Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 22:59   #21
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Je li vrijeme za Novu Paradigmu?
Ne znam da li treba uvesti potpuno novu ili korjenito izmjeniti staru ali odavno smo prešli stanje kada je bilo alarmantno.
Ovo postaje neizdrživo.

Zadnje uređivanje Andrijakos : 12.08.2017. at 23:12.
Andrijakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:51   #22
Zašto na primjer u GOTu umjesto Dothrakija, koji bacaju ljagu na Mongole i ostale turkmenske narode, ne bi imali pleme nomadskih transđender hipsterskih vegetarijanaca, koji piče okolo po Essosu i uređuju ljudima kosu, daju stilističke savjete i poučavaju ih tehnikama uzgoja soje?

Kad Dany izrodi zmajeve, pleme ih isti čas podavi jer su mesožderi.

Poslano sa mog X5max_PRO koristeći Tapatalk
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:54   #23
Ja bih to gledala
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:57   #24
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Zašto na primjer u GOTu umjesto Dothrakija, koji bacaju ljagu na Mongole i ostale turkmenske narode, ne bi imali pleme nomadskih transđender hipsterskih vegetarijanaca, koji piče okolo po Essosu i uređuju ljudima kosu, daju stilističke savjete i poučavaju ih tehnikama uzgoja soje?

Kad Dany izrodi zmajeve, pleme ih isti čas podavi jer su mesožderi.

Poslano sa mog X5max_PRO koristeći Tapatalk
Malen ali vrijedan korak ka uspostavi homeostaze društva.
Andrijakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 13:03   #25
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Zašto na primjer u GOTu umjesto Dothrakija, koji bacaju ljagu na Mongole i ostale turkmenske narode, ne bi imali pleme nomadskih transđender hipsterskih vegetarijanaca, koji piče okolo po Essosu i uređuju ljudima kosu, daju stilističke savjete i poučavaju ih tehnikama uzgoja soje?

Kad Dany izrodi zmajeve, pleme ih isti čas podavi jer su mesožderi.

Poslano sa mog X5max_PRO koristeći Tapatalk
Zar to isto nije demode? Sad imaju oni neodređeni s zastavama svojim.....đender bender, non binary.
Ajmo dva plemena takva.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 15:17   #26
Također mislim kako bi neizmjerno uživao čitati o susretu ovog mog zamišljenog transđender hipsterskog plemena i Ironbornova.

Čisti snuff.

Poslano sa mog X5max_PRO koristeći Tapatalk
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 15:20   #27
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Također mislim kako bi neizmjerno uživao čitati o susretu ovog mog zamišljenog transđender hipsterskog plemena i Ironbornova.

Čisti snuff.

Poslano sa mog X5max_PRO koristeći Tapatalk
Samo ako su Ironbornovi modelirani po uzoru na somalijske crne gusare povezane sa ISS ili s al-Šahabom a TG plemena po uzoru na studente hum. znanosti nekog od meričkih sveučilišta.
Jedino korektno.
Andrijakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 16:23   #28
Quote:
Andrijakos kaže: Pogledaj post
Samo ako su Ironbornovi modelirani po uzoru na somalijske crne gusare povezane sa ISS ili s al-Šahabom a TG plemena po uzoru na studente hum. znanosti nekog od meričkih sveučilišta.
Jedino korektno.
Pa naravno da Ironbornovi ne mogu biti modelirani po uzoru na pretke skandinavaca, već se žalila Udruga Meričana Skandinavskog Podrijetla kako oni predstavljaju negativan stereotip i diskriminaciju nordijaca.

U konkretnom slučaju umjesto Ironbornova imamo Ikejičane, narod koji, osim što voli zaviriti u čašicu, odlikuje poštovanje propisa i zakona, marljivost, točnost, impresivna radna etika i, nadasve, hygge.

Imam neki diskretni, neodređen predosjećaj kako bi PC GOT bio jednako zabavan kao, ne znam, "Bespuća povijesne zbiljnosti "

Poslano sa mog X5max_PRO koristeći Tapatalk
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 20:50   #29
A dobro, ako bivši ISovci mogu dobiti azil u Švedskoj i plaćenu rehabilitaciju u društvo...
Ne vrijede baš ni ista pravila za zle potomke europljana i "jadne napaćene migrante"
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 20:53   #30
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Meni čak nije ni problem imati crnog lika u Engleskoj u 11. stoljeću, nek izmisle neki razlog, i nije problem. Ako će se od strane medija i kritičara manje kukati, nek odmah kažu "njegov pra-pra-pra-pra djed je došao u današnju Englesku kao rob u doba Rima, i nekim čudom se nisu asimilirali s većinskim stanovništvom" i kraj priče.
Meni je mnogo više problem kada mediji kritiziraju "da bijela žena glumi Kleopatru" ili kada su kritizirali film "Prince of Persia" isto zbog bijelog glavnog glumca.
To što je Kleopatra bila Makedonka/Grkinja ili što mnogi Perzijanci (i danas i tada) imaju svijetlu put, očito nikoga ne zanima.
Ili kada napadaju adaptacije mangi i animea, a glavni likovi jesu izvorno bili bijelci.
Te stvari su jako bizarne i kritiziraju se stvari o kojima nisu ni 5 minuta potrošili vremena da prouče izvorni materijal.
Politička korektnost, jbg.
Vrijedi za sve osim bijelce
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 20:57   #31
Quote:
Andrijakos kaže: Pogledaj post
Ne znam da li treba uvesti potpuno novu ili korjenito izmjeniti staru ali odavno smo prešli stanje kada je bilo alarmantno.
Ovo postaje neizdrživo.
Meni čak nije ni problem imati crnog lika u Engleskoj u 11. stoljeću, nek izmisle neki razlog, i nije problem. Ako će se od strane medija i kritičara manje kukati, nek odmah kažu "njegov pra-pra-pra-pra djed je došao u današnju Englesku kao rob u doba Rima, i nekim čudom se nisu asimilirali s većinskim stanovništvom" i kraj priče.

Meni je mnogo više problem kada mediji kritiziraju "da bijela žena glumi Kleopatru" ili kada su kritizirali film "Prince of Persia" isto zbog bijelog glavnog glumca.

To što je Kleopatra bila Makedonka/Grkinja ili što mnogi Perzijanci (i danas i tada) imaju svijetlu put, očito nikoga ne zanima.

Ili kada napadaju adaptacije mangi i animea, a glavni likovi jesu izvorno bili bijelci.
Te stvari su jako bizarne i kritiziraju se stvari o kojima nisu ni 5 minuta potrošili vremena da prouče izvorni materijal.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 19:49   #32
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Također mislim kako bi neizmjerno uživao čitati o susretu ovog mog zamišljenog transđender hipsterskog plemena i Ironbornova.

Čisti snuff.
Susret Maora i Moriora je praktički ono što tu zamišljaš.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 01:49   #33
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Susret Maora i Moriora je praktički ono što tu zamišljaš.
Istina.

Ali u ovom slučaju mi žao Moriora

Poslano sa mog X5max_PRO koristeći Tapatalk
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 08:27   #34
Quote:
JohnnyWalker kaže: Pogledaj post
Malo sam guglao i naišao na dosta ljudi koji se žale na rasizam u fantasyju. Uglavnom, sve se svodi na to kako su neke fiktivne kulture ili etničke grupe temeljene na npr. bliskoistočnim, ili srednjo- ili južnoameričkim (Azteci itd.) ili pak afričkim kulturama, prikazane kao divlje i necivilizirane dok su glavni likovi bijelci.

Pa se tako neki žale da su Dothrakiji kao tamnija rasa temeljena na Mongolima i Indijancima prikazani kao divljaci, pa se neki žale na prikaze Haradrima iz LOTR-a kao da prikazuju neke divlje južnije tamne ljude, pa se neki žale na one plave iz Avatara kako prikazuju američke domorodce.

Meni takvi ljudi nisu jasni i mislim da takvo razmišljanje guši fantasy i kreativnost. Pa Azteci, Maye, afričke kulture i sl. su sinonim za misterioznost, za magiju, za okrutnost, žrtvovanje ljudi itd. I što tu ima loše, jesu li Azteci žrtvovali tisuće ljudi - jesu, i gdje je tu problem.

Jesu li Mongoli ili pak Komanči sinonim za divlje jahače iz stepa - jesu, i na kome će se onda drugome temeljiti neka fiktivna divlja rasa iz stepa, pa nije to rasizam.

Npr. da sam ja pisac fantasyja, i sad stvorim neku kulturu koja se temelji na Aztecima, Mayama, novozelandskim Maurima, da se ti moji tetoviraju, imaju neka imena koja zvuče afrički, malo su tamnije boje, žive u prašumi, štuju nekakve krokodile i žrtvuju ljude, ovi komentatori koje sad tu spominjem bi me bez problema proglasili rasistom ?????????

Oni pišu kako žele da sve rase budu zastupljene u fantasyju, a onda kada Martin stvori Dothrakije onda ga proglase rasistom jer je divlje jahače iz stepa prikazao kao - divljake, pa tko je tu lud ??????

Pa ne ću staviti neke bijelce da živi u prašumi, a neke crnce da žive na sniježnim planinama !!!!!!!!!!

Mislim, ta politička korektnost bez temelja mi ide na živce, što vi mislite o tome ?????

evo pogledajte ovo npr. : http://artthreat.net/2013/06/game-of...acist-fantasy/

I da, nisam rasist.
Po meni nije stvar u rasizmu nego u tome da se djela takvog sadržaja dobro prodaju na tržištu,pa je onda logično i da je zastupljeno.
Radio Windows is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:05   #35
A šta tek reći na likove koji se bune da u filmovima nema crnaca jer tako "nije predstavljena raznolikost društva."

Bio je svojedobno jedan članak na Crackedu kad je lik ozbiljno tvrdio da su svi koji se bune jer su u Fantastic 4 remakeu crncu dali ulogu Human Torcha rasisti.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 18:49   #36
složena je ovo tema. i meni idu na živce plačipičke kojima svaka sitnica sma, i ne samo to, nego su sposobni vidjet rasizam i u tome da su zidovi pokrečeni u bijelo. s druge strane, većina fantasya, bar ovo koje je meni dostupno, dolazi iz našeg nazovimo to zapadnjačkog svijeta, pa je samim time i za očekivat da su naši stereotipi unutra. a sa stereotipima se ne treba mirit, treba ih osvještavat i odjebavat. :-) ak je npr human torch bio bijelac kad je strip stvoren 1961, ne treba zaboravit da je to bilo vrijeme kad je boja kože još jebeno bila tema za naslovnice, i neznam baš kakva bi popularnost stripa bila da su likovi bili crni. možda se varam. s druge strane, imaš vikinge koji su sinonim za ubojice i divljake, a visoki, bijeli i plave kose. neznam, mene bi manje smetalo da su stavili da je kapetan kirk crnac nego kaj su krenuli u paralelnu radnju. :-) isto tako, ak ti je pisac nekog megadjela u 60 ili 70ima, normalno da je obilježen svijetom u kojem je živio. kad današnji klinci budu pisali hitove za dvadeset il trideset godina bit će drugačije. to je tako.
antinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 09:40   #37
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Meni čak nije ni problem imati crnog lika u Engleskoj u 11. stoljeću, nek izmisle neki razlog, i nije problem. Ako će se od strane medija i kritičara manje kukati, nek odmah kažu "njegov pra-pra-pra-pra djed je došao u današnju Englesku kao rob u doba Rima, i nekim čudom se nisu asimilirali s većinskim stanovništvom" i kraj priče.

Meni je mnogo više problem kada mediji kritiziraju "da bijela žena glumi Kleopatru" ili kada su kritizirali film "Prince of Persia" isto zbog bijelog glavnog glumca.

To što je Kleopatra bila Makedonka/Grkinja ili što mnogi Perzijanci (i danas i tada) imaju svijetlu put, očito nikoga ne zanima.

Ili kada napadaju adaptacije mangi i animea, a glavni likovi jesu izvorno bili bijelci.
Te stvari su jako bizarne i kritiziraju se stvari o kojima nisu ni 5 minuta potrošili vremena da prouče izvorni materijal.
Potpuno se slažem. Najbolje su mi rasprave (većinom amerikanaca) kako stanovnici mediteranskih zemalja nisu bijelci (pogotovo kada za primjer daju talijane). A vidjeli možda jednog ili dva sicilijanca u životu
__________________
“To the stars who listen — and the dreams that are answered.”
*nailla* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 15:35   #38
Quote:
*nailla* kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem. Najbolje su mi rasprave (većinom amerikanaca) kako stanovnici mediteranskih zemalja nisu bijelci (pogotovo kada za primjer daju talijane). A vidjeli možda jednog ili dva sicilijanca u životu
Dobro, Ameri, white trash & inbreading
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 16:33   #39
Quote:
*nailla* kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem. Najbolje su mi rasprave (većinom amerikanaca) kako stanovnici mediteranskih zemalja nisu bijelci (pogotovo kada za primjer daju talijane). A vidjeli možda jednog ili dva sicilijanca u životu
Ne znaju naći Italiju na karti svijeta
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 17:45   #40
Jeste upoznati s pokretom Sad Puppies i njihovim utjecajem na Hugo nagrade?


Ili da su zbog političke korektnosti prominili izgled statue World Fantasy award nagrade a koja je prije bila oblikovana pi HP Lovecraftu?
https://www.theguardian.com/books/20...-row-statuette
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.