Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2011., 14:03   #2001
isao sam u ponediljak vanka,vratia san se doma u 6 ujutro primjetia san da san dobija hemeroide,u principu imam ih vec dosta vremena ali kako dodu tako i odu,ne brinem se puno ,ali me zanima sad sljedece jucer je bia velicine otprilike debljine nekih 3 mm a duzine 6-7mmsad je upola manji,jeli ja mogu ic na more?jucer sam bia stavlja kremu obicnu soleu a jutros sam do sad vec2 puta prosao guzu s vlznim baby maramicama od aloe vere i kamilice?jeli ja to mogu s tim vlaznm maramicama tu i tamo pric?i jeli mogu na more?naadam se da ce vec do sutra nestat,ne boli me ali osjetim prisustvo njega zaboli jedino kad ga dotaknem :/
Danijel.M5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 21:48   #2002
Quote:
Danijel.M5 kaže: Pogledaj post
isao sam u ponediljak vanka,vratia san se doma u 6 ujutro primjetia san da san dobija hemeroide,u principu imam ih vec dosta vremena ali kako dodu tako i odu,ne brinem se puno ,ali me zanima sad sljedece jucer je bia velicine otprilike debljine nekih 3 mm a duzine 6-7mmsad je upola manji,jeli ja mogu ic na more?jucer sam bia stavlja kremu obicnu soleu a jutros sam do sad vec2 puta prosao guzu s vlznim baby maramicama od aloe vere i kamilice?jeli ja to mogu s tim vlaznm maramicama tu i tamo pric?i jeli mogu na more?naadam se da ce vec do sutra nestat,ne boli me ali osjetim prisustvo njega zaboli jedino kad ga dotaknem :/
Možeš ti normalno na more, ali pazi na hemoroide. Pazi šta jedeš, nemoj ljuto i začinjeno, stolica ne smije biti tvrda... I kupi kremu za hemoroide. Pročitaj stare postove, ono što sam ja koristio je super...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 11:37   #2003
pazim cak i kako sidim i koliko sidim,evo proslo je 3 dana ja ga jos uvijek imam,koristia sam prvi dan solea kremu,drugi dan maramice od aloe vere i kamilice jucer san koristia baby puder za guzu i osjetljivu kozu i jos uvijek je to,danas necu koristit nista da vidim ishod.pazim sta jedem nekidan sam jea paprike i sendvic za dorucak kasnije posljepodne pizzu,jucer sam jea brzole i krumpire nista zacinjeno i ljuto,jeli mi iko moze nesto pametnije rec?jeli bolje da koristim jednu od tih gore stvari(kremu,maramice ili puder)ili da nista ne koristim.kupia bi ja tu kremu ali slab san trenutno s novcima.
Danijel.M5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 13:04   #2004
A za more imas love??

Pizzu izbjegavaj u sirokom luku,i slicnu fast food hranu...

S obzirom da ih imas ne bus ih se rijesio,mozes samo prehranom i kretanjem napravit prevenciju da se ne zakomplicira jace.
Alkohol crno vini zestice nisu dobro dosle.Juhe i cuspajzi su zakon uz puno voca(ne banana) ..
maxsung is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 14:05   #2005
Za more mi ne treba novac jer zivim u Splitu,pa more imam besplatno. U redu pizzu i ostalo cu izbjegavat.A reci mi u vezi koristenja one kreme Solee ,pudera i vlaznih maramica od aloe vere i kamilice dali da to koristim ili sta? Neznam ali mi je od sride postalo to jos osjetljivije na dodir pa mi dode da ne stavljam nista na to,a jos veci problem mi ja mislin stvara to sta sam prehladen pa stalno kasljem,jeli i to moze bit?Alkohol necu konzumirat,a voce naravno .
Danijel.M5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 14:06   #2006
Sto se tice setanja nastojim sto vise iako kad sam doma samo sjedim ali ka dodem van iz kuce samo setam!
Danijel.M5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 18:49   #2007
Quote:
Danijel.M5 kaže: Pogledaj post
Za more mi ne treba novac jer zivim u Splitu,pa more imam besplatno. U redu pizzu i ostalo cu izbjegavat.A reci mi u vezi koristenja one kreme Solee ,pudera i vlaznih maramica od aloe vere i kamilice dali da to koristim ili sta? Neznam ali mi je od sride postalo to jos osjetljivije na dodir pa mi dode da ne stavljam nista na to,a jos veci problem mi ja mislin stvara to sta sam prehladen pa stalno kasljem,jeli i to moze bit?Alkohol necu konzumirat,a voce naravno .
Vidiš da ti ništa ne pomaže to što radiš. Soleu zaboravi, nema efekta. Kupi Faktu, Lidoproct, Doloproct ili nešto slično i probaj sa tim. Šta će ti vlažne maramice. Moraš se prati nakon defekacije. Higijena se podrazumijeva i najvažniji je faktor. Nikako ne razumijem kako ljudi mogu nakon velike nužde samo se obrisati. To se mora oprati, naročito kad imaš hemoroide. Ako ti je teško prati na dodir (ne vjerujem da je tako strašno) onda fino u kupatilo i istuširaj bolno mjesto pa poslije tretiraj nekom od krema protiv hemoroida. I napokon najbolje ti je da odeš liječniku specijalisti da to pogleda...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 21:41   #2008
pa neznam jeli mi pomaze ili ne jer nisan ni jednu od tih 3 stvari koristia 2 dana za redom ili vise puta u danu vec svaki put nesto od toga,pa neznam jeli djeluje ja mislin da je postalo radi toga osjetljivije,pa sam sad odlucia nista ne stavljat jucer sam zadnji put stavia onaj baby puder i to je to sad cu pricekat do ponediljka pa ako mi bude gore idem kod svoje doktorice a ako mi se stanje bar malo popravi onda necu ic. koliko treba vremena da se povuce?da nestane? i imam osjecaj dok citam to da si zivcan,smiri se,nekako skroz ljuto zvucis,tko kaze da neperem se dolje poslin velike nuzde?samo je bit u tome sta je postalo bice od toga svega sta san stavlja jos osjetljivije pa cu pricekat ponedjeljak i vidit oce bit sta bolje.
Danijel.M5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 22:33   #2009
sutra budem otisao kupit faktu kremu ne da mi se cekat,jeli mi treba recept za to?
Danijel.M5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 23:52   #2010
Quote:
Danijel.M5 kaže: Pogledaj post
sutra budem otisao kupit faktu kremu ne da mi se cekat,jeli mi treba recept za to?
Ma nisam ljut, odakle ti to? Ne treba ti recept za Faktu. Faktu ti ima jednu manu, nema kortizola, a to je protiv bolova. Probaj, u blažim slučajevima bi trebalo da pomogne. Kada se meni zakompliciralo nije pomagalo nikako, a tebi možda i hoće. Glede brisanja vlažnim maramicama-nemoj to raditi. Radije peri to više puta dnevno, zbog znoja i da malo osvježiš bolno mjesto. Znači obavezno peri. Sretno...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:15   #2011
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Ma nisam ljut, odakle ti to? Ne treba ti recept za Faktu. Faktu ti ima jednu manu, nema kortizola, a to je protiv bolova. Probaj, u blažim slučajevima bi trebalo da pomogne. Kada se meni zakompliciralo nije pomagalo nikako, a tebi možda i hoće. Glede brisanja vlažnim maramicama-nemoj to raditi. Radije peri to više puta dnevno, zbog znoja i da malo osvježiš bolno mjesto. Znači obavezno peri. Sretno...
A imao sam dojam da si ljut citajuci tvoj post! A reci mi ovo koliko se krece cijena fakte?I sta mi je bolje Fakta ili Dolokain?I koja je cijena Dolokoina?Ako znas mozda?Ocu i hvala ti na savjetima,sutra to kupim nadam se da cu vec neka poboljsanja osijecat do ponedjeljka.Jeli imaju upute kako se to stavlja?Cua sam da Fakta ima i neki nastavak ,ocu li ja stavlja Faktu odnosno Dolokain unutra ili vanka?Hvala!
Danijel.M5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:36   #2012
Ma ne znam sitnica je to vjerujem. Doloprokt je bolji, ja sam tim gelom mazao (vršio digitalnu masažu nakon stavljanja u unutrašnjost sa nastavkom)nakon operacije. Doloproct je baš protiv bolova. Probaj naći Lidoproct. To ti proizvodi Bosnalijek i valjda je jedini lijek koji oni znaju dobro napraviti. Moguće je da se u Hrvatskoj proizvodi kao generički lijek pod nekim sličnim nazivom. Strašno je dobra krema jer bukvalno utrne tkivo kad se natracka. Bijele je boje i ne prlja odjeću kao ostali. Pazi se da ne uništiš odjeću ako uzmeš nešto drugo. Znači kad staviš, onda fino ne razdvajaj guzove i pazi kako sjediš da se ne rastvore pa da se sve obriše
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:38   #2013
35kn je faktu.i nisam siguran dal ide bez recepta.cepice vise ne mozes kupit bez recepta,tak mi rekla zenska u ljekarni
maxsung is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 00:43   #2014
Quote:
maxsung kaže: Pogledaj post
35kn je faktu.i nisam siguran dal ide bez recepta.cepice vise ne mozes kupit bez recepta,tak mi rekla zenska u ljekarni
A jebiga ja kad sam imao hemoroide moglo je barem kod nas. Jest, sad se sjećam da su sve kreme negdje oko 10-15 maraka.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 14:02   #2015
evo ga kupia san faktu mast,lesli to sta si govoria protiv bolova mene to ne boli nista jedino malo na dodir ali evo danas na dodir nista ne boli,sad sam nanio i unutra faktu a malo sam i na vanjski hemeroid nania i malo ''istrlja'' sad cemo vidit ,za 3 ure idem na more,pa cu navecer opet nanit sutra se nadam nekojem pomaku,hvala vam ljudi na pomoci!inace faktu mast za sve kojima treba kosta 37,91kn u apoteci!
Danijel.M5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 17:40   #2016
Quote:
Danijel.M5 kaže: Pogledaj post
evo ga kupia san faktu mast,lesli to sta si govoria protiv bolova mene to ne boli nista jedino malo na dodir ali evo danas na dodir nista ne boli,sad sam nanio i unutra faktu a malo sam i na vanjski hemeroid nania i malo ''istrlja'' sad cemo vidit ,za 3 ure idem na more,pa cu navecer opet nanit sutra se nadam nekojem pomaku,hvala vam ljudi na pomoci!inace faktu mast za sve kojima treba kosta 37,91kn u apoteci!
Inače Faktu mast ide na recept. Možete probati razne pripravke ako vam Faktu nepomogne npr.Hemopropin,Doloproct na rp.,Dolokain....Lidoproct nije registriran u RH.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 19:50   #2017
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Inače Faktu mast ide na recept. Možete probati razne pripravke ako vam Faktu nepomogne npr.Hemopropin,Doloproct na rp.,Dolokain....Lidoproct nije registriran u RH.
Lidoproct za mazanje i tretiranje unutrašnjosti i Doloproct za rektalnu digitalnu masažu nakon operacije je izvrsna kombinacija. Pa ako nema u Hrvatskoj Lidoprocta, samo preko granice u svakoj apoteci se za par maraka kupi Lidoproct bez recepta. Lidoproct je dobar jer umrtvljuje tkivo i zaista djeluje anestetički i antiinflamatorno. Moje tople preporuke za sve koji boluju od rektalnih i hemoroidalnih problema...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 19:57   #2018
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Lidoproct za mazanje i tretiranje unutrašnjosti i Doloproct za rektalnu digitalnu masažu nakon operacije je izvrsna kombinacija. Pa ako nema u Hrvatskoj Lidoprocta, samo preko granice u svakoj apoteci se za par maraka kupi Lidoproct bez recepta. Lidoproct je dobar jer umrtvljuje tkivo i zaista djeluje anestetički i antiinflamatorno. Moje tople preporuke za sve koji boluju od rektalnih i hemoroidalnih problema...
Pročitao sam uputu Lidoprocta,u RH je zamjena Doloproct.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 20:03   #2019
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Pročitao sam uputu Lidoprocta,u RH je zamjena Doloproct.
EDIT Doloproct je znači isto što i Lidoproct- Ima i Lidokain koji je gel i on djeluje kratkotrajno. Moćan je brzo djeluje, ali kratkotrajno, dok je Lidoproct klasika za hemoroide, vjerovatno najbolja krema ikada napravjena za te stvari. Stvarno sam svašta probao, ali Lidoproct je najbolji. Zato perporučujem iz prve ruke.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 20:12   #2020
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
EDIT Doloproct je znači isto što i Lidoproct- Ima i Lidokain koji je gel i on djeluje kratkotrajno. Moćan je brzo djeluje, ali kratkotrajno, dok je Lidoproct klasika za hemoroide, vjerovatno najbolja krema ikada napravjena za te stvari. Stvarno sam svašta probao, ali Lidoproct je najbolji. Zato perporučujem iz prve ruke.
To je Dolokain npr.,Iskustva nekih mojih pacijenata sa Doloprotectom su prilično pozitivna,tako da vam svakako vjerujem što se tiće toga (a,neki su stvarno svašta probali.)
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.