Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2012., 14:48   #241
UH, nisam odmah htjela graktati ali sam pomislila da nema rodovnik jerbo mu glava onako baš i ne priliči "pravom" predstavniku pasmine ( više ima glavu kao njemačka doga ) Nemojte samo da vas bude koštao kao pravi primjerak ove pasmine. Znam da ovo zvuči kao neki SF film za nekoga tko nikad nije imao psa određene pasmine i ako je kujica molim vas da ju ne sparujete već da ju sterilizirate. Nadalje, ako ste vi neprestanece doma , savršeno, imate ćete prilike svakodnevno raditi s psom i pas vam bez problema može biti u kući. Sad vam više ne mogu sa sigurnošću govoriti o karakteru CAne Corsa jer u vašem može biti i neke druge pasmine koaj nosi svoja obilježja! Pogledajet malo slike, možete po albumima, malo po netu pa usporedite; iako, velim, onome tko nije u pasmini ( a i početnicima ) lako je servirati muda pod bubrege!
I da, Cane Corso izgleda zastrašujuće, pogotovo sa kupranim ušima, Cane Corso je pas koji uljeva strahopoštovanje, on je pas koji može biti i koji će biti apsolutni zaštitnik ali to nije divlji pas, ni jedan to nije i neće postati ukoliko čovjek to ne napravi!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 15:03   #242
Ah, dajte im 100€ za troškove i uživajte u ljubimcu; lijepo je što razmišljate pozitivno poradi NE parenja; uostalom ako se malo zadržite u ovim vodama kad ljubimac stigne, pa malo razmjenite iskustva brzo ćete pohvatati neke stvari; onih negativnih ima jako puno a 99% nas ljubitelja gledamo kako eliminirati te negativne; jer u svemu tome, životinje ispaštaju! Sao i isključivo psi iz kontroliranog uzgoja sa svim potrebnim dokazima o vjerodostojnosti svoje psmine ( rodovnica, rodovnice roditelja, zdrastveni kartoni ) smiju se prodavati; sve ostao bi se trebalo udomljavati. Kažem, ovih 100€ koje spominjete je također previše jer nije hvale vrijedno čuti da tamo netko u Glini pari svoju kuju redovito i redovito zarađuje govoreči kako ima Cane Corso pasminu!

I ne, nije svaki Cane Corso drugačiji, postoji standard pasmine koju SVAKI primjerak mora zadovoljavati da bi se mogao nazivati tom i tom pasminom.

No, da vam još jednom razbijem predrasude; pas kojeg ćete uzeti biti će ogledalo vas i vaše obitelji, biti će velik ali će se ponašati u skaldu vašeg odgoja; i ne, neće nšta nažao napraviti djeci, dapače..........samo pozitivne stvari! Eto, sad više nesmijem tuda piskarati o ovome jer ovo je psimnska tema o pasmini Cane Corso i mi smo preveć odtišli na krivu stranu.
Možete se prebaciti na chat topic ili temu o štencima ako vas šta zanima ili pitajte na privat.


Pozdrav.

Edit : sad vidim da je u leglu bilo 11 štenaca; užas, ne sviđa mi se nikako pomisao izrabljivanja kuje poradi parstoeura. A sad vi zamislite kolko je 11 x onih 1000 kn koje spominjete a psa ne možete nazivati Cane Corsom. Takve vlasnike ne volimo nikako ovdje, to nisu uzgajivači već profiteri koji zarađuju na grbači svojih "ljubimaca" ! Vjerujem da će ubrzo i novo leglo!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 15:20   #243
Pohvalno je da se informirate a jedina istina je : pas bez rodovnice nije Cane Corso, niti Njemački ovčar, niti Dogo Argentino. A ljudi koji prodaju štence Cane Corsa po 1000 kn, njih 11 komada nisu uzgajivači već kućni majstori koji žele zaraditi na uštrp privrženosti pasa i njihove dobrote te naivnosti mao manje upućenih ljudi. I samo za informaciju, štene pasmine Cane Corso vam košta cca od 800€ pa na dalje. Vi dobro razmislite jer žali bože je plačati nekome za nešto što nijeono za što se izdaje. Iako, ja vjerujem da vi želite kućnog ljubimca prvenstveno a opet s druge strane, kažete da je suprug zapeo za BAš tu pasminu........onda morate tražiti registriranu uzgajivačnicu pa ćete biti sigurni da ste kupili ono što ta pasmina nosi u svojim genima!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 15:29   #244
Quote:
mir@so kaže: Pogledaj post
mogu rec da sam i ja to pomislila da je ONA ON ali vlasnici kazu da je zensko...

Nije prvi pas ali je prvi koji nije mjesanac i koji izgleda ovako malo agresivan ,cega se najvise i bojim...
dvoriste veliko imamo,na lanac definitivno nejde a i boxu cemo jos razmisliti ,trenutno ce biti u potpunosti slobodan...
ja ne radim ,klinci kuci tako da cemo joj raditi po cijele dane drustvo...

Ima 4mj i iz gline stize...mami je to prvi okot..
ali ovo gotovo da i je mješanac

psi iz kućnog uzgoja bez rodovnice nisu čistokrvni psi.
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 15:39   #245
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Ovoj ljepotici nekaj "štrči" među nogicama; da ONA nije ON?!
Isste crkla sam od smijeha.

Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post
Meni ovo bas ne lici na cisokrvno ili se varam
Ne varaš se.

Quote:
mir@so kaže: Pogledaj post
mogu rec da sam i ja to pomislila da je ONA ON ali vlasnici kazu da je zensko...

Nije prvi pas ali je prvi koji nije mjesanac i koji izgleda ovako malo agresivan ,cega se najvise i bojim...
dvoriste veliko imamo,na lanac definitivno nejde a i boxu cemo jos razmisliti ,trenutno ce biti u potpunosti slobodan...
ja ne radim ,klinci kuci tako da cemo joj raditi po cijele dane drustvo...

Ima 4mj i iz gline stize...mami je to prvi okot..
Ovaj je....a izgled psa nema nikakve veze s agresivnošću. Moj micek (cc, jel) je takva maza - za ne povjerovati (nitko i ne vjeruje kad ga vidi).

Uglavnom, cane corso , prema djeci . Ali imajte na umu da ovo na slici nije cc
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 16:11   #246
http://www.pacificacanecorso.com/Standard.html pa ti vidi
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 16:18   #247
Moja slobodna procjena: tigrasti nije čistokrvni, a crni bi mogao biti. Ali, ne možemo biti sigurni ofc.

A čuj, ako ste zapeli za baš za cc-a, onda ju/ga nemojte uzeti Premda je ovaj pesonja na slici divan
I imajte na umu da ako želite pravog cc-a (original ), da ćete morati lijepu svoticu izdvojiti.

A koliko novaca traže za ljepoticu/ljepotana, ako se smije znati?
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 16:21   #248
Pa daj si bar malo truda i pročitaj par postova gore, žena je lijepo napisala koliko traže.
LininLjud is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 16:25   #249
ne, ovo sigurno nije CC. tata izgledom liči na CC. bar glava donekle.
Mama štenaca nema apsolutno nikakve veze sa CC, čak niti dok je gledam preko slike ne bih rekla da ima veze sa CC.

Uzmite ovo lijepo štene jedino ako vam ga poklone. I ako je cijepljeno i očišćeno od glista. i dajte im neku siću da si pokriju troškove tog cijepljenja i hrane.
sve više od toga je previše.

Zarađivati tako i govoriti ljudima da je to CC..ma pfuj!
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 16:29   #250
Quote:
ilea avis kaže: Pogledaj post

A koliko novaca traže za ljepoticu/ljepotana, ako se smije znati?
Pise ti nesto vise od 100 eura.

Po meni ako je zelite, posto vidim da bi ju sterilizirali ja sam za da ju uzmete, jer ovako moze doci i do stancer ai svakavih ljudi..

Tima slaazem se sa tobom ako je cijepljeno 3 puta i cisceno od parazita + hrana onda bi to bila negdje cijena posto mala ipak ima 4 mj.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 16:37   #251
Ispričavam se, promaknula mi je cijena.
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 19:57   #252
Što ti je škola?
Da šutiš i kupiš mješanca, daš para i para i živiš u uvjerenju da imaš CC?
Pa super onda. Brate mili kupuj onda i potiči takve budaletine.

Ili odu na Plavu šapu pa tek pogledaj te tužne poglede bez kuće a možeš ga dobiti skroz besplatno i ujedno ga usrećiti.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 20:36   #253
Baš me sad zanima zakaj je muž odustao?

U jednu rukicu, sad mi je malo žao autorice a i te štenice; možda bi spasili jednu dušicu steriliziravši je i tako onemogućili daljnje širenje ; bar malkoc, nazovi Cane Corsa. Naravno, apsolutno se slažem da , ako se štene i uzimalo, treba eventualno platiti minornu cifru koja pokriva samo cjepljenje i čišćenje od parazita. Slike roditelja; pa, kuja najmanje lići na ono što bi CC trebao biti, mužjak više ali u svakom slučaju, kako smo rekli, ukoliko nema rodovnika, dokaza o podrijetlu, to nije Cane Corso.

Već zbrajam u glavi, od 11 štenaca garant su četiri curice bile, minimalno..........i bog zna koliko će te curice uskoro ošteniti peseka, šatro Cane Corsica malih!!!

Kako te ljude nije sram; tako naparivati kuje i prodavati štenad. Ma ajde još kad bi se poklopili ušima pa rekli; upssss zaheb se desio, bili smo needucirani, blalalala......evo, poklonili bi štence, sterilizirajte ih, kastrirajte i uživajte u kućnom ljubimcu. A ne ovako, prodavati mačka u vreći! Sirote životinjice, sirote pored nas takvih "ljudi" !!!


Nije mi vrag dao mira.............

ovo je oglas




Ma da se propucaš, stoput!!! Ej, uskršnja akcija, cijene snižene na minimum..............

idem se samozapalit!!!!!!!!!!!! Kolika tužna lica na tom njuškalu. Prijavljujem!!!!! FUJ!!!!!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary

Zadnje uređivanje atlantis : 28.03.2012. at 15:34.
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 14:58   #254
samo da kažem da taj lik ima i "Dogo Argentino" ženku za koju traži mužjaka za parenje na Njuškalu. ŠTANCEERRR!
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 14:59   #255
! Žalosno!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 19:52   #256
ekipica evo mene opet...

trebam iskren savjet...ali MOLIM VAS NEMOJTE TIPA ONOG NEMA PAPIRE I NIJE DOBAR...

dobili smo od jedne osobe (ne od onih muljatora jer boga pitaj koji je to mix)
extra povoljnu ponudu za navodno CC no...
kao sto rekoh nema papire,ociscen je od nametnika ali nije cijepljen ...
mislili su se baviti time no vise ne zele (nisu sada ovako javno bitni razlozi)...ponudili su nam zajednicki odlazak vetrinaru i ako veterinar kaze ijednu sumnju da nije CC da ce nam ga pokloniti...

e sada mene zanima...
dali veterinar moze procjeniti pasminu?
dali se stene moze naknadno cijepiti ? (ima 2.5mj)
i koliko uopce kosta cijepljenje?

mama tog psa nema papire ali tata navodno ima...vidjeli smo njihove slike i za razliku od onih ovo bi zaista moga biti CC...
ponavljam mi se nebi bavili uzgojem,izlozbama i sl.imali bi iskljucivo kucnog ljubimca tako da nam ti "dokazi" nisu toliko i bitni...

Zadnje uređivanje mir@so : 29.03.2012. at 20:03.
mir@so is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 19:59   #257
a gle, ako želite biti budale koje daju pare za psa koji nije čistokrvan samo zato da bi se kurčili s njim po selu, tko smo mi da vam branimo

samo poslije nemojte plakat i durit se kad vam ljudi kažu da nemate čistokrvnog psa i priznajte da ga imate zato da se pokazujete, a ne zato što fakat volite pse
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 20:06   #258
eh sada mozes misliti sto god ti zelis i suditi no ja sam jednostavno pitala par pitanja i to je to...
nemam namjeru se opravdavati jer sto god kazem ti ces i dalj imati isto misljenje...
mir@so is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 20:24   #259
Quote:
mir@so kaže: Pogledaj post
e sada mene zanima...
dali veterinar moze procjeniti pasminu?
dali se stene moze naknadno cijepiti ? (ima 2.5mj)
i koliko uopce kosta cijepljenje?

mama tog psa nema papire ali tata navodno ima...vidjeli smo njihove slike i za razliku od onih ovo bi zaista moga biti CC...
ponavljam mi se nebi bavili uzgojem,izlozbama i sl.imali bi iskljucivo kucnog ljubimca tako da nam ti "dokazi" nisu toliko i bitni...
naravno da veterinar može procjeniti pasminu ALI kao i sve to ovisi od osobe do osobe, tipičan doktor se više bavi bolestima nego pasminama i može ti se desit da ti npr. u veterinarskoj knjižici napiše da imaš mini maltezera kao meni xD, bez rodovnice ili valjanog DNK testa tvoj pas nije CC i može ga procjenjivat i baba na placu i Horacio Kejn do mile volje... kažeš da će vam ga pokloniti ako veterinar kaže da pas nije CC? nemoj bit naivna, već su ti ovdje objasnili što je čistokrvan pas, a što pas u tipu... ako već toliko želite cc-a daj potražite legalnu uzgajivačnicu i probajte se dogovoriti sa njima jer ovo je suludo... čist informativno, to procjenjivanje bi išlo kod njihovog veta ili? i jeste pitali zašto su parili bez rodovnice?
__________________
My greatest fear is that PMS doesn't exist and this is my real personality o.O'
a7x is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 20:29   #260
u CC se ne kužim previše, tj. razumijem se jako jako malo, ali barem mogu prepoznati koji pas sigurno nije CC. vama se skoro desilo da uzmete takvog psa ne znajući da je neki mix. vjerojatno postoji neki veterinar koji je zaljubljenik u CC, bavi se i kinologijom, no kod šteneta nikad ne možeš biti sigurna u što će izrasti.

osnovno pravilo prije kupovine psa je dobro upoznati pasminu. ne guglajući, već upoznati što više pripadnika te pasmine i porazgovarati sa barem jednim ozbiljnim uzgajivačem - kinologom. morate postaviti tisuće pitanja i upamtiti sve odgovore, posebno one koji se odnose na zdravlje.

činjenica broj jedan - svaka pasmina nosi svoje slabe točke što se zdravlja tiče. kod većine velikih pasa kukovi su jedna od češćih bolnih točaka. ako uzmeš psa sa rodovnicom imaš garanciju da niti jedan od njegovih predaka nije pokazao nasljednu bolest u mladosti, dobi u kojoj se radi uzgojna, a ogromne su šanse da pas tog porijekla neće ni kasnije imati probleme vezane uz nasljedne bolesti.

ako je pas jeftin, vjerojatno je i "uzgajivač" do njega došao bez nekih posebnih troškova. ipak, možda je to dobra kupnja ako su bar roditelji tog štenca kojeg ste pogledali napravili sve zdravstvene pretrage i ako vam mogu garantirati i dokazati da njegovi preci nisu u bliskom rodu četiri generacije unazad. sumnjam da "vaš" štancer to može.

CC nije jeftin pas za držanje. velik je, puno jede, ne može jesti splačine ili najjeftiniji dehidrat i ostati zdrav. čišćenja protiv glista, ampule protiv krpelja, antibiotici, sve to ide prema težini - veći pas, veća doza, veća cijena. odokativno sto eura mjesečno treba izdvojiti za imati takvog psa zdravog i u dobroj formi. odgodite kupnju na pola godine i već ste uštedjeli razliku između cijene psa sa rodovnicom i onog iz štanca.

kod tako velikih i jakih pasa još je jedan moment o kojem trebate razmisliti, a to je znanje i iskustvo u odgoju pasa. CC su dobrice, ali ne i šonje, treba znati izgraditi autoritet i biti u njega siguran 100%. nije to maltezer da ćeš ga u kriznoj situaciji kontrolirati povodcem ili podizanjem u naručje. moraš biti sigurna da ćete ga uspjeti savršeno odgojiti.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.