Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2017., 01:00   #21
nerada, ljenosti, kukanja!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 00:19   #22
Zdravog razuma cini mi se. Sad se trudim spasit sta se spasit da... 😊
__________________
Ucite dico.
Surround is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 07:51   #23
Novi posao, stari problemi {fakin śit kad sam jedini novi, a ovi se otprije znaju i joś sam intro}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 09:45   #24
Odrekao sam se biti jebivjetar i prijatelja koji to nisu.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 07:58   #25
Quote:
Surround kaže: Pogledaj post
Zdravog razuma cini mi se. Sad se trudim spasit sta se spasit da... 😊
i ovo
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 21:31   #26
slobode, kvalitetno utrošenog vremena... svaki posao je dosadan u 90 posto slučajeva. tko voli ići na posao, nije maštovit i ne voli slobodu
muflonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 21:33   #27
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post

prirode, opuštenog smjeha punim srcem, novaca koje trošim na obleku, ljekove, i hranu da mogu izdržati posao, ma života sam se odrekla radi posla.
uvjek kažem, prodajem dušu da platim krov nad glavom. jbga, takve karte dobila
nemoj previše lijekova.
živimo da bi radili, umjesto da radimo da bi živjeli. radno vrijeme bi trebalo trajati šest sati maksimum. osam sati i više je potraćen život.
muflonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 21:51   #28
Quote:
muflonka kaže: Pogledaj post
nemoj previše lijekova.
živimo da bi radili, umjesto da radimo da bi živjeli. radno vrijeme bi trebalo trajati šest sati maksimum. osam sati i više je potraćen život.
Slaźem se, ne zato kaj sam {umjereni} ljencina, nego zato kaj fakat ovakav sustav i dovodi do previse psiholoskih problema plus kaj oni koji su prepotentni, koji su bahati koji se ulizuju u guzice misle da su popile svu svjetsku pamet, hrane se tuđom patnjom, i u pogledu im se osjeti neiskrenost.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 18:47   #29
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
plus kaj oni koji su prepotentni, koji su bahati koji se ulizuju u guzice misle da su popile svu svjetsku pamet, hrane se tuđom patnjom, i u pogledu im se osjeti neiskrenost.
"Moderno" vrijeme. Preuzeli su svijet. Izrabljivački, materijalistički svijet bez duše. Svi oni koji su potpuna suprotnost robotiziranim ljudima koji ljepotu života vide u jurnjavi za statusom, karijerom, dokazivanjem na nekim poslićima koji u ovom svemiru ništa ne znače, kao niti oni sami, bi trebali bježati van napučenih gradova i ovakvog kakti modernog načina života koji isisava sav život iz jednog čovjeka koji posjeduje dušu.

Ali teško je postići to da možeš otići negdje i živjeti s prirodom i imati za jesti i ne biti u gomili ljudi... I onda se utopiš u tome i toneš i toneš i ne primjećuješ odmah, ali malo po malo te ubijaju i postaješ bezvoljan u ovom praznom okruženju. Život se svede na čekanje u koloni u autu, mobitele, tramvaje, radeći besmislene poslove koji svi od reda ništa ne znače za ovo čovječanstvo niti hrane dušu.
Ali masa njih se drži i smatra da su nešto značajno na planeti jer imaju neki tzv. status koji je tako važan balkanskim narodima. Voziti dobar auto, imati za gorivo i dobar mobitel i raditi u urediću neki "važan" posao i izražavati se kao učeni čovjek na način da kada priča, svi smatraju kako je to pametan/na i uspješan čovjek. A ništa važno u životu zapravo nitko ne napravi niti je itko nešto važno iz razloga jer su robotizirane ovce bez duše, obični sljedenici osrednjeg karaktera
muflonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 00:40   #30
odrekao sam se loseg ukusa i okusa radnog staza

rokaj burzu radaaaahahahahha
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 02:22   #31
Odrekla sam se života....a nije da cu napravit neku perverznu karijeru pa ga živjet kasnije
PsychoSweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 04:48   #32
Quote:
PsychoSweety kaže: Pogledaj post
Odrekla sam se života....a nije da cu napravit neku perverznu karijeru pa ga živjet kasnije
ljudi se inace pokusavaju odreci onoga sto je lose za njih .. a kad ono

... (pa) sta je zivot tako grozan da si ga odlucila "odraditi"?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 19:00   #33
Quote:
muflonka kaže: Pogledaj post
Ali teško je postići to da možeš otići negdje i živjeti s prirodom i imati za jesti i ne biti u gomili ljudi...
Nije to uopće teško. Nabavi stado ovaca i odi na velebit. Pa guštaj utopljena u prirodi.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 13:52   #34
Nicega. Al bi se odrekla puno toga samo da ga imam.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
freddie"s queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 23:30   #35
Boje kose i stila generalno...

Falim si svaki put kad se pogledam u ogledalo
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 18:55   #36
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
ljudi se inace pokusavaju odreci onoga sto je lose za njih .. a kad ono

... (pa) sta je zivot tako grozan da si ga odlucila "odraditi"?
Jok,volim ja život,ali eto,tako mi je pao grah....
PsychoSweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 09:46   #37
Počela sam raditi kad mi je dijete imalo 7 mjeseci. Smatram da sam izgubila dragocijene prve godine djetetovog života (već je u 5. godini). Smatram da sam izgubila bezbrižnost koju sam imala sa svojim mužem... i još puno toga
melm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 10:58   #38
Quote:
melm kaže: Pogledaj post
Počela sam raditi kad mi je dijete imalo 7 mjeseci. Smatram da sam izgubila dragocijene prve godine djetetovog života (već je u 5. godini). Smatram da sam izgubila bezbrižnost koju sam imala sa svojim mužem... i još puno toga
a sam hendikepirana osoba i kao takav nezapošljiv. Ujak sam svojim dvama malenim nečacima koji su nam osim toga i susjedi. Jedan ima 3 drugi će uskoro navršiti 7 godina.

Stoga jako mnogo vremena provodim s njima. Pamtim njihove prve korake, prve nespretnosti u govoru, dogodovštine s njima. Sad neki dan sam na temi Cesare ostaje u Splitu pisao kako je ovaj od 3g jako zanimljiv. Kako je jednom zahtijevao da mu na tabletu pokažem Paleleta. Ali nisam znao što to znači pa je njegov stariji brat rekao da to znači Spiderman.

Od tada si ne mogu pomoći a da svako malo ne spominjem tu riječ Palele. Jednostavno je teško opisiati smiješnost i milinu i zvuk kojim trogodišnji nećak izgovara tu riječ. Mislim da će mi ona, kao i druge stvari vezane uz njih jako dugo ostati u sjećanju.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 22:11   #39
Quote:
smoothjazz kaže: Pogledaj post
Nije to uopće teško. Nabavi stado ovaca i odi na velebit. Pa guštaj utopljena u prirodi.
to je jako tesko ... puno teze od kukanja po susjedstvu i/il internetima

odluka je laka ali rad i zivot u skladu sa prirodom je i fizicki i mentalno vrlo zahtjevan ...

da ne pricam o potrebnim vjestinama za dozivjet ugodnu starost ...

neadertalci su cini mi se dozivljavali 30 godina ... ta izjava nije slucajna s obzirom na obrazovanje na ovim prostorima
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.