Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2017., 08:17   #1861
dosta dosta ih je tamo izginulo,ali su ginuli na tuđoj zemlji a naši su branili svoju domovinu..najveće žrtve su oni kojima se zatra svaki trag a to su domaći koji su preko noći postali veći srbi nego oni iz čačka, pa nek zahvale svojim mentorima.
Marella09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 16:41   #1862
kad vec gore pomenu da su ginuli na tuđoj zemlji .... selo Kašić, bi ono da ima neku crkvu .. podsjeti me ... katoličku ili pravoslavnu ????
pirke82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 19:56   #1863
Quote:
pirke82 kaže: Pogledaj post
kad vec gore pomenu da su ginuli na tuđoj zemlji .... selo Kašić, bi ono da ima neku crkvu .. podsjeti me ... katoličku ili pravoslavnu ????
Pravoslavnu svetog Ilije.
__________________
2
vuci i hajduci is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 23:09   #1864
Pa, dobro, nisu Srbi s neba pali devedesete u Hrvatsku. Oni su na većem području tzv. RSK bili starosjedioci više stotina godina. Tako da su se i oni borili za zemlju koju su smatrali svojom. Da su bili pametniji mogla je i dalje bit njihova zemlja u hrvatskoj državi.

Ovako su se preračunali. Big time.
vlastimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 12:35   #1865
Quote:
pirke82 kaže: Pogledaj post
kad vec gore pomenu da su ginuli na tuđoj zemlji .... selo Kašić, bi ono da ima neku crkvu .. podsjeti me ... katoličku ili pravoslavnu ????
Vučijak je ono gdje ?????
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 20:50   #1866
Quote:
pirke82 kaže: Pogledaj post
kad vec gore pomenu da su ginuli na tuđoj zemlji .... selo Kašić, bi ono da ima neku crkvu .. podsjeti me ... katoličku ili pravoslavnu ????
A podsjeti me u kojoj je državi bila?
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 23:43   #1867
vidim da se javljaju i bivše komšije,pa neka..vezano za crkvu u kašiću,da pravoslavna je bila i ostala,a jel bila srpska ikad?jeste vi ikad bili srbi ili pravoslavci iliti kako smo vas zvali rišćani koji ste bili stanovnici sela i gradova i uživali razne privilegije što se tiče posla,zapošljavanja i ostalog da ne nabrajam?
ali ne vaše vođe i srpska pravoslavna crkva vas je navela na pravi put,dolaze ustaše koje će vas klati ka i 45-te????
vi ste ginuli želiš reći na svojoj zemlji,a? a jel vaša zemlja i selo priko puta podgradina čije ste ljude potirali,stare i nemoćne pobili a kuće zapalili?
i još imate obraza reći da je to vaše i bilo, a što su vam tribali onda četnici iz svake pripizdine da vas brane i vraćaju izgubljena sela,što ih sami niste vratili??
Marella09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 10:35   #1868
Quote:
studeni1971 kaže: Pogledaj post
Bilo bi zanimljivo vidjeti njihove gubitke u Kašiću, sigurno su bili veliki.Šta se tiče morala stvar je jasna , branili su svoje.
veliki gubici svakako , ali izbrisan im je visoki zapovjedni kadar sa lica zemlje u razmaku od par dana ;
-Momčilo Bogunović zapovjednik 92. mtbr Benkovac
-Veljko Milanković zapovjednik Vukova s Vučjaka
-ppk Živko Tišma
-Goran Opačić zapovjednik specijalne milicije, teško ranjen i trajno izbačen iz stroja
-zarobljen i "vojvoda" Olujić sa 11 ljudi
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 15:29   #1869
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
veliki gubici svakako , ali izbrisan im je visoki zapovjedni kadar sa lica zemlje u razmaku od par dana ;
-Momčilo Bogunović zapovjednik 92. mtbr Benkovac
-Veljko Milanković zapovjednik Vukova s Vučjaka
-ppk Živko Tišma
-Goran Opačić zapovjednik specijalne milicije, teško ranjen i trajno izbačen iz stroja
-zarobljen i "vojvoda" Olujić sa 11 ljudi
Da, znam za sve navedene gdje i kako su "izbrisani", navodno su helikopteri često letjeli prema Kninu.Hvala za info svejedno.
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 20:06   #1870
Quote:
Marella09 kaže: Pogledaj post
vidim da se javljaju i bivše komšije,pa neka..vezano za crkvu u kašiću,da pravoslavna je bila i ostala,a jel bila srpska ikad?jeste vi ikad bili srbi ili pravoslavci iliti kako smo vas zvali rišćani koji ste bili stanovnici sela i gradova i uživali razne privilegije što se tiče posla,zapošljavanja i ostalog da ne nabrajam?
ali ne vaše vođe i srpska pravoslavna crkva vas je navela na pravi put,dolaze ustaše koje će vas klati ka i 45-te????
vi ste ginuli želiš reći na svojoj zemlji,a? a jel vaša zemlja i selo priko puta podgradina čije ste ljude potirali,stare i nemoćne pobili a kuće zapalili?
i još imate obraza reći da je to vaše i bilo, a što su vam tribali onda četnici iz svake pripizdine da vas brane i vraćaju izgubljena sela,što ih sami niste vratili??
Aj oladi malo, nemoj unistavati temu sa nekim - bog te sacuvaj upisima. Nek pisu ovi ljudi sto su bili tamo a ti se smiri sa ovakvim glupostima.
spartakus300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 21:04   #1871
Quote:
spartakus300 kaže: Pogledaj post
Aj oladi malo, nemoj unistavati temu sa nekim - bog te sacuvaj upisima. Nek pisu ovi ljudi sto su bili tamo a ti se smiri sa ovakvim glupostima.
Šta je čovjek netočno napisao?
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 03:11   #1872
Quote:
studeni1971 kaže: Pogledaj post
Šta je čovjek netočno napisao?
Nije ništa netočno napisao, ali raspalio se kao pubertetlija i time hrani trolove (provokatore) koji su po to i došli i uništava argumentiranu raspravu.
Ime81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 14:45   #1873
dobar dan želim svima,kao prvo vidim da se postovi čitaju i žao mi je da nema i više komentara na ovu temu..
kao drugo, želim replicirati gdinu spartakusu i drugom koji ga brani..ako postoji netko tko će mi govoriti o čemu smijem i ne smijem pisati to je administrator, a mislim da svojim komentarima nisam skrenuo sa teme niti ikoga vrijeđao..
moj spartakus, možda nisam imao dovoljno godina da sudjelujem osobno u akciji maslenica,ali sam direktno vezan za nju jer je u njoj oslobođen teritorij koji smatram svojim,u njoj su sudjelovali moji najbliži, i imam pravo pričati..a ja ljude koji su sudjelovali u akciji ničim ne vrijeđam već im se klanjam do poda i želim s njima i o njihovim iskustvima što više pričati..nisam pubertetlija moj ime 81, niti ikoga hranim niti mi je to u planu...a to što nekima smeta što pišem i o čemu pišem iz nekih drugih razloga, e tu vam ne mogu pomoći..pozdrav svim junacima akcije maslenica, pogotovo 4.g.br!!
Marella09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 16:06   #1874
Hvala na odgovorima .... znači ipak je pravoslavna crkva ...
Nego, moze li mi neko reći da li je kod Obrovca dejstvovala srpska avijacija za vrijeme vaše opreacije "Maslenica"
pirke82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 18:31   #1875
Quote:
pirke82 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima .... znači ipak je pravoslavna crkva ...
Nego, moze li mi neko reći da li je kod Obrovca dejstvovala srpska avijacija za vrijeme vaše opreacije "Maslenica"
avioni nisu,ali helikopteri jesu,gazele sa maljutkama....
miškić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 16:25   #1876
Hvala miškić .. pitam ovo za avijaciju, jer mi je jedan srpski pilot nekad davno tvrdio da su dejstvovale game (gazele) na tom dijelu ratišta oko Obrovca ... da je vojska bila u odstupanju, Obrovac prazan.
Koje je ciljeve povremeno srpski "Orkan" gađao iz zaleđa Obrovca? Nakon, raketiranja brzo je mijenjao poziciju.
Da li ima smisla da pitam (ovdje, javno) za detalje pogibije jednog hrvatskog vojnika čiji spomenik viđam svaki put kad prolazim tim krajevima. Loklaci ko lokalci pričaju razne priče, pa ne znam šta je od tog tačno. Vojnik je nastradao u "Oluji".
pirke82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 17:20   #1877
Quote:
pirke82 kaže: Pogledaj post
Koje je ciljeve povremeno srpski "Orkan" gađao iz zaleđa Obrovca? Nakon, raketiranja brzo je mijenjao poziciju.
Mene. Mater mu jebem.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 23:41   #1878
Quote:
pirke82 kaže: Pogledaj post
Hvala miškić .. pitam ovo za avijaciju, jer mi je jedan srpski pilot nekad davno tvrdio da su dejstvovale game (gazele) na tom dijelu ratišta oko Obrovca ... da je vojska bila u odstupanju, Obrovac prazan.
Koje je ciljeve povremeno srpski "Orkan" gađao iz zaleđa Obrovca? Nakon, raketiranja brzo je mijenjao poziciju.
Da li ima smisla da pitam (ovdje, javno) za detalje pogibije jednog hrvatskog vojnika čiji spomenik viđam svaki put kad prolazim tim krajevima. Loklaci ko lokalci pričaju razne priče, pa ne znam šta je od tog tačno. Vojnik je nastradao u "Oluji".
mislim da je orkan tukao ujutro 26.1- 1993.područje Božića,Bužonjićanekoliko je palo blizu,probijali smo put kroz dolinu od Modrića prema Bozićima
miškić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 12:45   #1879
Pozdrav svim sudionicima akcije maslenica ma di bili?hvala vam za svaku zrtvu a pogotovo onima koji su dosli iz svih krajeva RH i tu polozili zivote..mi Zadrani nikad necemo zaboraviti ni imocane,ni splicane,istrijane,medjimurce,zagorce a pogotovo slavonce...Bog vas blagoslovio,a pokojnima neka bude vjecni mir!
Marella09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 23:28   #1880
Quote:
TangoMontana kaže: Pogledaj post
Upravo sam završio čitanje svih 93 stranice ove teme. Sada mi je u potpunosti jasno zašto se Operacija Maslenica zove - Majka Svih Bitaka.
Šteta šta više ne sudjeluju diskutanti sa druge strane kao Trotoar ili Gaggy.

Moje mišljenje je da je nakon ove akcije bilo svima jasno kako HV mora dobiti snage iz zraka i upravo te godine su nabavljene 2 eskadrile MiG-ova 21 i jedna eskadrila borbenih helikoptera Mi-24. Uz to je ojačana i transportna komponenta.
Zamislite da su za vrijeme Maslenice na raspolaganju bile leteće topovnjače Hind?! Slučajevi kao Kašić bi bili mnogo jednostavnije rješavani, umjesto morem krvi momaka iz cijele HR...
Operacija "Gusar" je bila teška bitka i kapa dolje svakom poginulom i ranjenom vojniku HV-a.
Ali da je bila "Majka"...Na žalost o mnogim "majkama" ne će te čitati u Jutarnjem ili Večernjem jel nema tko istraživati ili ne želi. I pisati. A bilo je puno takvih "majki bitaka". Vukovar , Gospić ,Karlovac npr. (kojeg je u jednom odsudnom trenutku barnilo cca 20 momaka na Turnju o kojima bi mogao napisati itekakve storije ravne ovima sa Maslenice i zaleđa Zadra i teže možda). Da je i tu prošlo tih dana npr. ( a granica Bihać - Slovenija ni 30 km , Ječačić plac ni 60km zračen linije ) - šah mat. Kao i kod Zadra.

Tako da čast svakome i treba poštivati svaku žrtvu koju smo dali.
__________________
Ora et labora!
bonaventuraduda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.