Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2014., 12:12   #201
Quote:
larlar kaže: Pogledaj post
Kupujem cijele eko sjemenke i meljem ih u mlincu za kavu i pomiješam najčešće s kefirom i pustim da malo odstoji, ili sa zobenima ujutro, a nekad i na salatu posipam.

Jako je važno da sama melješ prije jela (može i u mužaru) jer kad kupiš samljevene praktički su bezvrijedne
...
Općenito je dobro izbaciti meso i smanjtii mlijeko ako su iz masovnog uzgoja jer ti hormoni sjebavaju naše vlastite.
Ok, hvala, probat ću i to.

Inače, ja meso zaista rijetko jedem, a kad jedem to je najčešće piletina koju moja mama doma uzgaja , isto tako mlijeko pijem samo u kavi...

Ali jedem dosta jogurta, kefira, kiselog mlijeka...
Morala bih potražiti neko domaće, ali gdje, kako... ?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 18:51   #202
Quote:
mariy kaže: Pogledaj post
Ja pijem Esmyu, sada već 1,5 mj. N.ako mjesec dana se smanjio za oko 1cm.
Super za smanjivanje! Ima li nuspojava ili ne? Da li ih piješ samo kao pripremu za operaciju ili očekuješ da ćeš se zauvijek riješiti mioma?


Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Inače, ja meso zaista rijetko jedem, a kad jedem to je najčešće piletina koju moja mama doma uzgaja , isto tako mlijeko pijem samo u kavi...

Ali jedem dosta jogurta, kefira, kiselog mlijeka...
Morala bih potražiti neko domaće, ali gdje, kako... ?
Domaće meso ne bi trebalo štetit, isto ko ni divljač.

Pa ak nemreš s mljekomata, radije uzmi od Veronike ili neke druge mini mljekare. Splašim se kad skužim da vindijino svježe mlijeko traje tjedan dana


Imam pitanje za forumašice iz Zagreba, koje su radile magnetsku rezonancu zdjelice - u kojoj su bolnici bile.
Pokušavam se naručiti (Rebro, Sv. Duh) i dobivam nekakve čudne odgovore tipa da mi uz uputnicu treba još i preporuka, da je to nestandardna pretraga i nek ju napravim tam di trebam raditi i embolizaciju (kao da mi je sam tak 2x putovati u Osijek!) i slično.
larlar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 20:09   #203
Quote:
larlar kaže: Pogledaj post
Super za smanjivanje! Ima li nuspojava ili ne? Da li ih piješ samo kao pripremu za operaciju ili očekuješ da ćeš se zauvijek riješiti mioma?
Prvih 2-3 dana me jako boljela glava i imala sam vrtoglavicu ali to je prestalo. Sada imam često onako nalete vrucine i umor ali sve u granicama normale...ništa strašno. Ja pijem da mogu ostvariti trudnoću, a poslije ću vidjeti kako će biti.

Zadnje uređivanje Sashica : 20.10.2014. at 23:15. Reason: quote
mariy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 20:35   #204
Quote:
mariy kaže: Pogledaj post
Prvih 2-3 dana me jako boljela glava i imala sam vrtoglavicu ali to je prestalo. Sada imam često onako nalete vrucine i umor ali sve u granicama normale...ništa strašno. Ja pijem da mogu ostvariti trudnoću, a poslije ću vidjeti kako će biti.
Imaš jedan miom ili više njih, i kojih dimenzija? Nadam se da će ti se dovoljno smanjit za trudnoću, kod mene je ista stvar...
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 21:55   #205
Quote:
luce m@ra kaže: Pogledaj post
Imaš jedan miom ili više njih, i kojih dimenzija? Nadam se da će ti se dovoljno smanjit za trudnoću, kod mene je ista stvar...
Bio je oko 4,2 *4,1 *4, nakon 4 tjedna 3,3*3,2*3,5 i za oko 50% manje prokrvljen s tim da je moj intramuralno i blago deformira šupljinu. - sada već manje deformira i meni je gin. preporučio da ponovim terapiju poslije. znači 3mj, pa pauza 1mj, pa 3mjeseca pa odma trudnoća. Prije mjesec dana je izašao rad o prvim trudnoćama poslije esmye i ni u jednoj nije zabilježen rast mioma tijekom trudnoće. Nekima su manji miomi nestali nakon esmye...Nadam se da sam ti pomogla :-) Kakav ti imaš miom?
mariy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 23:05   #206
Quote:
mariy kaže: Pogledaj post
Bio je oko 4,2 *4,1 *4, nakon 4 tjedna 3,3*3,2*3,5 i za oko 50% manje prokrvljen s tim da je moj intramuralno i blago deformira šupljinu. - sada već manje deformira i meni je gin. preporučio da ponovim terapiju poslije. znači 3mj, pa pauza 1mj, pa 3mjeseca pa odma trudnoća. Prije mjesec dana je izašao rad o prvim trudnoćama poslije esmye i ni u jednoj nije zabilježen rast mioma tijekom trudnoće. Nekima su manji miomi nestali nakon esmye...Nadam se da sam ti pomogla :-) Kakav ti imaš miom?
Ja imam 3 mioma, isto su intramuralni kao i tvoj, veličina 5 cm, 4,5 cm i 2 cm i bogato su prokrvljeni.. Lijepo je pročitati dobre rezultate , do još nedavno nije bilo neke alternative, pa se nadam da će ova esmya zaista pomoći, neće mi biti žao ni jedne kune. Većina ginekologa me toliko prepala, da više ne znam kome da vjerujem, ali dok god postoji neka šansa da se miomi smanje i ostvari kolko tolko normalna trudnoća, ne idem pod nož. Sretno s "borbom", we can do it
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 20:31   #207
Quote:
luce m@ra kaže: Pogledaj post
Ja imam 3 mioma, isto su intramuralni kao i tvoj, veličina 5 cm, 4,5 cm i 2 cm i bogato su prokrvljeni.. Lijepo je pročitati dobre rezultate , do još nedavno nije bilo neke alternative, pa se nadam da će ova esmya zaista pomoći, neće mi biti žao ni jedne kune. Većina ginekologa me toliko prepala, da više ne znam kome da vjerujem, ali dok god postoji neka šansa da se miomi smanje i ostvari kolko tolko normalna trudnoća, ne idem pod nož. Sretno s "borbom", we can do it
Sretno i tebi :-)
mariy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 22:52   #208
Da i ja prijavim da pijem trecu kutiju esmye, a da mi se nakon druge miom smanjio za trecinu. Nuspojava je bilo prvi mjesec ali nista sto se ne bi dalo izdrzati. Negdje sam procitala da se najvise smanje u trecem mjesecu terapije. E pa sad, vidjet cemo. I da, i ja sam pila 2 mj cajeve dr Pokupec pa mi je miom narastao skoro 3 cm u dva mjeseca.
I ja se nadam pozitivnom ishodu i trudnoci.
__________________
Lakše mi je kada plačem u porschu, nego na autobusnoj stanici...
vakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 22:07   #209
Quote:
vakas kaže: Pogledaj post
Da i ja prijavim da pijem trecu kutiju esmye, a da mi se nakon druge miom smanjio za trecinu. Nuspojava je bilo prvi mjesec ali nista sto se ne bi dalo izdrzati. Negdje sam procitala da se najvise smanje u trecem mjesecu terapije. E pa sad, vidjet cemo. I da, i ja sam pila 2 mj cajeve dr Pokupec pa mi je miom narastao skoro 3 cm u dva mjeseca.
I ja se nadam pozitivnom ishodu i trudnoci.
Gdje kupuješ, ja sam u Srbiji za 1210 kn kupila kutiju. Koliko ti je bio miom na početku? Ja sad pijem drugu kutiju. I meni je sada malomanje nuspojava, jedino što sam natečena kao pred menstruaciju.
mariy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 19:32   #210
u frebelu na dolcu. kutija 1400 kn i jucer pocela sa trecom kutijom. nakon druge kutije smanjio mi se sa 7,7 na 6,3.
Nuspojave samo prvi mjesec-bolovi u jajnicima, smanjeni libido, suhoca i povremene glavobolje i sve mi bilo ravno. a sad me dosta zateze u trbuhu pa to pripisujem tome da se smanjuje.cak primjecujem da mi je trbuh manji.s obzirom da je dosta velik mislim da cu dobiti jos jednu turu.u 12. nakon menstruacije idem na UZV pa vjerojatno opet od 1.mj na terapiju.
__________________
Lakše mi je kada plačem u porschu, nego na autobusnoj stanici...
vakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 22:53   #211
Quote:
vakas kaže: Pogledaj post
u frebelu na dolcu. kutija 1400 kn i jucer pocela sa trecom kutijom. nakon druge kutije smanjio mi se sa 7,7 na 6,3.
Nuspojave samo prvi mjesec-bolovi u jajnicima, smanjeni libido, suhoca i povremene glavobolje i sve mi bilo ravno. a sad me dosta zateze u trbuhu pa to pripisujem tome da se smanjuje.cak primjecujem da mi je trbuh manji.s obzirom da je dosta velik mislim da cu dobiti jos jednu turu.u 12. nakon menstruacije idem na UZV pa vjerojatno opet od 1.mj na terapiju.
Sretno :-)
mariy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 01:19   #212
U Sloveniji je cijena cca 1000kn. Ne znam kakva je situacija u Mađarskoj.
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 15:58   #213
Pozdrav svima.

Drago mi je pročitati da još netko pije Esmyu i da ima pozitivna iskustva.
Ja imam submukozni miom, pijem ju tek 20 dana ali stalno krvarim.

Nije to nešto nenormalno ali je svakodnevno i to u ugrušcima, srećom bude kratkotrajno.

Je li netko imao takve simptome iako mislim da to ima veze jer je moj miom submukozni, nije velik, ali takvi najviše krvare.

Druge nuspojave nisam primjetila, osim eventualno suhoće u ustima.

E da, cijena je u Sloveniji 135 Eura, provjerila sam u ljekarni u Brežicama.
mikica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 17:18   #214
mariy hvala. ja uopce nisam krvarila ali ni ne znam kakav je moj. Pise samo da je na prednjoj strani maternice i da djelomicno ulazi u kavum i da je djelomicno vaskulariziran.pisem po sjecanju(nisu valjda neke nebuloze).
A koja apoteka u Brezicama? To je ipak razlika 400 kn.
__________________
Lakše mi je kada plačem u porschu, nego na autobusnoj stanici...
vakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 17:54   #215
Zove se baš lekarna Brežice. Moj miom krvari stalno, ali mislim da je lijek već trebao djelovati da prestane krvariti
mikica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 18:09   #216
Quote:
luce m@ra kaže: Pogledaj post
U Sloveniji je cijena cca 1000kn. Ne znam kakva je situacija u Mađarskoj.
u Mađarskoj je 1200 kn, provjerila sam. Neznam kako je u Bosni, tamo sam zvala jednu ljekarnu ali ne naručuju.
mariy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 18:26   #217
Quote:
mikica1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Drago mi je pročitati da još netko pije Esmyu i da ima pozitivna iskustva.
Ja imam submukozni miom, pijem ju tek 20 dana ali stalno krvarim.

Nije to nešto nenormalno ali je svakodnevno i to u ugrušcima, srećom bude kratkotrajno.
Pa svakak prijavi doktoru, ako već nisi. Sekundarna anemija nije za igrat se, pogotovo ak potraje.
larlar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 16:50   #218
Cure, vi koje ste na esmyi jel imate kakve iscjetke? Meni na pola trece kutije krenulo nesto light crveno pa sad ne znam jel to normalno...i u trbuhu neki lagani bolovvi kao kod pms-a
__________________
Lakše mi je kada plačem u porschu, nego na autobusnoj stanici...
vakas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 10:38   #219
Bok cure, supatnice moje.
2008. sam operirala miom vel. cca 5 cm kod dr. Barišća u Petrovoj.
Sada moram opet na laparoskopiju jer se pojavio miom cca 6 cm koji ubrzano raste jer se spojio na krvne žile. Ovaj put idem kod dr. Grgića.
Ima li netko iskustva s njim?
Bila sam na pregledu kod njega i činio mi se dosta hladan i nezainteresiran pa me to malo demotiviralo.
__________________
A girl should be two things.... classy and fabulous.
Tinkerbella_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 21:59   #220
mozda nije najbolja tema, ali pitala bih ako netko zna gdje u zg napraviti ct abdomena najpovoljnije?
__________________
Nije sve u rukama sudbine.
lorena-ny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.