ili se sami izbrišu? Pitam najviše zbog obavijesti koja stoji za FKITa, da tu nešto ne zeznemo (FKIT nije prvi izbor, i nije najbolji izbor):

Obavijesti u svezi s prijavljenim studijskim programima
Kemijsko inženjerstvo, Zagreb

... Kandidatima koji se ne upišu na studijski program na kojem su ostvarili pravo upisa i dobili upisni broj, Fakultet će naplatiti oportunitetne troškove nepopunjenog upisnog mjesta u iznosu od jedne godišnje participacije studenta u troškovima studija (za tehničko područje 8400 kuna).


hvala!
bosque verde is offline  
Old 17.07.2017., 11:19   #63
Quote:
čokolada22 kaže: Pogledaj post
jer neću upasti na ono što želim....
Zar zelis upasti na nesto sto ne zelis?
Ako ne upadnes na to sto zelis, upast ces na ono sto ti je 2. 3. ili deseti izbor.
Ako ne zelis to studirati, onda brisi. Ako ipak kanis makar to nije ono sto najvise zelis, sve ostavi.

Quote:
Zvone99 kaže: Pogledaj post
Pa nitko nije širio dezinformacije, ona je pitala dokad može obrisat one faksove koje ne želi studirat, svima je jasno da se ne zauzima mjesto na ostalim listama ako upadneš na prvi izbor.
Nije, nije.

Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Ako nekom ispred tebe piše da mu je to 7.mi izbor , pa koji papak mora bit u pitanju da je izabrao/la prvih šest u kojima je najbolji i onda svih 6. ne uspije preć prag? Drugo, zar se ti prioriteti ne pomiču do sutra u 18h? Ako je sve već određeno rezultatom čemu onda 4 dana za konačne liste? MIslila sam da ako netko recimo sutra ujutro pomakne svoju listu i između dva faxa u koja je oba upao zamjeni mjesta na ovo drugo mjesto koje je skinuo kao prioritet upadne netko drugi.
O kakvom pragu pricas?
Ako zamijeni mjesta 1. i 2. izbora, onda ce upasti na onaj koji mu je vislji na listi. Na drugom ga nema na listi i nikome ne oslobadja mjesto. Jedino sto ce u tom slucaju izgurati s liste onoga tko je upao na fax i to mu je bio najbolji izbor, a bio je na crti.

Quote:
bosque verde kaže: Pogledaj post
Jeli moguće dobiti više upisnih brojeva na različitim studijima?
Ili u 18h pojavi se upisni broj samo kod najboljeg izbora? I trebamo li onda iza toga brisati ostale fakultete ili se sami izbrišu? Pitam najviše zbog obavijesti koja stoji za FKITa, da tu nešto ne zeznemo (FKIT nije prvi izbor, i nije najbolji izbor):

Obavijesti u svezi s prijavljenim studijskim programima
Kemijsko inženjerstvo, Zagreb

... Kandidatima koji se ne upišu na studijski program na kojem su ostvarili pravo upisa i dobili upisni broj, Fakultet će naplatiti oportunitetne troškove nepopunjenog upisnog mjesta u iznosu od jedne godišnje participacije studenta u troškovima studija (za tehničko područje 8400 kuna).


hvala!
Ako ne upadnes na vislje izbore nego na kemijsko inzinjerstvo, moras ga upisati. Ako ostvaris pravo upisa, a ne upises se, moras platiti.
Ako to nikako ne zelis studirati, makni s liste.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Old 17.07.2017., 16:06   #64
Da li je dovoljno oo što smo upisali i što želimo ostavit na 1.mj.ili će mo morati još "klikati" na nešto kako bi smo potvrdili namjeru upisa?
luteranka is offline  
Old 17.07.2017., 16:30   #65
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Da li je dovoljno oo što smo upisali i što želimo ostavit na 1.mj.ili će mo morati još "klikati" na nešto kako bi smo potvrdili namjeru upisa?
Kad se liste zaključaju automatski ćete dobit upisni broj za prvu stvar na koju ste upali. Ništa ne treba potvrđivati
Rakkatakka is offline  
Old 17.07.2017., 17:46   #66
Liste zaključava sustav u 24 h?
luteranka is offline  
Old 18.07.2017., 02:33   #67
Meni pored faksa na koji sam upao piše upisni broj, no ne piše točan datum i vrijeme upisa kao nekima. No ti podaci mi pišu na stranici faksa, znači da slijedim te informacije sa stranice faksa neovisno što ne piše na "Postani student"?
Zvone99 is offline  
Old 18.07.2017., 07:39   #68
Quote:
Zvone99 kaže: Pogledaj post
Meni pored faksa na koji sam upao piše upisni broj, no ne piše točan datum i vrijeme upisa kao nekima. No ti podaci mi pišu na stranici faksa, znači da slijedim te informacije sa stranice faksa neovisno što ne piše na "Postani student"?
Od sada Postani student više nema veze faksom na koji si ti upao, znači obavezno gledati stranice faksa!
smellyeye is offline  
Old 24.07.2017., 16:28   #69
Kad će biti objavljena slobodna mjesta na jesenskom roku?
TulipCake is offline  
Old 24.07.2017., 21:51   #70
Quote:
TulipCake kaže: Pogledaj post
Kad će biti objavljena slobodna mjesta na jesenskom roku?
logicno bi bilo nakon objave rezultata jesenskog roka mature, nisam siguran, procitaj si NCVVO vodic za maturu 2017
hrvoje_2 is offline  
Old 23.08.2017., 13:59   #71
Što se događa u slučaju da osoba koja je završila gimnaziju padne maturu na jesenskom roku? Znam da se mora čekati ljetni rok sljedeće godine, ali koji je onda status te osobe? Vodi li se kao redovan učenik ili je u "rupi" dok ne položi maturu? (Pod "u rupi" mislim da nije niti učenik i nema učenička parava, a ne može se niti zaposliti niti išta slično)
Ouch is offline  
Old 01.09.2017., 19:42   #72
U ponedjeljak polazem maturu iz matematike, B jer je nisam prosla na ljetnom roku kada sam bila uzela A razinu..Zna li netko koliko zadataka mi morabit tocno za 2? I hoce li zadaci biti slicni ovima iz B razine na ljetnom roku ove godine il imalo drugaciji?
MissMetallica is offline  
Old 01.09.2017., 19:43   #73
Pišem i ja i to mene zanima ako ko zna dobro bi došlo.

Hvala

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Old 01.09.2017., 21:28   #74
Quote:
xTheLuka1998x kaže: Pogledaj post
Pišem i ja i to mene zanima ako ko zna dobro bi došlo.

Hvala

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
đe pises?
MissMetallica is offline  
Old 01.09.2017., 21:58   #75
Quote:
MissMetallica kaže: Pogledaj post
đe pises?
U Splitu u KTŠ
Imao 10%

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Old 02.09.2017., 08:56   #76
Quote:
xTheLuka1998x kaže: Pogledaj post
U Splitu u KTŠ
Imao 10%

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
zelim ti puno uspjeha brate i da upises faks na koji ciljas
MissMetallica is offline  
Old 02.09.2017., 09:10   #77
Quote:
MissMetallica kaže: Pogledaj post
zelim ti puno uspjeha brate i da upises faks na koji ciljas
Tnx takodjer
Samo nek prođemo.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Old 06.09.2017., 14:02   #78
E ovako ja sam na ljetnom roku polagala maturu i pala sam samo matematiku i pisala sam ju opet ovaj out na B razini i bilo je izi pizi lemon squeezy, uglavnom kada budem isla po svjedodzbe moram li im ponijeti one papirice sto bi kidali na ispitu mature kao dokaz?
MissMetallica is offline  
Old 06.09.2017., 14:52   #79
Quote:
MissMetallica kaže: Pogledaj post
E ovako ja sam na ljetnom roku polagala maturu i pala sam samo matematiku i pisala sam ju opet ovaj out na B razini i bilo je izi pizi lemon squeezy, uglavnom kada budem isla po svjedodzbe moram li im ponijeti one papirice sto bi kidali na ispitu mature kao dokaz?
Za svaki slučaj je dobro ponijet bez obzira haha.
Meni to neće ni trebat jer garant neću proć bilo je teže nego na ljetnom

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Old 17.11.2017., 20:22   #80
Do kada su prijeave u sustav?
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
Denis Waltley
petty_crime is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.