Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2017., 14:31   #441
Quote:
Fleka bt kaže: Pogledaj post
Odličan opis. Društvene mreže su popularne jer je svatko tamo ono što zapravo nije. Svi su svjetski putnici, svi uživaju u životu, svima cvatu ruže...
I, najvažnije, svi krpaju svoje komplekse i hvale se velikim životnim uspjesima tipa odlazak na plažu, odlazak na piće s prijateljem, odlazak u restoran, odlazak u neki šoping centar, gledanje filma... Jedni drugima lajkaju totalno nebitne i svakodnevne stvari čisto iz razloga da se taj lajk vrati. Zamisli ti stvari za pohvaliti se, ja i cura ili dečko ili prijatelj odemo u restoran naručimo jelo. Ono, pa to je u rangu diplome i napretka na poslu. Odmah slika i na Fejs, Instagram ili što već. Ili sjednem u birtiju i naručim koktel-pa to se mora pokazat. Uskoro ćemo se divit tome kako netko zna upalit svijetlo u sobi.

Čast iznimkama koji ne rade takve stvari, ali većina korisnika socijalnih mreža su očajni tražitelji bilo kakve potvrde, pohvale i komplimenta. A pošto to nisu u stanju ostvariti na način koji stvarni zaslužuje pohvalu, onda se to radi tako da se svakodnevne stvari tretiraju kao neki životni milestone-ovi. Možda nisam obrazovan ili uspješan sportaš ili aktivan u dobrotvornom radu, ali zato sam si ispeko 5 jaja i špeka, narezao paradajza i to uslikao i objavio. I onda heštegovi na to i ekstaza ostalih, jer to je najsavršenija ekstaza ikad.

Jako dobar osvrt Sve što si napisao je apsolutno istina.

Moja prija svaki put kada se posvađa sa dečkom stavi njihovu zajedničku sliku na fejs. Kada sam ju upitala zašto to radi, rekla je da se osjeća loše kad se posvađaju i boji se da netko ne bi skužio da kod njih nešto ne štima
Zamislite koje to mora biti opterećenje fejsom u glavi.

Onda imam drugu priju koja kadgod izađemo slika jelo, piće, obleku i stavlja na fejs


Quote:
Chuky1 kaže: Pogledaj post
Da ne spominjem situaciju kad upoznaš nekog novog, taj te prije traži fejs profil nego broj moba, pa ako kažeš da nemaš gleda te ko da si pao s Marsa. Ponekad uslijedi i komentar "e jebiga, ne znam kak ćemo onda komunicirat" ili nešto slično.
Uglavnom, kontakti s mnogima su se prorijedili u fazi kad nisam imao fejs. Sad ga opet imam ali zato jer mi treba zbog faksa i jednog hobija tak da uopće ne dodajem frendove i dođem na fejs otprilike 2 puta tjedno jer mi više ne treba. Isto ga nemam na mobu ("kako?" "zašto ne?" "pa ne plaća se" "stalno vidiš šta se događa" itd. itd.). Imam ga samo na kompu, na mobu mi je dosta whatsapp.
Tko želi s tobom komunicirati dublje, osim površnog časkanja naći će način da ostanete u kontaktu imao ti fejs ili ne.

Pa jedan od najboljih načina da saznaš tko ti je prijatelj je da isključiš fejs. Znači, ako te većina nakon toga zaboravila, nisu ti ni bili pravi prijatelji. Surovo ali istinito.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 19:14   #442
Društvene mreže su za zabavu. Ne vidim ništa loše da netko objavi sliku s odmora, s deckom/curom i sl. Najviše mi idu na živce oni dušobrižnici koji društvene mreže shvaćanju ozbiljno..ne smatram da su svi koji objavljuju slike s plaža fejk. Neki jesu, neki nisu..kao i u izvan naših monitora..
Jedino bi zabranila stavljanje slika djece na fejs, to ne mogu shvatiti
leona_lewis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 19:23   #443
To postanje slika na fejs - vidi me tamo, vidi me ovamo mi je malo djetinjasto. I stalno provjeravanje fejsa. A tek što ljudi zaključuju o drugim ljudima na osnovu fejsa to je strašno. Komentiraju kakvu je sliku stavila ona, on. Komentiraju šta je netko lajkao. Ja i ne znam šta sam lajkao.

Ima tu i neke narcisoidnosti u tom non stop fotkanju i postanju. Špijuniranje drugih. Ljudi svašta zaključuju. Ja sam stavio kao naslovnu sliku jednu scenu iz jednog odličnog francuskog trilera - drame di ove dvije glavne glumice drže sačmarice u rukama. To je meni bilo jako artistično, jer je to režirao Claude Chabrol. Nemam nikakve porive za pucanjem i ubijanjem.

Dok mi nije rekao jedan poznanik, da jesam li ja psihopat, i šta držim te sačmarice u naslovnoj slici. Ja se zaprepastio. I izbrisao.

A da ne govorimo, o onima koji prijete političarima na fejsu, pa završe u pritvoru.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 23:07   #444
meni je vrh bio kad sam u par navrata uhvatio ponajboljeg frenda kako jednostavno prolazi bez pozdrava pokraj likova za koje znam da ih je imao na fejsu, ali ih očito ne poznaje. da ne spominjem ostalih 100-tinjak stranaca i isto toliko noćnih klubova iz Zadra, Požege, Makarske, delta kvadranta, odakle već ne, a u koje nogom nije kročio. bitno da je statistika tu, cca 1000 "prijatelja", danas vjerojatno i više :klap:
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 21:14   #445
Jutros malo ''fejsam'' po fan stranicama portala u potrazi za novostima, te naiđem na izrazito uznemirujući sadržaj.

1
2
3

Ovakvu količinu bijesa, mržnje i netrpeljivosti odavno nisam doživio. Što reći na ovo?
Prokhorov is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 20:05   #446
Quote:
leona_lewis kaže: Pogledaj post
Društvene mreže su za zabavu. Ne vidim ništa loše da netko objavi sliku s odmora, s deckom/curom i sl. Najviše mi idu na živce oni dušobrižnici koji društvene mreže shvaćanju ozbiljno..ne smatram da su svi koji objavljuju slike s plaža fejk. Neki jesu, neki nisu..kao i u izvan naših monitora..
Jedino bi zabranila stavljanje slika djece na fejs, to ne mogu shvatiti
A ja sam primijetila da su ljudi na društvenim mrežama sve, samo ne zabavni
Baš suprotno, većina je vrlo predvidljiva i dosadna.
Shvaćam da je većini lijepo stavljati slike sa odmora i čega već sve ne, ali meni je to baš dosadno.
Nitko nije orginalan svi se samo šepure svojim slikama Vrlo društveno i zanimljivo
Ivchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 19:37   #447
IZLAŽEMO LI DJECU PREVIŠE? Nova studija upozorava na opasnosti pretjeranog šeranja fotki djece na mrežama. Pitali smo poznate mame što misle o tome

http://www.jutarnji.hr/spektakli/dom...-tome/6470269/

imaju djecu kako bi se pohvalili s njima na društvenim mrežama, ajme ajme
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 21:20   #448
Najgori su mi oni iz rodbine kad hoće uslikat nečijeg tudjeg bebača i onda stvait na face i napisat "neeeećak <3" i sl. pizdarije i kad im kažeš da ne može ono još se kao čude, kao da je njihovo dijete (i tada bih imao protiv). Debilizam.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 21:35   #449
I onda se cude pedofiliji koja je sasvim logicna {naravno nije pravedna}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 10:31   #450
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
I onda se cude pedofiliji koja je sasvim logicna {naravno nije pravedna}
u pedofiliji nema ničeg "sasvim logičnog", ali zato ima poprilično posla za struku.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 13:17   #451
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
meni je vrh bio kad sam u par navrata uhvatio ponajboljeg frenda kako jednostavno prolazi bez pozdrava pokraj likova za koje znam da ih je imao na fejsu, ali ih očito ne poznaje. da ne spominjem ostalih 100-tinjak stranaca i isto toliko noćnih klubova iz Zadra, Požege, Makarske, delta kvadranta, odakle već ne, a u koje nogom nije kročio. bitno da je statistika tu, cca 1000 "prijatelja", danas vjerojatno i više :klap:
Kod žena ti je to još bolje, stavljaju se srca i naljepnice ljudima od kojih okrenu glavu kad ih sretnu:klap:, posebno na slike djece i slično, vrhunac licemjerja. Kad čitaš te komentare svi se jako vole, padaju srca i pusice, a RL se vide jednom godišnje i okrenu glavu jedni od drugih.
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Najgori su mi oni iz rodbine kad hoće uslikat nečijeg tudjeg bebača i onda stvait na face i napisat "neeeećak <3" i sl. pizdarije i kad im kažeš da ne može ono još se kao čude, kao da je njihovo dijete (i tada bih imao protiv). Debilizam.
Daaa, to mi je baš očajno, vječno naslikavanje s tuđom djecom i kupljenje lajkova na njih. Na kraju krajeva to dijete nije nitko pitao želi li biti na društvenim mrežama, ako već moraš stavljati slike stavljaj svoje, čemu djece?

Na kraju krajeva svatko neka radi što želi, ali meni ide na živce ispitivanje nas koji nemamo potrebu privatne stvari dijeliti s drugima, mi ispadamo čudni. Ne mogu shvatiti da je meni 100 puta veći gušt uživo popiti kavu i popričati i da mi je to vrijednije od milijun lajkova polupoznanika.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 02:53   #452
Razlozi za brisanje s Fejsa

Ne znam je li ovo najbolji podforum za ovu temu, ali izgleda mi prihvatljiviji od svih ostalih, pa evo, ako netko od moderatora smatra da je neki drugi podforum bolji, neka premjesti.

Uglavnom u zadnjih par mjeseci mi se nekoliko puta desilo da sam skužio da su mi se prestale pojavljivati objave nekih ljudi u newsfeedu na fejsu. I tako, odem ja na njihov profil, i vidim opciju "dodaj prijatelja". Dakle, zaključujem da su me vrlo vjerojatno dotične osobe maknule s fejsa, osim ako postoji neki bug na stranici zbog koje se prijateljstva iz nekog razloga automatski brišu.
Uglavnom je bila riječ o curama, većina od njih je bila dodana nedugo nakon upoznavanja, ali se nakon toga nismo baš previše družili. Iznimke su jedna kolegica s tečaja kineskog, s kojom sam uvijek bio ok, a makla me nakon što je odustala od tečaja, te jedna cura s kojom pjevam u zboru, koju relativno često viđam i budemo u istom društvu, ali nikad se nisam nešto puno družio s njom. S iznimkom kad smo išli na put pred par mjeseci, ali tad sam dobio dojam da smo postali zrnce prisniji.

Uglavnom, nisam baš previše pričao na fejsu ni s jednom od njih, pa mislim da nije iz razloga jer sam im bio previše iritantan ili tako nešto. A i nije da me to brisanje nešto previše pogađa - mada mi jest malo neugodno - ali isto sam znatiželjan glede mogućih razloga. A ne bih htio direktno pitati njih ili frendice jer ne želim riskirati potencijalno i nepotrebno neugodnu situaciju (tipa da ispadne da imam nekih većih seksualno-romantičnih ambicija, ili da me razljutilo to brisanje).
Evo, stavit ću anketu, pa molim forumaše da se izjasne koji su od ovih razloga po njima najvjerojatniji? Ili postoje i neki drugi?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 20:42   #453
čekaj, a što je točno nelogično u tome što te s liste prijatelja miču osobe s kojima, kako kažeš, nemaš nikakav odnos niti se dopisujete? ako išta, sasvim je logično.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 17:50   #454
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Ne znam je li ovo najbolji podforum za ovu temu, ali izgleda mi prihvatljiviji od svih ostalih, pa evo, ako netko od moderatora smatra da je neki drugi podforum bolji, neka premjesti.

Uglavnom u zadnjih par mjeseci mi se nekoliko puta desilo da sam skužio da su mi se prestale pojavljivati objave nekih ljudi u newsfeedu na fejsu. I tako, odem ja na njihov profil, i vidim opciju "dodaj prijatelja". Dakle, zaključujem da su me vrlo vjerojatno dotične osobe maknule s fejsa, osim ako postoji neki bug na stranici zbog koje se prijateljstva iz nekog razloga automatski brišu.
Uglavnom je bila riječ o curama, većina od njih je bila dodana nedugo nakon upoznavanja, ali se nakon toga nismo baš previše družili. Iznimke su jedna kolegica s tečaja kineskog, s kojom sam uvijek bio ok, a makla me nakon što je odustala od tečaja, te jedna cura s kojom pjevam u zboru, koju relativno često viđam i budemo u istom društvu, ali nikad se nisam nešto puno družio s njom. S iznimkom kad smo išli na put pred par mjeseci, ali tad sam dobio dojam da smo postali zrnce prisniji.

Uglavnom, nisam baš previše pričao na fejsu ni s jednom od njih, pa mislim da nije iz razloga jer sam im bio previše iritantan ili tako nešto. A i nije da me to brisanje nešto previše pogađa - mada mi jest malo neugodno - ali isto sam znatiželjan glede mogućih razloga. A ne bih htio direktno pitati njih ili frendice jer ne želim riskirati potencijalno i nepotrebno neugodnu situaciju (tipa da ispadne da imam nekih većih seksualno-romantičnih ambicija, ili da me razljutilo to brisanje).
Evo, stavit ću anketu, pa molim forumaše da se izjasne koji su od ovih razloga po njima najvjerojatniji? Ili postoje i neki drugi?
Pretpostavljam da te više zanima ženski odgovor (sudeći po pitanju),pa evo

Muškarci koje sam imala na fejsu a s kojima se nisam dugo čula ili vidjela nisam brisala sa fejsa, nije bilo potrebe. Osim jednog.
Tog jednog sam izbrisala jer je počeo kačit gluposti po fejsu tj preseravat se sa ženskama. Naime, uživo je lik čisto drugačiji, normalniji. Ali na tom fejsu je u jednom periodu "poludio" i jednostavno od te količine gluposti kojim je svakodnevno "silovao" fejs me zabolila glava.
Evo, zbog toga sam ja izbrisala jednog pripadnika muškog roda. Nema neke velike filozofije
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 17:51   #455
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
čekaj, a što je točno nelogično u tome što te s liste prijatelja miču osobe s kojima, kako kažeš, nemaš nikakav odnos niti se dopisujete? ako išta, sasvim je logično.
A svi oko mene su uglavnom brisali ljude iz gore navedenih razloga
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 18:01   #456
ja niti ne prihvaćam ljude s kojima nisam blizak ili u stalnom kontaktu, a nikako ne shvaćam one koji imaju po 1000 'prijatelja', koja je tu fora??
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 23:20   #457
čuj, imaš onih koji se osjećaju bolje zbog te brojke, ali kod nekih čak nisu ni kompleksi u pitanju već mi se čini da im je jednostavno krivo odbiti nekoga, makar i virtualno, makar se radilo o potpunom strancu iz Mongolije. što ćeš
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 12:37   #458
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
...nikako ne shvaćam one koji imaju po 1000 'prijatelja', koja je tu fora??
ima ljudi koji vode dio posla na fb, te su im tu i klijenti, partneri i sl. a kod takvih (poslovnih) situacija se lako ta brojka "prijatelja" poveća.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 08:46   #459
Da se malo osvrnem na taj famozni fejs. Meni je simpatično vidjeti slike dragih ljudi, na neki način dobiti uvid u njihov život, posebno ako ih često ne srećem ili ako su odselili.
Ipak osjeti se kad netko objavljuje na fb tek tako da skupi lajk, da nešto objavi, jer nema pametnijeg posla. Ja volim staviti na fb fotku prirode koja mi se u tom trenutku učinila lijepom i koja opisuje neke moje trenutne emocije ili nešto iz svog života, dakle ono što mi je drago i bitno, volim to podijeliti. Obrisala sam neke ljude iz razloga koji uključuju patetično pjenjenje vezano uz politiku, ideologiju, religiju. Ono, fuck off s tuđim frustracijama osobito ako su dijametralno suprotna od mojih stavova. Previše nabrijane, patetične fb ratnike brišem čim skužim da mi uzurpiraju raspoloženje.

Jedna cura mi redovito lajka objave, a znamo se iz rl-a. Odselila je u inozemstvo i vidjela sam je nedavno u svom gradu. Onako, sva sretna krenem je pozdraviti ali skužim da se pravi glupa. Po nekoj mojoj logici ako si s nekim dobar na fb dobar si i u rl. Praviti se tošo u rl i lajkati na fb mi je preseravanje.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 10:54   #460
Quote:
Honey 1 kaže: Pogledaj post
Ja bih rekla da face pomaže u socijalizaciji, u smislu da je širi. Ali ti odnosi su plitki.
Na kraju krajeva, ne znaš jesi li u plusu ili minusu. Tj. dobiješ više poznanika, ali često i izgubiš bliskost s pravim prijateljima, jer nemate više toliki izravan kontakt, i prijateljstvo se zaista na kraju svede na neke "naljepnice" i slične stvari. Zapravo bizarno.
Ovisi što misliš pod socijalizacijom?
Ima puno njih kojima je socijalizacija prek fejsa dogovoriti zajednički odlazak na event, naći se tamo, podružiti i više se ne vidjeti.
Face je alat koji se koristi da bi ostao/la aktivna na fejsu. Znači kačiš se da attendaš razne događaje kako bi kasnije slikom pokazao/la da si bio/la na istom događaju.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.